Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

еми слизах от пампорово и до мебелна къща от някъде изкача един полицай и ми маха с палката , даже не го видях почти да го блъсна спрях 50 метра след това , отивам до патрулката и не бях притеснен понеже карах бавно но нямах колан и говорех по телефона , мислех че с 20тина лева ще мине но полицая ми искара снимката и каза че не може да се направи нищо по въпроса .

 

колата беше астра с регистрация 2022 , @poznai няма таково положение , снимките са изключително ясни и зъбите ти се виждат даже

Link to comment
Share on other sites

Не знам за камерите, обаче сега се пребирам от митника, бяхме с едни авери уж шоу да гледаме, пък то на мохабет го обърнахме. Забихме се 4 коли на един паркинг, музичка, лафче... Обаче студено, та решихме да тръгваме.. Тръгвам аз и пред мен една тъмна астра ли беше, ква беше в средна лента, аз дясна. Тя нашата включва задна и ме блокира. И тъпата кука от прозореца ми вряка "момчета вие тука се дърпате, искате ли ся лошо да става". А глупака не ме гледа че съм с Форд комби 60 гоня нафтова печка.... Кво дъпране става с нея не разбирам, ама явно той по-разбира. Вика "фащайте си чукалата и да ми се махате от погледа". Тъй вярно! Тръгвам аз, минавам през новия надлез, слизам от него и ОП - палката (тъмно синьо-сивия пасатор). Добър вечер, добър вечер, айде да надуваш свирката. :punk Няма проблем, аз от 2 дена не съм близвал алкохол, дрегера показа три прекрасни нули. Лека вечер и айди..

Та тая вечер за има-няма 5 минути 2 пъти ме спряха. Куките явно си падат по червения цвят, друго обяснение аз не намирам....... :wub:

Link to comment
Share on other sites

и кво.., някой ми взима колата, фърчи кат луд, снимат го и после аз му плащам глобите и ми взимат точките?

Да не си давал колата. То това си е и закона. Примерно ако си дадеш колата на 17-годишен, ти сърбаш попарата най-вече.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за камерите, обаче сега се пребирам от митника, бяхме с едни авери уж шоу да гледаме, пък то на мохабет го обърнахме. Забихме се 4 коли на един паркинг, музичка, лафче... Обаче студено, та решихме да тръгваме.. Тръгвам аз и пред мен една тъмна астра ли беше, ква беше в средна лента, аз дясна. Тя нашата включва задна и ме блокира. И тъпата кука от прозореца ми вряка "момчета вие тука се дърпате, искате ли ся лошо да става". А глупака не ме гледа че съм с Форд комби 60 гоня нафтова печка.... Кво дъпране става с нея не разбирам, ама явно той по-разбира. Вика "фащайте си чукалата и да ми се махате от погледа". Тъй вярно! Тръгвам аз, минавам през новия надлез, слизам от него и ОП - палката (тъмно синьо-сивия пасатор). Добър вечер, добър вечер, айде да надуваш свирката. :punk Няма проблем, аз от 2 дена не съм близвал алкохол, дрегера показа три прекрасни нули. Лека вечер и айди..

Та тая вечер за има-няма 5 минути 2 пъти ме спряха. Куките явно си падат по червения цвят, друго обяснение аз не намирам....... :wub:

 

Вечер съм с такси, хем си харваш и пийваш като пич, хем ти спестява главоболия и не се занимаваш със старшинките ;)

Link to comment
Share on other sites

Вечер съм с такси, хем си харваш и пийваш като пич, хем ти спестява главоболия и не се занимаваш със старшинките ;)

 

Така е, ама как да изпуснеш удоволствието от срещата(щите) с подобни униформени дебили.. :tongue

Link to comment
Share on other sites

Да не си давал колата. То това си е и закона. Примерно ако си дадеш колата на 17-годишен, ти сърбаш попарата най-вече.

тук не говорим за 17 годишни

тва да не си давал колата звучи несериозно ;)

 

@zlobil: и като се види на снимката, че не съм аз - собственика на колата, като ида да си плащам глобата, кво правим, кой е тоя на снимката......... :wacko:

 

ако те спрат на място, ок, който си кара си плаща, ама там дето ти идват честитките със закъснение и много весело сигурно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

в англия не може да караш чужда кола,мисля че закона го забранява.и застраховката е на твое име,така че ако стане нещо и не си ти зад волана,гориш.

