Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

А ето тук има една интересна диаграма за ОС market share сред мобилните устройства - според, която ясно се вижда дялът на M$... подобна - даже и по-трагична е картинката при суперкомпютрите... което навежда на мисълта, че същото ще се случи и в % отношение и за Desktop PC-тата- въпрос на време е :)

 

Source: http://www.electronista.com/articles/09/09...phone.the.lead/

 

 

Само дето слагайте и уточнявайте каква е тази статистика и от кое изхожда...

 

The statistics do not represent handset sales or unique devices in the market, rather they represent the relative mobile usage we see from the sites and apps in our network. This means that devices with heavy mobile usage (like the iPhone) have higher share than other devices.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Демек тикви като мен които ползват телефона си за телефон а не за браузър въобще не ги броят за нищо... А в групата other ако сложим телефоните по 20-150лв всъщност удря в земята всички останали и ги прави да изглеждат пренебрежимо малко...

Link to comment
Share on other sites

То мислиш къде не се използва интернет през телефона, предимно тука, щото много от хорицата са с дърти телефончета за по 10/20/30/40 лева, а и интернета ни излиза малко скъпичко от друга страна. Та тях изобщо не ги е грижа за някаква малка държава, как да те причислят към списъка, няма никакъв шанс.

 

Темата не е ли как се правят пари от безплатни услуги, а не от монополисти бъкани с пари?

Че последните две страници гледах постове само за хр, виста и от време на време седмакът. Обаче почнах да чета само постовете на тииф, защото внасят лек хумор по това време на деня.

 

Гугъл не можели да стъпят на малкият пръст на майкрософт... първо майкрософт имат ли големи пръсти, второ с вистата бая им скачаха на пръстите та чак майкрософт получиха синини.

 

И как подяволите няма да знаете, че имате избор да се откажете от преинсталирана ОС на компютъра. Даже при положение, че откажат да я премахнат от компютъра и да ви приспаднат цената от общата цена на пцто, тогава може да подадете иск и да поискате да ви върнат парите за дадената ОС. Което в България едва ли ще стане ако си обикновен потребител.

Link to comment
Share on other sites

абе аз малко не на място да се обадя, ама тия отличните дипломи по български може ли да ми обяснят за тия преинсталирани ОС-и дали не е по-логично да бъдат писани пре-инсталирани или прединсталирани. питам, щото всеки път кат прочета преинсталация и си мисля, че става дума за режийната поддръжка на който и да е прозорец, а не за предварителната му инсталация...

почти онтопик: а някой да има някое свободно милионче за инвестицийки? може би ша му го върна по някое време след 5-10 годинки. аз съм скромен чак за милиарди не смея да мисля, ама някое милионче няма да откажа....

 

малко по-онтопик по последните статистики: много съм учуден от ниското присъствие на мобилния прозорец на пазара на смартфоните за източна европа, особено в сравнение с някакъв webOS и Iphone. нереално ми изглежда.

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато на български трябва да пише че компютъра върви с предварително инсталиран софтуер. Обаче на англото щото е преинсталиран и така го пишат и тук!

 

Абе де да ги знам, е чети тук и радвай.

Иначе ако прочетеш темите (при положение, че не си много запознат с условията за преинсталираният софтуер на нов компютър) ще видиш, че няма никакъв смисъл от него така или иначе.

Pre-installed software - ms

Pre-installed software - good and bad

Pre-installed software - wiki

 

Абе тука в българия тея преинсталирани глупости не са ли пиратски, щото съм ходил да оправям компютрите на хора които уж си взимат машина с инсталирана ос и заплащат операционната система, обаче уиндолса им е без ключ за активация или просто пиратски, което си е обир направо?

