Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

В крайна сметка да питам.

 

Сметка в ПИБ каква карта се приема в PayPal?

Имам Visa Electron и не я приема. Трябва да е друга ли или да е кредитна карта?

Опциите са ми само дебитна карта.

На ОББ също не се приема.

А в първия пост тук пише друго.

 

На Райфайзен какви дебитни се приемат?

Основно за получаване на средства.

Току що си регистрирах ъкаунт с BulBank-ска Visa Electron.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На Райфайзен какви дебитни се приемат?

Основно за получаване на средства.

Виза Електрон - никакви проблеми, но май, за да си ги вкараш от сметката в пейпал в сметката в банката взимат 2 евро

Link to comment
Share on other sites

Виза Електрон - никакви проблеми, но май, за да си ги вкараш от сметката в пейпал в сметката в банката взимат 2 евро

Аха, напълно ме устройва, при всички случаи е по-малко от близо $20-те които ми удържат при превод от Щатите по банков път. На тях там пък им удържат даже повече. Последно мисля $40. Но зависи и от банката.

 

Да се поправя.

От ПИБ имам само Maestro дебитна, която не се приема.

От ОББ и Виза, и Маестро не се приемат.

Преди време като питах в ОББ, изобщо с Пейпал не се занимавали, може да се е променило положението.

 

Явно в Райфайзен ще се прави сметка с Виза Електрон.

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Последно когато разглеждах картите на различните банки, от Райфайзен бяха без годишна такса, ама от всяка операция взимаха процент. Та затова се отказах от тях. Сега съм с Visa Calssic от ПИБ и нямам проблеми с плащането през PayPal с нея. По принцип те от РР имат някаква опция за да потвърдиш, че си надежден ли там какво си ти взимат 2 евро от картата. Става с потвърждение от кода който ти идва в разпечатката за месеца. Друг е въпроса, че ПИБ нещо спряха да изпращат разпечатките и ако ти трябва нещо трябва да се разходиш до банката да ти извадят - та да видиш какво да попълниш.

Link to comment
Share on other sites

Последно когато разглеждах картите на различните банки, от Райфайзен бяха без годишна такса, ама от всяка операция взимаха процент. Та затова се отказах от тях. Сега съм с Visa Calssic от ПИБ и нямам проблеми с плащането през PayPal с нея. По принцип те от РР имат някаква опция за да потвърдиш, че си надежден ли там какво си ти взимат 2 евро от картата. Става с потвърждение от кода който ти идва в разпечатката за месеца. Друг е въпроса, че ПИБ нещо спряха да изпращат разпечатките и ако ти трябва нещо трябва да се разходиш до банката да ти извадят - та да видиш какво да попълниш.

Говориш за кредитни карти и за двете банки, така ли?

За кредитни е почти ясна работата, въпроса е кои дебитни се приемат за приемане на средства.

Link to comment
Share on other sites

Да за кредитите говоря.

В моя акаунт при регистрация на нова карта дава това:

Debit Cards (also called check cards, ATM cards, or banking cards) are accepted if they have a Visa or MasterCard logo.

Остава и банката да ги поддържа.

Link to comment
Share on other sites

Да за кредитите говоря.

В моя акаунт при регистрация на нова карта дава това:

 

Остава и банката да ги поддържа.

Тва и аз го виждам в моя акаунт.

Но е подвеждащо, защото това е само необходимо, но НЕ достатъчно условие.

Аз и затова те питах дали говориш за кредитни карти на ПИБ.

Ще ги питам утре дали ако към сметка, към която имам Maestro дебитна изкарат Виза, ще се приема в PP.

 

EDIT:

Някой забелязал ли че от няколко седмици или 2 месеца новата система за банкиране на PIB Flexcube не работи? Дори един баланс не може да си види човек. То бива, ама няколко месеца вече не я оправиха тая нова боза.

 

EDIT2:

Според отговор от ПИБ, Visa Electron се приема в Paypal, но от 1 Август таксата при входящ превод по този начин ще е 1% от сумата. Досега е 0.5

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

някой да е имал проблем с paypal (в ebay) през последните 2 дни?

 

Your request could not be processed at this time.

....

We were not able to process your payment.

....

Please contact PayPal customer service for further assistance.

 

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такова нещо? Страна членка на ЕС, смях в залата. Отивам в банката за четири цифрения код, а в отговор получавам "пей какво?".

