Jump to content
BulForum.com

„Филипополското Херцогство


goja

Recommended Posts

Тука вече каза глупост, явно в бързината. Първо - фирмата се казва ЕКОГЛОБАЛ и второ и по-важно - няма собственик с такива инициали. Иначе казано лицето П.С. официално не фигурира в регистрите на фирмата, която е в период на вътрешна война.

Когато не си запознат с някои факти поне не заблуждавай и не манипулирай мнението на останалите . Има си Гугъл търсачка и е много просто и леснои да се провери . Ето ти една извадка която ми отне 5 секунди да я намеря .

"...Строителството на стратегическия екологичен завод край Шишманци, който е панацея за кметовете и населението на Пловдив и София, е под въпрос заради разприте между двама бизнесмени. Конфликтът между Атанас Търев и Петър Станчев, които стоят де факто зад комуналната фирма на Пловдив, стигна до пловдивската районна прокуратура, която е разпоредила на икономическа полиция да извърши предварителна проверка за документни престъпления, свързани със скрита продажба на „Еко Глобал" АД. Това дружество е акционер в "Екологичен завод", който пък от своя страна също е акционер в комуналната фирма.

Прокурорската проверка е образувана срещу трима души - Мария Ставрева (близка до Петър Станчев) и Георги Кичуков, новоизбрани за директори на „Еко Глобал", и Иван Личев. Ставрева и Кичуков са избрани за директори на заседание на борда на „Еко Глобал" в началото на декември, като промените са вписани с решение на Смолянския окръжен съд. Това решение е спряно от пловдивски съдебен изпълнител с мотива, че е недопустимо...."

 

А сега кой кум кой сват . Помолих който си няма и понятие за какво говорим поне да не слага на всяка манджа меродия . Благодаря .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
А между другото собственика на Глобал , фирмата дето чисти Пловдив , една от най богатите фирми в града е С инициалите П.С - той е масон , това значи ли че е изперкал и е ловец на души ? Айде да не ти ги изброявам всичките . Аз нямам нищо общо с тях . Не че не мога , а не искам . Още ведъж Успех .

Охооо масоните никак не са изперкали, а много в час.

 

Масон казваш бил....

Забраниха протест на работниците от Еко Глобал
Община Пловдив иска неустойки от „Еко Глобал”
"Екоглобал" отвръща на удара, обвинява Чомаков в незаконни действия
В Пловдив се води война за боклука

 

е не се учудвам :D

Link to comment
Share on other sites

Приятелю да си прочел някъде да казвам нещо от типа , че харесвам масоните или нещо подобно ??? Аз се опитах да обясня разликата между тамплиерите и масоните .

Масоните твърдят , че произлизат от разпадналия се вече тамплиерски орден . А Тамплиерите не го отричат това и в същото време се разграничават много от тях . Така , че не виждам какво искаш да ми кажеш . не четеш ли между редовете . Ако търсиш тема да си побъбриш за нещо то това не е тази . Има достатъчно други ..... Не защитавам никои просто не искам да ме разбираш погрешно . И пак ти повтаря, НЕ ЗАЩИТАВАМ НИКОЙ . Това са си мои теории , можем да спорим единствено ако четеш и интерпретираш казаното от мен дословно , а не с твои си изводи какво смятам за правилно .

Link to comment
Share on other sites

Само че още преди да започне строежът, около “Екологичен завод” АД здравата се размириса. Между бившите съдружници акционери се води същинска война за “Стоманолеене” с 600-те му застроени и незастроени декари, където общината прави планове да строи ново сметище и завод за отпадъци. Войната стигна до прокуратурата, където е образувана преписка, и дело в Окръжен съд, което ще се гледа в началото на септември.

Петър Станчев и Атанас Търев де юре не са собственици на “Стоманолеене”. Това разкриха софийските бизнесмени Сергей Колев и Емил Манчев. Те потърсиха репортера, след като вестникът писа, че наскоро зам.-кметът Атанас Славов ходи да гледа как се чисти Рим, със собствениците на “Стоманолеене” Петър Станчев и Атанас Търев.

Кой е собственикът на някогашния държавен гигант в Шишманци?

