Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Защо ми слагаш в устата думи, които не съм казал или по-точно неща в пръстите, дето не съм написал? Просто към неговите две опции добавих и трета...

Link to comment
Share on other sites

...или ако караш с разрешената скорост. ;)

Айде да не сме по-католици от Папата...Извън градско,нощем,празен път и ограничение 60(примерно)...

Link to comment
Share on other sites

Айде да не сме по-католици от Папата...Извън градско,нощем,празен път и ограничение 60(примерно)...

 

А друго разбрах от това...

 

Единствен шанс има ако не си първи в колоната...или с мотор :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

'както и на водачи на возила, за които е ясно, че ако жалят санкциите в съда, те ще бъдат отменени.' - това не ми стана ясно..

Link to comment
Share on other sites

'както и на водачи на возила, за които е ясно, че ако жалят санкциите в съда, те ще бъдат отменени.' - това не ми стана ясно..

 

Когато на снимката не е много ясно примерно коя от двете заснети коли се явява в нарушение - понякога има разни неясни моменти, които се оспорват в съда и често се печелят от оспорващия.

Link to comment
Share on other sites

Те пращат снимки в няколко времеви интервала, тоест поне 4 са, щот съм гледал на комшийката снимките, на едната може да си с кола до себе си, на другата си сам и пак увисваш.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За хората, използващи радар детектори, това го получих преди малко по мейла:

 

Уважаеми клиенти,

След множество проучвания успяхме да установим точната лазерна честота, на която излъчват новите три-под мобилни камери AVH–S1 и вече имаме решение как да се предпазим от тях.

Един от основните проблеми е, че тази камера използва лазерен лъч който е много тесен и е насочен ниско долу към регистрационния номер на автомобила и това е причината радар детекторите монтирани на предното стъкло на автомобила да я засичат много рядко.

Тъй като лазерът е насочен на 40-50 см по-надолу от нивото на радар детектора, ние сме в процес на разработка на качествено нов подход и съвсем скоро ще въведем следните промени:

1. След като установихме точната лазерна честота на излъчване на AVH–S1, ще променим фъмуера на радар-детекторите, така че да засичат правилно камерата.

2. Ще предложим допълнителни водоустойчиви лазерни сензори (към сегашните детектори StelthRG/RG300), които ще се монтират на нивото на табелата на регистрационния номер, към която е насочено излъчването на лазера за измерване скоростта, и съответно разчитането на регистрационния номер. Лазерните сензори за Stelth RG300 ще се свързват към USB порта, така че радар-детекторът да може свободно да се сваля.

Монтажът на Stelth RG (скрита система) също ще бъде променен, така че да може по-ефективно да улавя новите камери.

Моля следете постоянно информацията която изпращаме до Вашите е-мейли, където ще е описано точно какво трябва да предприемете.

Надяваме се до няколко дни да можем да Ви информираме кога ще бъдат готови лазерните сензори и на каква цена ще можем да Ви ги предложим.

До тогава, шофирайте внимателно, с едно на ум, че все още не сте достатъчно защитени от новите камери.

ПОЗДРАВИ,
RADAR EXPRESS

Link to comment
Share on other sites

Отдавна радар детекторите ни не вършат никаква работа. Не се поддавай на малоумни реклами - отсреща те стрелят импулсно за стотни от секундата. 

Link to comment
Share on other sites

Пример. 400 долара за Валентин уан ли беше(велик детектор уж). Разопаковане, монтиране, първи тест. Телефонно обаждане. Чефо, да знаеш някой адвокат, че полицая ме спря със 130 на 55. За мили говорим. Наказанието е: най-суровото - 1 година каторга. 99% вероятно - изпитателен срок и обществено полезен труд + глоба от около 2 бона. + гаранция да те пуснат от ареста щото си закопчан

 

Ченгето беше със спряна апаратура и караше зад съквартиранта. Иди обжалвай ;). Така му го вкараха, че на следващия ден го върна и си взе парите обратно.

Link to comment
Share on other sites

В Сибир или Аляска? :lol:

На 3600 саут Калифорния авеню ако не се лъжа. От среща е за под 21 години. Или 18. Еба ли ги кога ги вкарват в големия затвор. Основно негри може да видиш там.
Link to comment
Share on other sites

Тия новите камери на триножник са много коварни.

Днеска сутринта имаше една на бул. Пейо Яворов в посока Токуда. Само камерата леко се виждаше, а патрулката беше паркирана между 2 коли.

Точно един зад мен се подаде със 100- 100+ и хоп май ще получи честитка.  

Link to comment
Share on other sites

Сега чакаме отново и камерите в храстите...Вчера имаше едно интервю с един униформен, дето обясняваше за новите камери как вече нямало да падат актове в съда, защото и 3 коли едновременно да имало на снимката, и на трите диференцирано щяло да се отчита скоростта. Та репортерката го попита буквално "Сега да очакваме ли отново камери зад храстите?", на което оня отговори "Важното е, че засичането на скоростта вече ще е напълно сигурно при всякакви условия и снимката директно ще се препраща на момента в КАТ, а къде ще се разполагат камерите няма значение - могат да бъдат навсякъде...".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Предупреждавам, че на надлез Родопи РЕДОВНО има триножник. Днес само се моля да съм се разминал, защото мисля, че надупения до него полицай го разкачаше. Иначе както набирах нагоре по моста хич не ми се мисли... НЕ знам тия светят ли като снимат - нищо не се случи, а и онзи се гъзеше около него - мисля го раздигаше. То ще се чуе де. 

Link to comment
Share on other sites

Предупреждавам, че на надлез Родопи РЕДОВНО има триножник. Днес само се моля да съм се разминал, защото мисля, че надупения до него полицай го разкачаше. Иначе както набирах нагоре по моста хич не ми се мисли... НЕ знам тия светят ли като снимат - нищо не се случи, а и онзи се гъзеше около него - мисля го раздигаше. То ще се чуе де.

Понякога и патрулка има да снима. На слизане също редовно паркират пред поделението и снимат.
Link to comment
Share on other sites

И от двете страни се редуват, мамицата им. И сега редовно са с триножника. А там на тоя прав трилентов път НИКОЙ не кара с 50 - то е безумие... Особено отдолу като се набира нагоре за моста всички са с 80+

Link to comment
Share on other sites

Ако знаеш с какъв кеф минавам от там с мотора :-) Много са долни с тия триноги покрай Марица ограничение 30! и естествено там кибичат.. Само за един следобед първият ден като я пуснаха 75 хил.лв от глоби,вътрешна информация от кат.Поръчани са още 300 броя от тия камерки...

Link to comment
Share on other sites

За последните 6-7 години имам само 1 глоба и тя е точно там. Бяха застанали точно на завоя към изкачването, а аз бях първа кола на червено на последния светофар преди бензиностанцията и таман светна зелено, пред мен няма жива кола...аз докато тръгна...и съм направил точно 79 км/ч когато ме засякоха и ме спряха - добре, че не бяха застанали още някой метър по-назад, понеже вече щях да мина в следващата категория на глобите. ;)

По принцип в града гледам да си спазвам 50-те, но на някой широк булевард без коли и особено еднопосочен като този, понякога се увличам без да се усетя...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...