Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, Mockingbird said:

Е, хубуу шси говорим след някоя година....като се попържиш хубаво... А глупостите са (бяха) пасат олтрак 2015-та. 


Ми купувай си Шкода, не Фолксваген - просто е. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kotora said:

 

Между другото не се знае тия коли на склад от коя година са. 

 

 

Горе пише. Фейслифт 2022.

 

НА СКЛАД. Какви са тия чакания по 2-3 месеца за кола на склад... А и 2-3 месеца много ли са? И преди познати са си купували коли по поръчка и са чакали по 2-3 месеца. Мислех, че е нещо стандартно това, все пак трябва да ти направят колата и да ти я докарат. Не е като да я сглобяват отзад в сервиза.

Link to comment
Share on other sites

Ако търсиш 2ра ръка супърб, бих те посъветвал да се насочиш към пасат - за горе-долу същите пари се получават повече глезотии и HMI-а на VW чувствително по-добре замислен от този на Шкода.

 

Инфлацията вече удари цените на нови автомобили на запад (увеличението е средно между 30%-50%) и вероятно това повишение ще се усети скоро и в БГ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ferante said:

Ако търсиш 2ра ръка супърб, бих те посъветвал да се насочиш към пасат - за горе-долу същите пари се получават повече глезотии и HMI-а на VW чувствително по-добре замислен от този на Шкода.

 

Инфлацията вече удари цените на нови автомобили на запад (увеличението е средно между 30%-50%) и вероятно това повишение ще се усети скоро и в БГ.


Не търся конкретно Супърб. Просто ми хареса дизайна. Фолксвагенът не ми харесва толкова.

Търся Мазда 6, Инфинити Q30/Q30X и Alfa Romeo Giulia.

Бензин. Като последното се оказа много сложно изискване.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, w00x said:


Не търся конкретно Супърб. Просто ми хареса дизайна. Фолксвагенът не ми харесва толкова.

Търся Мазда 6, Инфинити Q30/Q30X и Alfa Romeo Giulia.

Бензин. Като последното се оказа много сложно изискване.


Е как няма да ти хареса, като е линия Ауди, а не Фолксваген :laughing1:
Маздите ги отпиши, Инфинити за къв чеп би ти било не знам, а пък Алфата е кошница пари за глупости. Малко ти е рано за криза на средната възраст, да не говорим, че още не си я почнал реално. 

Link to comment
Share on other sites

Писах и в другите теми, ако за нова кола се е чакало 3-4 месеца с поръчка, сега се чака година. Ако не ми вярвате проверете, аз проверих преди 2 седмици Еуратек. Чипове и панели от Китай няма и никой не знае кога ще дойдат. Същото е положението и при другите марки. Общо взето света сега е тръгнал на някъде, къде ще избиее, сигурно някой военен конфликт...

 

На вторичния пазар положението е същото. Като няма пари или се чака и подобно за нов автомобил, старите се карат и предлагането е ниско.

 

От тея дето гледа Ангел само Алфата си струва. Вагините са същите боклуци като останалите на пазара. Ако някой живее още с времето на Голф 2 е сбъркал века в който живеем.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 


Е как няма да ти хареса, като е линия Ауди, а не Фолксваген :laughing1:
Маздите ги отпиши, Инфинити за къв чеп би ти било не знам, а пък Алфата е кошница пари за глупости. Малко ти е рано за криза на средната възраст, да не говорим, че още не си я почнал реално. 


Абе вътре ми е на 90% като Пасата, но вън ми харесва. Значително по-консервативна и "чичовска" е от останалите 3 модела, които гледам, но ми харесва като цяло на външен вид, а и има доста екстри ако е хубаво изпълнение.
Ето тази например: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11628954897615896

 

Така и не разбрах защо да ги отписвам Маздите.. Не мога да намеря някой да се оплаква от нещо свързано с качеството на колата. Дори напротив. Оплаквания от дизеловите двигатели бол и всичките са свързани с някаква помпа, която в един момент блокира и не вкарва масло в двигателя. Всичко вътре веднага светва като елха и ако не спреш на момента, двигателят заминава. За бензиновите обаче няма оплаквания. Само някакви дреболии.
Най-голямото оплакване, на което попадам е, че ги крадат много. Застрахователите искат задължително да има GPS устройство и ги пишат в същата рискова категория, в която бяха само Ауди и БМВ.

 

Инфинитито е 70% Мерцедес GLA, което е и главното ми притеснение свързано с него.

 

Алфичката ми е най-присърце, но масово предлаганата бензинова е 280 к.с.... А и ги няма много. Пък и е Алфа.. Карал съм вече една. Колкото и да ми харесва, писна ми постоянно да се чува някакво скърцане отнякъде... Разглобих го на съставни части тоя интериор, за да оправя скърцанията едно по едно. Последно таблото зад скоростомера започна да скърца..... Ще разглобявам него следващо!