Преди няколко години фирмата е била обявена в ликвидация, а след това през 1998 г., продадена на “Булгран” ООД.

“Булгран” е регистрирано с 50 процента капитал на “Булстон” ООД. Другите 50 процента държат по равно Сергей Колев и Емил Манчев. Според фирмената регистрация на Пловдивския окръжен съд

съдружниците в “Булстон” са треньорът на Стефка Костадинова Николай Петров и съпругата на Петър Станчев Райна Станчева. Двамата са били и управители на “Булгран”. Третият управител при регистрация на дружеството е софиянецът Сергей Колев, който представлява и дела на Емил Манчев

 

........

 

Най-финият номер в цялата тази история е, че “Булгран” не се явява съдружник на общината в “Екологичен завод” АД. Николай Петров, Райна Станчева, Петър Станчев, нито още по-малко Атанас Търев са акционери.

 

............

 

Предварителното споразумение за завода е подписано с “Булгран”, но съдружникът на общината е фирма “Джет” ЕООД с управител Николай Тенев Узунов. Преди сесията на Общинския съвет, който на 12 април разреши да се учреди смесеното акционерно дружество “Екологичен завод”

“Булгран” прехвърли “Стоманолеене” на “Джет” чрез продажба.

 

........

 

Петър Станчев и Атанас Търев са никакви. Те са упълномощени да работят за каузата

на екологичния завод”. Така красноречиво адвокатите на Петър Станчев и Атанас Търев Магдалена Иванова и Георги Колев обясниха любопитната ситуация.

 

 

А сега кой кум кой сват . Помолих който си няма и понятие за какво говорим поне да не слага на всяка манджа меродия . Благодаря .

 

Свате, гледай си историята там ти е меродията и силата. Хайде да видим колко евро ще заложиш сега за тезата си. Докажи ми с документ - гледам много ти се нрави - че г-н П.С. някъде някога е вписван като собственик на Екоглобал, най-големия смях е че твърдиш и едноличен.

 

Войната в Екоглобал, засягаща и пряко свързания Завод за отпадъци тепърва се развива в съда и резултатите от нея предстои да се видят.

 

Дотук с офтопика от мен

Link to comment
Share on other sites

Само че още преди да започне строежът, около “Екологичен завод” АД здравата се размириса. Между бившите съдружници акционери се води същинска война за “Стоманолеене” с 600-те му застроени и незастроени декари, където общината прави планове да строи ново сметище и завод за отпадъци. Войната стигна до прокуратурата, където е образувана преписка, и дело в Окръжен съд, което ще се гледа в началото на септември.

Петър Станчев и Атанас Търев де юре не са собственици на “Стоманолеене”. Това разкриха софийските бизнесмени Сергей Колев и Емил Манчев. Те потърсиха репортера, след като вестникът писа, че наскоро зам.-кметът Атанас Славов ходи да гледа как се чисти Рим, със собствениците на “Стоманолеене” Петър Станчев и Атанас Търев.

Кой е собственикът на някогашния държавен гигант в Шишманци?

Преди няколко години фирмата е била обявена в ликвидация, а след това през 1998 г., продадена на “Булгран” ООД.

“Булгран” е регистрирано с 50 процента капитал на “Булстон” ООД. Другите 50 процента държат по равно Сергей Колев и Емил Манчев. Според фирмената регистрация на Пловдивския окръжен съд

съдружниците в “Булстон” са треньорът на Стефка Костадинова Николай Петров и съпругата на Петър Станчев Райна Станчева. Двамата са били и управители на “Булгран”. Третият управител при регистрация на дружеството е софиянецът Сергей Колев, който представлява и дела на Емил Манчев

 

........

 

Най-финият номер в цялата тази история е, че “Булгран” не се явява съдружник на общината в “Екологичен завод” АД. Николай Петров, Райна Станчева, Петър Станчев, нито още по-малко Атанас Търев са акционери.

 

............

 

Предварителното споразумение за завода е подписано с “Булгран”, но съдружникът на общината е фирма “Джет” ЕООД с управител Николай Тенев Узунов. Преди сесията на Общинския съвет, който на 12 април разреши да се учреди смесеното акционерно дружество “Екологичен завод”

“Булгран” прехвърли “Стоманолеене” на “Джет” чрез продажба.

