Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Е, ти какво си чакал :) ...

Крайно време беше да го направиш. Смешници.

 

 

ами нали съм и аз един прос... толкова време кретах на 20:10 за 20лв на ланката - ама сега съвсем прекалиха

кво ли си викат в магазина и по тел. тая балама си я дояхме всеки месец - е ама всяко нещо си има граница де

 

Аааа, скоростите са негарантирани! :lol:

И ти толкова брутално, чак предизвестие пускаш. Вместо да им пишеш едно благодарствено писмо какъв жесток модем имат :)

абе то модема е циско - ама кабела си е кабел  :lol:

 

бая си мислех да им пиша едно "благодарствено писмо" ама ако не си платя за още един месец ще вземат да ме тормозят

 

от като са ментел при проблем пращат смс "работим по отстраняване на проблема" накрая им го рекнах и дори си признаха по тел. че нищо не правят - смешници поне не лъжете хората

 

пък и по принцип искам да съм коректен - като очаквам същото и от другата страна ама не винаги е така

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не мисля, че ще прекратиш този договор...

защо мислиш така? имам само подписан преди много време безсрочен договор е евроком гадното е че и там има 30 дена

те самите дори не знаеха какво пише там

за модема имам само "констативен протокол за отстраняване на клиентски проблем" на което пише инсталирано .... модема

в магазина след няколко опита "да изчакаме" им казах че повече просто не им искам нета, ако имаше нещо щяха да ми кажат на място "ами не може" нали така?

 

всъщност това което съм попълнил не е точно предизвестие а "споразумение за прекратяване на договора" подписано е и дори сега там намерих това което ме интересува че до 5 дена трябва да си върна оборудванто

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

Изведнъж идват и ти сменят LAN с модем, при това в условия на безсрочен договор...

 

Могат да сменят оборудването и при срочен договор и при безсрочен договор. Обаче от това произтичат и благинки за другата страна:

Ако си на срочен договор, това е основание да поискаш предсрочно прекратяване без да плащаш неустойки.

Ако си на безсрочен обаче винаги може с месечно предизвестие да прекратиш договора, без оглед на промени по общи условия или начин на пренос, оборудване и т.н.

 

Чудно ми е само защо са решили да сменят повсевместно оптиката с коаксиал, дори там където вече има оптика.

Другото което ми прави впечатление е, че на оптика, на ЛАН-а се поддържат скоростите, обаче през WIFI са на около 1/3. Преди не беше така. И като се обадиш на съпорта да ги питаш, винаги ти казват: ние гарантираме скоростта само на кабел, на безжична свързаност не гарантираме нищо.

Имам чуството, че са решили да махат услугата интернет. С тази политика доста клиенти ще изгубят. А нет-а им беше бетон и като цена и като качество допреди няколко години.

Link to comment
Share on other sites

Как защо? Пести се трафик! Тенденцията е тази - пестене на всичко. Виваком и те са го подкарали по този начин. Замалко да останат при тях едни карти, но дадоха такива неадекватни условия и накрая просто ми казаха, вдигайки рамене - такова е положението от 2 месеца - вдигат цени, свалят минути и нет. Та пак печели Теленор.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Че кой нормален (айде, който г/д разбира какво иска и "знае как да го получи") ползва техния wifi боклук?! На мига се прави бридж (е, инициира се процедурата, защото при тях е въпрос на ДНИ!) и се ползва собствен рутер. Който ползва техния wifi, явно толкова му и трябва нет, да не говорим за почти никаквата възможност да бараш настройки.

 

Освен това не знам дали някъде е споменавано, но те дават два IP адреса, с ОТДЕЛЕН bandwidth. И това май е навсякъде, защото и в София е така. Единия порт е бриджнат, другия не. Вързах втори рутер на небриджнатия порт, взе си локален 192.168.100.ххх адрес, оказа се зад различен от основния, публичен ИП адрес, и на двете машини поотделно си дърпах с 25мбпс (общо 50 т.е.), като се плаща за 25Мбпс услуга.

Същото е и ако двата порта се бриджнат - тогава втория рутер би взел директно публичния ИП (втория).

Не знам това нарочно ли е оставено или не им дреме, предвид колко хора биха се "усетили".

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Как защо? Пести се трафик! Тенденцията е тази - пестене на всичко. Виваком и те са го подкарали по този начин. Замалко да останат при тях едни карти, но дадоха такива неадекватни условия и накрая просто ми казаха, вдигайки рамене - такова е положението от 2 месеца - вдигат цени, свалят минути и нет. Та пак печели Теленор.

 

Бах тоя трафик. Че толкова ли да е поскъпнал?