Link to comment
Share on other sites

Та заглавието на таблицата е силно подвеждащо, както и информацията дадена от Godfather, с 50-те милиона смартфона, айпода и калъфчета за тях. :lol:

50-те милиона устройства са продадени и това е прост факт, както и пренебрегвания от невежите факт, че тези устройства са с една и съща платформа, на която се зареждат приложенията от онлайн магазина на Епъл. А това тях персонално ги бърка, защото са средства влизащи директно в джоба им и то постоянно - далеч след като вече устройствата са продадени. Епъл не ги интересува телефонията, защото те не печелят нищо от нея. Но, за тези неща се иска малко акъл, за да се проумеят. Точно този трик на Епъл е накарал Стив Балмър да си загуби съня и то с право. Та толкова за калъфчетата - кой разбрал, разбрал.

Link to comment
Share on other sites

Сега последно, продадени ли са 50хил. бройки или не са продадени?

Аре разберете се вече и да кажем на епъл, за да знаят колко да пишат че са продали!

 

Айде пък според мен ник'ви устройства не са продадени, как ще ме борите... намерете хората които са ги купили и ги бройте. :tongue

Link to comment
Share on other sites

Platformata na koqto se zarejdat prilojeniqta slabo me kasae. Ideqta beshe dali Apple sa tolkova silni na pazara na smart phones. E ne sa. A ti suvsem pravilno beshe razbral diskusiqta, no do posledno uvartashe i produljavash da uvartash.

Link to comment
Share on other sites

Platformata na koqto se zarejdat prilojeniqta slabo me kasae. Ideqta beshe dali Apple sa tolkova silni na pazara na smart phones. E ne sa. A ti suvsem pravilno beshe razbral diskusiqta, no do posledno uvartashe i produljavash da uvartash.

С тази глупост дето я каза, можеш спокойно да отидеш да се гръмнеш. Значи нарастване от 3 до 13% на пазарния дял за една година е нищо? Ами виж Микромек какъв пазар има след десет години и ела пак да си приказваме. В момента се опитваш да си смучеш от пръстите врели-некипели. Фактите са достатъчно ясни и красноречиви:

Quarterly iPhones sold were 5.2 million, representing 626 percent unit growth over the year-ago quarter.

Това горното е от отчета на компанията за последното тримесечие. Смятам, че в случая е по-добре да замлъкнеш, освен ако не тренираш за ролята на комик. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Може и така да е, но поне аз бях единствения, който даде ясни, точни и необорими данни. Както и да е, очевидно с теб е безсмислено да се говори. Остани си със здраве, както обича да казва колегата TAZ. :)

Link to comment
Share on other sites

Понеже се спомена пак нещо за микромек, та когато потребяващите ифоне по света станат толкова колкото са потребяващите микромек, тогава пак трябва да говорим за ръст и т.н. Едните са стигнали някакъв огромен ръст, другите още си играят на шикалки поне що се отнася до броя на ползващите ги. А там, където има още какво да се насища, има и повече "пушилка" и "движение".

Разликата е само че ифоне няма как да се ползва нелегално, освен да се открадне :lol: , и затова такива сравнения са неподходящи според мен.

Само дето аз сравнения много рядко правя, а какво остава за процент неуместни такива :) .

А ако става въпрос за пазара на мобилните устройства, ми те М$ и на пазара на суперкомпютри ако се спори, също нямат дял почти, защо не се засегне и тази тема и там да се води безсмислен спор.. Макар че последната година М$ имат ОС и за суперкомпютри и започва някаква инвазия и там.

 

И какво се опитвате да докажете, че М$ имат много малък и намаляващ дял на мобилните у-ва ли?! За сметка на не-Win базираните... И какво, колкото и линкове и статистики да се дадат, първо никога не са точни, второ повечето са biased, трето, в този свят аз вече НЕ вярвам на нищо, особено на статистики, и по никакъв начин за мен не можете да докажете нищо, каквото и да се каже/напише. На мен лично не ми дреме колко им е дялът. Да видим какво им е безплатното на другите, какво предлагат за парите сии колко струват едните и другите. Тогава мисля ще има повече смисъл спора.