 

........

 

Петър Станчев и Атанас Търев са никакви. Те са упълномощени да работят за каузата

на екологичния завод”. Така красноречиво адвокатите на Петър Станчев и Атанас Търев Магдалена Иванова и Георги Колев обясниха любопитната ситуация.

Свате, гледай си историята там ти е меродията и силата. Хайде да видим колко евро ще заложиш сега за тезата си. Докажи ми с документ - гледам много ти се нрави - че г-н П.С. някъде някога е вписван като собственик на Екоглобал, най-големия смях е че твърдиш и едноличен.

 

Войната в Екоглобал, засягаща и пряко свързания Завод за отпадъци тепърва се развива в съда и резултатите от нея предстои да се видят.

 

Дотук с офтопика от мен

 

 

Всичко хубаво , обаче не разбрах защо се намеси в този разговор , след като много по нагоре в коментара си казах , че държа темата да се коментира само от хора които ги интересува това , а не да се спами както ти в случая . И трето ти ме принуди да кажа неща , за които не искам да говоря . И четвърто след като опровергах твоето становище защо се мяташ като котка и се нервиш . Кажи ми кое което казах не е верно и ще те призная . И друго като не те касае както се изразяваш , защо взимаш отношение по темата ...... И много те моля не ме карай да споменавам името на сестра ми , за да разбереш или да ти докажа , че тя е от доста време в нещата и никога не ме е лъгала . А и ния тук не разискваме кой прибира парите от печалбата или кой какъв е , чисто и просто попитах по горе и той ли е изперкал както мога да спомена още 15 видни бизнесмени на Пловдив , които са в масонската ложа и да те попитам и те ли са ловци на души , както се изразявате Вие . И ставате смешни. Имаш ли си понятие какво притежават някои хора бивши костовисти например и ако се опиташ да провериш , ще установиш , че нямат нищо на свое име . Аре моля те , не искам да говоря по темата която ти отвори . не е здравословно . Ако имаш да казваш нещо наистина по темата , която е много по нагоре слушам , но това за което говориш е изтъркана информация и на този етап не ме вълнува . Нищо ново под слънцето .Със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Последния пост е просто смешен и аз прекратявам участието си в този "разговор". Повече приказки на пазара

 

За справка:

 

Какво представлява “Еко Глобал” АД?

Акционерното дружество е регистрирано в Смолянски окръжен съд на 3 август 2001 г. (малко преди първия конкурс за почистването на града), има 50 000 лева капитал и адрес ул. “Мусала” 1.

Три фирми се водят съсобственици на “Еко Глобал”. Това е “Джет” ЕООД с дял 40 процента, “Екологичен завод” АД с 30 на сто, и “Комунал-5-91 Кинов и сие” също с 30 процента дял.

Според фирмената регистрация “Еко Глобал” се занимава със “събиране и третиране на твърди битови отпадъци, включително канализация, санитарни и почистващи дейности”.

 

.....................................

 

“Екологичен завод” АД е регистриран в Пловдивския окръжен съд на 17 май 2001 г. Общината държи в дружеството 50.02 процента от акциите, а фирма “Джет” ЕООД 49.98 на сто. Във фирмената регистрация има забележителни прилики, сякаш я е подготвяла една и съща ръка. “Екологичен завод”, както и “Еко Глобал” АД, е създадена за “събиране и третиране на твърди и течни отпадъци, включително канализация, санитарни и почистващи дейности”. Регистрирана е със същия капитал 50 000 лева, и има същите управляващи Иван Николов и Димитър Голев. И двамата са изпълнителни директори. Ако в “Еко Глобал” 1 те развиват дейността на ул. “Мусала” 1, то в Пловдив, според съдебната регистрация, седалището на “Екологичен завод” се намира на пл. “Централен” 1 в бившия партиен дом.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти , че пректрати спора , ти не забеляза ли , че това за което говориш не ме вълнува . Сам си отвори темата , като се хвана за 2 букви . Кой къде се е регистрирал в кой окръжен съд не ме интересува надали и някой друг . Ти или не разбираш ли или се правиш , че не разбираш и в лични ти писах да прекратиш , че никой не го интересува или пък ако искаш си отвори тема и си обсъждай тези неща с хора които ги вълнува . Незнам кой стана смешен . Когато те питаха навремето в час по история за урока , ти за химия , ли им говореше ...??? Остани си със здраве и нека прекратим темата и да не занимаваме хората с нашите умопомрачителни заключения . Благодаря .

