Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Нямам представа кога са изключили тази опция за персоналните акаунти, но в момента действително е достъпна само за бизнес, което не е кой знае какъв проблем, защото активирането на бизнес акаунт не изисква нито средства, нито ангажименти.

Paypal изчислява през някакъв "Трънски курс" и разликите никак не са малки.

Вчера напр., без тази опция, Paypal се опита да превърти $600 към лева при курс 1.8731, което за тази сума се получава направо пладнешки обир. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Понеже Пайпал-а съм го занемарил тотално от много време вече, да попитам как е положението със зареждане на сметката ?

Последно можеше само директно с превод от банковата карта... Преди години помня, че зареждах чрез посредник, нещо

от сорта на този ITrust, който уж предлагат в момента, но естествено за страни от ранга на България не важи...

Link to comment
Share on other sites

On 2/29/2020 at 12:41 PM, plameni said:

Нямам представа кога са изключили тази опция за персоналните акаунти, но в момента действително е достъпна само за бизнес, което не е кой знае какъв проблем, защото активирането на бизнес акаунт не изисква нито средства, нито ангажименти.

Paypal изчислява през някакъв "Трънски курс" и разликите никак не са малки.

Вчера напр., без тази опция, Paypal се опита да превърти $600 към лева при курс 1.8731, което за тази сума се получава направо пладнешки обир. 

При чекаут може да се избере. Аз съм с персонален акаунт и нямам проблем с избора кой да ми превалутира плащането. 

Screenshot_20210423-155437.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, biodesign said:

При чекаут може да се избере. Аз съм с персонален акаунт и нямам проблем с избора кой да ми превалутира плащането. 

 

Това е ясно. Написаното от мен се отнася за предварително и постоянно избиране на опцията: Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Избирането при всяко плащане е досадно и понякога се случва да се пропусне.

Фиксирането на тази опция е много подходящо при чести плащания и особено когато се използват мултивалутни карти от рода на Wise (бивш Transferwise), които предлагат много по-добри обменни курсове и ниски комисионни такси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...