Link to comment
Share on other sites

Айде и другия философ се появи. Ама малко още ти трябва за да влезеш в час. Микромек са намесени в спора за пазара на смартфони поради простата причина, че това е част от въжделенията и мечтите на Стив Балмър. Е, засега цифрите показват, че това си остават просто сънища, независимо от финансовите възможности, маркетинга, дългогодишните напъни, приказките, локумите и т.н. и т.н. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аха, добре. Просто исках да знам (за мечтите на Стив Балмър) :) .

M$ играе на 100 фронта, нищо чудно че не успява да е номер 1 на всички :bgrin: . А мечти - всеки ги има.

 

"Айде и другия философ се появи."

- Мда, ама теб трудно ще те стигна :) .

Link to comment
Share on other sites

50-те милиона устройства са продадени и това е прост факт...

 

:) И 20 милиона да бяха (колкото са долу-горе смартфоните им) пак е страшно много и респектиращо.

По-същественото е, че колкото повече приложения се пишат за дадена платформа, толкова повече потребители ще я ползват. Точно тук Епъл печелят, а MS губят. И ако нещо не се промени в тази посока, нещата ще си останат в този вид.

 

П.П. И просто за Айфон се пише много по-лесно предполагам, предвид ясния и стандартен хардуер - Айфон, а само като се замислим колко и най-различни хардуерни платформи ползват Уин Мобайл. За мен пътя е МS да се намесят на пазара за устройства директно, за да преодолеят този проблем. И лично аз на тяхно място просто бих купил компании като HTC, бих стандартизирал хардуера и с ресурсите които има чичо Бил и къмпани - борбата ще стане крайно интересна. (Лично мнение)

Link to comment
Share on other sites

За какво да купува HTC (доскоро) като всичките им телефони бяха с WM. Отскоро пуснаха и Android но преди това телефоните им бяха изцяло с WM. Повечето производители на PDA устройства също ползваха WM ... и известен брой полицейски управления са връчили именно WM със софтуер в който имам пръст аз за да ходят полицаите и да пишат глобите за превишена скорост, липса на колан и каквото още се сетят малко малко по-лесно и красиво. И докато го пишех този софтуер исках да пречукам некадърника написал емулатора толкова трагично бавен ама това е друга тема.

 

Имаме обаче какво да искаме тука от мобилните оператори. Не знам какви са цените в щатите за трафик но сметнах че ако на всеки 5 минути телефона ми проверява пощата (около 5кб трафик) за 1 месец ще трябва да се бръкна близо 100лв за въпросния трафик освен ако не съм сметнал правилно поевтиняването след еди кой си мегабайт. Не ми се мисли ако седна чат пат да ровичкам нета какво ще се случи. Остава да се надявам винаги да има WiFi наоколо че да мина метър...

Link to comment
Share on other sites

За мен пътя е МS да се намесят на пазара за устройства директно, за да преодолеят този проблем. И лично аз на тяхно място просто бих купил компании като HTC, бих стандартизирал хардуера и с ресурсите които има чичо Бил и къмпани - борбата ще стане крайно интересна. (Лично мнение)

Каквото и да купят Микромек, изключително трудно ще бъде да влязат в "борбата", поради простата причина, че Епъл и Гугъл вдигнаха твърде високо летвата (то всъщност досега никой не им е пречил да влязат в борбата де, само те сами на себе си). Този изключително конкурентен пазар не може да търпи посредствени решения, каквито са всички софтуерни решения на Микромек. Иновационният софтуер на Епъл, в лицето на iPhone платформата е векове пред всичко, което Микромек са се опитали да извадят до момента. За щастие на този специфичен пазар, типичните правни тарикатлъци на пичовете от Редмънд не играят, поради което им е невъзможно да направят какъвто и да било пробив. За сметка на това Епъл регистрира трицифрени ръстове от 600% на годишна база. На този пазар единствената и окончателна дума е тази на клиента. Статуквото в момента се пише от Епъл, Гугъл и RIM (Research In Motion, фирмата предлагаща Blackberry платформата). Огромният все още процент на Нокиа в този сегмент е чисто и просто отражение на глупостта на анализаторите, които продължават да включват в графата смартфони модели, които са нищо повече от обикновени телефони (това, че някакъв телефон например работи със Симбиан изобщо не го прави смартфон).