Май тази година и аз ще ходя при Теленор, ако Виваком не пуснат нещо интересно. Гледам Теленор предлагат и G7. Ще ходя да го видя наживо и ако ми хареса, наесен - с песен в техен офис.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на А1 на коаксиал само заради ниската цена и безсрочния ми договор за момента.20 кинта плюс цифрова телевизия пълен пакет,някаква промоция преди време за задържане...Безжично от телефона с мой рутер толкоз:20180630_125947.jpg

Link to comment
Share on other sites

Някъде до пролетта на 2018 и в нас интернетът беше лан, със старите кабели още от времето на Гигабит, висяха си вънка на блока опънати по височината на няколко етажа. Обаче преди 2 - 3 месеца са дошли и смениха с модем и май скоростта на качване доста си спадна (поне по това, което спийдтест показва). От Мтел са се обадили по телефона да предупредят, че ще сменят оборудването, но са говорили с родителите ми и те съответно не са знаели да попитат при положение, че така и така ще се сменя технологията защо не са пуснали оптичен нет след като на адреса има техническата възможност за оптика.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на А1 на коаксиал само заради ниската цена и безсрочния ми договор за момента.20 кинта плюс цифрова телевизия пълен пакет,някаква промоция преди време за задържане...Безжично от телефона с мой рутер толкоз

За цената си и като се има предвид, че си с коаксиал - супер. Явно нарочно смъкат скоростта на ъп. То и в условията им вече пише, че е несиметрична.

Link to comment
Share on other sites

За цената си и като се има предвид, че си с коаксиал - супер. Явно нарочно смъкат скоростта на ъп. То и в условията им вече пише, че е несиметрична.

То реално повече не ми и трябва.В нас съм крайно рядко и нет ползвам основно за voip...В интерес на истината не съм забелязал прекъсвания,но съм крайно непретенциозен,ползвам основно мобилен нет и стационарния какъв е ми е все тая.За моите нужди е ок.Телевизията е добре поне единствения спортен канал който гледам (moto gp etc :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

имам едно питане, което не съм сигурен дали е за тук, но тъй като мрежата е на blizoo, реших да пиша в тази тема .... става въпрос за това, че вече на втори телевизор(произведен 2014-2015) при пускане да търси аналоговите програми само по кабела,без закачен декодер или CI модул, не открива нито един ... първия път си мислех, че може да е нещо от телевизора, защото беше тошиба и съм нямал досег с тях, но при втория случай ставаше въпрос за едно LG, което е с една година по-ново от това(менютата са 1:1), което ползвам вкъщи в едната стая и което у нас си хваща аналоговите канали. тъй като втория път изградих трасето до стаята сам(сложих нов сплитер и пуснах кабел) си помислих, че нещо не съм направил както трябва, но преместих LG-то там където работеше един стар телевизор(“тръба”), който беше с аналоговите канали ... и пак не успя да засече аналоговия сигнал.

някакви идеи ... или да се обадя най-добре на поддръжката, да помоля да изпратят екип да видят на място

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, имам проблем с интернета от А1 и Ви моля за помощ.

 

Става въпрос за следното....в Пловдив.

до 31.10.2018 бях на ЛАН интернет. 50Mbit download,30 Mbit upload

А1 смениха технологията на DOCSIS и премахнаха физически ЛАН мрежата.

Опитаха се да ми пробутат техния си модем за DOCSIS  50Mbit download,до 6 Mbit upload но мен не ме удоволетворява това.

След моногобройни разговори със съпорта им ми препоръчаха да съм си платил 3 месечни такси и да прекратя договора. Казах им че прекъсването е по тяхна вина.....после ми казаха да подам жалба..така и не разбрах от какво да се жалвам...

.Аз искам да си прекратя договора поради невъзможност да ми доставят интернет по ЛАН .

Въпросът ми е какво да направя за да прекратя договора си с А1....без да плащам неустойка?

платил съм и за ноември а интернет нямам.....договора ми изтича краят на януари 2019г.

Благодаря предварително за помощта!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Бих ти препоръчал да се консултираш с КЗП. Определено е в тях вината и дума не може да става за неустойка. Даже трябва да ти върнат парите за ноември. Тормози ги колкото можеш.

Link to comment
Share on other sites

Лесно е да се каже да не се правят на интересни :) .

Това че наистина изцяло по тяхна вина ти се натриса един такъв проблем, въобще не го спасява от големи главоболия и времеотнемащи глупости.

Нали и при нас преминахме през подобен "казус". Питай ги все пак дали нямат и оптична свързаност при теб. И нас се опитаха да изиграят (буквално) с проклетите модеми и коаксиал, но дори не те ми казаха, а аз разбрах че имат и оптика във входа и директно казах, че модем вече никога няма приема и ако няма оптика, да си прибират коаксиалните боклуци/кабели и дотам. Докато имаше ЛАН си беше добре. Изведнъж решиха да ги махат и да слагат по-антична технология. После се занимавах с жалби покрай това че искаха инсталационна такса за оптиката!! Представяш ли си. Не можело да се прекрати договора, затова прекараха оптика, а аз всъщност се сещам, че директно май поисках прекратяване, дори не оптика. Както и да е, след 1-2 месеца простотии, уж нещата минаха добре.