Нека модераторите да я затворят .

Link to comment
Share on other sites

Приятелю да си прочел някъде да казвам нещо от типа , че харесвам масоните или нещо подобно ??? Аз се опитах да обясня разликата между тамплиерите и масоните .

Масоните твърдят , че произлизат от разпадналия се вече тамплиерски орден . А Тамплиерите не го отричат това и в същото време се разграничават много от тях .

Да си дойдем на думата. :)

 

Айде да се опиташ да обясниш какви са разликите между двете, и какви са целите и идеите на тамплиерите, и защо и как са се задържали толкова векове?! Че и ордени и титли да раздават :bgrin: :D

 

А глупостите за Цар Ивайло и Цар Калоян изглежда няма да смисъл да ги коментирам, щом си с гръцко потекло.

Link to comment
Share on other sites

Да си дойдем на думата. :)

 

Айде да се опиташ да обясниш какви са разликите между двете, и какви са целите и идеите на тамплиерите, и защо и как са се задържали толкова векове?! Че и ордени и титли да раздават :bgrin: :D

 

А глупостите за Цар Ивайло и Цар Калоян изглежда няма да смисъл да ги коментирам, щом си с гръцко потекло.

 

Ти мен да не ме взе за човек който си няма работа и ще тръгне да изнася лекции . Като толкова много се вълнуваш каква е разликата между тях имаш си комп и интернет поразрови се и разбери . Ако искаш де в което се съмнявам .

А относно потеклото , аз съм такъв какъвто съм се родил , а ти знаеш ли с какво потекло си ??? Надали . Имаш ли направено родословно дърво - надали ??? Ами какъв е проблема - чешем си езика , ли???

Както писах по горе няма с кой да комуникирам на тази тема - следователно - Прекратяваме . Какъв е смисъла да се заяждаме . Да си ме видял да обикалям от тема на тема във форума и да спама . Не .

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам отлично каква е разликата и за какво става въпрос, както и всеки, който е прочел повече от три книги в живота си. Само че ти се опитваш едва ли не да ни убеждаваш, че тамплиерите не са чисто и просто масони, а някакви интелектуалци дето обичат историята и разказите за рицари, и между другото ей така си раздават "ордени", степени и титли. :laughing: Сега като искам да обясниш каква е според теб разликата (или според онези които са те зарибили и са ти напълнили главата с идиотщини) ти се измъкваш точно като бит п*рас. Не знам защо си мислиш, че тук хората са шарани и не разбират за какво става въпрос. Айде чао, гледам че ти стана неудобно вече да пишеш, пробвай се на друго място.

Link to comment
Share on other sites

Браво на масоните ,спечелили са още един човек на своя страна.Добре е че се опитвате( да учтива форма ) да излагате исторически факти за прекрасният ни регион в този форум.Аз и всички други ,в същото време ,бихме били много благодарни ако бъдат цитирани имената на хората ,чиито трудове тук са публикувани от вас.Ако ли пък това са ваши заключения ,моля това да бъде посочено и да не бъдат бъркани с исторически факти.Историята е прекрасна наука ,но нека не блудстваме с нея на такова елемнтарно ниво.Колкото до херцогството и изнесената за него информация би я класифицирал като ,по-скоро , тенденциозна.

Link to comment
Share on other sites

Браво на масоните ,спечелили са още един човек на своя страна.Добре е че се опитвате( да учтива форма ) да излагате исторически факти за прекрасният ни регион в този форум.Аз и всички други ,в същото време ,бихме били много благодарни ако бъдат цитирани имената на хората ,чиито трудове тук са публикувани от вас.Ако ли пък това са ваши заключения ,моля това да бъде посочено и да не бъдат бъркани с исторически факти.Историята е прекрасна наука ,но нека не блудстваме с нея на такова елемнтарно ниво.Колкото до херцогството и изнесената за него информация би я класифицирал като ,по-скоро , тенденциозна.

