Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен е 0% и то напълно легално. Май обаче е по - скоро за темата с хвалбите.

Е вие сте изключение :))

Дядото ще е доволен при вас, че данъците здраво му бъркат в мозъка :D

Link to comment
Share on other sites

На моя фиш си пише и двете ставки, това от работника и това от работодателя. Тука са едни от най-ниските осигурителни вноски и данъци, стига ревахте.

Link to comment
Share on other sites

Пише си го : сума за получаване, осигуровки дължими от работодателя и т.н. Какво толкова сложно има?

Държавата прибира около 1/3 от парите които работодателя плаща за него под една или друга форма. При нас е около 1/2.

 

Не видях точни цифри обаче. Аз пуснах целия фиш. Истински. Хайде кажи колко точно е сумата, която излиза от бюджета на фирмата всеки месец и колко влиза в джоба на човека? Конкретни цифри моля!

 

На моя фиш си пише и двете ставки, това от работника и това от работодателя. Тука са едни от най-ниските осигурителни вноски и данъци, стига ревахте.

 

Верно ли? Ще те помоля от горепосочения фиш за заплата да ми кажеш колко е данъчната тежест, колко са данъците и колко влиза в джоба на човека. Хайде да видим измежду целия този бъркоч със всичките камари цифри ще се оправиш ли и в крайна сметка колко е тази "ниска ставка" за която ревем аджеба. Щом е малко човек ще рече, че е под 10%, понеже десятъка едно време се е считал за убийствено висок данък...

Link to comment
Share on other sites

Верно ли? Ще те помоля от горепосочения фиш за заплата да ми кажеш колко е данъчната тежест, колко са данъците и колко влиза в джоба на човека. Хайде да видим измежду целия този бъркоч със всичките камари цифри ще се оправиш ли и в крайна сметка колко е тази "ниска ставка" за която ревем аджеба. Щом е малко човек ще рече, че е под 10%, понеже десятъка едно време се е считал за убийствено висок данък...

 

На моя фиш също пише колко ми се превежда по сметка след данъци и удръжки. Ако имаш проблем с форматирането на фишовете си, може да се оплачеш на счетоводството и да им покажеш как да работят с Excel. Един BOLD ще свърши работа за отбиране на реално нужните цифри от клоаката.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

На моя фиш също пише колко ми се превежда по сметка след данъци и удръжки. Ако имаш проблем с форматирането на фишовете си, може да се оплачеш на счетоводството и да им покажеш как да работят с Excel. Един BOLD ще свърши работа за отбиране на реално нужните цифри от клоаката.

To и тука пише. Сума за получаване. Пробвай сега да пресметнеш колко влизат в бюджета и ако трябваше да връча цялата сума на човека без държавата да го обира колко щеше да получи?

Link to comment
Share on other sites

Не видях точни цифри обаче. Аз пуснах целия фиш. Истински. Хайде кажи колко точно е сумата, която излиза от бюджета на фирмата всеки месец и колко влиза в джоба на човека? Конкретни цифри моля!

 

 

Верно ли? Ще те помоля от горепосочения фиш за заплата да ми кажеш колко е данъчната тежест, колко са данъците и колко влиза в джоба на човека. Хайде да видим измежду целия този бъркоч със всичките камари цифри ще се оправиш ли и в крайна сметка колко е тази "ниска ставка" за която ревем аджеба. Щом е малко човек ще рече, че е под 10%, понеже десятъка едно време се е считал за убийствено висок данък...

1840 лева взима чисто.

Греша ли ? Че бг фиш не съм виждал от повече от 7 години...

 

От бюджета на фирмата излизат 2360лв + 433 лв

От тук нататък всеки може да продължи със сметките и да види колко прибира държавата, колко взима човека като процент от цялото и колко реално струва той на фирмата.

 

Не разбирам защо продължаваш в направление - никой не схваща елементарни истини относно данъците

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

А де? Всички са наясно с данъците и осигуровките. И при нас все още имат избор да бягат от тях. И е логично като ти дават смешни идиотщини като идеш в болница за 33-те %, които ти взимат. На мен още не са ми превели парите за варицелата, която изкарах без да стъпя в болница... 

Link to comment
Share on other sites

От тук нататък всеки може да продължи със сметките и да види колко прибира държавата, колко взима човека като процент от цялото и колко реално струва той на фирмата.

 

Не разбирам защо продължаваш в направление - никой не схваща елементарни истини относно данъците

OK. И според теб няма да има абсолютно никакъв ефект върху населението ако на края на месеца им се връчат 2782лв, от които ще трябва лично да преведат на държавата 942лв и ти останат само 1840лв?

 

Аз твърдя, че за 90% от хората това са едни имагинерни неща, които се случват между гадния чорбаджия и държавата и за тях заплатата е само това, което им влиза в джоба. Или "брутната заплата" която е в случая 2360лв за пред разни други държавни инстанции и банки.

 

Който не вярва да си направи експеримента и да попита няколко свои познати и да сподели.