Някой от вас изобщо задава ли си въпроса защо HTC избраха Андроид за платформа на моделите, с които пряко се целят срещу Епъл? Ами просто WM посмъртно не може да им предложи какъвто и да било edge в конкурентната борба. HTC произвеждат страхотен хардуер, ноооо... сам по себе си хардуера не е в състояние да те изстреля напред пред конкуренцията. На всички тези мераклии им липсва основното и най-важното - потенциал за вадене на супер иновационен софтуер и приложения. Микромек може да хвърлят 100 милиарда, купувайки всички възможни китайски производители на хардуер, но това изобщо няма да мръдне и на милиметър трагичното положение на WM в сравнение с iPhone или пък Android платформите. Те тва е нещото, което разваля съня на Стив Балмър. :lol:

Link to comment
Share on other sites

...Иновационният софтуер на Епъл, в лицето на iPhone платформата е векове пред всичко, което Микромек са се опитали да извадят до момента...

 

Пристрастно, ...много ! :)

 

Чак толкова иновационен и пред WM, не е OS на Apple iPhone. Поне не и според личните ми впечатления. Нищо повече не прави Айфона (2г съм ползвал цяло лято), в сравнение с Уин 6 - поне не и от нещата, които аз ползвам. Щом в момента си търся първия Даймънд на НТС за основен телефон.

Не мога толкова лесно, колкото теб да отпиша корпорация с подобни ресурси от борбата за каквото и да е (за MS става дума).

Link to comment
Share on other sites

Пристрастно, ...много ! :)

 

Чак толкова иновационен и пред WM, не е OS на Apple iPhone. Поне не и според личните ми впечатления. Нищо повече не прави Айфона (2г съм ползвал цяло лято), в сравнение с Уин 6 - поне не и от нещата, които аз ползвам. Щом в момента си търся първия Даймънд на НТС за основен телефон.

Не мога толкова лесно, колкото теб да отпиша корпорация с подобни ресурси от борбата за каквото и да е (за MS става дума).

Само да вметна, че да използваш първото поколение на iPhone 2G като база за сравнения е все едно да извадиш Уин 98 за сравнение с други ОС. В момента на пазара е третото поколение на платформата 3Gs, а 2G отдавна никой вече не продава. Явно личните ти впечатления обаче не са успяли да засегнат 600%-вия ръст на продажбите на iPhone, нито пък да вдъхнат надежда на тези за WM. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, че да използваш първото поколение на iPhone 2G като база за сравнения е все едно да извадиш Уин 98 за сравнение с други ОС. В момента на пазара е третото поколение на платформата 3Gs, а 2G отдавна никой вече не продава. Явно личните ти впечатления обаче не са успяли да засегнат 600%-вия ръст на продажбите на iPhone, нито пък да вдъхнат надежда на тези за WM. :lol:

 

Да разбирам ли, че ако съм си купил 2G в началото на 2008 година (примерно), при пускането на 3G на 11 юли 2008 година, трябва да дам 2G-то за вторични суровини и да се насоча към 3G, а пък на следващата година да хвърля 3G -то щото е излязло 3GS :confused ...защото 2G е толкова старо колкото е стар Уин 98...

