Jump to content
BulForum.com

Направих страхотно и вкусно ястие


Recommended Posts

И аз съм я пробвал. Става на вкус като руската, само че вместо картофи - макарони... (то и от рецептата си личи де ;) )

 

да, почти. Само дето няма грах - зеленчук, който не е от любимите на моите хора.

 

П.П. идва ми на ум, че другия път може да сложа и царвевичка. Сигурно няма да е зле.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Ами предполагам, че може и да се сложи.

Лично аз не бих - кисели краставички, майонеза и лимон на едно ще ми дойде прекалено кисело.

Но то си зависи от вкуса на човек все пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

С мъничка промяна в рецептата за палачинки, която използвам почти винаги, постигнах нещо наистина интересно. 1/3 от брашното, което сложих, беше ябълково. Палачинките станаха какаови на цвят, а смесицата от лека сладост, едва усещащ се ябълков аромат и ванилия + мед и сметана разнообрази традиционното :)

 

Рецепта няма да прилагам, защото готвя на око. Слагам 2-3 яйца, прясно мляко, течна ванилия, мъничко сол, малко вода, брашно (бяло и ябълково). Когато всичко се разбие, трябва да е с гъстотата на боза. Пека на тефлонова плоча/тиган с мъничко масло.

Link to comment
Share on other sites

Що е то ябълково брашно и колко общо има с ябълките?

Според надписа на етикета му, направено е само от ябълки. Продава се в магазините за диетични храни. Аз го използвам и в малки количества като добавка в белия домашен хляб.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Кой ми смени името на темата ?!

 

"Направих страхотно и вкусно ястие" ?!?! Никога не бих написал подобно "изтънчето" заглавие ..... ебати цензурата

 

Май модераторите трябва да си отворят по една каменица та.... такова да спасим мъжа.... :(

Link to comment
Share on other sites

Аз го смених, Васко, и то доста отдавна. Махнах селянията от заглавието. Пиян ли го беше писал не знам, защото не си глупав. Да ти припомня ли как я беше кръстил или сам ще се сетиш? Защото на предишното заглавие липсваше само едно "БОЛГАР! БОЛГАР!" отзад. И мразя Каменица - осрана е отдавна. Пия Туборг.

Link to comment
Share on other sites

С мъничка промяна в рецептата за палачинки, която използвам почти винаги, постигнах нещо наистина интересно. 1/3 от брашното, което сложих, беше ябълково. Палачинките станаха какаови на цвят, а смесицата от лека сладост, едва усещащ се ябълков аромат и ванилия + мед и сметана разнообрази традиционното :)

 

Рецепта няма да прилагам, защото готвя на око. Слагам 2-3 яйца, прясно мляко, течна ванилия, мъничко сол, малко вода, брашно (бяло и ябълково). Когато всичко се разбие, трябва да е с гъстотата на боза. Пека на тефлонова плоча/тиган с мъничко масло.

Жена да ми говори кви манджи може да прави е все едно да ми говори за немски коли . Вади ми душата с памук :)

 

Студентска салата за студена бира

 

200 грама люти чушки (рибки)

1 кофичка кисело мляко

1/2 лимон

1-2-4-20-50 скилидки чесън (зависи кой колко обича)

Копър (по желание)

Бира - по възможност много , за да гаси огъня :D

 

 

Приготвя се, все едно правим млечна салата. Рибките на ситно, чесъна, копъра (евентуално) смесваме ги с млякото, изцеждаме лимона , разбъркваме и налягаме бирата :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Начи комшийката ся посред нощ направо ми скри шапката . Такава манджа ми врътна че ушите ми плющяха като я ядох :)

 

Пусна да се варят макарони, през тва време запържи в малко олио 2 супени лъжици кайма за принцеси , половин глава лук , сложи им там разни червени , черни пипери , чубрица , една щипка брашно (да сгъсти сместа предполагам) и после тва го изсипа върху сварените макарони . Много яко се получи !

Link to comment
Share on other sites

Начи комшийката ся посред нощ направо ми скри шапката . Такава манджа ми врътна че ушите ми плющяха като я ядох :)

 

Пусна да се варят макарони, през тва време запържи в малко олио 2 супени лъжици кайма за принцеси , половин глава лук , сложи им там разни червени , черни пипери , чубрица , една щипка брашно (да сгъсти сместа предполагам) и после тва го изсипа върху сварените макарони . Много яко се получи !

Т.е направи ти спагети, ама вместо спагети - с макарони?