 

Ако изобщо масово народа осъзнаваше това нямаше един да остане да гласува за партия имаща нещо "соц" в името или в програмата и щяха да реват на 2 гласа да се намаляват данъците.

 

Ето примерно горепосочения човек е платил близо 12,000 лв данъци за една година. ТА ТОВА Е ЦЕНАТА НА ДОСТА ПРИЛИЧЕН АВТОМОБИЛ.

 

Когато всеки човек осъзнае, че подарява всяка година една кола на държавата, която е ПО-ХУБАВА ОТ ТАЗИ, КОЯТО КАРА нещата ще се променят.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Има една приказка "Пикае на шумка да му тропа". Все си мислех, че си доста над тия неща. Как да ти го напишем,че да го разбереш обаче не знам вече.....  

Link to comment
Share on other sites

Аз го разбирам какво иска да каже djadomraz и на предната страница го написах. Той продължава да обяснява обаче. :) Настоява човека да обясни.

Link to comment
Share on other sites

Аз го разбирам какво иска да каже djadomraz и на предната страница го написах. Той продължава да обяснява обаче. :) Настоява човека да обясни.

Аз с теб не се заяждам в случая а с други хора. Ти ме разбра още тогава. 

Link to comment
Share on other sites

Аз ще го опростя за тези, които не те разбират.

 

Последно в брой купих Плейстейшън. 700лв като броих на касата ми трепереха ръцете и после 2 дни се чудих защо изобщо съм го купил, докато ми мине и почна да му се радвам.

 

Преди 1 година, онлайн, 400лв ги дадох без да ми мигне окото за сако. Ако беше тук в магазина - никога, ама никога нямаше да го купя.

Link to comment
Share on other sites

И е логично като ти дават смешни идиотщини като идеш в болница за 33-те %, които ти взимат.

Въпросните проценти не са за здравеопазването изобщо. Те са за всякакви държавни простотии като заплати на тези от общината и НАП, за заплати на полицията и пожарната, за мерцедеси на народното събрание и т.н. и т.н. И за строене на разни офис паркове в които хора като този на Уолтопия да си построят по-евтино своята сграда на държавен терен и после да мрънкат, че им обещали повече неща, които не са получили, не че ги е имало в договора. Изобщо тези пари са а усвояване от държавата. Ей така по "един автомобил пари" на година от всеки един човек. После се чудете защо някои карат нови джипове а вие разни трошки... и гласувайте за партии, които обещават социални придобивки... с вашите пари. Вместо като чуете "социални придобивки" да хвърлите един бой на мизерника срещу вас който ги говори. 

 

ПС: Хеликоптерите недостигат!

Link to comment
Share on other sites

Ники, не говори глупости бре! В тия проценти са ти и здравните разбира се. Сега че Пепи манекенчето си купува служебно БМВ 7-ца с тях е друг въпрос. 

Link to comment
Share on other sites

В момента гледам - на едната ми фирма от 2773лв данъци - тези за здравната каса са 542лв. Това са 20% от онези 33% или 1/15 от данъците които плащаш. Аз тези бих ги удвоил и бих ги плащал с кеф под формата на застраховка. Въпроса е в другите 4/5 от данъците, които плащаме.

Link to comment
Share on other sites

Каква 1/15 са ти здравните? Ти счетоводство виждал ли си някога? Какви данъци плащаш по-точно? Някакви специални твои ли, щото бая ти бягат цифрите нещо. 

Link to comment
Share on other sites

OK. И според теб няма да има абсолютно никакъв ефект върху населението ако на края на месеца им се връчат 2782лв, от които ще трябва лично да преведат на държавата 942лв и ти останат само 1840лв?

 

Аз твърдя, че за 90% от хората това са едни имагинерни неща, които се случват между гадния чорбаджия и държавата и за тях заплатата е само това, което им влиза в джоба. Или "брутната заплата" която е в случая 2360лв за пред разни други държавни инстанции и банки.

 

Който не вярва да си направи експеримента и да попита няколко свои познати и да сподели.

 

Ако изобщо масово народа осъзнаваше това нямаше един да остане да гласува за партия имаща нещо "соц" в името или в програмата и щяха да реват на 2 гласа да се намаляват данъците.

 

Ето примерно горепосочения човек е платил близо 12,000 лв данъци за една година. ТА ТОВА Е ЦЕНАТА НА ДОСТА ПРИЛИЧЕН АВТОМОБИЛ.

 

Когато всеки човек осъзнае, че подарява всяка година една кола на държавата, която е ПО-ХУБАВА ОТ ТАЗИ, КОЯТО КАРА нещата ще се променят.

 

И тази идея отдавна я разбрахме, а сметката сме си я направили преди години някои и я разбираме не по-зле от теб :) И като циклим в едно и също едва ли ще образоваме масите. Още по-съмнително е дали данъците ще паднат :)) Е при нас поредната партия обещава за предстоящите избори да увеличи данъците на такива като мен които според тях правят невероятно много пари и не заслужават да живеят нормално, за да може масите да са доволни. 

