Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Хубаво са дигнали download-а,ама дали ще свалям с 1100 или с 1500 няма няква съществена разлика.По-добре да бяха дигнали малко upload-а,че едва си поддържам коефициента в zamunda . :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хубаво са дигнали download-а,ама дали ще свалям с 1100 или с 1500 няма няква съществена разлика.По-добре да бяха дигнали малко upload-а,че едва си поддържам коефициента в zamunda . :(

'Доксис'-ът им е виновен...и да искат да го направят 1:1, просто няма как да стане...искат се нови инвестиции... ;)

 

Никой не се дразни пиши наволя :)

....просто минала година по това време свалях с 40килобайта, а сега - с 1400

Аха...добре тогава...да сложа ли за загрявка един шот с 6.5 мегабайта даун / 2.5 ъп? :bgrin:

 

Ти се радваш, че миналата година си свалял с 40 килобайта, а сега с 1400....а защо се учудваш, когато при мен увеличението беше много по-драстично...и то пак за 20 лв. ;) ...особено пък що се касае до ъп-а - за 2 дена успях да си оправя рейтингите из торентите и то без никакво усилие...нормално...не е все едно дали дърпат от теб 25 килобайта в секунда или 2 мегабайта....а ако спомена от колко тракера ме бяха баннали, заради невъзможността да поддържам рейтинг... :zzz

Обаче съм обещал да не помествам повече нищо в тази тема...спокойно. :)

Link to comment
Share on other sites

само да вмъкна 1 скоба - купи ги инв. фонд, който по принцип се чуди какво да си прави парите. Според мен проблема е повече липса на мениджърска идея, какво и как да се направи. Пък и в софия се сваля както трябва да се сваля - плд е 12та дупка. :( Те се оправдат с доксиса откакто има евроком :)

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че Midex се беше впрегнал малко да не се поместват повече данни от други доставчици, а гледам че пак е дал пример да дразни останалите в темата :bgrin: .

Според мен не трябва да се санкционират такива постове или тези, които са ги постнали, няма какво да се дразните, виждате, че все по-рядко се хвалим тук.

Midex, тези постове като нашите тук малко по малко сами ще се поспрат, мисля че вече хората научиха колко сме доволни, чат пат може да се похвалваме (във връзка с темата разбира се), това че някои се хващат за думите и злобеят, не сме ние, нали така.

Link to comment
Share on other sites

tedy, ей заради такива работи никога няма да си пусна ЛАН, ако ще интернета да е като на наса ->

П.П.П. Проблемът се оказа локален - момчетата дойдоха, огледаха около суича и се оказа, че се е захранвал от някакво помещение, където генерално е бил изключен тока...сега всичко си е ОК.

Суича се бил захранвал от някакво помещение, пък видиш ли били спрели тока на помещението :blink: Ми суича, ако се захранва от помещението не съседа, дето е заминал за 2 седмици на почивка. До тук с ултра прехваления доставчи, същите мизерии като Визио. Хубаво е, че поне Мидекс е обективен и си казва всичко както си е :punk Относно новите промоции на ЕК наистина ще е хубаво да могат да доставят обещаните скорости, защото ги гледам, че се съревновават с БТК, а както знаем конкуренция му е майката :lol:

Link to comment
Share on other sites

10 000 КИЛОБИТА = 1250 КИЛОБАЙТА ~ 1,22 МЕГАБАЙТА

 

Пак ли да го повторя ?

 

Всъщност сега видях, защо си мислите, че говоря глупости

http://www.speedtest.net/result/265926687.png

картинтата показва в момента в килобити, ама като я постнах настройките на speed-теста ми бяха други и показваше 1200 и нещо kB/s и затова казах че скоростите са в КИЛОБАЙТИ.

Edited by Lil`Nigga
Link to comment
Share on other sites

... поне Мидекс е обективен и си казва всичко както си е :punk ...