Link to comment
Share on other sites

Споко, след годежа ще му направи и мусака... btw не знам как ги намираш все готвещи. Аз нито една не познавам такава... една я научих някой неща ама то не се брои.

 

_______________

 

Човеко ти я изкара ангел, бре. Пере, готви... кой е скрития коз :) меко "и"?! странни навици в леглото?

Link to comment
Share on other sites

Ааа тц ! Комшииката = съквартирантката , ама като трябва да се готви тя седи повече на скамейката , много рядко става :D

Link to comment
Share on other sites

Еми вземи й направи истински спагети да видиш как ще й плющят на нея ушите.Ама то студентския живот е само за каквото има пари или каквото имаш под ръка.Добре че наще взеха микровълнува с фурна и догодина ще си готвя в общежитието :D

pazu само не давай да ти се качва на главата като можеш да готвиш,че след тва отърване няма.

Link to comment
Share on other sites

С риск да направим малко офтопик .. гледам нагоре годежи , странни навици в леглото ... ма моля ви се ... аз съм обвързан човек и такива работи не мога , пък дори да мога - не правя .

 

А иначе още няма да и простя как обърна веднъж тавата на пода с току-що изпечена мусака. Направо издивях ..

Link to comment
Share on other sites

и аз до сега не съм попадал на момиче което да може да готви.... имаше 1-2 с желание ама до там....

 

за сметка на това пък аз съм ебахти изобретателният тип.....

Link to comment
Share on other sites

Еми вземи й направи истински спагети да видиш как ще й плющят на нея ушите.Ама то студентския живот е само за каквото има пари или каквото имаш под ръка.Добре че наще взеха микровълнува с фурна и догодина ще си готвя в общежитието :D

pazu само не давай да ти се качва на главата като можеш да готвиш,че след тва отърване няма.

Да, де. Не бъди егоист сподели с приятели :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Макарони на фурна

 

Продукти:

Макарони - 500г.

Доматено пюре - 1000г

Кайма

Лук

Брашно - 1 с.л.

Кашкавал - 200-300 грама

Бахар - 3-4 зърна

Дафинов лист - 2-3 листа

Босилек - 1щипка

Чубрица - 1щипка

сол

 

 

Изпълнение:

Варите макароните в осолена вода (слага се 1 с.л. сол).

 

В тенджера слагате мазнина (олио/зехтин) с която да запържите лука и каймата, за да не се слепва каймата на буци я надробете добре. Изсипете доматеното пюре в тенджерата. Добавете бахар, дафинов лист, босилек, малко чубрица. Вари се докато не се сгъсти соса, а за да стане дори по гъст може да добавите предварително разбъркано брашно в малко вода. При добавянето на каймата и лука може да прибавите и нарязани гъбки или/и нарязани маслини.

 

В йена глас слагате вече сварените макарони, посипвате ги със соса. След това разбърквате добре, за да се омесят. Поръсвате обилно с кашкавал и печете 20-30 минути (или докато не се стопи качкавала) във фурна загрята предварително до 180 градуса.

 

enjoy

Link to comment
Share on other sites

A след сватбата идва ред на питка. Аз от опит говоря. :rolleyes:

:santa: е на това казвам, жена на място. Само снимковият материал е достатъчен... ако имаше повече такива жени, злото в света щеше да намалее.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Покрай Великден винаги остават много сварени яйца, та ето какво може да се направи с тях - изключително лесно и вкусно е :)

 

Първо се нарязва една голяма глава лук, след което се задушава в масло. Прибавя се малка консерва домати (с парченца), оставя се да поври малко, след което се прибавя сол, черен пипер и смлян кориандър. 4 сварени яйца се нарязват на филийки с дебелина около половин сантиметър, нареждат се дъното на малка (но дълбока) тавичка, след което се заливат с доматено-лучената смес. Това нещо се запича във фурна за около 20 минути, като по избор се настъргва кашкавал отгоре.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Покрай Великден винаги остават много сварени яйца, та ето какво може да се направи с тях - изключително лесно и вкусно е :)

 

 

И аз го направих. :)) Много е вкусно! :))

Link to comment
Share on other sites

A след сватбата идва ред на питка. Аз от опит говоря. :rolleyes:

 

Поздравления!

Само като я гледам се ослюнчих.

Аз имах един период, в който бях решил да овладея тестените работи. Купих си и точилка и мушама.

За съжаление, завърших безславно, ама скоро пак ще се пробвам! Ти ме амбицира!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...