Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Някой да е слагал теглич? Трябва да сложа на поне една от колите, защото... трябва. Някой изпробван в Пловдив, като изключвам официалните сервизи, защото цените, които ми обявиха са почти вноска за нова кола и няма как да стане.

Намирам в нета някакви на Военна болница и някакви в Графа. Цени взех от тези на Военна, но изобщо не ги знам читави ли са, не са ли... Не обичам да рискувам за такива неща, защото накрая аз ще си ги оправям нещата, което е много псувни и болки в кръста, та...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, Lucky Luciano said:

Някой да е слагал теглич? Трябва да сложа на поне една от колите, защото... трябва. Някой изпробван в Пловдив, като изключвам официалните сервизи, защото цените, които ми обявиха са почти вноска за нова кола и няма как да стане.

Намирам в нета някакви на Военна болница и някакви в Графа. Цени взех от тези на Военна, но изобщо не ги знам читави ли са, не са ли... Не обичам да рискувам за такива неща, защото накрая аз ще си ги оправям нещата, което е много псувни и болки в кръста, та...

Преди няколко години един приятел си монтира на колата. Това на автомобил който изобщо не е предвиждан да има теглич. Така не и го ползва, но остана супер доволен от изработката и монтажа. Някъде извън града беше. Ще попитам и утре ще ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Lucky Luciano said:

Някой да е слагал теглич? Трябва да сложа на поне една от колите, защото... трябва.

Много добър майстор има в Съединение,обаче не знам дали работи още...

Тел 0888985679

Има всякакви варианти,изработва и монтира къстъм решения...Сложи на едно ренде кабрио доста кадърно,заводски се предлагаше за модела само от една фирма за към 800евро.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Ще изчакам и netroot и ще ги чуя. Не е къстъм, то се прави за всичките коли, но цените, които ми казаха официалните дилъри са...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Новите автомобили, при условие, че се експлоатират добре, изразходват много малко масло, а ако е от най-скъпите, е свръх икономично. Отговорът не е категоричен, защото зависи и от добавките за поддържане на уплътненията, а и от самото масло - колко бързо се окислява, хваща нагар и пр.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, vikktorpenchev said:

Как е положението в КАТ тия дни? 

Там има ли ксерокс? 

Срещу КАТ има ксерокс. Има разни будки които снимат. Намират се до паркинга срещу КАТ. Какво ще правиш там?

Ако е смяна на категория, ще трябва да носиш копие и оригинал на диплома за завършено средно.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, netrootbg said:

Срещу КАТ има ксерокс. Има разни будки които снимат. Намират се до паркинга срещу КАТ. Какво ще правиш там?

Ако е смяна на категория, ще трябва да носиш копие и оригинал на диплома за завършено средно.

Ако е за C категория и нагоре и медицинско....

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, netrootbg said:

Срещу КАТ има ксерокс. Има разни будки които снимат. Намират се до паркинга срещу КАТ. Какво ще правиш там?

Ако е смяна на категория, ще трябва да носиш копие и оригинал на диплома за завършено средно.

Всъщност е достатъчно да носиш само копие от дипломата за завършено основно образование. 

Защото точно то ти е нужно за да изкараш Б категория. Поне законът гласи така....   ;)

 

П.п. А защо отново се изисква, след като си представил валидно СУМПС за кат. Б. Е една наистина дълбока мистерия...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vikktorpenchev said:

ще вземам временен номер :happy:

Миналата година чаках там. Голяма тъпня е. Дано да няма много хора. Казаха ми, че покрай вируса и гледали да действат доста бързо. Входа гледа към паркинга. Бялата сграда вляво е.

 

4 minutes ago, gado said:

Всъщност е достатъчно да носиш само копие от дипломата за завършено основно образование. 

Защото точно то ти е нужно за да изкараш Б категория. Поне законът гласи така....   ;)

Когато вадех А-то ме връщаха защото нямах оригинала с мен. Носих си копието. Имам Б от 15 години преди А-то горе долу. Не можело само с копие. Трябвало да видят и оригинала. Добре, че поне не чаках втори път на опашката, а ми казаха да отида отпред когато взема оригинала. И други ги връщаха за това нещо.

Link to comment
Share on other sites

Exide Premium. Втори търкалям, карат над 4г със сигурност при мен.

От ТехКо го бях набарал на промоция последния път.

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/23/2020 at 9:07 AM, vikktorpenchev said:

Може да ми се наложи да купувам акумулатор. 

Някакви препоръки за акумулатор.


BANNER - доказана класика. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Малко късно, но да напиша. Аз не съм доволен от Exide Premium. 2 години и вече едва пали ако колата не е карана 1-2 седмици. 2 пъти съм го зареждал.. При същата употреба, предният (с който купих колата) си работеше без никакъв проблем. Беше някакъв Френски, който не намерих никъде.

 

-------------------------

 

При смяна на ремъци, ролки, водна помпа и т.н., механикът видял, че тампонът, който седи горе на двигателя и свърза двигателя с купето - е скъсан. Сменил го.

 

След смяната на тези части, вътре в купето има вибрации, когато колата е студена и седи в покой.
Реших, че проблемът може да е от другите 3 тампона, които не са сменени. Той каза, че те си били здрави, но аз му казах да ги смени все пак. Смени ги, но вибрацията си остава.

Сега всичките 4 тампона на двигателя са сменени, но колата продължава да вибрира докато е в покой. След 10 минути каране или нагряване на слънце - се оправя и тази вибрация изчезва.

Някой има ли идея къде да търся проблема?

Link to comment
Share on other sites

Според механика - нов тампон трябвало да е по-твърд....
Питах го дали е възможно тоя тампон да е гаден, той каза "не".

Link to comment
Share on other sites

Точно тампона е виновник за вибрацията. На механика не му отърва, почти всеки сменил тези тампони се оплаква от същите симптоми като твоите.

Link to comment
Share on other sites

И как да го оправя тоя смотан тампон? Той е горе върху двигателя, лесно достъпен е и се държи от 2 болта. И сам мога да си го сменя.

 

Ето за този става въпрос.

 

60662481-1303-1-800.jpg

 

След неговата смяна (и смяната на ремъци, ролки, водна помпа и т.н.) се появи вибрацията.

Link to comment
Share on other sites

Единствения вариант е да попаднеш на читав. Масово са твърди и се получават леки вибрации. 

 

За марка ми е трудно да те насоча, защото съм попадал на невероятни уж маркови боклуци. 

 

Твоя на кой производител е ?

Link to comment
Share on other sites

Ами аз го попитах, но не помня какво ми каза. Със сигурност не е най-евтиният. Мисля, че е на fibi Bilstein.

 

Не съм погледнал тампона в детайли. Само ми го показа къде е. Дали ще пише марката на самия тампон?

Link to comment
Share on other sites

Феби не са лоши. Lemforder също са име, но гаранция, че няма да тресе няма кой да даде. 

 

Иначе на някои марката е щампована на самата гума.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...