Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

Като гледам как 5лв за преходник са много май май цялата мишка е била толкова. Най-добре взимай друга и зарязвай тази. Сериозните мишки като Logitec MX*.* си имат поне година гаранция и не съм ги виждал в Техномаркет-а. А останалите мишки за по 5-10лв парчето са си буквално консуматив, те затова и толкова им е гаранцията ако изобщо я имат.

Corp, тъй и тъй ти се е скапала мишката вземи си една хубава безжична мишка - ще се родиш направо. А мишка без back/forward бутони на нея аз вече изобщо не искам да видя и не разбирам как продължават да се продават такива но като за без пари - толкова. Послушай съвета ми и вземи нещо хубаво като Logitech MX Revolution или MX1000 или някоя подобна на А4 но гледай да е безжична поне и после сподели прав ли съм бил или не :)

Не ми е кой знае каква мишката. A4 X710F за 32 лв. Има си бутони back и forward и върши перфектна работа. А 5+ лв. за нещо, което може би няма да използвам си е нещо.

Иначе 100-200 лв. за мишка няма да дам.

Мда, тия бутони са задължителни и за мен. Ако искаш да вземеш нещо хубаво за малко пари ти препоръчвам да е A4 X7 Laser, има всичките необходими бутони, в комплекта са включени и няколко крачета за смяна като се изтъркат. Цената й в момента е около 30лв, за тия пари няма по-добро според мен.

Мда, това може да си взема. Същата като моята, но лазерна и с повече dpi. Моята е оптична и много ме дразнеше, че не мога да я ползвам без подложка, на моето "специално" бюро. И без това съм й свикнал, а и доста ми харесва. А ако е и друг цвят ще мога да й сменям панелите :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Задължително си вземи свястна подложка, защото на бюрото, каквото и да е то, просто не си е работа. Аз за сега се стискам да отделя 40-50лв за подложка, но преди месец си взех от Пулсар един пад на А4, пак от серията Х7 и съм много доволен. Струваше 10лв, а големината му е...42х35см... :D

Link to comment
Share on other sites

Corp, имам такива излишни, ако искаш мога да ти дам 1 от USB към PS2, ако стане-стане. Аз мишките забелязах че на USB работят по-добре и отдавна ги изхвърлям тези. Сега намерих един оцелял ако го искаш - твой е.

 

Иначе 100-200 лв. за мишка няма да дам.

 

Да само че мен като взе да ме боли ръката от кофти мишки да видиш как почнах да давам по $80-100 за мишка че и за trackball се замислих даже.

 

 

защото на бюрото, каквото и да е то, просто не си е работа

 

Супер си е всъщност. Откак съм с Logitech MX1000 съм изхвърлил всякакви падове и си я суркам по бюрото без грам проблем. Ей виж:

 

img0880bs5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ползвам клавиатурата и мишката в сравнително нормални ситуации (нямам време да играя), от известно време ползвам безжичен комплект на A4Tech:

 

sethk7.jpg

 

Като изключим модата на черните клавиши при всички производители (което мен доста ме дразни), а също така "ергономичното" разположение на клавишите (което също не ми допада), клавиатурата и софтуерната поддръжка от драйвера са доста добри. Има си удобно скролче вляво ; допълнителните над 30 бутона могат да се програмират свободно с каквато и да е функция, вкл. мога на един бутон да присвоя неограничен брой последователни команди и комбинации от клавиши (което постоянно използвам в работата си).

 

Мишокът също не е лош:

 

mousezp6.jpg

 

Като изключим, че сравнително бързо хаби батерии (не ме бърка, защото имам доста бройки зареждащи се и винаги имам заредени)...удобен е за ръката...има 5 бутона, които също могат да се програмират свободно + още 2, на които могат да бъдат присвоени някои офис функции (копи, пейст, делийт, отваряне на нов документ и подобни). Мишката е оптична, но вчера си поръчах абсолютно същата от Гет.бг...същият модел, форма и бутони, но с G-лазер...не че тази ми създава някакви проблеми, но онази беше на толкова смешна цена (чак ме е срам да кажа каква), че реших просто да я пробвам...тия евтини лазерни мишки наистина вече вървят почти като консуматив... :)

Link to comment
Share on other sites

Като изключим модата на черните клавиши при всички производители (което мен доста ме дразни), а също така "ергономичното" разположение на клавишите (което също не ми допада)

