Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Точно... от Thief чуваме само "ама те имат пари" повторено и потретено и предъвкано...

 

Thief, ако си се насочил към финансите, то редно е да си дадеш сметка, че не всичко е в парите. Те са ресурс, трябва да се управлява и то така че да се мултиплицира, а не да се изпарява. Тук се намесват принципи, бизнес модели, стратегии... Не знам до колко си запознат, но явно не много, така че запознай се - МС стратегиите и принципите ИЗКЛЮЧВАТ изцяло опен сорс модела и free software като изобщо възможен за правене на пари. Така че изобщо никой не си прави илюзии, че някога МС ще усвои и приложи принципите на този модел. Това чисто и просто би значело да се промени МС от основите до върха, да се откажат от всичко, което са налагали със сила и пари до момента, да се откажат доброволно от монополните си мечти... Абсурд. Да ти го кажа по начин дето виждам, че ти е близък - представи си сливане на Яху и МС при което Яху модела се налага и асимилира и обезличава МС... Ето това е абсурд и е невъзможно просто да се случи. По колко начина да ти го обясня не знам, но очевидно просто не искаш да го разбреш и повтаряш само "ама може това, ама може онова"... По принцип всичко може - може да падне астероид върху заседателна зала на Яху в която в момента заседава борда и да ги избие до един... Може Бил Гейтс да приеме хиндуизма и да раздаде всичките си пари на страните от Третия Свят... може... може Линус Торвалдс да започне да иска лицензионна такса за ядрото или Сталман да почне да работи за Майкрософт... Всичко е възможно. Въпроса е кое от всичките възможни събития е реално. А това може да се прецени достатъчно точно като проследиш развитието на една компания, миналите и ходове и действия, стратегии и тактики... На базата на такава преценка на фактите мога да те убедя, че Сталман никога няма да започне работа за МС или че Гейтс никога няма да раздаде всичките си пари... И МС никога няма да прехвърлят (оставят) бизнеса, който контролират, на опън сорс и фрии софтуер модели.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Аз май ти казах, че тук не опира до принципи и морал особено за един капиталист.

Айде стига си пробутвал едно и също за Мсофт и религията им. Никой не ти говори за пълна промяна на същноста им, а просто за 1 лек завой - някакъв хибриден вариант. То е ясно, че няма да станат благотворителна организация. Парите са важни. Видяхме какво стана с Интел и АМД. Защо АМД тръгнаха надолу ? Ами защото директната конфронтация с 150 млрд-ен гигант не е за всеки. Именно финансовата стабилност определят кой може да инвестира за да реализира идей. Това и в 1ви клас се учи. И все пак нека ти напомня, че характеризирането на гугъл като феномен демонстрира твоето "дълбоко" разбиране за корпоративна стратегия и бизнес като цяло.

 

Лека и спорна

Link to comment
Share on other sites

Последния post на Godfather беше доста убедителен. И дано да е прав защото искам да доживея краха на майкрософт :devil

Link to comment
Share on other sites

Thief кефиш ме. Много правилно го каза, на този свят всичко е бизнес и едва ли някой опира до морала, да си призная и според мен скоро Микрософт ще го набутат по някакъв начин на Google&Co. Просто прекалено много пари са на този пазар.

Link to comment
Share on other sites

Thief, единствения който говори тук за морал и принципи в смисъл на някакви морални принципи - това си ти. Айде стига. От самото начало - като ти се изплъзне нишката и не отива на там на къде ти се ще - ама вие мразите МС и затова говорите така, ама вие за морал и рицари говорите... Ще ти се. Ама не.

 

