Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

2 hours ago, pavlan said:

Имаше една такава шахта пред бившата Евмолпия , доста жертви беше взела :grin: За нея ли става дума :))

Чак накрая някой беше сложил табела "Внимание шахта убиец" или нещо такова :lol:


Не - тази беше в Северен в сокаците околко пощенски клон 26 или 27, не помня как се пада. Една сутрин буквално в сумрака бързах като луд да пусна спешно препоръчано писмо и се надянах. Никакъв шанс да я видя, нито да спра навреме... Буквално беше скъсан отдолу картера... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

точно колко е невъзможно загребването моля уточни след първите няколко преминавания през относително дълбока вода или сняг. достатъчно е с 1 см повече от просвета на колата.

не знам октавия 1 дали е с електрическа рейка, но на моята октавия 2, както писах по-рано докато бях с метална кора съм сменил само 3.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobo said:

точно колко е невъзможно загребването моля уточни след първите няколко преминавания през относително дълбока вода или сняг. достатъчно е с 1 см повече от просвета на колата.

не знам октавия 1 дали е с електрическа рейка, но на моята октавия 2, както писах по-рано докато бях с метална кора съм сменил само 3.

 

Ами ха да видим. Жалко, че нямах как да ида да я снимам след монтажа на подемника. Реално аз лично не виждам начин да се случи, предвид че никакви луфтове няма и в сравнение с пластмасите е в пъти по-добре. Остава единствено леко притеснение от много силен удар отдолу, но не виждам какво чудо трябва да стане... 

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2020 at 11:29 PM, RaptoR said:


Може би не си имал кола, чийто картер да е няколко сантиметра под предния мост и не си карал години без каквато и да е кора по доста пресечени места. Реално погледнато първия картер го скъсах на шахта, на която стотици коли бяха потрошени, но нямаше как да съдя община Пловдив за това извращение. Чугуненият капак бе на резки от ударените коли и всичко зад нея беше в масло от нещастни хора като мен. Колата нямаше още месец... Вторият го удари баща ми. Третият се повреди при удар, един случай, в който понеже не мога да карам се разминах на сантиметри едновременно с челен удар вляво в тъпака, който ме засече и надясно удар напреки в 20 см високи бордюри, което директно значеше минимум нова кола, отделно какво можеше да стане с Радост. Та реално имам едни две чуквания "на голо" без предпазна кора по черни пътища с камъни. 

 
А дали ми се отдава шофирането ... мога да се посмея тука... има-няма 26 години нямам оплаквания. Подобни приказки - обикновено на аматьори - откровено ме забавляват :gangstah:

 

Отдава ти се и още как. Особено междуселско към Разград...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Колата има нещо проблем с тоците (Kia Rio). Взехме нов акумулатор, но още при покупката казаха, че има някакъв проблем и незарежда както трябва. След година седене пред блока, още на първият месец нямаше ток. Заредих го и днес след петото запалване, както карам, взеха да светят ABS, Airbag, нямаше мигачи и по едно време изгасна. Къде в Пловдив ще ми препоръчате да я закарам за проблем с тоците?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имах запазено в браузър отметка с руски сайт, който съдърждаше х-стики на всички възможно автомобили. Наще сайтове от типа auto data net са пълна традегия... дайте нещо истинско

Link to comment
Share on other sites

auto.ru ?

