Jump to content
BulForum.com
Godfather

Как се правят милиарди от безплатни услуги?

Recommended Posts

Следите ли драмата с гнусния траверс?

И ти ли почна като Виден с презумцията, че трябва да сме наясно с всичко случващо се по този шарен свят? Честно казано, нямам никаква идея за какво намекваш. :lol:

Ами гнусния травестит Caroline Ada Ehmke, стоящ зад тъпотии като премахване на whitelist, щото е расистко е успял след брутален натиск от цялото SJW стадо да "убеди" Линус да въведе code of conduct и да се оттегли от Линукс Фондацията (поне за сега - временно).

И ти ли почна като Виден с презумцията, че трябва да сме наясно с всичко случващо се по този шарен свят? Честно казано, нямам никаква идея за какво намекваш. :lol:

Аз си мисля, че Пешо ме удари в земята, така щото съм поне 3 метра под кота 0...  :laughing1:

Аз четох скоро, че Линус се оттегля (временно) заради, ъъ... прекалено емоционален изказ и да си ъъ... почине от напрежението. Ама не задълбах да разбера, че е заради онова недоразумение.

П.п. Бахти, толкова да е грозно недоразумението, че филтъра за грозници не ми позволява да го изтипосам като картинка тук.... :unhappy:

Edited by gado

Ами гнусния травестит Caroline Ada Ehmke, стоящ зад тъпотии като премахване на whitelist, щото е расистко е успял след брутален натиск от цялото SJW стадо да "убеди" Линус да въведе code of conduct и да се оттегли от Линукс Фондацията (поне за сега - временно).

Признавам си, тази сапунка съм я изпуснал. А тъпотията за whitelist-a го чувам за първи път. Между другото, това е термин, който буквално ежедневно използвам поне дузина пъти, ако не и повече, ама още не са ме обвинили в расизъм. :lol:

В Opencode като бях, от един африкански клиент бяха написали много прочувствен и укорителен тикет, в който се оплакваха, че термините blacklist и whitelist са расистки и трябва да ги премахнем от софтуера си. Шефа ми, изрази пълното си желание да подкрепи тази благородна кауза и им пусна оферта за change request на софтуера. Като видяха цената, явно решиха, че не са чак толкова расистки термините :lol:

Но е истина, че SJW–тата масово нахлуват в IT средите и искат равни права (разбирай привилегии), искат да премахнат расизЪма, да нарушат хегемонията на белите хетеросексуални мъже в този бизнес, искат там да работят повече... джендъри... и т.н. И тази сериозна победа почва да ме плаши...

А относно въпросния траверс, един приятел написа много точно описание:

Мъж постоянно го уволняват и от 20+ години насам не може да се задържи повече от година в която и да е фирма. В един момент решава, че е жена, и че постоянно го уволняват заради сексизъм. След това създава документ изрично създаден с единствената цел да унищожава open-source проекти и да слага властта в ръцете на големите корпорации, които участват в проектите. Под предтекста на борба със сексизма.

След това този документ става популярен. И много open-source проекти биват унищожени.

А този мъж го наемат в големи корпорации, от благодарност. Но продължават всеки път да го уволняват след по-малко от година.

SJW = Social Justice Warrior. Тия дето искат повече жени в IT индустрията, но нямат проблем, че няма жени на нефтените платформи и в мините. Дето искат специални тоалетни за всичките видове джендъри. Дето дигат врява, като застрелят някой черен, щото обрал магазин, но нямат проблем с това, че самия той има няколко убийства. И т.н. и т.н.

Един вид хора, които искам да убия по особено жесток начин, но след като съм пил 3 ракии и нямам грам скрупули! 

Аз и без ракията нямам скрупули, като гледам какво правят с индустрията...

Спомням си когато някъде през далечната 1996-та инсталирах първия си Red Hat Linux сървър, от някаква архаична версия от CD - безплатна притурка към американско списание или книга (спомням си добре, че CD-то не беше bootable, трябваше да правиш дискети, с които се бутваше). Днес това име преминава във владение на IBM за "скромната" сума от $34 милиарда.  :)

При това сумата е в кеш, не в акции.

Мдам, основната причина е, че IBM не можаха да схванат печелившата идея за облаците, за разлика от червеношапковците, които вече превзеха корпоративния свят и сега с умопомрачително много суха пара първите се опитват да поправят грешката. :)

Точно преди 20 години Windows Refund Day - When Linux Users Demanded Their Money Back

Много добър материал и въобще не съм го срещал досега, някак си ми изленза в тубата.

Признавам си, не съм нито уиндоус, нито линукс фен, но в случея заставам плътно зад линукс. Не ми стана ясно дали някой е получил рефънд или не, но от обща култура е хубаво да се гледа:

https://www.youtube.com/watch?v=1j9j-Ywjmbk

post-2392-0-54281100-1549051144.png

нимоа повярвам кви глупости се пишат тука двайсе години по-късно... 

10 hours ago, ov3rm4n said:

нимоа повярвам кви глупости се пишат тука двайсе години по-късно... 

Хехе, къде се изгуби бе човек? Welcome back! :)