Точно защото става дума за бизнес (пари), точно за това МС никога няма да допуснат каквато и част от техния бизнес да се развива на отворени платформи и със свободен софтуер. За какви принципи и за какъв морал бълнуваш? Да оставят бизнеса си на отворен код означава да признаят, чеу успешен бизнес може да се прави с отворен код и свободен софтуер. При положение, че години наред цялата им маркетингова дандания се върти именно около това как само платения софтуер е добър за бизнес и как свободния и отворен не е. Схващаш ли? То е като изведнъж оная малоумната Мария, дето рекламира Бонукс като единствен прах за пране, да вземе да ти разправя колко хубав е Ариел. Въпреки, че до сега ти е разправяла, че само Бонукс става. Един вид искаш да ни убедиш, че МС ще заявят на всеослушание "Свободния софтуер и отворения код са също толкова добри за правене на печеливш бизнес колкото и нашата ОС и нашите продукти!" И как тогава ще убеждават хората да не минават на свободен софтуер и отворен код? Как ще ги принуждават да им плащат за нещо, което могат да имат фрий или на значително по-ниска цена?! Трябва да си сънсем изврял да сънуваш такъв вариант на развитие на МС. За бизнес говорим. Целия им бизнес на това се крепи, ти искаш сами да си дръпнат килимчето?! Ти на това "един лек завой" ли му казваш?! То си е направо извъртане на 180 градуса, драги. Изобщо не познаваш значи този пазар и тези играчи. Истината е, че МС нямат полезен ход. Като купят Яху ги чака един голям четвъртит. Ще минат години докато изобщо си върнат парите вложени в Яху. До тогава как мислиш, дали някой ще седи със скръстени ръце и ще ги чака? Сигурно. Колкото и да им е болно и горчиво на МС - те са в позицията на изоставащ и това е факт дето и слепите виждат. Изоставащите никой не ги чака. Ако успеят да наваксат, хубаво... ако не успеят... пак хубаво. Но извода от цялата работа е, че е време да се осъзнаят, щото се бяха позабравили. Вече не са водещи и не става това което те искат, само защото го искат.

 

За момента единствения изчукан е МС. И то изчукан точно от Гугъл. Аха да им мине сделката с Яху и Гугъл сложиха пръта в колелото. След тоя прът, МС дори и да придобият Яху, ше е на цена доооста по-висока от колкото им се искаше да дадат. Никой не знае колко дават в момента под масата на разни хедж фондове и подобни, чрез които се опитват да пречупят Яху. Така че дори и официалната цена на акция която ще платят (евентуално) да е $30 - всъщност ще е доста, ама доста по-висока в реалност. А на другия ден - ще трябва да заделят още милиони за Яху. Дори на тях ще им е солено. Яху не е някаква си Акзапта... Голям залък е дори за тях.

Link to comment
Share on other sites

Ако мислим за МС като за южен полюс, то Яху е северния полюс. Нищо общо нямат двете компании и като технологии и като култура и бизнес стратегии. Първото нещо което ще се случи след придобиването е - масова миграция на кадрите на Яху към други компании. МС ще получи образно казано хиляди свободни работни места, които тепърва да запълва. И то с хора на които средата в Яху им е тотално чужда. Ако МС се напънат да променят средата в Яху - това ще им глъдне милиони без никаква гаранция, че едно мутирало по МС тертип Яху ще им ги върне... Втори Хотмайл.

 

 

 

 

 

 

това е пълен non sense - Майкрософт по-скоро биха повръщали кръв, от колкото да допуснат и за милисекунда някой някъде да си помисли, че open source решенията могат да бъдат изобщо икономически изтодни... подобно изказване може да направи само човек, който изобщо не е запознат с FUD изпълненията им. Та именно Майкрософт потрошават всяка година милиарди в пиар кампании с които се опитват да убедят света, че опен сорс и бизнес са две несъвместими неща и опен сорс е направо смърт за бизнеса, как Линукс са комунисти долни и копаят гроб на честния капиталист и искат да му лапнат и последния цент и да го докарат до просия... и сега изведнъж, видиш ли, Гейтс ще признае пред света, че това не е така, че бизнес може да се прави с опен сорс, че и дори да е икономически изгоден и да носи пари и печалби?!? Е тука вече на сцената излизат мармотите и летящите прасета...

 

 

Не знам до колко си запознат, но явно не много, така че запознай се - МС стратегиите и принципите ИЗКЛЮЧВАТ изцяло опен сорс модела и free software като изобщо възможен за правене на пари. Така че изобщо никой не си прави илюзии, че някога МС ще усвои и приложи принципите на този модел. Това чисто и просто би значело да се промени МС от основите до върха, да се откажат от всичко, което са налагали със сила и пари до момента, да се откажат доброволно от монополните си мечти... Абсурд.

 

Това изписа оверман, във връзка с корпоративния морал на Мсофт. Но със сигурност има и още, което съм пропуснал.

 

По-долу ми отговаря.