Ами няма какво да крия, а и нали още преди месец обещах на Eleutherios да му се отчитам редовно. :P

Показателното в случая беше, че въпреки многото почивни дни, момчетата дойдоха сравнително бързо и пак толкова бързо отстраниха проблема, въпреки, че този дето е бил изключил тока си е бил тръгнал. Не ме интересува как са го оправили и от къде са го захранили - важното е, че още същия ден си имах нет.

А и с модемите понякой път нещата не са никак розови - точно преди този случай, 3 дена нямах нет от ЕК (писах няколко поста по този случай), тъй че като ти спре нета- все ти е тая дали някой е изключил тока или ЕК пробват докъде ще стигне търпението ти... ;)

 

@Lil`Nigga, доколкото знам настройките за регионалното време, мили/километри, както и за килобити/килобайти/мегабити/мегабайти са персонални за всеки. Ако ти си ги бил направил на килобайти, това съвсем не означава, че ние ги виждаме като такива...повечето не са пипали настройките и по дефолт са си на килобити...и аз преди време си правех подобни експерименти и след запазването на променените настройки, всички поместени във форума спийдтестове започнаха да излизат с тези настройки :)

Link to comment
Share on other sites

tedy, ей заради такива работи никога няма да си пусна ЛАН, ако ще интернета да е като на наса ->

 

Суича се бил захранвал от някакво помещение, пък видиш ли били спрели тока на помещението....

Стенли, само за размисъл - а откъде смяташ че се захранват линейните усилватели на ЕВРОКОМ? Единствената засега технология която осигурява 30 километра трасе без междинни усилватели е оптиката (е, и радиото де, ма там има доста проблеми).
Link to comment
Share on other sites

tedy, ей заради такива работи никога няма да си пусна ЛАН, ако ще интернета да е като на наса ->

 

Суича се бил захранвал от някакво помещение, пък видиш ли били спрели тока на помещението :blink: Ми суича, ако се захранва от помещението не съседа, дето е заминал за 2 седмици на почивка. До тук с ултра прехваления доставчи, същите мизерии като Визио. Хубаво е, че поне Мидекс е обективен и си казва всичко както си е :punk Относно новите промоции на ЕК наистина ще е хубаво да могат да доставят обещаните скорости, защото ги гледам, че се съревновават с БТК, а както знаем конкуренция му е майката :lol:

 

<offtopic донякъде>

И аз преди бях на такова мнение, но след известно мизерстване с ЕК и то не заради паднал бушон или нещо друго със захранването накрая ми писна на калинката.

 

БТК и те на моменти не са цвете за мирисане - ако искаш да те свържа с един мой клиент който в продължение на 2 седмици беше пълно тото кога/дали ще успее да си провери пощата в gmail, като в този момент аз нямах абсолютно никакви проблеми (пробвах през моя ADSL и също не успях), като в това време от helpdesk-а на БТК отричаха да правят каквото и да е и да имат някакви проблеми с международния трафик, видиш ли проблема бил в google - а сега се.. google ще правят персонално мръсно на БТК може би? Боли ги задника тях за всичките доставчици от мъничката ни държавица... но както и да е, след 2 седмици се оправи работата и сега е ок.

 

Това със захранването са много прозаични проблеми и стига да не е 2 през нощта се оправят в рамките на половин до 1 час...

 

А и както преди бях казал - ако имаш проблем с нета в 2 през нощта (като в моя случай когато нещо се беше скапал модема ми) и се обадиш на съпорта кога ще дойде техник за да го подмени? Може би в 3:30, а? ;) А ако е петък срещу събота дали ще дойде някой събота или неделя или ще трябва да чакаш до понеделник.

