Jump to content
BulForum.com

предлага ми доста евтино S80 2002ра година


zlobil

Recommended Posts

:unsure: :unsure: та значи предлагат ми доста евтино такова волво и в момента доста се чудя , нямам приятели с такива коли или познати така че няма как да имам обективно мнение , единственното което съм чувал е че се чупят много трудно но колко е вярно :unsure:

 

 

та значи това е 2002ра година , всички ексри - телефони , седалки с памет , навигации , глупости , бензин в момента много се колебая дали да не го взема какво ще кажете вие по въпроса какви са му предимствата и недостатъците ? а и е бензин колко ще ми гори ? в момента съм с дизел и незмам как ще свиквам пак на бензинова кола........ :wacko: :wacko:

 

 

ПС : цената е 20 500лв , човека е на зор и най-вероятно ще ми падне още малко , та ..... какви са вашите мнения ? :wacko: :wacko: :blink: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Мой приятел има Volvo S60 D5. Кара го от 2 години, никога, никакви проблеми не е имал. Веднъж му се размириса климатика на влажно и си смени филтъра и това е. Нито тропане, нито чукане, нито повреди по двигателя, абсолютно нищо. Само сипва нафта и кара. Та като цяло колата няма грешка, но то е дизел все пак. За бензин незнам. Това с какъв двигател е? Сигурно се сещаш, че ще гори 13 и нагоре ;)

Link to comment
Share on other sites

:unsure: :unsure: та значи предлагат ми доста евтино такова волво и в момента доста се чудя , нямам приятели с такива коли или познати така че няма как да имам обективно мнение , единственното което съм чувал е че се чупят много трудно но колко е вярно :unsure:

та значи това е 2002ра година , всички ексри - телефони , седалки с памет , навигации , глупости , бензин в момента много се колебая дали да не го взема какво ще кажете вие по въпроса какви са му предимствата и недостатъците ? а и е бензин колко ще ми гори ? в момента съм с дизел и незмам как ще свиквам пак на бензинова кола........ :wacko: :wacko:

ПС : цената е 20 500лв , човека е на зор и най-вероятно ще ми падне още малко , та ..... какви са вашите мнения ? :wacko: :wacko: :blink: :unsure:

Бащата разправя, че за бензин може и още да смъкнеш...

Link to comment
Share on other sites

Волвотата са железни коли принципно. Тия модели точно са страшно красиви, обаче отстъпват по качество на по-старите, с които марката си спечели популярност като една от най-здравите коли.

Лично аз обаче не бих си купил бензинова кола (освен някой роудстър да си правя кеф като стана милионер :P )

Link to comment
Share on other sites

ами 2,4 , 142 коня е , за горенете незнам но днеска като го карах , абе страшна кола със страшна возия няма нищо общо с моята 525тица , тя е дизелак заради това малко се колебая дали да сменя дизел за бензин ....... незнам къде ще му излезе сметката , макар че като опция и газовият инжекцион е вариант но незнам....

 

ама все пак интересуват ме плюсове и минуси да кажем че в момента а да се надявам и за напред мога да си позволя да ми гори над 10 бензин.....

дали лесно се чупят , дали е скъпа поддръжката , момчето е първи собственик и колата е с серв. книжка обслужвана само в оторизирани сервизи.....

 

Бащата разправя, че за бензин може и още да смъкнеш...

 

 

колко да смъкна днеска обиколих 5-6 автокъщи и такъв модел с наполовина на тези екстри под 23-24 няма :blink:

Link to comment
Share on other sites

Волвото е здрав автомобил и не се чупи лесно, изработката му е много качествена. Проблемът е, че ако все някога нещо се повреди, ремонтът боли доста. В някои от по-старите модели се влагат мотори и компоненти от Renault, но по принцип частите са шведски и не са евтини.

Изумява ме обаче фактът, че купувайки кола за 20+ бона си мислиш колко ли ще гори. Според мен трябва да помислиш дали можеш да си позволиш ТАКЪВ АВТОМОБИЛ, а не ТАКЪВ РАЗХОД. Трябва да има съответствие, иначе намирисва на парвенющина.