Ако нямат оптика при теб, определено занимавай КЗП. Ако не стане номера, плащай тия проклети 3 такси и ги разкарвай и не се занимавай с тия модеми и глупости!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! От доста години не бях се логвал на този форум, но и мен днес ме потърсиха за подмяна на ланката/ по точно премахването й/ с docsis. Казаха ми че интернета щели да ми го увеличат до 100Mbps от 80/в момента/, което не знам колко ще е вярно...Ъплоуда съответно ще падне до 7Mbps от 25/в момента/. При мен положението е малко по-добре тъй като договора тъкмо ми изтече в края на октомври и в момента съм на безрочен, но на малко по-дебела такса. И сега се чудя какво да правя.. Нито знам как ще е интернета на docsis, нито как ще бъде след месец, 2 и 3 ... след няколко бури, снегове и подобни. Някой по запознат може ли да обясни подобни мрежи стабилни ли са по отношение на скорости и пинг и стават ли често проблеми като прекъсвания поради различни природни явления/бури например/ или всичко зависи как е изградена мрежата ? И другото нещо - тъй като брат ми е пракарал лан кабели около къщата за да има нет във всяка стая, тоя коаксиален кабел ще може ли през техния модем да се върже към нашия си модем след това и от там с нашите си лан кабели пак да си върви нета поне за сега ? 

 

Лично аз от сумати години искам да се махна от тях, но все още не съм намерил подходящ стабилен доставчик. Лан мрежата на близу що годе държеше. Имаше проблеми  от време от време особено при лошо време, но поне нета винаги беше стабилен/скоростите/, пинга винаги ми е бил хубав в WoW докато играех и го наблюдавах ... Сега съм пуснал отново заявка към Cooolbox и чакам да проверят дали имат възможност за включване. Преди 2 години пак бях пробвал, но тогава ми отказаха :( Сега поне на място хора казаха че ще дойдат, че даже и съдействие от мен търсят за огледа, но поне на картата за покритие моята улица все още не е включена вече толкова много години незнайно защо, а покритие има на съседната успоредна улица и това е в средата на квартал Хр. Смирненски. Чудя се как мога да подкупя техниците им само и само да ги убедя да ми го прекарат като се обадят да идват за огледа...

 

@Def Погледни си договора как ти е дефинирана услугата и какво са се задължили да ти предоставят. Така може да се ориентираш дали може да го прекратиш поради нарушаване. Моя сега го гледах че пише услугата е LAN по договор, но няма много описание конкретно за съжаление

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се чудиш, биеш им шута. Търси нормален нет, не кабелен. Единственото като "бонус", ако нямаш кабелна телевизия, то ще може да си гледаш без пари, защото ще ти вкарат сигнал от КРМ, по който има аналогова с 40 канала.

Link to comment
Share on other sites

Кажи какви са ти алтернативите там. Ако нямат оптика, направо отказвай тия коаксиали. Може би само Виваком ще е по-зле.

Коаксиал ще е като едно време преди 15-тина години - относително стабилно, с модем, по-зле от лан-ка, самия модем може да прави проблеми защото, иначе ъплоуда е супер мизерен с тия 7мбит. Вече ако изобщо не ти трябва ъплоуд, може и да ти е Ок.

Нещо поне булсат няма ли..

Link to comment
Share on other sites

Cooolbox успяха да ме вържат ама така опънаха кабела през 2 къщи, че още го мисля. Сега се чудя дали мога да отсвиря А1 и без предизвестие заради смяната от лан-а към коаксиален. Голям проблем обаче е прекраването на кабели като цяло. Аз поне не съм виждал никоя фирма  да копае канали по нашата улица и ако нямаш съсед на същата фирма става една дълга и засукана. /Тук сме предимно къщи /

Link to comment
Share on other sites

Аз си подадох едно искане на техен формуляр за прекратяване на договора поради неспазване на записаните там условия за скоростта на upload.

Иначе в общите условия пише , че могат да променят технологията ..но не могат да доставят договорената скоростта на upload 30 Mbps :-)))...в DOCSYS e до 7 Mbps.

Сега ще чакам 30 дена някой да се накани да ми отговори.

А междувременно вече съм на BULSATCOM....100/100 Mb download/upload оптика за 15 лева...без договор с 7.80 лв. инсталационна такса...и мога всеки месец да си плащам за каквато скорост искам ...няма по-голям кеф от това да си си господар на положението. :))))..има и бонуси за комбинирани услуги и предплата за 6 или 12 месеца. Днес платих за първи път...и имам бонус от 10 дена гратис :-))))

Това е от мен..ще ви информирам за развръзката:-))).

Лека вечер!!!

Link to comment
Share on other sites

Днес получих отговор на жалбата... - договора ми се прекратява и трябва да ми върнат внесената вноска за месеца.

А1 бяха коректни в моя случай.

Лека вечер на всички!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...