 

Всичко това са наши изводи - плод на дългогодишно изучаване на епохата , както споменах по горе ние сме приятели и това ни е хоби нямам нищо общо нито с масони нито с Бурунди както ме обиди един потребител на форума . Престанете със заключения които развеселяват и без това веселия ми делник . Имената на труда който сме писали мисля не те интересува . С цел да не се спекулира с тях . Пак подчертавам това ни е хоби .

И накрая тази мисъл я посвещавам на теб и останалите с твоето мислене.

 

„Има два вида исторически легенди,които се различават една от друга - едните се създават изкуствено,а другите възникват по естествен път...Първите са фалшива игра под маската на ученост,а вторите са истинското познание,което се нуждае само от ясно изложение на фактите...”

F.Mering

 

Успех .

Link to comment
Share on other sites

Не се пише "студиа", а "студия"... Студиа е форма за множествено число на Студио... Освен това тази буква -> "Ь ь" се нарича Ер Малък и служи за отбелязване на мекост на звуците - както е във "Алфонс дьо Акр" например. Другата буква -> "Ъ ъ" или така наречения Ер Голям е друга бира - тя отбелязва звука Ъ - както е във "България" или "българовизантийски" (а не както вие сте го изпляскали - "бьлгаровизантийски" - сигурно и Бьлгария пишете, а?). Хубаво е да не се бъркат двете - където трябва да се отбележи мекост на съгласна - се пише Ь, а където се има предвид звука Ъ - да се пише Ъ. Така като гледам ти навсякъде където трябва да е Ъ си нашлякал Ь...

 

Не е лошо да си вземете един правописен речник на Българския език - като ще пишете новата история на България, поне на правилен български го правете. Иначе сериозно "олеква" студиата ви. Все едно се събрали двама пубера от началните класове на горния курс - още не знаят български като хората, но самочувствие до небето... Старайте се повече, ако искате да ви вземат на сериозно.

 

Не се заяждам - просто изказвам мнение - не може да е сериозно едно творение пълно с правописни грешки - това говори колко са сериозни авторите. От там хората си правят изводи.

Link to comment
Share on other sites

Не се пише "студиа", а "студия"... Студиа е форма за множествено число на Студио... Освен това тази буква -> "Ь ь" се нарича Ер Малък и служи за отбелязване на мекост на звуците - както е във "Алфонс дьо Акр" например. Другата буква -> "Ъ ъ" или така наречения Ер Голям е друга бира - тя отбелязва звука Ъ - както е във "България" или "българовизантийски" (а не както вие сте го изпляскали - "бьлгаровизантийски" - сигурно и Бьлгария пишете, а?). Хубаво е да не се бъркат двете - където трябва да се отбележи мекост на съгласна - се пише Ь, а където се има предвид звука Ъ - да се пише Ъ. Така като гледам ти навсякъде където трябва да е Ъ си нашлякал Ь...

 

Не е лошо да си вземете един правописен речник на Българския език - като ще пишете новата история на България, поне на правилен български го правете. Иначе сериозно "олеква" студиата ви. Все едно се събрали двама пубера от началните класове на горния курс - още не знаят български като хората, но самочувствие до небето... Старайте се повече, ако искате да ви вземат на сериозно.

 

Не се заяждам - просто изказвам мнение - не може да е сериозно едно творение пълно с правописни грешки - това говори колко са сериозни авторите. От там хората си правят изводи.

 

Ще прозвучи сигурно неловко ако кажа , че не съм го редактирал . Понеже когато пиша, ер малък, ми е по удобен и почти навсякъде е с него . Това го знам . мислех да го редактирам , но уви бях принуден да го пусна поради изказването преди малко . Благодаря ти за своевременната намеса , но навремето като ученик получих доста шестици по български така , че няма да е проблем да си го оправя .

Link to comment
Share on other sites

Виж ти, виж ти !!! Приканих една протоплазмена единица към мислене и към употреба на повечко книги , и излязох ЖИД . Много поучително !!!!

