Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

Аз съм от месец на Визио и преди да спрат локалите беше доволен нета.На 20лв тарифа 35к международен 80к бг ,но от 1 седмица нета е по нашенски казано "в гъза".Явно че след спирането на локалите много маимуни теглят отвън и нета на Визио омеква.В момента телга от дата.бг с 35к.За 1 месец нета ми е спирал 3 пъти по половин ден,съпорта както и на ЕК дава постояно заето. Другия неприятен момент е с органичаването на конекциите ,пуснеш ли торент клиент нета в буквалния смисал СПИРА ,нищо не може да правиш.Все пак се надявам да го оправят ,сутрин е горе-долу добре нета.Според мен ако ще се сменя ЕК наи-добре е АДСЛ-а на Бтк

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

някой беше казъл,че като дигнали скоростите преди изевстно време нета се скапвал често,но после всичко си дошло на мястото.да се надяваме,че и сега ще е така и до месец ще се нормализира

 

115267458.png

115268013.png

 

за 20 лв - в мараша

според този тест обявената скорост е бг+инт+бг ъп+инт ъп

нещо май послъгват ми се струва

 

дам.има някаква измама...ся звъннах пак и човека ми каза,че скоростите са негарантиране,обаче в сайта им пише че са гарантирани.като му го казах почна да ми обяснява,че ъпдейтвали машините...вече почвам дасе чудя дали да се местя :unsure:

Link to comment
Share on other sites

абе тия тъпанари почнаха да правят номерата на Гигабит от декември - бъгав нет и само пишат че вдигнали скоростите. Вдигнали са си само тоалетната хартия от задниците,нищо друго не са направили. А , да - направили са си няколко нови тарифи. Откакто закриха локалите - нета им е говна. Егати , един от най-бързите хостове в бг е на BTV-то . Ама като тръгна да им зареждам скапания сайт - може да си почакам и минутка - две. Искат хората да почнат да си плащат по-високи такси , за да отпуснат бг скорост мамицата им . Що да си дават парите за локали , като просто трбява да използват тракерите на другите наготово ? Локалната свързаност на абонатите им , дето толкоз се хвалеха с нея - в момента посочените по-горе абонати могат да си я наврът в аналното отверстие. Ми тва е . Не знам за вас , според мен тва дето го направиха толкова внезапно и без да обадят грам нищо е много мръсен номер. Още повече , че дефакто с направата на толкова много тарифни планове , без допълнителна информация за тях , тва означава само едно : дигаме ви таксата. Искате ли да дърпате от бг тракерите - ша кихате от двойно нагоре. Е да , ама не са познали.Аз се вързах към тях само заради локалния .Не ми се занимаваше вече да тегля с часове от някой тракер гигабайтовия филм ,просто исках да натисна бутона и да тръгне. Щом не го предлагат вече , щом МЕГАБИТОВАТА ми свързаност все едно е навряна на кучето в гъза - bye bye бати Жорко . Ша си давам парите на друг.

Link to comment
Share on other sites

интересното в случая е, че bg peering-a им е по-зле от международния. може и в момента да е играел, ама т'ва е показателно за едно - след спирането на локалните им хави, абонатите им са се насочили масово към тракове, хъбове и тем подобни p2p хави в бг. :P

Link to comment
Share on other sites

Днес на тарифа 42 лв. (10 мегабита негарантирани):

 

115600430.png т.е. малко над 9 Мегабита BG.

 

115601233.png т.е малко над 1 Мегабит външен.

Link to comment
Share on other sites

l0l ,ти работиш във визио нали ? както и petkox_ray

Питам просто информативно ,защото гледах че си админ в форума на визио

Няма ли да отворите отново некъв форум поне или торент тракер където тея прочути "Локална свързаност 100 Mbit/s" да намерят приложение :)

Link to comment
Share on other sites

Visio с тея нови тарифи ще оберат клиентите ако не се съвземат другите доставчици...anglesoft и Visio са най-добре...тва е конкуренцията си каза думата и визио сега мачкат :punk :punk :punk :punk :punk

 

 

 

П.П. гледам че има хора дет викат че нета им се ебавал и на мене ми беше тия дни така но от вчера някъде си е наред и сичко е 6 ....ВИЗИО е истината :P :P :devil

Link to comment
Share on other sites

Visio с тея нови тарифи ще оберат клиентите ако не се съвземат другите доставчици...anglesoft и Visio са най-добре...тва е конкуренцията си каза думата и визио сега мачкат :punk :punk :punk :punk :punk

П.П. гледам че има хора дет викат че нета им се ебавал и на мене ми беше тия дни така но от вчера някъде си е наред и сичко е 6 ....ВИЗИО е истината :P :P :devil

пусни едни шот и кажи на коя тарифа си и в кой квартал,освен ако и на тебе не ти плаща заплатата жоро визиото като на lol щото тогава няма кво да говорим...аз вече бая зех да се чудя дали да се махам от ек-визиото определено лъжат супер нагло в сайта си,а скоростите на лангейм според мен ша са до време.искат ся да налапат клиенти и после ша си ги нормализират до обявените в сайта им и сички дето са на тях ша са за ръкава :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