 

За черните копчета съм съгласен - тъпо е и прашасват повече (поне повече личи) но за ергономичното разположение не си прав. Откак съм е ей туй животно направо се родих. Толкова да ми е удобна:

 

ms_n4000_keyboard.jpg

 

PS: Снимката не е моя - мързи ме да я снимам пък и вече поизтърках на няколко копчета буквичките... не че изобщо съм гледал някога какво точно натискам - те пръстите ми си знаят работата :)

Link to comment
Share on other sites

Еееее...ама твоята "ергономика" бая се различава от моята...а и аз не ползвам десетопръстната система, а най-много 4-5 пръстна. :P

 

А черните копчета ме нервят, защото черното поглъща светлината, а аз работя основно на слабо осветление и когато си гледал в монитора известно време и погледнеш към клавиатурата...като ти е слабо осветлението, ефектът е същият, както когато влезеш изведнъж в тунел без фарове...трябват няколко секунди зрението да се настрои да зацепи на черното...Именно по тази причина се принудих да си сложа локално осветление, което да ми осветява само клавиатурата.....а иначе преди с белите копчета не беше така... ;)

Link to comment
Share on other sites

Супер си е всъщност. Откак съм с Logitech MX1000 съм изхвърлил всякакви падове и си я суркам по бюрото без грам проблем.

На мен не ми е конфортно да суркам мишката по твърдата повърхност на бюрото, когато е на пад усещането за мен лично е много по-конфортно. Иначе съм пробвал и без пад, и с тънък пад...но с тези от плат които са ми е най-удобно.

 

Едит: Даже по едно време се бях надъхал и си полирах и лакирал на ново частта от бюрото, където се търкаля мишката, че да е идеално равна. Въпреки усилието не ми стана по-добре. :)

 

Едит 2: За черните копчета не съм много съгласен, че се цапат повече или че личи повече. Моята клавиатура е черна, а на сестра ми е бяла и като ги сравня двете, мога категорично да кажа, че моята изглежда много по-добре от нейната. :)

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми е конфортно да суркам мишката по твърдата повърхност на бюрото, когато е на пад усещането за мен лично е много по-конфортно. Иначе съм пробвал и без пад, и с тънък пад...но с тези от плат които са ми е най-удобно.

 

Едит: Даже по едно време се бях надъхал и си полирах и лакирал на ново частта от бюрото, където се търкаля мишката, че да е идеално равна. Въпреки усилието не ми стана по-добре. :)

 

На мен пък никога не ми стига размера на пад-а и почвам да си го местя насам натам където ми е удобно да си сложа мишката. Бюрото ми е от ламинирани плоскости и е съвсем гладко а падовете освен това повдигат малко нагоре мишката и ми е по-неудобно заради ръбчето и освен едни страшно тънки на 3м (които пък бяха и страшно малки) другите откровено си ми пречат.

 

 

Едит 2: За черните копчета не съм много съгласен, че се цапат повече или че личи повече. Моята клавиатура е черна, а на сестра ми е бяла и като ги сравня двете, мога категорично да кажа, че моята изглежда много по-добре от нейната. :)

 

Е да - и моята жена яде отгоре на клавиатурата си солети, кекс, полива я с кока кола и какво ли не друго и през 5-6 месеца и я сменям като вземе да лепят копчетата, хем и мрънках, едно друго - не разбира от дума.

 

Копчетата не събират толкова прах колкото останалите части от клавиатурата - примерно на F-овете и между тях и цифрите се събира най-много... може пък да е заради това как е извита клавиатурата ми или да е по-различна пластмасата но старата ми беше почти същата но бяла и не съм забелязвал толкова праха върху нея...

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с черна клавиатура, и въпреки че първоначално и мен ме дразнеше, после видях, че е по-добре.

Наистина по-малко личи замърсяването. Бялата ставаше редовно сива от натрупване на мръсотия и после само със стъргане се чистеше. По тая като че ли по-малко се натрупва.. не знам. Logitech UltraX Media.

Za na djadomraz клавиатурата и аз съм далеч от такива изпълнения :) . Прекалено изчанчена ми е на мен.

Виж, за мишките вече свикнах с по-изчанчени, но в смисъл по-удобни, защото 'нормалните' са ми неудобни. Мишката трябва да е правена за ръката която я ползва, лява, дясна.