 

Thief, единствения който говори тук за морал и принципи в смисъл на някакви морални принципи - това си ти. Айде стига. От самото начало - като ти се изплъзне нишката и не отива на там на къде ти се ще - ама вие мразите МС и затова говорите така, ама вие за морал и рицари говорите... Ще ти се. Ама не.

 

Драги ми овермане. Имам чувството, че не си изчел нито 1 ред от това, което съм написал. Но съм убеден, че не ти е за пръв път, а и няма да ти е за последен.

Незнам колко по-ясно да го формулирам. Досега си написал цял харман убеждавайки ме във вероизповеданието на Гейтс и компания, а после ми изсипваш това. :blink: И дори продължаваш с тяхната маркетигова дандания и така нататък и "моралната бизнес култура" на Мсофт.

 

Дори и да не изневерят на принципите си съм убеден, че ще се наложат. Както е ставало до сега. Но сега нещо не съм на кеф да пиша.

Гледам си нямаш и на идея от финансовия аспект на придобиванията и свързаните войни. Мсофт се отказа защото ще им излезне по евтино да ги изкупят през задния двор. Яху искаха към 60 млрд. (38-40$ поне на акция). Като се има напредвид колко акционери на яху останаха недоволни от провала на сделката, за сегашния борд е почти сигурно, че ще си ходи. Сега акцията им се търгува на 27.6. К'ви 30 те гонят ? А преди да обявят намеренията си, яху можеха да ги купят с джобните си.

 

Пак ти казвам, Мсофт е поне 3 пъти по-голяма от гугъл на момента във всеки 1 аспект. Също така по справедлива стойност е колкото 20 яхута, че и повече. Ще минат през тях като товарен влак селска гара. Дори да похарчат 30 млрд. и просто затрият компанията, остават те и гугъл. 2ма са малко. Нали се сещаш защо ? В УСА не харесват да има 1.

Link to comment
Share on other sites

Браво за цитатите, много ти благодаря - така става още по-кристално ясно всичко и всеки може да види очевидното. А именно:

 

Във всеки един от цитатите дето ми привеждаш става дума за едно и също нещо. Във всеки един. Обяснявам едно и също по различен начин от самото начало. Белким спреш със свободните тълкувания, извъртанията, обиколките, сложните (ама кухи) думички ... Но ти си си решил да игнорираш това което ти се казва.

 

Аз няма да те цитирам, но още първия ти пост в тоя спор беше едно надуване видиш ли колко си отворен и колко разбираш финансите, пазарите и сделките... Поста си е там - може да се види... След което вече се заплете в стремежа си да защитаваш "авторитета" си на всяка цена и от там да отхвърляш всичко което ти се говори, щото не бекъпва твоите първоначални твърдения... Твой си проблем. Но това вече не е диалог - до безкрай мога да ти го обяснявам по пет хиляди различни начина, но няма да има никакъв смисъл, просто защото ти си си пуснал капаците, приел си, че би било загуба някаква за теб на лична основа, дори ако само помислиш върху това което ти се говори и от тука нататък вече е безмислено.

 

Твоята теза е ясна - ти и само ти разбираш от сделки и финанси, а МС ако рекат и Луната могат да лапнат, щото имат мноооого пари... и всяко противоположно мнение е персонална обида за твоя авторитет на експерт.

 

Моята също е ясна - обясних я десетина пъти - виж конспекта, дето си нахвърлял.

 

Може би ако маалко оставиш настрана егото, може би... ама надали...

Link to comment
Share on other sites

Последния post на Godfather беше доста убедителен. И дано да е прав защото искам да доживея краха на майкрософт :devil

 

Чакай малко, никъде не става въпрос за краха на Майкрософт изобщо. Говорим само и единствено за пазара на интернет реклама. За съжаление, те ще продължават да си продават прозорците и другата скрап покрай тях, макар и нещата да не са толкова розови напоследък с недоразумението Виста.

Няма да бъде чудно и ако някой светъл ден някой детронира Гугъл от този пазар, но това определено няма да бъдат Майкрософт.

Link to comment
Share on other sites

OK. За 1 си прав. Спора не отива на добре и изгуби смисъл.

Но понеже не искам да остана неразбран, искам само да спомена, че нищо не съм искал да покажа. Лошото е, че често когато някой изказва мнение, хората го приемат за позиране - странно или не в БГ това си е болна тема. Да не се отклоняваме де. Но ти и и годфадъра - айде моля ви се, вие сте най-големите фукни. 1вия ми пост беше чисто фактологически и беше точно по темата.