Link to comment
Share on other sites

Злобиле лично аз бих ти препоръчал да питаш на друго място тук има много по компетентни хора . Другото е да я закараш в сервиза на форд до на бай ванко хотела за една диагностика те какво ще ти кажат да не би случайно да е удряна или нещо от сорта . Аз лично бих си взел бмв 320д (чист дизел ) от 2001 насам страшна возия имат моята сестра имаха такава и мъжът и освен гориво друго не и слагаше имаше си бая екстри . И все пак ти си решаваш най добре е ако имаш познат в някой сервиз да я прегледа дали няма нещо "присаждано" ( греди , предници ) . А и друго от къде е вносът и това има адски голямо значение !!!

ЕДИТ : за кво е38 през спокойно едно е46 с фулл екстри

Link to comment
Share on other sites

едни приятели имат S80 от 4 години и изобщо не е мръднала най големия й проблем беше когато се блъснаха и изкривиха малко задната броня никакви други сериозни проблеми... лично на мен точно този модел много ми допада защото е изключително красив и много меко вози :) но все пак решението си е твое ти ще си този с колата :P

Link to comment
Share on other sites

Луд ще си според мен да замениш дизеловата печка на BMW за това S80 та каквото и ще да е. За 10/100 бензин може да си мечтаеш, няма да ти дава такъв разход 100% съм сигурен. За извън градско при нормално каране може, ама тук ще си лапа минимуп 15 без ръчка с климатиче.

Link to comment
Share on other sites

Неискам да обиждам БМВ-то на човека но сигурно е 525tds, което се слави като не особено здраво. Аз бих заложил на волвото, още повече че не е с някой турбо мотор и ако ти дойде нанагорно с разхода може да си сложиш газ. А за качеството, не се съмнявай. Сега точно тая кола само ти можеш да си я прецениш ;) На колко км пише че е? А Е46 за 20 бона ще е някоя каруца на по 180-200 хил км.

Link to comment
Share on other sites

Неискам да обиждам БМВ-то на човека но сигурно е 525tds, което се слави като не особено здраво. Аз бих заложил на волвото, още повече че не е с някой турбо мотор и ако ти дойде нанагорно с разхода може да си сложиш газ. А за качеството, не се съмнявай. Сега точно тая кола само ти можеш да си я прецениш ;) На колко км пише че е? А Е46 за 20 бона ще е някоя каруца на по 180-200 хил км.

ОФТОПИК !!! Нищо лично ( не съм сектант ) ама защо ги хвърляш такива отзиви без покритие . То и тая може да е кошница вкарана от италия на което и е взет и ток и масло и коне и всичко :angry: Просто прегледай 2 сайта , които съм сигурен че знаеш mobile.bg и mobile.de виж ги потърси е46 и сам ще се увериш по колко вървят .

Сега по темата преди 3-4 години работих на една бензиностанция и се продаваха и филтри ( въздушни и маслени ) комплект филтри въздушен и маслен за коли от 90-95 бяха от 7лв-10лв . Имаше един шеф на фирма , който караше ( не съм сигурен дали не я е зменил ) едно волво 480 за него комплекта беше 20лв даше едно малко филтърче ( което пречистваше въздуха към купето ) беше 4лв. С този пример искам да кажа , че наистина подръжката не е от най-евтините . Друг пример когато бях на автомифка дойде един с волво с 40 чисто ново с найлоните и искаше вътре и вън и ни разказа , че си взел едно с 40 и на 3 месец нещо му беше стана с някой от електрониките на спирачките и 2 седмици бил без кола и накрая му дали тая да я ползва временно защото неговата я пратили в някой от автосалоните да я видят какво и има . Чудя се как ще замениш дизел за бензин :confused

Link to comment
Share on other sites

Волвото е здрав автомобил и не се чупи лесно, изработката му е много качествена. Проблемът е, че ако все някога нещо се повреди, ремонтът боли доста. В някои от по-старите модели се влагат мотори и компоненти от Renault, но по принцип частите са шведски и не са евтини.

Изумява ме обаче фактът, че купувайки кола за 20+ бона си мислиш колко ли ще гори. Според мен трябва да помислиш дали можеш да си позволиш ТАКЪВ АВТОМОБИЛ, а не ТАКЪВ РАЗХОД. Трябва да има съответствие, иначе намирисва на парвенющина.

 

ама все пак интересуват ме плюсове и минуси да кажем че в момента а да се надявам и за напред мога да си позволя да ми гори над 10 бензин.....