 

И не ми говорете колко са добри от helpdesk-a на бтк точно защото точно те ме мотаха над 2 седмици с "проблема не е в линията, замерваме я и е ок", "ще проверим и ще сигнализираме на техниците" и т.н. и великото "имате проблем с настройките на DNS-a след като не можете да пинг-нете my.contact.bg ще пратим техник да ви настрои компютъра" и това след като съм обяснил че даже DNS сървъра им не мога да пинг-на и всъщност кое да е друго IP, а в частност и DNS-a, при което направо полудях - такава откровена некадърност не бях виждал дръг път. Трябваше да ги заплаша че след като не получавам изобщо никакъв интернет ще прекратя договора и че искам този разговор да се чуе от някой по-компетентен след като тъй и тъй се записва за да се стресне човека и да ме прехвърли на който трябва... даже сега като го пиша и се ядосвам пак.

 

И ако погледнеш назад в темата за ЛГ ще видиш че в началото и при мен имаше проблеми, и може да проследиш мнението ми как се е променило оттогава, изводите си прави сам.

 

Ааа и последно - защо пиша в темата за ЕК - ами защото все още съм техен абонат (интернета при майка ми е така) и защото след като тъй и тъй сме захванали тука темата кой е по-по-най да си дам и моето мнение.

 

Преди време теди добре зададе един въпрос който Midex почисти - "защо все още сте с ЕК", и единствените добри отговори които ми дойдоха на акъла бяха "мързи ме, да ги сменям" (в случая с майка ми примерно), "не ми пука, аз чак толкова интернет не ползвам, за една поща и един skype/icq/друго ми е все едно" (това също важи за майка ми) и разбира се "не че не искам ама баща ми ме заплаши че ще ме скъса от бой ако надупча стените и не ще и да чува за още кабели след ремонта миналата година"...

 

Аз имах многобройни прекъсвания и проблеми от какво ли не естество с ЕК, прегледай назад темата - оплаквал съм се. Ето затова ги и смених. Не толкова заради скоростта, но сега като гледам скоростта ми е кеф че е в пъти повече отколкото бях свикнал.

 

Айде стига от мен че изписах цял роман :)

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Да точно така е когато бях с интернет от Нетгруп, често вечер около 21 – 22 часа, в продължение на около месец, интернета ми спираше точно паради тази причина – потребителя при който беше захранването, просто го изключваше. И на никой нито от Нетгруп , нито от Енджълсофт не му пукаше че нямам интернета за който си плащам. За щастие потребителя се оказа диджей, който замина да работи някъде по морето и проблема ми се реши, иначе едва ли някой щеше да се загрижи за мен, въпреки, че многократно ги бях уведомил.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, едва ли някой, който се е обаждал поне веднъж на хелпдеска, и има някаква представа от компютри (т.е. може да определи до някаква степен къде е проблемът ) ще ти каже, че им е добър. Аз не веднъж съм отбелязвал, че са абсолютни ботове и единственото, което явно правят, е да ти приемат оплакването и евентуално да ти замерят линията. Писах в темата за БТК, че имахме големи проблеми с интернета на приятелката ми и тогава около 10 дена им звъняхме да направят нещо, защото на ден прекъсваше по около 30-40 пъти. Идваха техници, казаха, че проблема бил в кабела ( щото купихме един кабел 7-8 метра, понеже розетката беше далече от компютъра ), но даже и с оригиналния кабел на БТК прекъсванията си продължаваха. При което се принудихме да потърси връзки в БТК и нещата се оправиха, та изведнъж се оказа, че и купения от нас кабел си е наред и нета си е перфектен. Това ми са единствените претенции към интернета на бтк и да чукна на дърво до сега не ми се е налагало да си контактувам с тях за проблеми с моя нет :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък сега имам проблем като опитвам да си свържа модема с ethernet порта.