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такова нещо? Страна членка на ЕС, смях в залата. Отивам в банката за четири цифрения код, а в отговор получавам "пей какво?".

Поискай детайлна разпечатка на движението по сметката и ще го видиш сам.

Link to comment
Share on other sites

Е ти какво ги питаш. Взимаш една разпечатка и това е...

 

btw наскоро четох, че пейпал за България при недоставена стока покрива само до 200$, така че бъдете много внимателни от кого пазарувате

.

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такова нещо? Страна членка на ЕС, смях в залата. Отивам в банката за четири цифрения код, а в отговор получавам "пей какво?".

Хаха, ша са сетиш.

За закакво вече само по тел. в София в централата се обаждам за такива въпроси, или по мейла питам. Поне така винаги компетентно ми отговарят.

В клоновете до нас поне се въздържат от "Пей какво" хаха. Пей с мен.

 

@netrootbg, вярно, но защо трябва служители на банка даже да не са чували за пейпал, или за ипей?!

Ама ако имам предвид една друга тема от тоя форум, която е доста оживена, явно толкова и им плащат, и цялата ни работа е такава.

 

Иначе другата седмица ще си взема визата от ПИБ, и най-сетне да регистрирам карта в PP.

Един въпрос: Ако искам аз да пратя пари на някого, или просто да си купя програма или нещо от интернет, това става от вътрешния баланс на пейпал, или може директно да се дебитира картата?

Да не трябва да се преведат пари от картата в баланса на пейпал за да може да се пазарува?

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос: Ако искам аз да пратя пари на някого, или просто да си купя програма или нещо от интернет, това става от вътрешния баланс на пейпал, или може директно да се дебитира картата?

Да не трябва да се преведат пари от картата в баланса на пейпал за да може да се пазарува?

Директно от картата ти ще ги изтеглят. Няма нужда да държиш какъвто и да е баланс.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли с PayPal да преведа пари в чуждестранна, банкова сметка?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че човека трябва да има акаунт в paypal за получаване на пари. Ти ги превеждаш от твоята карта към неговия акаунт, а той вече решава кога да си ги изтегли от там към собствената сметка.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дни регистрирах новата си Виза в ПейПал. Всичко точно, прие се, и ми изписа, че ще дръпне 1.5 €, и да видя до 2 дни в извлечението някакъв код от транзакцията.

Виждам само някаква блокирана сума от 4 лв, но изобщо не се вижда транзакция с пейпал.

Още ли трябва да чакам или?

Някой, който си е валидирал картата би ли казал колко време се чака, и дали след това лимитите се оправят, защото сега лимитите са меко казано странни (примерно годишния лимит е по-малък от месечния).

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дни регистрирах новата си Виза в ПейПал. Всичко точно, прие се, и ми изписа, че ще дръпне 1.5 €, и да видя до 2 дни в извлечението някакъв код от транзакцията.

Виждам само някаква блокирана сума от 4 лв, но изобщо не се вижда транзакция с пейпал.

Още ли трябва да чакам или?

Някой, който си е валидирал картата би ли казал колко време се чака, и дали след това лимитите се оправят, защото сега лимитите са меко казано странни (примерно годишния лимит е по-малък от месечния).

 

Благодаря.

 

Горе-долу 2,3 дена се чака. Трябва да видиш на какво основание е блокирана сумата и към кого е блокирана. Понякога се чака 2,3 дена след като си взел картата от банката за да е напълно активна в Борика и Виза системата като цяло. Ако регистрацията в ПП е минала успешно, значи са успяли да вземат 1.5 евро. Изчакай още, направи си още една разпичатка на сметката (ако не ползваш и-банкиране) и ако няма резултат то 5 работни дни се обади на картов отдел за по-подробна информация. Това, което трябва излезе от банката ти ще изглежда така

 

ПЛАЩАНЕ 1.50 EUR ххххPAYPAL--*EXPUSE/2хххххххх1

хххх - са 4 цифрения пин код, който трябва да напишеш за верификация.

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз така разбрах за този код, че оттам се взима.

Още същата вечер като я взех от банката, я регистрирах в PP, прие се нормално, изписа, че е взета сумата, и се чака да въведа кода.