Но и твоята калкулация има един пропуск. Държавата прибира от човека с онзи фиш 519 лева, или към 6000 лева за година, а не 12 000.

Да фирмата плаща екстра данъци над неговата брутна заплата, но отпадането на този данък не означава, че заплатата на човека ще скочи. Просто фирмата ще си спести едни пари, които ако се чувства в много добро настроение може да ги пробута на служителя като готино увеличение :)) 

За съжаление данъците не са нещо от което можем лесно да избягаме, та за мен е по-добре да мисля как заплатата ми да се увеличава, по-лесната пътечка е :))

Link to comment
Share on other sites

Ясене, тоя човек продължава да не може или да не иска да вдене, че живее като в офшорна зона. И както подозирам, комунистите утре като се качат пак на коня (да не дава Господ) и отпраскат не 10, а примерно 25 процента корпоративен данък, тогава ще го видя какво ще говори.  

Link to comment
Share on other sites

Каква 1/15 са ти здравните? Ти счетоводство виждал ли си някога? Какви данъци плащаш по-точно? Някакви специални твои ли, щото бая ти бягат цифрите нещо. 

3250лв заплати + 2750лв данъци общо = 6000лв разходи. От тях 500 за здравно осигуряване = 1/12та. Верно смятах на ум и затова го сметнах 1/15та. 

 

И ти мислиш ли че ако не бях задълбал в счетоводството тези дни нямаше да рева толкова? Данъците са ок ако получаваш 10,000лв заплата или ако се осигуряваш на минимума и плащаш данък печалба и дивидент. Ако получаваш под прага обаче положението е много различно. Т.е. 45% са данъците или ако гледаш от чистото, което ти влиза в джоба - още 85% от това даваш на държавата. 

 

Да фирмата плаща екстра данъци над неговата брутна заплата, но отпадането на този данък не означава, че заплатата на човека ще скочи. Просто фирмата ще си спести едни пари, които ако се чувства в много добро настроение може да ги пробута на служителя като готино увеличение :))

За съжаление данъците не са нещо от което можем лесно да избягаме, та за мен е по-добре да мисля как заплатата ми да се увеличава, по-лесната пътечка е :))

Ето това е грешката ти. Всеки един човек на заплата струва нещо на фирмата. Той вижда, че неговия шеф пуска фактура за 50 евро на час и смята - аз взимам 1800лв на месец чисто (делиш на 22 и после на 8 и получаваш 10.23), демек взимам 10лв на час, а той видиш ли взима от клиентите 100лв за един час работа. Ебаси далаверата. 

 

А относно партиите предлагащи вдигане на данъци и като цяло всякакви социални придобивки - ей затова считам, че трябва да се плаща цялата сума на всеки един човек и той сам да превежда на НАП необходимите суми. Би подействало страшно отрезвяващо на целокупното овчо население. 

 

След година-две на хората програмата на НР би изглеждала направо лява, а всеки от останалите партии би си спечелил или публично линчуване или направо разходка с хеликоптер 

Link to comment
Share on other sites

 

Ето това е грешката ти. Всеки един човек на заплата струва нещо на фирмата. Той вижда, че неговия шеф пуска фактура за 50 евро на час и смята - аз взимам 1800лв на месец чисто (делиш на 22 и после на 8 и получаваш 10.23), демек взимам 10лв на час, а той видиш ли взима от клиентите 100лв за един час работа. Ебаси далаверата. 

 

Кое точно е грешката ? Защото аз такава не виждам. 

Ти продължаваш да си приказваш като с ученици в първи клас :))

А, че фирмата е на плюс от цялата история е нормално, бизнес правят, а не благотворителност. И ако не печелят то правят нещо не както трябва. За мен е много важно да печелят от моята работа, по възможност повечко, за да не се чудят за какво ни е този човек тук. :)

 

 

Ясене, тоя човек продължава да не може или да не иска да вдене, че живее като в офшорна зона. И както подозирам, комунистите утре като се качат пак на коня (да не дава Господ) и отпраскат не 10, а примерно 25 процента корпоративен данък, тогава ще го видя какво ще говори.  

Да, 10% e за предпочитане, при нас  данък печалба за физически лица е 15% а за компании е 19%

Но целият разговор се върти около елементарна психология за 5 годишни. Като плащаш 1000 лева, по-трудно ли е да ги дадеш в кеш или чрез пластика .. 

Детето ако го питаш дали иска 2х5 лева или 1х10 лева, ако е достатъчно малко вероятно ще избере 2х5 понеже му изглеждат повече ... 

Link to comment
Share on other sites

Ники, нещо сметките ти са в друга област, меко казано. Криви до вдлъбване... 

 

======

 

Ясене, с тия пластмасови пари така ни пързалят ами хайде... Някак си "по-лесно" се харчат като не виждаш как хартийките излизат от портфейла ти. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...