Аз откакто съм с мойта, се родих направо. Разбира се, усещането ми е , че не си струваха 165-те лв за нея, по-скоро ако беше към 120 щеше да й отговаря повече, но така или иначе друга която да ми допада на ръката аз НЕ можах да намеря. Ако един ден се наложи да я сменям, определено няма да е някоя евтина за 20-30-40. Може и да не е същата, защото с тази малко се поизхвърлих (защото ми беше писнало от боклуци), цената й е твърде висока, но ще е някоя за около 100-тина лв. Но се надявам тази да издържи поне 3-4 години. В момента ми е на близо година.

 

Колкото до падовете, ако бюрото е ново, няма проблем, но освен ако бюрото не е правено по поръчка с космически материали, след време се изтърква.

@djadomraz, видях го твойто бюро и как относително вече е поизтъркано, може да не е като средностатистическите бюра, но мога да ти кажа, и не само на теб, че с добър пад мишката направо лети :) .

Знаеш че от около година съм с Razer ExactMat (снимката е от нета, а не моя), около 60 лв струваше, ми верно че се поизтърка оттогава леко, но просто усещането с такъв пад е несравнимо. Без да преувеличавам, ако наклоня пада дори с 2 градуса, и мишката започва сама да се движи. И е дебел точно 2 милиметра. И половин за крачетата, значи общо 2.5. Истината обаче е че като го сменям, ще е с друг, вероятно стъклен, защото по някаква причина лазера на мишката се събужда по-бавно след дълъг idle период. Нещо повърхността като е черна... знам ли.

Големината му е 265x330 mm. Т.е. доста е голям дори за твойте нужди. Аз мразя да минавам големи пътища с мишката, и затова ползвам сигурно 1/3 от големината му, като при поизтъркване просто го завъртам и ползвам друга част от повърхността.

Link to comment
Share on other sites

Corp, имам такива излишни, ако искаш мога да ти дам 1 от USB към PS2, ако стане-стане. Аз мишките забелязах че на USB работят по-добре и отдавна ги изхвърлям тези. Сега намерих един оцелял ако го искаш - твой е.

Благодаря, djadomraz. Искаше ми се да ми върши работа, но проблема се оказа по-голям.

Оказа се, че е изгоряло нещо по дъното. Интересно как така тогава старата безжична мишка TCM с топче вървеше (малко на късмет се подкарваше де). Не ми приеха гаранцията и след смяна на куплингите на мишката и клавиатурата работата стана по-зле и затова ново дъно :cry .

Има още мистерия. USB клавиатура работи, USB мишка не работи. В сервиза опитахме и с друга и пак не стана. И още нещо. Мишката ми (A4 Tech X-710F оптична) не ще да работи през USB и с новото дъно.

Link to comment
Share on other sites

Как така не ти признават гаранцията? Кажи им да не се ебават, че ще се обадиш на "комисията за защита на потребителя". Бахти тарикатите... А за новото дъно - би трябвало да нямаш проблем с тая мишка дори и без драйверите. Пробвай мишката на друго пц.

Link to comment
Share on other sites

Как така не ти признават гаранцията? Кажи им да не се ебават, че ще се обадиш на "комисията за защита на потребителя". Бахти тарикатите... А за новото дъно - би трябвало да нямаш проблем с тая мишка дори и без драйверите. Пробвай мишката на друго пц.

 

Аз не съм чул досега фирма да признава за гаранционен проблем електроника прецакана от токов удар. За това са застраховките, но определено гаранцията поема фабрични дефекти, но не и ако без да искаш включиш принтера на другата фаза и замине половината дъно... или поне паралелния порт - а тази операция вече я правих 1 път аз и сериозно се уплаших от искрите които прехвърчаха. Добре че само паралелния порт замина да сложихме една карта със сериен и паралелен порт :)

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми хубава, тънка ергономична клавиатура. В никакъв случай бяла. Без големи изхвърляния, по-скъппо от 80-100лв. няма смисъл. Държа да е тънка щото мразя да ми се извиват ръцете в областа на китката като пиша.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми хубава, тънка ергономична клавиатура. В никакъв случай бяла. Без големи изхвърляния, по-скъппо от 80-100лв. няма смисъл. Държа да е тънка щото мразя да ми се извиват ръцете в областа на китката като пиша.