Просто нямаше начин да не се сетя за един филм, в който един археолог, на фона на една книжна клада, каза на един класически ЖИДОЛОВЕЦ, в черна униформа и с руни на ревера "Ако маршируващи тъпаци като тебе четяха книгите, вместо да ги горят ..." и прочее . Сещате се кой е филма, нали ?

Link to comment
Share on other sites

Имената на труда който сме писали мисля не те интересува .

Напротив, той изрично имаше предвид че го интересува, както и мен. :angry: Нали сте просто любители-историци, а не потайна затворена групичка?! Кажи ни имената на твоите научни сътрудници, както и къде и кога се събирате да си поговорите за рицари, че искам и аз да дойда да си поговоря за история с вас. Казваш, че се разграничавате от масоните, значи характените за тях потайност, криене и анонимност са ви чужди, ъм?

Link to comment
Share on other sites

Не, той обича семейството си и България, но хобито му е да изучава анти-българското и анти-славянско минало на масоните, защото те са много велики.....

Link to comment
Share on other sites

Не, той обича семейството си и България, но хобито му е да изучава анти-българското и анти-славянско минало на масоните, защото те са много велики.....

 

Слушай - плиткоумнико досега се сдържах без обиди , но вече не мога да понасям безхаберието ти и тъпото ти разсъждение . Като си толкова умен кажи ми защо след освобождението от турско робство през 1878 година се създават 2 държави ---- Княжество България и Източна Румелия . И вземи попрочети малко и ми кажи как са се наричали жителите на Филипопол до 18 век - българи или ромелийци . И ако са се наричали ромелийци - защо ??? Само не ми зитирай съвременните тълкования , че ми е писнало . То ако гледаме съвременните историци , че то и Македонска държава е имало и македонски език също. За това ви моля не ми цитирай някой учебник написан и преписван няколко пъти на който както му е угодно . Както всички знаем и за турско робство сега не се говори , а само за присъствие на Балканите на башибозука. За това ти го казвам съобразявай се със писания от съвременниците на събитията за които говорим . Ще ти цитирам една книга , която не се съмнявам , че можеш да намериш във всяка библиотека " Непресъхващи извори-Документални материали из Историята на Пловдив и Пловдивско . " Подбрани от Кирила Каратеодорова на Издателство Христо Г. Данов . Прочети само нея и ми кажи къде и в кой документ се казва , че в Пловдив са живяли БЪЛГАРИ до 18 век . Това е една малка бримка в цялата работа за която говоря. Айде стига простотии и не се излагайте и двамата . Спамите и коментирате с човек като мен , който въобще нито сте виждали , нито ви го препоръчвам да го видите , камо ли с вас да се срещам и трето - отговори си на въпроса , който ти зададох и много неща ще ти станат ясни . Не разбирам малоумието ви и на двамата . Като ви гледам постовете във форума - въздух под налягане .

Със здраве и престанете с глупавите си заключения , че летвата много ви пада.

Link to comment
Share on other sites

аха значи да вярваме на няква книга написана от някой незнаен "воин", а не на историята, да не говорим, че по земите на Пловдив са живели българи и славяни още преди византииско робство та до ден днешен. Щом в Пловдив е нямало българи както твърдиш, а ромелейци, защо съединението става точно в Пловдив? Айде ходи си чети кривонаписаната история и си вярвай, че можеш да промениш света

Link to comment
Share on other sites

аха значи да вярваме на няква книга написана от някой незнаен "воин", а не на историята, да не говорим, че по земите на Пловдив са живели българи и славяни още преди византииско робство та до ден днешен. Щом в Пловдив е нямало българи както твърдиш, а ромелейци, защо съединението става точно в Пловдив? Айде ходи си чети кривонаписаната история и си вярвай, че можеш да промениш света

 

 

Написал си отдолу "Тъп се раждаш тъп не ставаш" и си много прав . Добре , че си го разбрал , може би някой ти го е казал в което не се и съмнявам .

Защо не прочете какво съм писал за книгата , писал съм Документи , летописи и прочие , това не ти е роман от тпа "Стъпала към небе" или " Дъщерята на Калояна ". То бива бива простотия, ама тя май нямала край . Защо не коментираш нещо смислено , обори ме с факти и събития . Много е лесно да пишеш простотии , но да сътвориш нещо смислено па макар и да не е истина е трудно , а като гледам не го можеш . Като мото най горе съм писал....