там по магистралите не ми се е случвало да виждам куки,сигурно са в някакви цивилни коли.само веднъж пред нас на едно волво изписа на задното му стъкло POLICEи всички коли намалиха и караха зад него.ама каква беше причината не разбрах,по едно време надписа изчезна.

иначе застраховките там са с много гадни клаузи.никой не може да ти кара колата,при щети нищо не ти се изплаща.има райони в лондон които се водят по-криминални и там полицата е по-скъпа.ако си жена или под 25 или имаш малък стаж също плащаш повече.ако имаш нарушения или си се ударил през годината,на следващата година пак ти се оскъпява.затова при малки инциденти никой не вика полицай и се оправят м/у тях си

Link to comment
Share on other sites

Нека някой да едитне първия пост и да напише там известните номера на патрулките с камери и местата, на които има камери. Мисля, че инфото ще е доста полезно ;) Мога да кажа за цивилен Голф 2 РВ 4968 ХМ, който дебне в Кършияка, който е с камера и радар :excl: :excl: :excl: Сещам се и за 2 Астри 2022 и 4043, които се мотат из града. Има и един Пасат, чиято регистрация не мога да си спомня, но ако го видя ще едитна ;)

 

@Zlobil: Имаш предвид Mio Amico, предполагам :tongue

 

Edit: Сега видях, че някои патрулки са добавени ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
тук не говорим за 17 годишни

тва да не си давал колата звучи несериозно ;)

 

@zlobil: и като се види на снимката, че не съм аз - собственика на колата, като ида да си плащам глобата, кво правим, кой е тоя на снимката......... :wacko:

 

ако те спрат на място, ок, който си кара си плаща, ама там дето ти идват честитките със закъснение и много весело сигурно :bgrin:

 

Четете закона - ако ти снимат автомобила в нарушение, ти като собственик получаваш по пощата "честитка" и имаш определен срок в който да заявиш кой е управлявал автомобила в нарушението. Ако в рамките на тоя срок не заявиш, че друг е карал (и съответно не кажеш кой е тоя друг, за да го цакат) приема се, че не оспорваш че автомобила е управляван от теб и ти грабваш акта. Това е. На колежка се случи да мине на червено на Орлов мост с фамилната кола, която се води на съпруга й - снимали са я и му пратиха снимката с "честитка" и срок в който да каже той ли е карал или друг.

 

А лафа "да не си давал колата" наистина е несериозен - никой не ти забранява да даваш колата си на когото си поискаш, особено пък не ми е ясно как ще ми забранят да я дам на жена си или на сина си?!? Дори, ако не бъркам, вече не е нужно да се пише пълномощно за правото да я кара друг, а не собственика - достатъчно е да ти дадат всички документи на колата - имаш ли ги, можеш да я караш, нищо че не си собственика.

Link to comment
Share on other sites

Дори, ако не бъркам, вече не е нужно да се пише пълномощно за правото да я кара друг, а не собственика - достатъчно е да ти дадат всички документи на колата - имаш ли ги, можеш да я караш, нищо че не си собственика.

Не бъркаш, така е наистина.

Link to comment
Share on other sites

в англия не може да караш чужда кола,мисля че закона го забранява.и застраховката е на твое име,така че ако стане нещо и не си ти зад волана,гориш.

 

В Англия има нормален insurance и multi insurance . Там застраховката се прави на водача за определено МПС. Мулти иншурънса е по-скъп , с него всеки може да ти кара колата.

 

иначе застраховките там са с много гадни клаузи.никой не може да ти кара колата,при щети нищо не ти се изплаща.има райони в лондон които се водят по-криминални и там полицата е по-скъпа.ако си жена или под 25 или имаш малък стаж също плащаш повече.ако имаш нарушения или си се ударил през годината,на следващата година пак ти се оскъпява.затова при малки инциденти никой не вика полицай и се оправят м/у тях си

 

Какво означава при щети нищо не се изплаща? Не е като в България да направиш каско и за всяка задрана кола която си бутнал на паркинга да ти дават паркинг щета, но от катастрофи друг като е виновен всичко ти се изплаща и ремонтира. Под 25 години ако си е доста дебел иншурънса заради това че нямаш достатъчо стаж. При малък инцидент ако не викнеш полицията, може да те търсят да те осъдят че си избягал, двама приятели така "изгоряха".