Ако търсех дизел, досега да съм намерил. И от четирите модела.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jozo said:

От тея дето гледа Ангел само Алфата си струва. Вагините са същите боклуци като останалите на пазара. Ако някой живее още с времето на Голф 2 е сбъркал века в който живеем.


Ей такива приказки от под шипковия храст на пейката пред блока много обичам! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

За вагините е на късмет :) 


Автомобил последен модел за 70 и нагоре бона чисто нов на късмет!!! БРАВО БЕ, УМНИЦИ!!! 
(тук марката няма никакво значение)

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам някой да ми вярва, тея с премиум тип Мерцедес и БМВ най ги боли, хем боклуци, хем скъпо заради марката. Вече няма никакво значение каква е марката на капака, при всички положението е едно! Едните имат известна марка, повече глезотии и "екстри" и за това са по-скъпи и премиум, други не са првмиум и са по евтини. В техническо отношение едно и също. Често влизам по сервизи, не с моята кола, а при познати, виждам какво е положението. Както каза един приятел, ся са времената на ширпотреба при колите. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Я кажи ся твоя приятел с маздата на колко хиляди километра е сменял скоростна кутия ? И беше нова нали ? 


Не е мой приятел, нито го познавам аз лично. Баща ми ми разказа, съсед е в Банкя някъде. Факт е че е сменил кутия, но така и не разбрах защо. Вероятно е дефект. Навсякъде може да се случи по принцип. Ако е на всяка пета кола е проблем. Ако е една на 100000 едва ли. Това е като при един смъртен случай на милион ваксинирани - случва се. 
Жоре, ти май като не Теди разсъжденията - дай тогава вечно да караме старите коли, че са много по-здрави! Аз лично нямам против. От моята Шкода само мога да се хваля, а в града си карам Полото на 30 години и грам не ми дреме. Наскоро го бях оставил неволно два ди с ключа в таблото. Никой не го пипна. На името на баба ми е - да вървят да я търсят ако има нещо. Ако ме спрат за нещо спокойно мога да им го оставя с ключовете... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Автомобил последен модел за 70 и нагоре бона чисто нов на късмет!!! БРАВО БЕ, УМНИЦИ!!! 
(тук марката няма никакво значение)

 

Преди 2 години ходихме с едни приятели да тестваме новия Артеон в шоурума на Волксваген, защото смятаха да го купуват. На около 20 000км беше тестовия автомобил мисля.
Като излязохме на околовръстното, докато свиреше музиката тихичко, се чуваше вибрация/скърцане в пасажерската врата, под кората.
Еб*ти луксозната лимузина, честно.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Тука сега какво каза по-точно? 

От снощи има някакви проблеми в казването това момче. Дано му мине скоро.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

От снощи има някакви проблеми в казването това момче. Дано му мине скоро.


Аз се бях запасил с кашон водка и съответно количество мезета като почнаха дискусия с Теди, понеже нали реших, че winter is coming и очаквах Илиада в Булфорум версия... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Тука сега какво каза по-точно? 

 

Че това, че са 70 бона и нагоре от определена марка, не е гаранция, че не са боклук.

 

1 minute ago, gado said:

От снощи има някакви проблеми в казването това момче. Дано му мине скоро.

 

Ти се засегна сега, че обърнах внимание на афинитета ти към хомосексуалистки сравнения и ме гониш из темите да ме дискредитираш. Усещам те.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

 

 

 

Ти се засегна сега, че обърнах внимание на афинитета ти към хомосексуалистки сравнения и ме гониш из темите да ме дискредитираш. Усещам те.

Викаш, кат няма кой да я свърши тая работа, що пък да не се напудриш сам, а?  :)

 

П.п. Не се самонадценявай, Ангел  :)

Link to comment
Share on other sites

Ето тук една Шкода Супърб с най-висок клас оборудване.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11634118788611718

 

50 000лв. 20 000лв под цената на онези, които бяха с "разумна цена".

Кой е по-сбъркан? Този, че си пуска колата за 20 000лв по-евтино или онези другите двамата, които я пускат на същата цена, като колата в шоурума?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Че това, че са 70 бона и нагоре от определена марка, не е гаранция, че не са боклук.


Даваш ми за сравнение някакъв тестов дарак в България?!?! Ти верно ли? Че откъде да знам аз тоя тестов автомобил защо е тестов, защо е в България и какво му се е случило за тия 20000км ако са извъртяни тук? Без да знам от кого, къде и как? Може от салона да си правят джойрайдове с него като се напият... Отделно като знаем каква примадона си кой знае какво и къде е скърцало и дали не е било в главата ти само? 
Аз лично не познавам хора, които са си купили нови скъпи автомобили и да се оплкават от тях. По-кратко не мога да го кажа. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...