На другия ден (вчера) трябваше да отида до клона, за да ми добавят новата сметка към е-банкирането (където вече имам една сметка с Маестро). И като се прибрах, я видях, с блокираната сума от 4.20 лв.

Същия ден (т.е. предната вечер де) бях вкарал 100 лв да има, щото разбрах, че PP взима нещо при регистрацията. И така, нетно салдо 95.8, и блокирани (неизчистени) средства 4.20.

Никъде във виртуалния клон не виждам кой за какво е блокирал тия 4.20.

Нали затова съм го направил, да не чакам по опашки за всяка операция да ходя и да вадя извлечения..

Тази вечер станаха точно 2 денонощия, вероятно наистина ще изчакам до понеделник.

А за това, че не виждам защо и от кого са блокирани тия 4.20 лв , предполагам ако не се появи трнзакцията с РР, ще трябва да питам ПИБ за това.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Сумата е блокирата, но все още не е реално изтеглена от сметката ти. Когато я изтеглят тогава ще видиш и основанието с което е. Нормално е при международно плащане с картата да отнеме няколко дена докато се отрази в интернет банкирането ти. За да съм по - точен. Би трябвало почти веднага да се появи блокираната сума и в рамките на седмица реално да бъде прехвърлена. Не ми се навлиза в много детайли защо и как е така. Изчакай няколко дена и ще ти е наред всичко. Дай им е около седмица ;). Относително е, но толкова е приблизително максимума.

Link to comment
Share on other sites

Мерси :)

Явно се чака повече.

И все пак беше добре да е отразено поне от кой е блокирана сумата. Макар че аз съм инициирал действието, довело до това.

Един въпрос, ако реша да закупя онлайн примерно някоя програма за да кажем $30, колко общо ще ми олекне сметката?

PayPal взима нещо, но от мен ли; ами банката? ПИБ взима 1% от транзакция при получаване на пари PP, както разбрах. Но при плащане?! И сигурно и тогава ще чакам седмица докато се извърши плащането.

Тва е доста време баси.

С банков превод парите достигаха до мен до другия ден максимум.

Е, с $50-60 загуби общо, но..

Link to comment
Share on other sites

Когато направиш плащане чрез пейапл в салдото на банката автоматично се отразява транскацията, но минава време преди реално да бъде извършена. От картовите отдели на банкаите имат постояни контакти с виза, понякога даден транскация или refund се чака с по месеци за повърждение. Някои банки ще ти кажат че имаш примерно 10лв, 2лв от които трябва да бъдат потвърдени (дали отсрещната страна ще ги приеме или не), друга банка ще ти каже имаш 8лв (от очакваните 10), защото самата банка не знае дали Виза ще потвърдят тази трансакция или не за това и салдото на твоята сметка ще показва 8, може да си остане 8, може да стане и 10, зависи.

 

Пейпал не взима нищо от теб. Повечето банки не взимат нищо при плащания в интернет. Според това, което виждам от сайта на ПИБ и те не взимат такса при интернет плащания. Или не взимат нищо или 30ст.

 

Ако платиш 30$ ще олекнеш с 30$. Плащането от твоя страна става факт в момента в който се разпоредиш за разплаще. Ако имаш достатъчно актив в сметка ти ПП прави моментално плащане. За колко време и стигат парите до продавача си е работа на Виза и ПП. Трансакцията се счита за финална в момента на удобрение.

 

ПИБ не би трябвало да ти взимат 1% при получаване, но това е различно за всяка банка. Ако не си сигурен им се обади.

 

Получаването на пари е по-различно, но е прекалено дълго да се обяснява. Влез си в акаунта и изчети всички страници за "fees" "withdraw" и други "help"-ове и тогава си задай по-конкретен въпрос, защото са 3 вида акаунта с отеделни лимити.

 

Накратко, обаче ако получиш 100$ пеймът примерно от мен, ПП ще ти вземе примерно 2-4$ за това, че ги получаваш. Те ще бъдат във виртуалната ти сметка и можеш да ги използваш за разплащания. Ако искаш обаче да ги изтеглиш в картовата ти сметка ще платиш още един fee, (пише го в сайта колко е) и вече отделно ако ПИБ решат да те чарджнат с 1% per bank policy.

 

За разлика от плащането, което става моментално, получаването на пари (до БГ) става по-бавно и се заплаща, води се международен трансфер.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...