1-во от тракия съм и съм на тарифата от 20 лева и си тегля с близо 100 бг и 40 и нещо-мах 50-тина от интернационалните... другия месец сигурно ще преслушам тарифата от 36 лева че много ме съблазнява :lol: аз съм си доволен от ВИЗИО не съм имал никога проблеми само тия дни кат смениха скоростите ма ся сичко е ок...единственото гадно е че спряха локала... и заедно с него и форума :sad1: :unhappy: :sad1: :unhappy:

 

 

П.П. ето пик от датата :blink:

ea82ecadab.jpg

Link to comment
Share on other sites

мене ме интересува малко по висока тарифа,30лв примерно...дали ще се постигат тия скорости дето са ги обявили за гарантирани на сайта си

Link to comment
Share on other sites

... общо взето всички са "заковали" на 80-90 български трафик и 30-45 международен за 18-20 лв. на месец. въпроса е къде са най-постоянни, къде най-малко ще имаш ядове поради една или друга причина. общо взето евроком и бтк държат на едни скорости навсякъде, докато останалите в пловдив ти предоставят българския 2-3 пъти по-бърз от международния.

 

мене ме интересува малко по висока тарифа,30лв примерно...дали ще се постигат тия скорости дето са ги обявили за гарантирани на сайта си

без да пробваш, няма как да разбереш :P. едни ще са доволни, други не .... в зависимост от района, мрежата и т.нат. общо взето от където и да погледнеш, потребителят трябва да решава за себе си, а това дали ще е доволен или не ще се разбере в последствие. предварително няма как да стане тая хава ;)

Link to comment
Share on other sites

1-во от тракия съм и съм на тарифата от 20 лева и си тегля с близо 100 бг и 40 и нещо-мах 50-тина от интернационалните... другия месец сигурно ще преслушам тарифата от 36 лева че много ме съблазнява :lol: аз съм си доволен от ВИЗИО не съм имал никога проблеми само тия дни кат смениха скоростите ма ся сичко е ок...единственото гадно е че спряха локала... и заедно с него и форума :sad1: :unhappy: :sad1: :unhappy:

П.П. ето пик от датата :blink:

ea82ecadab.jpg

И какво му е тогава толкова хубавото на Визио аз съм за Гбит на 20 лева и имам 100 Бг и 100 интер ,при това от известно време доста стабилни !

Link to comment
Share on other sites

ми аз лично ще си пробвам по висока тарифа и силно се надявам да стигна скоростите обявени в сайта...

 

 

П.П. скоростите са си постоянни(поне при мен) и нета за няколко месеца ми е спирал 1(имало е 2-3 прекъсвания от рода на 1-2-3 минути)

Link to comment
Share on other sites

@Sla4o, пусни един тест в speedtest.net довечера към 19-20 ч. да видим за какво става въпрос ... щото един приятел е на визио (20 лв.) и разправя, че откакто са ви отрязали локалните, всичко се е пренасочило навън и ми разправя, че вчера е измерил скоростта си - 8 k/s, която много играела.

така че, пусни един тест в най-натоварените часове или събота/неделя, за да видим за какво иде реч ;)

 

115775495.png

 

115777093.png

 

115778156.png

 

Преди няколко минути направих този тест.Днес е петък и мисля, че по това време е доста натоварено.Сложил съм не случайно 2 теста за външна връзка,за да видите, че не зависи само от Визио, ами и от къде ще дърпаш ( или тестваш в случая :P ).

 

Ето и още малко снимчици :P http://www.picsbg.com/uploads/4df8c4d741.jpg ( като се има в напредвид, че скороста варираше от 74Кб/сек - 86-88Кб/сек )

 

http://www.picsbg.com/uploads/656ac0edf9.jpg (тва ми дойде първо на ум за външен )

Link to comment
Share on other sites

вечерта вдига добри скорости на сваляне и качване в последните дни се усеща подобрение :D

явно нещата взеха да се нормализират

http://www.picsbg.com/uploads/c9bb266159.jpg

 

торент D:~500Kb U:~300Kb + http:// D:~100Kb

 

това е за 10мбит тарифата (БГ-8мбита Инт-2мбит) ще почакам още един месец да видя какво става и

ще минавам на 30лв. тарифа която ми е напълно достатъчна

Link to comment
Share on other sites

А някой има ли представа дали отново ще пуснат сървъра на visio???

Да казаха ми че вече в понеделник всичко ще е 6 ... ама ще видим :)

Link to comment
Share on other sites

а с каква мрежа са смисъл от тия дето кабелите им висят през блоковете и при най-малкия полъх нета изчезва или са като евроком с наземни кабели?

Link to comment
Share on other sites

а с каква мрежа са смисъл от тия дето кабелите им висят през блоковете и при най-малкия полъх нета изчезва или са като евроком с наземни кабели?

Ааа, и по дърветата, не само по блоковете... :D

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е това, че първия месец е безплатен и при какви условия? И колко пада скороста най-много? Да не стане така, че да ми дърпа за 42 лв с под 50кб/с бг и/или да накъсва...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...