 

„Има два вида исторически легенди,които се различават една от друга - едните се създават изкуствено,а другите възникват по естествен път...Първите са фалшива игра под маската на ученост,а вторите са истинското познание,което се нуждае само от ясно изложение на фактите...”

 

Чети момченце , знанието е в четенето , само тогава ще можеш да водиш интелигентни разговори . За сега си много лек . Бъди сигурен , че е така. Отговарям ти само поради една причина и тя е тази , която е отличителна черта на хора като теб - На всяка манджа меродия.

Темата я създадох с една единствена цел . Атя бе , ако някой знае нещо да го сподели . А то какво стана , глупости до немай къде . Ами като си толкова умен как от 25 хиляди българи дето минаха Дунава с Аспарух ( Исперих) се пръкнаха милиони българи . И къде са Мизите , тракийците , одрисите, дероните смоляните и тем поодобни . Абе кво съм седнал да ти обяснявам като четеш от дясно на ляво . . Приказвайте си каквото щете , вървете като овце и вярвайте на историята писана след девети септември . То значи, да си дадем на Македонците тяхната област Благоевградско Петричко и Гоце Делчевско . По твоята логика е така . Нали областта е Македония , значи е тяхна . Значи България на три морета - Златен век ,че те турците са владели повече от нас тези земи , за какво говорим . Пълни безмислици . Не знаеш какво искаш абсолютни простотии. Айде Бай.

Link to comment
Share on other sites

Ами като си толкова умен как от 25 хиляди българи дето минаха Дунава с Аспарух ( Исперих) се пръкнаха милиони българи .

1.не са били 25к

2.смеси ли са се със славяни

3.за прираст не си ли чувал?

Link to comment
Share on other sites

Като си толкова умен кажи ми защо след освобождението от турско робство през 1878 година се създават 2 държави ---- Княжество България и Източна Румелия . И вземи попрочети малко и ми кажи как са се наричали жителите на Филипопол до 18 век - българи или ромелийци . И ако са се наричали ромелийци - защо ???

България е била разкъсана брутално на 5 части! Границите на Балканите не са на националистически принцип, а според угодата на западните държави. Това зверско раздиране на държавата на теб май ти харесва.... Ромелийци са се наричали, защото са били българи от географската област Ромелия. Днес ние наричаме българите в пиринско "македонци", въпреки че и те са българи. Всички са 1 народ!

 

Прочети само нея и ми кажи къде и в кой документ се казва , че в Пловдив са живяли БЪЛГАРИ до 18 век . Това е една малка бримка в цялата работа за която говоря.

Ето това доказва колко са толерантни българите. Ако това го беше написал в някой турски, гръцки, сръбски или какъвто и да е друг форум, твърдейки с твойта безгранична наглост съответно че турците, гърците и сърбите са наследници на тамплиери и западноевропейци , досега да беше с бан! Какво целиш ти? Искаш пловдивската област да се отцепи от България ли? Да почнем да говорим на ромелийски език ли? Абе къде се намираш ?!

 

 

ПЛОВДИВ Е БЪЛГАРСКИ ГРАД!!! БЪЛГАРИТЕ СА СЛАВЯНИ!!! ЦЕЛИЯТ СВЯТ ЗНАЕ, ЧЕ В МОМЕНТА МАСОНИТЕ СА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ВРАГОВЕ НА ВСИЧКИ СЛАВЯНИ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ПЛОВДИВ Е БЪЛГАРСКИ ГРАД!!! БЪЛГАРИТЕ СА СЛАВЯНИ!!! ЦЕЛИЯТ СВЯТ ЗНАЕ, ЧЕ В МОМЕНТА МАСОНИТЕ СА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ВРАГОВЕ НА ВСИЧКИ СЛАВЯНИ!!!!!

 

По-полека момче младо набожно. Българите са сложна смес от не само 2 племена, чети си историята внимателно. Масоните са много особена каста, която има съвсем други цели, а и постижения. Дейността им няма нищо общо с атаки срещу славяните.