Лично аз него го ползвам, като искам да прегледам повече детайли и да сравня автомобили.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Важна промяна в "ЗДП"!
Вече установяването на нарушението и глобата на пътя ще става само с един документ – фиш‼
Документът ще може да бъде обжалван в 14-дневен срок от неговото връчване пред районния съд, в района на който е извършено нарушението
Министерският съвет (МС) одобри проектозаконa за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата, с който се предвижда установяването на нарушението и налагането на наказанието да се осъществява в една административна процедура, с издаването на един документ - фиш за установяване на административно нарушение и налагане на административно наказание, съобщиха от правителствената пресслужба.
В мотивите към проекта е записано, че промените целят да осигурят необходимата бързина и своевременно реализиране на административнонаказателната отговорност за нарушения на правилата за движение по пътищата и по този начин ще позволи по-ефективно използване на ресурсите на Министерството на вътрешните работи за осъществяване на контрола за спазване на правилата за движение по пътищата.
В определени случаи с фиш ще може да се налага и наказание лишаване от право да се управляват моторни превозни средства, както и да се отнемат контролни точки за отчет на извършените нарушения. Съставеният фиш ще може да бъде обжалван в 14- дневен срок от неговото връчване пред районния съд, в района на който е извършено нарушението. Дава се възможност на нарушителя в 14-дневен срок от връчването на фиша да заплати наложената глоба в размер 70 на сто от предвидената стойност.
Улеснени са процедурите по съобщаване и връчване на издадените административни санкции: присъствено - да се дават на ръка, при съставянето им; с препоръчано писмо с обратна разписка; чрез служители на Министерството на вътрешните работи; при осъществяване на административно обслужване.
Предвидени са достъпни възможности за заплащане на дължими глоби или имуществени санкции на гише, чрез банкова карта, по банков път или по интернет с банкова карта или с друг електронен платежен инструмент.
Предвидена е принудителна административна мярка по отношение на всички административни нарушения, за които е предвидено лишаване от право да се управляват моторни превозни средства - временно отнемане на свидетелството за управление на моторни превозни средства.
Предвижда се също така и промяна на давностните срокове по Закона за административните нарушения и наказания по отношение на изпълнението на наложеното наказание временно лишаване от право да се управляват моторни превозни средства.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди бях писал за проблем с акумулатора , та вчера окончателно умря . Не искаше даже таблото да светва  . Та смених го , всичко ок си свети и тн , но колата пак не пали . При завъртане се чува само цъкане отпред и това е . Явно нещо е умряло заедно със стария акумулатор .

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, MaiconDogg said:

Преди бях писал за проблем с акумулатора , та вчера окончателно умря . Не искаше даже таблото да светва  . Та смених го , всичко ок си свети и тн , но колата пак не пали . При завъртане се чува само цъкане отпред и това е . Явно нещо е умряло заедно със стария акумулатор .

Стартера скоро гледан ли е?
Хари и Гари Пловдив в Кършияка са близо са ти. Едно обслужване на четки и ще забравиш според мен.
Зависи от автомобила на стария хвърляше бубини на няколко месеца, на сегашния за 5г само стартера се обади.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UzITo said:

Стартера скоро гледан ли е?
Хари и Гари Пловдив в Кършияка са...

 

Тия двамата като ги ползвах последно бяха под моста до панаира...да не са се преместили?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MaiconDogg said:

Стартера май не е гледан откакто съм е взел преди 4-5 години . Иначе не са ми близо , в изгрев съм .

Мислех, че си във Войводиново моя грешка.

088 844 2173 на този номер съм ги търсил.

10 hours ago, HEMO said:

 

Тия двамата като ги ползвах последно бяха под моста до панаира...да не са се преместили?

Незная къде се намират. Тъй като беше в седмицата на извънредно положение и нямаше кой да викна да я бутнат човека изпрати 3ма от сервиза. Докато показвах на единия как не иска  да пали взе, че запали. Струваше ми 10лв да я вземат и 10лв да я върнат. Така и незнам къде се намират.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Реших да продавам колата , но преди това искам да сменя акумулатора с нов , защото този просто не става . Мисълта ми е , че искам да взема някакъв за 60-70 лева ( нещо от сорта ) , но не съм много наясно . Колата е opel corsa d 2007 , 1.2 - 80 коня . Трябва ли да гледам всички характеристики на новия акумулатор да са като стария или мога да взема нещо проблизително , а ако може да ми препоръчате нещо евтино в този диапазон ще е супер . Сегашния е такъв .

20201016_223027~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...