Ебаси развитието в геометрична прогресия на тоз Епъл... :lol:

 

Пак ще кажа, че наистина заслужават поздравления Епъл, но пък прекаленото пристрастие замъглява ума... ;)

 

...и айде малко реални неща:

 

Apple постига рекорди през септември

 

03 Октомври 2009, 12:31

Източник: TechNews.bg

 

Расте популярността на Mac компютрите и новата ОС

Операционната система Mac OS Snow Leopard се разпространява с бързи темпове сред потребителите на Apple. По данни на NetApplications, близо една пета (18%) от всички Mac компютри работят с новата ОС, която е на пазара само от месец. Това постижение отрежда на Snow Leopard дял от 0,91% от всички компютри в света. През септември е поставен абсолютен рекорд и по продажби на Mac компютри - делът им вече достига 5,12% в глобален мащаб. Ръстът на Apple е за сметка на отстъпление на платформите Windows. Техният дял е намалял до 92,77%, което е най-ниският процент в последните години, сочат данните на NetApplications. Очаква се обаче Microsoft да възвърне позициите си с пускането на новата операционна система Windows 7, която ще излезе на 22 октомври. При останалите платформи няма сериозни промени. Linux държи трето място с дял от 0,95%, следвана от мобилната iPhone OS с 0,35%. При браузърите лидерът Internet слиза до 65,97%, като за първи път в историята си има дял, по-малък от две трети. Firefox добавя почти толкова, колкото е загубил IE, и бележи собствен рекорд, достигайки 23,75%. Рекордно е и постижението на Apple Safari, чийто дял се е увеличил до 4,24%. Браузърът Google Chrome вече има 3,17%, а Opera държи 2,19%.

 

Цифрите говорят най-добре. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че ако съм си купил 2G в началото на 2008 година (примерно), при пускането на 3G на 11 юли 2008 година, трябва да дам 2G-то за вторични суровини и да се насоча към 3G, а пък на следващата година да хвърля 3G -то щото е излязло 3GS

Можеш да правиш с 2G-то каквото си искаш, това си е лично твой проблем. Обаче хубаво е да запомниш, че за разлика от Микромек, някои вадят иновации доста по-често от стандартния олимпийски период от четири години. Всъщност какво говоря, "олимпийския" период при Микромек е 5-6 години. :lol:

 

Цифрите говорят най-добре. ;)

Мдам, особено, когато са част от малоумни журналистически писаници. Много мъдро изглежда да слагаш в един кюп PC-та и телефони. Само едно не можах да схвана от "цифрите". Защо всички прозорци са в един кюп, пък MAC OS X и iPhone са разделени? Може би се срамуват да покажат дяла на WM? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Понеже в момента доста компании отбелязват 52-седмични рекорди в цените на техните акции, интересно е да видим с колко процента са успяли да повишат пазарната си капитализация някои от технологичните гиганти. Ето простите факти, коментарите май са излишни:

techstocks.gif

Link to comment
Share on other sites

dobra kompaniq nqma nishto obshto s dobra investiciq...

 

Ako govorim za finansov resurs MS e 5 puti nad apple. Apple e mnogo nadcenena. Tq dori ne e monopolist v koito i da e sector. Spre li da innovira - krai s neq.

Link to comment
Share on other sites

dobra kompaniq nqma nishto obshto s dobra investiciq...

 

Ako govorim za finansov resurs MS e 5 puti nad apple. Apple e mnogo nadcenena. Tq dori ne e monopolist v koito i da e sector. Spre li da innovira - krai s neq.

Thief, можеш да си спестиш глупавите коментари в случая. Първо, защото Apple съществува от 1976-та, второ защото явно не си наясно, че са монополисти в един пазар - този на джобните плеъри и също така е въпрос само на време да монополизират един друг пазар. Цифрите обаче са съвсем ясни и конкретни. Щом въпреки монополното си положение Микромек са на опашката в този важен за световната икономика момент, каквото и да се плюнчиш е без особено значение. :)

Link to comment
Share on other sites

...

 

Godfather, не искам да изглеждам като защитник на някой, но има разлика, която идва от големината на една компания и не касае толкова потенциала й. Освен това MS толкова е уплътнила някои пазарни ниши, че просто няма накъде повече (над 100% не е разрешено :lol: )... т.е. няма кой знае какви очаквания за голям растеж и/или спекулативни печалби...

 

П.П. Т.е. генерализираният ти извод по-горе е леко подвеждащ, както и някои предишни твои информации. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...