 

;)

 

Злобиле лично аз бих ти препоръчал да питаш на друго място тук има много по компетентни хора . Другото е да я закараш в сервиза на форд до на бай ванко хотела за една диагностика те какво ще ти кажат да не би случайно да е удряна или нещо от сорта . Аз лично бих си взел бмв 320д (чист дизел ) от 2001 насам страшна возия имат моята сестра имаха такава и мъжът и освен гориво друго не и слагаше имаше си бая екстри . И все пак ти си решаваш най добре е ако имаш познат в някой сервиз да я прегледа дали няма нещо "присаждано" ( греди , предници ) . А и друго от къде е вносът и това има адски голямо значение !!!

ЕДИТ : за кво е38 през спокойно едно е46 с фулл екстри

 

не искам бмв , да не говорим пък за 3ка , скоро се возих в една такава и изобщо ама изобщо не ми се видя просторна а дори доста тесничка а за возията се съмнявам че може да става някакво сравнение , все пак говорим за различен клас коли а на сервиз определено ще я закарам преди да я купя :P

 

Луд ще си според мен да замениш дизеловата печка на BMW за това S80 та каквото и ще да е. За 10/100 бензин може да си мечтаеш, няма да ти дава такъв разход 100% съм сигурен. За извън градско при нормално каране може, ама тук ще си лапа минимуп 15 без ръчка с климатиче.

 

определено смятам да я сменя , ако беше чак толкова хубаво нямаше да го сменям :rolleyes:

 

Неискам да обиждам БМВ-то на човека но сигурно е 525tds, което се слави като не особено здраво. Аз бих заложил на волвото, още повече че не е с някой турбо мотор и ако ти дойде нанагорно с разхода може да си сложиш газ. А за качеството, не се съмнявай. Сега точно тая кола само ти можеш да си я прецениш ;) На колко км пише че е? А Е46 за 20 бона ще е някоя каруца на по 180-200 хил км.

 

 

абе незнам как се слави обаче от както го карам съм му сменил всичко за каквото се сетя , та дори единият път ми гръмна и водната помна и потроши сумати работи шайбата като хвръкна , просто не ми върви с тази кола и съм твърдо решен да я махна , просто сега това изкочи ми се струва доста добра оферта , волвото е на 97 000 км и съм склонен да вярвам донякъде понеже не е вкарвана от някъде а човека е първи собственник а и едва ли ще си позволи да ме излъже понеже знае че после разбере ли се нещо ще бере ядове

 

За тия пари ще си вземеш Е38, не се набутвай за тоя боклук.Подръжката му е по скъпа от на БМВ

 

принципно ги харесвам но като съпоставя цена - екстри - година волвото определено натежава над бмв-то , най-малкото за тези пари в 7цата няма да има дори телевизор не че това е от особено значение но все пак , предпочитам да взема кола която има повече екстри а и тази вечер поговорих с хора които уж разбират и всъщност поддръжката няма да ми излиза особено много по-скъпа от на бмв-то , може пък и моето да е било каръшко или аз да съм бил карък обаче тази кола ми излезе златна :angry1

Link to comment
Share on other sites

:unsure: :unsure: та значи предлагат ми доста евтино такова волво и в момента доста се чудя , нямам приятели с такива коли или познати така че няма как да имам обективно мнение , единственното което съм чувал е че се чупят много трудно но колко е вярно :unsure:

та значи това е 2002ра година , всички ексри - телефони , седалки с памет , навигации , глупости , бензин в момента много се колебая дали да не го взема какво ще кажете вие по въпроса какви са му предимствата и недостатъците ? а и е бензин колко ще ми гори ? в момента съм с дизел и незмам как ще свиквам пак на бензинова кола........ :wacko: :wacko:

ПС : цената е 20 500лв , човека е на зор и най-вероятно ще ми падне още малко , та ..... какви са вашите мнения ? :wacko: :wacko: :blink: :unsure:

 

Чувал съм че бензин - може би става дума за най-големия гори много. Но все пак им е най-големия модел

 

Бащата разправя, че за бензин може и още да смъкнеш...

 

За този модел и за тия пари да искаш да смъкваш още - значи тази кола не е за теб. Чисто мишкарство е тва. Без да има засегнати - нищо лично. Просто мнение ;)

 

ОФТОПИК !!! Нищо лично ( не съм сектант ) ама защо ги хвърляш такива отзиви без покритие . То и тая може да е кошница вкарана от италия на което и е взет и ток и масло и коне и всичко :angry: Просто прегледай 2 сайта , които съм сигурен че знаеш mobile.bg и mobile.de виж ги потърси е46 и сам ще се увериш по колко вървят .

