Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Paysera... Иначе са сериозни,да.

Сериозни, отговорни и бързи... мнооого бързи.

 

14 декември, преди обед

Банков превод към моя сметка в Paysera

 

17 декември, 17:28 ч.

Запитване по имейл, защо все още не е получен превода.

 

18 декември, 14:29 ч.

Получаване на превода и заверяване на сметката.

 

19 декември, 15:12 ч.

Dear Client,

Thank you for contacting us.

Please be informed that the payment has been received and credited to your account 2018-12-18.

Thank you for using Paysera.

 

btw, така работи Transferwise с английската банкова система:

 

Transferwise-bank-transfer-2018-11-14.pn

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това направо не мога да го повярвам. От Канада до Европа без такса. Даже на SEPA трансферите има някаква такса. Може и да е минимална(в Бг е най - висока от целият ЕС...), но я има.

Вече трябва да се опиташ да го повярваш - няма лъжа, няма измама. Банката е CIBC. Преведената сума е $100 канадски, без нито един цент такса. Получената сума в българската сметка е 127 лева и някакви стотинки. Да го духат всички пейпалове и новоизлюпени тарикати от този вид! :lol:

Сумата пристига за 3 бизнес дни и е точно толкова, колкото моята банка ми показа при заявката за превода - явно българската банка получава директно левове, поне така си го обяснявам.

 

 

ПП. А все още има кретени, като Western Union, които взимат такса от $30 за същия превод в добавка към многократно по-трънския им обменен курс. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Ако има такса, тя се плаща от получателя и се взима от наличността, а не от получената сума. Та провери дали получателя няма още един ред в извлечението, в което е спомената таксата.

Link to comment
Share on other sites

На една от сметките ни, таксите при международни трансфери се появяват в края на месеца в категория “допълнителни услуги използвани през изминалият месец”. Така, че най-добре да се провери в началото на следващия месец дали не се е появила някоя транзакция през изминалия.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

На една от сметките ни, таксите при международни трансфери се появяват в края на месеца в категория “допълнителни услуги използвани през изминалият месец”. Така, че най-добре да се провери в началото на следващия месец дали не се е появила някоя транзакция през изминалия.

Значи за моята банка съм сигурен, че няма да се появи нищо допълнително и също така вече съм сигурен, че превеждат директно български лева чрез фирма, регистрирана в България с името EARTHPORT PLC AD, защото в транзакцията пише "получен превод в лева".

Link to comment
Share on other sites

...вече съм сигурен, че превеждат директно български лева чрез фирма, регистрирана в България с името EARTHPORT PLC AD...[/size]

 

Майтап да става...

 

Transferwise-Earthport.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Пуснах малка сума за трансфер от Paypal към банка и ми направи впечатление, че вече няма такси...  Има само към карта. Преди беше 1,5 евра. Дали конкуренцията не ги е натиснала и да са махнали таксите.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

По темата за Paysera - имам фирмени сметки в три държави (България, Румъния и Унгария), а освен това ги ползвам и като физическо лице. Платформата е малко дървена, но условията са супер - и като такси и като обменни курсове.

Link to comment
Share on other sites

Бърз въпрос. Наскоро разбрах, че пейпал вече поддържа Бг IBAN-и да се регистрират в wallet-a. От години там карам само с дебитни карти.

Основната операция, която ме интересува как ще е с bank account, е Withdraw funds. Ако се прави директно към Бг Bank Account (сметка в ЛВ, баланса в пейпак е в $ ), по-малко такси ли ще има? Става въпрос за ПИБ. И в момента таксите за това не са големи на фона на funds, които изтеглям, последно имам спомен, че беше 1% за ПИБ и $2.5 за пейпал. Чудя се дали да регна IBAN. Рядко пазарувам вече отвън, и все е малки суми, макар че имам един recurring payment ежемесечно, който идва или от баланса или от карта, та и там ако с акаунт ще е малко по-"безтаксово"...

Дано не съжалявам, че питам тук, и ако може отговор точно по питането ми, без да бъда обвинявам колко съм прост, тъп и т.н. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Да, това, че пейпал не таксуват, го прочетох в хелпа им. Всъщност даже в хелпа им това е упоменато само за US банкови сметки, не намерих (поне набързо) хелп, обясняващ това за "другите" държави.

Въпросът е като какъв превод се таксува? Дали е като международен (от системна сметка на PP примерно някъде в UK) към ПИБ сметката, което да натовари с големи такси, или PP имат локални сметки във всяка поддържана държава, някъде мернах Райфайзен в друг форум..

 

И как стои въпроса с плащането (в $ ), дали ако е от сметката ще е по-ефективно отколкото както досега правя през карта..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Като международен превод се таксува.
Обменният курс е на банката.
Изтегляне към сметката би трябвало да е по-изгодно за по-големи суми, защото нямаш лимит от 500 Евро за една транзакция както при тегленето към карта.

Link to comment
Share on other sites

Аха. Тоя  лимит от $500 за една транзакция не ме бърка особено. Чак хиляди долари в рамките на една транзакция не ми се налага да превеждам.

Значи излиза, че към банк акаунт withdraw ще излезе по-скъпо за малки до средни суми отколкото към карта.

Все пак може да пробвам някой път с малка сума, защото другаде чета и по-противоречива информация.

Link to comment
Share on other sites

А каква е хватката и как Пейпал получава достъп до сметката само по IBAN при линкване в PP акаунта? При дебитната карта ясно, там въвеждам номера и секюрити кода, но при линкване на банк акаунта как по-точно PP получава достъп до парите ми да "смуче" от тях, само при въвеждане на IBAN? Все още нещо ме е страх да въведа ИБАН-а. Мисля накрая да си направя една отделна сметка само за онлайн операции и да държа вътре пари само когато се налага за някакво плащане.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Обменям по курса на банката, а не фиксинга на БНБ. Разликата не е толкова голяма.

 

Пресметни стотинките и ще видиш, че около 1.8%

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Това може да питаш Пейпал. Аз съм нямал проблеми с тегнелето по този начин. :)

Ако под теглене имаш предвид withdrawal, е ясно, те правят трансфер към твоя ИБАН. Това е смисъла други хора да ти знаят ИБАН-а. Въпроса е че тези хора нямат достъп до самата сметка да ти взимат пари от нея. Как Пейпал получава такъв достъп само през ИБАН номера... Това ми беше мисълта. Нещо ми убягва в случая.

Link to comment
Share on other sites

Има някакво объркване. Пейпла ПРЕВЕЖДАТ пари по сметката ти. Не теглят пари. Ако искаш да заредиш пари в Пейпал акаунт от сметка - процедурата е друга.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...