 

 

Ако можеш да преглътнеш факта че има разстояние между клавишите, ти препоръчвам моята:

 

Microsoft%20Natural%20Ergonmic%20Keyboard%204000.JPG

 

Не е много тънка но има силиконова подложка за китките и на мен поне ми е страшно удобна.

 

Иначе имаше едни "гумени" клавиатури които нямат нищо пластмасово по тях и се огъваха - един колега е с такава и казва че му е удобна, аз ги гледах в технополис и не съм възхитен, но всеки си има вкус. Неговата наистина е много тънка а и както той каза - спокойно можеш да я мушнеш под чешмата да я измиеш и пак работи :)

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми хубава, тънка ергономична клавиатура. В никакъв случай бяла. Без големи изхвърляния, по-скъппо от 80-100лв. няма смисъл. Държа да е тънка щото мразя да ми се извиват ръцете в областа на китката като пиша.

Аз ти препоръчвам PLEOMAX PKB-8000B Zen доста е тънка и бутоните са много удобни :wub:

Link to comment
Share on other sites

От колко време я ползваш. Питам защото ми допадна но съм минал през няколко клавиатури, които след няколко месеца се раздрънкват... иначе и горната мс става имах както съм писал майкрософтска, но имаше огромни проблеми и пропускаше букви като пиша и прочие... в последствие и мишката се скапа...

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм чул досега фирма да признава за гаранционен проблем електроника прецакана от токов удар. За това са застраховките, но определено гаранцията поема фабрични дефекти, но не и ако без да искаш включиш принтера на другата фаза и замине половината дъно... или поне паралелния порт - а тази операция вече я правих 1 път аз и сериозно се уплаших от искрите които прехвърчаха. Добре че само паралелния порт замина да сложихме една карта със сериен и паралелен порт :)

Е да, ама никъде не е казано, че повредата е причинена от токов удар. То всъщност, изобщо не става ясно какъв е пробла... Иначе ако няма нагорели елементи, няма как да се установи дали е от токов удар или е повреда на самото устройство.

Link to comment
Share on other sites

Аз ти препоръчвам PLEOMAX PKB-8000B Zen доста е тънка и бутоните са много удобни :wub:

Аз също съм със Самсунга. Взех си я преди 2-3 месеца някъде. Тогава къде ли не бях из Пловдив и нищо не си харесах. Или скъпи или някакви големи или стрелките не бяха отделени. 50 лева беше тогава ама не съжалявам, че ги дадох. В долния край започва от 1см, а горния е към 2см и малко. За сега не се е раздрънкала. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм със Самсунга. Взех си я преди 2-3 месеца някъде. Тогава къде ли не бях из Пловдив и нищо не си харесах. Или скъпи или някакви големи или стрелките не бяха отделени. 50 лева беше тогава ама не съжалявам, че ги дадох. В долния край започва от 1см, а горния е към 2см и малко. За сега не се е раздрънкала. :)

Моята е на 1месец и аз я взех за 50кинта, много съм доволен

Link to comment
Share on other sites

Pleaomax-a е поръчан.

 

Добър избор :) Къде я поръча? В Кауфланд ги има налични, има и доста други модели на самсунг :)

 

Помна ли :lol: ма аз съм в UK.

 

А добре щом си там :) Колко пари е в UK?

Link to comment
Share on other sites

Не е дошла още. Тъкмо ми напомни да видя какво става... ще им драсна едно и-мейлче.

Link to comment
Share on other sites

Относно моята гаранция за дъното.

Имаше жестоко изтръгване на накрайника на клавиатурата. Метална част се отдели и остана на комщютъра. Аз се направих на майстор, но дадах на късо. Ония в сервиза ми каза, че куплингите са били за смяна (не съм му казвал за токовия удар) и в тоя случай няма да ми признаят гаранцията в София и аз си помислих, че може би проблема е от изтръгването. След смяната проблема не се оправи. В тоя случай гаранцията отпада ако в София го забележат. След като си взех новото дъно му викам на ония да прати старото все пак, а тои ми каза, че аз трябвало да поема разходите за транспорта.

 

Чудя се:

1. Има ли смисъл да го пращам това дъно?

2. Ония има ли право да ми иска пари за транспорта?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...