Jump to content
BulForum.com

поддръжка на jeep grand cherokee 2001/2002


zlobil

Recommended Posts

скъпа ли е поддръжката на jeep grand cherokee 2001/2002 дизел :blink:

кой изобщо ги обслужва в града и понасят ли се цените на частите ;)

и като цяло здрави машини ли са някакви лични впечатления ?

Link to comment
Share on other sites

Jeep ги облужват Балкан Стар, от които пък аз имам адски лошо впечатление като цяло. Иначе за черокито конкретно не знам, аз карам 1 крайслер и смяната на маслото примерно е 170 лв.

Link to comment
Share on other sites

Като цяло, всичко за джип е скъпо.

Ако ти се кара много такъв тип возило, ти препоръчвам някой от европейските производители. Не че поддръжката им е ивтина и не се трошат, но поне доставката на частите ще е за по-малко време и ще има поне малка разлика в цените. Не знам колко пари ти го предлагат този джип, но няма да е евтин. Горещо ти препоръмвам една G-класа на мерцедес, имам много добри впечатления от него.

Много са здрави и пак се обслужват в сервизите на Балкан Стар.

Но пожене джипа няма да годината като на grand cherokee-то, обслужването може да си го правиш в друг сервиз и от там, разходите по поддръжката падат ;)

Link to comment
Share on other sites

не съм ама тя ще е за удоволствие :P

пък и Г класа 2001ва......

 

Eeee ти пък, няма да е 2001г. но минимум 96г. ще е, ако държиш на джип в буквалния смисъл.

 

Ще ти резене главата тва джипче ;) Вземи си един ланд крузър, на светлинни години напред е.

 

Зависи от гледната точка, ако взема G55 AMG съм съгласен, разхода е разоряващ но само това.

А би ли ме светнал с какво Ленд Крузъра е светлинни години напред?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Аа колега не се разбрахме :) На светлинни години напред е от черокито. За Г класата нищо не мога да кажа, нямам лични впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Аа колега не се разбрахме :) На светлинни години напред е от черокито. За Г класата нищо не мога да кажа, нямам лични впечатления.

 

Така вече и аз съм съгласен ;)

Link to comment
Share on other sites

А би ли ме светнал с какво Ленд Крузъра е светлинни години напред?! blink.gif

 

:) Ако си говорим за SUV, което е на върха това Range Rover - нe знам, дали GL класата го доближава вече, но просто всичко друго са каруци или не са SUV.

Обаче да си поддържаш Range Rover - дори стар си иска сериозен доход. А за тия новите Vogue - дето горят по 30/100 :) - няма какво да говорим. То и цената си казва, кое возило е по-добро.

 

Zlobil, като си купуваш такова нещо, трябва да си наясно, за каква цел го купуваш, освен ако доходът ти е съответният, че да не ти пука за разхода.

 

Grand Cherokee мисля се произвеждат в завода Puch в Грац, Австрия, където между другото се произвежда и G класата, чието оригинално име е Puch G - и е военен австрийски джип. Черокитата за Европа мисля са с европейски двигатели, така че поддръжката им сигурно е европейска.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...