Изложих аргументи, факти и т.н.

Естесвено, ако целия форум не знаеше, че разбираш от компютри MySQL, отворени решения, програмиране, затворени кодове и какво ли още не, което Мсофт и Яху не знаят - сега стана ясно. Точно ти не ми говори за защита на "авторитет". Пусни 1 пол и виж резултата.

 

Със сигурност ще те вземат в Мсофт да им разработиш стратегията по придбиванията. Но офенс :)

Ся някой ще ме обвини, че употрбявам "чужбински думи" както мернах някъде и, че съм се правел на голяма работа...как да не се зарадва човек.

Link to comment
Share on other sites

Thief, редно е да успокоиш малко топката и да представиш по-сериозни аргументи от "фукни" ако искаш изобщо някой да те разбере.

Link to comment
Share on other sites

Представих. Нямам какво друго повече да кажа. Дъвчем 1 и също.

Като изкочи нещо ново, а то със сигурност ще има в най-скоро време, ще ви ъпдейтна. :D

Link to comment
Share on other sites

Следя темата с голям интерес, чета всичко и от това което написахте относно как МС "евентуално" след като закупи яху, колко ще е трудно за тях да започнат работния ден на друго място. Цялата миграция на сървъри, отворен софтуер и прочие, наистина не се бях замсилял, сигурно ще е трудно, може би и непосилно да се направи за един определен период от време или най-вече дали ще е рентабилно.

Според мен са няколко варината:

Купуват и си продължава да работи, както до сега.

Не купуват нищо и всички сме щастливи.

 

Но наистина, най-логичния изход според изчетеното от горе е, че МС няма да финализира тази сделка никога.

 

Вариантът гугъл да посегне към яху не е ли по земен, никъде не прочетох за такава алтернатива, и това ако стане едвали близкото бъдеще някой някак си би помръднал тази компания.

Пари имат, какво.., ако нямат вероятно и кредит ще им дадат :)

Link to comment
Share on other sites

Вариантът гугъл да посегне към яху не е ли по земен, никъде не прочетох за такава алтернатива, и това ако стане едвали близкото бъдеще някой някак си би помръднал тази компания.

Пари имат, какво.., ако нямат вероятно и кредит ще им дадат :)

 

По-земен е и далеч по-реален, но засега Гугъл явно нямат желание да хвърлят ресурси и нерви в антитръстови разправии с регулаторните органи, които само това чакат за да ги захапят. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мале... :)

Помислих, че съм объркала темата.

 

Интересна дискусия се е получила тук.

 

Ако се опираме на теорията Дифузия на иновациите, в България например интернет потреблението е на път да премине границата "пропаст". Това означава, че новите технологии са разбираеми от все повече хора. След преминаването на "пропаст -а", вече няма спирачки. Безплатните онлайн услуги набират изключителна скорост. Платформата на Гугъл позволява продуктите й да достигат до огромен кръг от хора, използвайки вече създадената мрежа. Новаторите сред тях вече ползват новите разработки и повличат след себе си всички останали групи.

Майкрософт нямат друг избор. Или влизат в онлайн играта сега, или след петдесетина години ще съществуват само в учебниците. Предизвикателството за тях наистина е огромно. Никак няма да е лесно да забавят процеса.

Гугъл разработи онлайн офис пакет, който улеснява изключително много потребителите си - можеш да свалиш пакета на компютъра си, можеш да направиш архив на всички прикрепени файлове в пощата си (и да не то се налага да търсиш по писма документите, които са ти нужни - въпреки че си има търсачка в самата поща), можеш да пуснеш даден документ за дискусия в група и още куп неща. Съвсем скоро Гугъл пуснаха в действие автоматичен превод на български език на резултати при търсене, като винаги можеш да направиш справка с оригиналния текст, без да се връщаш - само с едно движение на мишката. Съвсем скоро можем да очакваме и нови рекламни предложения, защото са започнали да събират инфо от iGoogle.

Ето как стоят нещата в българското онлайн пространство след провежденото проучване на Nielsen Online - interactive-share.com.

Link to comment
Share on other sites

...Съвсем скоро Гугъл пуснаха в действие автоматичен превод на български език на резултати при търсене....