Сега по темата преди 3-4 години работих на една бензиностанция и се продаваха и филтри ( въздушни и маслени ) комплект филтри въздушен и маслен за коли от 90-95 бяха от 7лв-10лв . Имаше един шеф на фирма , който караше ( не съм сигурен дали не я е зменил ) едно волво 480 за него комплекта беше 20лв даше едно малко филтърче ( което пречистваше въздуха към купето ) беше 4лв. С този пример искам да кажа , че наистина подръжката не е от най-евтините . Друг пример когато бях на автомифка дойде един с волво с 40 чисто ново с найлоните и искаше вътре и вън и ни разказа , че си взел едно с 40 и на 3 месец нещо му беше стана с някой от електрониките на спирачките и 2 седмици бил без кола и накрая му дали тая да я ползва временно защото неговата я пратили в някой от автосалоните да я видят какво и има . Чудя се как ще замениш дизел за бензин :confused

 

Най обичам тези старогръцки легенди и митове. Мойта е от Италия И? Тя нека е потдържана пък ;)

Link to comment
Share on other sites

zlobil, май няма да намериш отговор на въпроса си :) Ти им казваш че е от първи собственик от България, тея ти пишат че можело да била от Италия. Ти пишеш че е бензин, ония ти вика че дизел на старо не се купувал. Ти пишеш че е 2.4 142 коня, тоя над мен пише че може би ставало дума за най големия мотор :D Бати тъпаците, чесно. И според каталога гори 12,9л/100км градско.

Предлагам на UzITo да потърси BMW 320i в споменатите от него сайтове, до 100 000км, с кожен салон и навигация, от 2002г, до 10 000евро и да ни даде линка да видим колко такива има ;)

ПП. Тоя моя приятел с S60-то днес си е сменил ремъците и филтрите = 2000лв.

Link to comment
Share on other sites

то и на а6-цата струва толкова обслужването така че не е явно болка за умиране.....ама ROBIN май си прав, никой не ми чете мненията и информацията а просто пише на изуст , както казах по-горе не искам да ми хвалите други коли или какви коли мога да си взема за тези пари искам ако е възможно информация конкретно за този модел , за абслужването се разбрахме че е скъпо но нормално висок клас кола е то на голф 3ката обслужването е без пари ама.....та както и да е ако някой има информация относно този модел или марката като цяло , лични впечатления и т.н. ще съм му много благодарен ако ги сподели :P

Link to comment
Share on other sites

zlobil, май няма да намериш отговор на въпроса си :) Ти им казваш че е от първи собственик от България, тея ти пишат че можело да била от Италия. Ти пишеш че е бензин, ония ти вика че дизел на старо не се купувал. Ти пишеш че е 2.4 142 коня, тоя над мен пише че може би ставало дума за най големия мотор :D Бати тъпаците, чесно. И според каталога гори 12,9л/100км градско.

Предлагам на UzITo да потърси BMW 320i в споменатите от него сайтове, до 100 000км, с кожен салон и навигация, от 2002г, до 10 000евро и да ни даде линка да видим колко такива има ;)

ПП. Тоя моя приятел с S60-то днес си е сменил ремъците и филтрите = 2000лв.

 

 

http://www.rs-auto.bg/reviews/article/1172...0%B0-volvo-s80/

 

http://www.erdgasfahren.ch/fileadmin/user_...4_Bi-Fuel_d.pdf

Link to comment
Share on other sites

НЕ че нещо ама злобиле я си виж първия пост да си споменал някъде , че е първи собственик и че е карана само в Бългрия ? май не си ;) как тогава искаш адекватни отговори след като незнаем какво си гледал и все пак ти дадох линк в друг сайт в , който има много по компетентни хора .

и нещо много специално на ROBIN малко са да и все пак ги има то не че можеш да намериш други толкова евтини ц80

Link to comment
Share on other sites

просто сега това изкочи ми се струва доста добра оферта , волвото е на 97 000 км и съм склонен да вярвам донякъде понеже не е вкарвана от някъде а човека е първи собственник

 

 

;)

 

много добре знам какво съм гледал просто вие не четете......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...