 

Goja - почваш сам да си противоречиш в приказките, да се държиш като настоятел или повече. След като си пуснал тема то тя подлежи на дискусия от всички тук. Не е казано че ти си меродавната личност с постовете си и "историческите" си писания. Тук всеки може да каже каквото мисли. Или го приеми като факт, или си занули постовете. Ако не можеш да водиш диалог - не се опитвай. Всичките ти отговори са с назидателен текст, като че ли си гуруто на Българската история. Дори проф. Генчев, бог да го прости, не си е позволявал подобен език срещу опонентите си.

 

Като си толкова убеден в тезата си, позволи на другите да я обсъдят, пък да видим колко от обсъждащите ще се съгласят с нея и колко ще я оспорят.

Link to comment
Share on other sites

По-полека момче младо набожно. Българите са сложна смес от не само 2 племена, чети си историята внимателно. Масоните са много особена каста, която има съвсем други цели, а и постижения. Дейността им няма нищо общо с атаки срещу славяните.

 

Goja - почваш сам да си противоречиш в приказките, да се държиш като настоятел или повече. След като си пуснал тема то тя подлежи на дискусия от всички тук. Не е казано че ти си меродавната личност с постовете си и "историческите" си писания. Тук всеки може да каже каквото мисли. Или го приеми като факт, или си занули постовете. Ако не можеш да водиш диалог - не се опитвай. Всичките ти отговори са с назидателен текст, като че ли си гуруто на Българската история. Дори проф. Генчев, бог да го прости, не си е позволявал подобен език срещу опонентите си.

 

Като си толкова убеден в тезата си, позволи на другите да я обсъдят, пък да видим колко от обсъждащите ще се съгласят с нея и колко ще я оспорят.

 

Напълно си прав , тук наистина си прав , но не виждам темата да се обсъжда освен да съм нападан най- нагло . Темата я създадох за да се развие , но тя не се развива а тъпче на едно място. Цялата работа е да опровергая тезата , че Асенова крепост не е крепостта Естанимака , крепостта издържала 13 месечна обсада . И рицарите затворени там не са били 15 на брой . За това говоря, а някои хора започват да спорят , че правя антибългарска кампания и за някакви си отцепвания и прочие , което противоречи на принципите ми . Това е . Драго ми е да общувам с възпитани и умни хора . Като теб например. Последното ти изказване ми хареса. Но да споря за неща , за които никога не съм твърдял или изказвал мнение е глупаво . А да бъда обиждан още повече.

Та относно темата . Как така има рицарско гробище на повече от 8 километра източно от Асенова крепост . Защо са били толкова път , ако наистина е била там крепостта Естанимака , за да погребват мъртвите . И каква е тази крепост тогава , след като никъде не е описана . Абсолщтно никъде с площ 24 декара. със запазени водоснабдителни системи . Това е , много е просто това ме интересува , а не въпроси от типа по горе..... Визирам останалите двама участници .

 

 

За на края отговарям на Was ist? ? ? относно Румелия

 

 

Румелия - историческо наименование на част от Балканския полуостров . Етимологията на думата произхожда от арабското наименование на Византия - Рум ( Рим ) . Първоначално Румелия са наричали древната Тракия и част от Македония . Областа достигала до западна Македония и Албания.Името на провинцията Румелия изчезва след административните промени през 1864 година.

Интересно ми е защо са наричали местните жители румелийци след като по твои данни са били българи . И какви са били павликяните ??? И защо един манастирски зид е изографисан и надписан на гръцки с година датираща 1228 от Христа . Защо не е с Българско писмо , след като Борис променя нещата с книгите и изографисфането на манастирите в България за които граници по онова време знаем какви са. Ако се поразровиш където трябва , ще прочетеш писания на съвременници , които описват езика на местните , буквите с които са си служили и колко им е било интересно , че бързо научили франкски език . И никъде за местното население не се споменава , че е българско , а точно обратното .

Тези факти ме интересуват . А че сме си българи да такива сме си . Нали живеем в България . Но каква е конкретно съдбата на Филипопол от създаването му от бащата на Александър , това е по интересното . Ако мислиш , че съм седнал да се заяждам за потеклото на пловдивчани (местните кореняци ) грешиш .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...