За почти всичко се съгласявам с теб,

За гугъл... Пощата на Яху ми допада много повече от тази на GMail (говоря за уеб интерфейса). Макар че я ползвам само за спам (понеже няма ПОП3). Вътре си работя все едно с мейл клиента си.

 

Колкото до тази т.нар. услуга за Гоогле за превод на български.. Ти изобщо ползвала ли си я да видиш за какво иде реч?!

Таз услуга става само за цирка и за отмора, но не и за това, за което уж е предназначена. Полза от нея = 0. Полза да се потъркаляш на пода = 100%.

Пълен позор Google да пускат на страниците си подобна откровено майтапчийска услуга.

Пробвах какви ли не резултати, всичко което постигнах е да падам на пода от смях.

Google имат някои от лидерските функции и позиции, но това съвсем не означава, че във всичко са най-добри. То и скайп е много разпространен ама...

Поне софтуерите им са безпроблемни, па колкото и да са семпли и откровено с съвсем базова фунционалност. Аз отдавна за gtalk ползвам далеч по-функционалната Миранда, и пускам gtalk клиента само от дъжд на вятър само ако се налага говорене.

Picasa? Смешно, за мен лично за нищо не става. Поне преди година като се опитах да я ползвам. Има някои иновации, но далеч не ми свърши работа на мен, дано на някои да върши.

 

Просто коментирах, нямам намерение да взимам страна във вечни спорове, защото от тях файда нула.

Link to comment
Share on other sites

Смях е превода, да. Аз и не съм виждала добър преводач.

Има опция "предложи по-добър превод". Може би е нужно време.

Пък и хинди не зная - така че и куцият превод ми върши работа:)

 

Нямам търпение за семантичните мрежи web 03

Това май е началото от страна на Гугъл - Friend Connect

Link to comment
Share on other sites

Майкрософт нямат друг избор. Или влизат в онлайн играта сега, или след петдесетина години ще съществуват само в учебниците. Предизвикателството за тях наистина е огромно. Никак няма да е лесно да забавят процеса.

 

Айде спрете с пророческите глупости. Сменете плочата малко. Слушаме за края им от 10 години. Мсофт е в съвсем друг пазар. Единствената причина за желанието им да навлезнат и на сърч пазара е милиардите в джоба и диверсификация на продуктите.

Link to comment
Share on other sites

Thief,

нещо раздразнен ли ми се струваш или си свикнал да се държиш като потропващо с карк хлапе.

Пазарите отдавна не са това, което са били преди години. Всичко е толкова фрагментирано и в същото време размито, че дефинирането на пазарите си е цяло постижение.

Ето ти малко четиво в цифри.

 

И да, абсолютно съм убедена, че гугъл сериозно се намеси в интересите на Майкрософт. Ако до преди десет години само група неизвестни учени са използвали или знаели за алтернативни продукти, то сега определено не е така. Гугъл използва цялата си клиентска мрежа, за да лансира новите си продукти. С много лека ръка пренебрегваш милионите, които ще предпочетат документите на гугъл пред тези на Майкрософт. Веднъж задейства ли се този механизъм, всеки нов софурен продукт ще се приема още по-лесно и ще се разпространява още по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

Ти въобще имаш ли си на представа колко по-различен е бизнеса на Мсофт та да ми говориш за заплаха ? Имаш ли си на представа как Мсофт лансира продукти ? Вързали буквално целия свят. Всеки жалък опит на конкуренцията да изплува се потушава. Плащат си хората и докато го правят, друго няма да видим. Сърч-а е прекалено привлекателен за тях за да стоят на страна. При 95% пазарен дял вече няма накъде нагоре. Трябва да погледнат встрани. Въобще не знам какво се опитвам да те убедя колко зверски са се циментирали.

Не съм раздразнен, по принцип така си говоря :)

Айде малко insights here

Link to comment
Share on other sites

Ти въобще имаш ли си на представа колко по-различен е бизнеса на Мсофт та да ми говориш за заплаха ? Имаш ли си на представа как Мсофт лансира продукти ? Вързали буквално целия свят. Всеки жалък опит на конкуренцията да изплува се потушава. Плащат си хората и докато го правят, друго няма да видим.

