Jump to content
BulForum.com

Комп-а не може да премине в Stand By режим...


evil_smith

Recommended Posts

Проблема е точно този... компа ми не може да премине в този режим... показва се синия екран за подготовката преди стенд-бай и така си остава... същото и с рестартирането... Някакви идеи?

Проблема се появи след като вчера ми се ъпдейтна джавата...

 

Благодаря за помощта предварително...

Link to comment
Share on other sites

Изтий джавата и е запиши на ново без да е обновяваш ... ако може така де , защото някой обновления ги пускат с инсталационният пакет !

Link to comment
Share on other sites

Е при мен не е ставало така , на един мой приятел му се случи и така го оправих !

От тук не се сещам !

Съжалявам !

:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ново 20... сега като се опитам да сложа Джава наново ми дава тази грешка:

 

problemve2.th.jpg

 

Някакви идеи? :(

Както се вижда от скрийншота, имаш инсталирани и едновременно стартирани NOD32 и Avast. Това е един задължителен източник на конфликти и проблеми. Най-добре изключи мрежовия кабел, спри и двете антивирусни и тогава пробвай да инсталираш Java.

Преди време имах проблеми с Java, когато позволих на Adobe Acrobat да си свали и инсталира някакви ъпдейти. В резултат на това ми се омаза интерфейса на скенера и не се визуализираха менютата. След дълго ровене в нета и безуспешни опити да поправя нещата инсталирах начисто и така реших проблема по баламския начин.

Link to comment
Share on other sites

Както се вижда от скрийншота, имаш инсталирани и едновременно стартирани NOD32 и Avast. Това е един задължителен източник на конфликти и проблеми. Най-добре изключи мрежовия кабел, спри и двете антивирусни и тогава пробвай да инсталираш Java.

Преди време имах проблеми с Java, когато позволих на Adobe Acrobat да си свали и инсталира някакви ъпдейти. В резултат на това ми се омаза интерфейса на скенера и не се визуализираха менютата. След дълго ровене в нета и безуспешни опити да поправя нещата инсталирах начисто и така реших проблема по баламския начин.

Пробвах всичко, но проблема е, че джавата не иска да се свали въобще... директно онлайн започва инсталацията... :(

А аз виждам инсталиерани толкова много неща, плъгинги и др. че ми става лошо. Ще решиш проблема с формат и иснтал на Wina отново/

Въобще плъгините не са много... пък и това едва ли е проблема... пробвах и през ИЕ и пак същото...

Link to comment
Share on other sites

Щом е така, изтегли JRE от тук.

Съветът за антивирусните остава.

Това го инсталирах точно по начина както каза, но проблема с джава остава.... неможе да ми отвори това.

В същото време имам това:

problem2ik3.jpg

И след като искам да премахна Java(ТМ) 6 Update ... ми изписва отново онази грешка... :cry

Ако помоля някой познат да свали джавата от тук и ми я изпрати по скайп дали проблема ще се оправи? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се мъчи да се занимаваш с глупости да ти прашат други джави и т.н.Много по-малко нерви ще имаш ако напраиш един формат и всичко ще е О.К.Проблема идва от ъпдейта който явно е смотан и сега неможе да се махне.

Link to comment
Share on other sites

Абе джавата нали се инсталира чрез виндолс инсталер и ако обнови инсталера може и да е възможно да изтрие подобренията за джавата и да инсталира чиста джава на ново !

Аз имах ппроблем с една игра и нещеше да се трие , по този начин се оправи !

ТОВА СА САМО ДОГАДКИ В МОМЕНТА И ТРЯБВА ДА ПРОВЕРИШ ДАЛИ Е ТАКА !

Link to comment
Share on other sites

Дали да направя един Систем Рестор?

Това ще е последната крачка преди формата... :sick

Направи, ама има впредвид че не е много хубаво. Аз правех преди докато един път така яко ми се развали уиндолса че не стигаше и до екрана с логото. Успех с този рестор , по добре пробавй но не е гаранция никаква.

едит: А ти всъщност този режим станд баи ползваш ли го?

Link to comment
Share on other sites

Направи, ама има впредвид че не е много хубаво. Аз правех преди докато един път така яко ми се развали уиндолса че не стигаше и до екрана с логото. Успех с този рестор , по добре пробавй но не е гаранция никаква.

едит: А ти всъщност този режим станд баи ползваш ли го?

Знам че не е хубаво да се прави, но в такива ситуации върши работа. :) Ето сега се инсталира джавата, лайвтайминга тръгна както и накои други сайтове които я използват. :)

Мерси на всички за помощта. Преди 5 месеца направих последния формат и поне да изкарам още един.... след това слагам Виста.

 

Едита:

Използвам го много... :)

 

ЕДИТ: И проблема със СТЕНД БАЙ е решен....

 

Като цяло не искаше да се рестартира и гаси от старт бутона, сега всичко е ок. Никакви проблеми!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...