Link to comment
Share on other sites

Обаче пак няма да стане както я мислят. Нито новите глоби, нито нищо ще спре джигитите по улиците!

Ще Ви кажа как е във Франция.Като те щракне радара или ченгето с бинокъла, в който има фотоапарат и радар(неможе да нулираш брояча или да изтриеш снимка), в края на месеца банковата ти смета олеква автоматично с глобата от нарушението.Ще стане възможно спирането на малоумните шофъори, след като всички имаме банкови сметки и парите влизат в тях, а не кеш!Но....това засега остава в далечното бъдеще :)))

Link to comment
Share on other sites

Ще Ви кажа как е във Франция.Като те щракне радара или ченгето с бинокъла, в който има фотоапарат и радар(неможе да нулираш брояча или да изтриеш снимка), в края на месеца банковата ти смета олеква автоматично с глобата от нарушението.Ще стане възможно спирането на малоумните шофъори, след като всички имаме банкови сметки и парите влизат в тях, а не кеш!Но....това засега остава в далечното бъдеще :)))

Това е и замисъла а на камерата и снимките.

Ако те спрат веднага след като те снимат ( както предлагат някои ) пак ще има "Ко са праим ся " - 20-так и снимката изчезва.

Когато на колите им е наредено само да снимат, снимките да минават през КАТ и от там глоби - няма как да се случи това:

 

Пази се от автомобил!

 

Другото което е - в града, ако ще и пет платна да са да караш с повече от 60 е безрасъдно.

Link to comment
Share on other sites

В САЩ ако те снимат или спрат имаш право да обжалваш в съд и обикновено намаляват глобата на половина а може и да я махнат напълно

Link to comment
Share on other sites

В САЩ ако те снимат или спрат имаш право да обжалваш в съд и обикновено намаляват глобата на половина а може и да я махнат напълно

Само където манталитета на американеца няма нищо общо с нашия.

При тази съдебна система, с тези закони и добър адвокат у нас едва ли някой ще плати глоба.

Link to comment
Share on other sites

И в България имаш право да обжалваш, но само като ти е написан Акт. До 3 дни след като ти е написан имаш правото да отидеш в съда и да подадеш Писменните ти показания относно случея и се започва дело. Наистина процедурата е ужасно бавна, но в много случей дава резултат. Незнам как стоят нещата със снимките сега.

Link to comment
Share on other sites

Това е и замисъла а на камерата и снимките.

Ако те спрат веднага след като те снимат ( както предлагат някои ) пак ще има "Ко са праим ся " - 20-так и снимката изчезва.

 

Няма как да изтрият снимката ,тва е глупост. Снимат ли те си заминал,ако ще и 200лв да им дадеш. Все едно да те щракнат с радара и после да затрият "резултата"...

Link to comment
Share on other sites

Да наистина изтриването на данни на радара е напълно възможно, в Пловдив ми се е случвало не веднъж да бутна 10-ка (никога не давам повече независимо от нарушението и печеля от неудобството на катаджията да си поиска повече, само един път случих нагал катаджия и му дадох 20-ка). Един път на магистралата за София ме хванаха с 32 км над ограничението, искаха да ми зимат книжката за 1 месец, но излязаха пекани и само с сладки приказки ги омаях и без пари се разминах даже (винаги като ме спрат се мъча да минавам без пари, ако не става тогава почвам да говора за черпене). Попадал съм иначе и на такива дето ми развиват теории, че не може да се изтрият данните от радара защото за запаметени (това са свястни некорумпирани катаджии, които ми го разправят за да не им говора за почерпки и глупости).

 

Edit : има бизнесмени и катаджии :punk

Link to comment
Share on other sites

И да не може да се истрие ще лепне глобата на следващия и готово. Много малко хора се замислят да погледнат в колко часа е отчел радара това, което им се показва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...