Ами аз и преди време ти казах да се спреш навреме, но ти не ме послуша. По - голяма глупост не можа да родиш. В последните години би ли ми казал как MS лансират продуктите си? След като си плащат защо на пазара се промъкнаха продукти като Firefox и не само. Дистрибуции като Ubunto печелят все по - голяма популярност. Защото си плащат успяха и да родят продукт като Vista. Във момент не всичко се постига с много пари. Има много други неща които не зависят от това колко пари имаш.

Link to comment
Share on other sites

Вместо да се опитваш да критикуваш конструктивно, първо можеше да изгледаш видеото и второ - да си отговориш сам как точно лансират продуките си. Всяка Виста идва инсталирана - само и единствено с МС продукти. Ще ти дам един прост пример - Сърч бар-а сам се сещаш не е на гугъл. Но не беше нужно да пиша за да се досетиш сам. Няма да е нужно и да давам още десеки примери за да схванеш идеята. Самият уиндоус е платформа за пробутване на МС продукти.

 

Примера ти с файърфокс не можеше да бъде по безсмислен. 75% срещу 15 за мозилата за 4-5 години не е кой знае какъв успех. Повечето усери няма да минат на мозила само и единствно заради примера който ти дадох горе. Айде разкажи ни как другите си лансират продуктите ?

 

Не много, но достатъчно неща зависят от това колко си стабилен финансово. То ако нещата ставаха толкова лесно, досега повече от 2% от хардуера щеше да е на линукс.

Link to comment
Share on other sites

Вместо да се опитваш да критикуваш конструктивно, първо можеше да изгледаш видеото и второ - да си отговориш сам как точно лансират продуките си. Всяка Виста идва инсталирана - само и единствено с МС продукти. Ще ти дам един прост пример - Сърч бар-а сам се сещаш не е на гугъл. Но не беше нужно да пиша за да се досетиш сам. Няма да е нужно и да давам още десеки примери за да схванеш идеята. Самият уиндоус е платформа за пробутване на МС продукти.

 

Примера ти с файърфокс не можеше да бъде по безсмислен. 75% срещу 15 за мозилата за 4-5 години не е кой знае какъв успех. Повечето усери няма да минат на мозила само и единствно заради примера който ти дадох горе. Айде разкажи ни как другите си лансират продуктите ?

 

Не много, но достатъчно неща зависят от това колко си стабилен финансово. То ако нещата ставаха толкова лесно, досега повече от 2% от хардуера щеше да е на линукс.

Ами не използвам Windows и не мога да знам какъв е "Сърч бар-а". Точно защото MS си налагаха продуктите ги глобиха на няколко пъти и то за рекокрдни суми. 15-те процента които има firefox за тези години са си успех както и да го погледнеш. Ако всичко продължи с тези темпове след още 5 години IE ще имат под 50%. Нали се сещаш колко добре ще се отрази това на някой компаний.

Да ти дам и един пример с Google Docs. На няколко места успях да популяризирам използването на този продукт. Хората останаха доста доволни. Говоря ти за бизнес среди, а не за домашни потребители. Убеден съм, че все повече и повече хора ще се насочват към алтернативи. Вземи погледни малко реално, а не само да ми пишеш с колко пари разполагали. Няма нищо вечно. Доста по - големи фирми от MS са обявявали фалит. Разгледай на къде отиват световните тенденции. Точно MS изостоват от тях.

Все повече и повече хора започнаха да се оглеждат за алтернативи. Винаги обаче ще има "коне с капаци". Трябва да се кандидатираш за работа в MS...

Link to comment
Share on other sites

@Thief - имам един много елементарен въпрос - ползвал ли си или писал ли си software за ОС различна Майкрософската?

И ако Да - сподели какъв опит имаш?

Link to comment
Share on other sites

Примера ти с файърфокс не можеше да бъде по безсмислен. 75% срещу 15 за мозилата за 4-5 години не е кой знае какъв успех. Повечето усери няма да минат на мозила само и единствно заради примера който ти дадох горе. Айде разкажи ни как другите си лансират продуктите ?

 

Мухахахахаха, много е важно да можеш да си смучеш цифри от пръстите. Ето ти едни малко по-тазлични данни:

firefox.gif

Link to comment
Share on other sites

И аз предполагах, че данните са подобни, но не ми остана време да потърся повече информация.

Аз на това не му викам "малко по-различни" данни :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...