До сега винаги съм ползвал usb-то (старият компютър нямаше лан карта) и си бях изгубил някъде из къщи лан кабела дето вървеше с модема. Вчера ми изскочи от някъде и реших да пробвам да направя връзката чрез лан кабела и да махна usb-то. Е, да, ама не. Махам си usb кабела. Слагам другия кабел както си му е реда. На съответния local area connection всичко му е настроено както трябва да бъде за евроком (obtain IP address automatically, obtain DNS server address autamtically), рестартирам модема, всички светлинки си светят/мигат както трябва. Само дето не иска да си получи ip адреса (още първата стъпка). Как ли не го мъчих, не иска. До колкото знам, от доста отдавна не е нужно да се обаждаш на евроком да си диктуваш mac-a на картата. Някакви идеи къде греша? При мен ли е проблемът, или при евроком?

Само да спомена, че като си го свържа с usb-то, веднага всичко захапва от раз.

EDIT: забравих да кажа, че модема е motorola sb5100, а lan картата - ULi PCI bla bla bla (върви заедно с дъното).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

По мое време трябваше да се обадиш, за да ти сменят MAC адреса, ако си спомням добре. Не знам сега как стоят нещата, но може и да е от това :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

По мое време трябваше да се обадиш, за да ти сменят MAC адреса, ако си спомням добре. Не знам сега как стоят нещата, но може и да е от това :bgrin:

Аз точно това споменах, че сега уж не е нужно, но ако някой скоро е сменял като мен от usb на lan, нека да каже дали се е налагало да се обажда.

Link to comment
Share on other sites

Аз точно това споменах, че сега уж не е нужно, но ако някой скоро е сменял като мен от usb на lan, нека да каже дали се е налагало да се обажда.

Aз смених, но беше друга ситуацията. Смених модема.

Но пробвай със съпорта, ако ти вдигнат...може да оправите нещата.

Link to comment
Share on other sites

Уж съм на някаква 8 мегабитова тарифа от Евроком, а скоростта рядко минава 4 мегабита и съвсем рядко стига 5? Що така? Ъплоадът е горе долу даденият.

 

На някой работи ли му Евроком според обещаното/платеното?

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Аз снощи за първи път видях да свалям с 1450...тва беше след полунощ...ама ся пак едва хващам 8к кбпс...предполагам натоварена мрежа ли деазнам...добре че съм от търпеливите :/

Link to comment
Share on other sites

Аз точно това споменах, че сега уж не е нужно, но ако някой скоро е сменял като мен от usb на lan, нека да каже дали се е налагало да се обажда.

Ми обади се де. Докато пишеш тук, проблема можеха да ти го разрешат вече. Ако това е въпроса - дали трябва да се свържеш със съпорта.

Аз снощи за първи път видях да свалям с 1450...тва беше след полунощ...ама ся пак едва хващам 8к кбпс...предполагам натоварена мрежа ли деазнам...добре че съм от търпеливите :/

ЕК в действие - рекламират и обещават големи неща и накрая остават само обещанията, във времето когато хората по принцип си ползват нета, имат 40-50% от него. Това е да обещаваш 8 или 12 мбита и някъде да се мержелее думичката "до". Същото и с БТК. "До 12 мбита", "до 6 мб", скъсват се от реклами, и на мен са ми се обаждали по тел.

Някъде четох... да сте видели реклами на Мерцедес колкото има за разни други марки?! :D .

Link to comment
Share on other sites

Реклами за Мерцедес и BMW има, просто тук търсенето е прекалено малко и явно са решили да не си хвърлят парите на вятъра. Не си ли забелязал, че се рекламират разни сапунерки по 15-20к, дето на коли не приличат :lol: Колкото до рекламите на ЕК и БТК са си напълно логични, защото обхващат много голяма територия (в случая на БТК почти цялата страна). Нали се сещаш, че няма смисъл ЛАН доставчик да пуска реклама при положение, че покрива 3-4 квартала от един град?

Link to comment
Share on other sites

От съпорта казаха да си сменя модема :lol: Щото иначе нямало от какво друго да става така.

Вероятно е дефектирал ЛАН порта му.

Помисли добре преди да закупиш нов модем, дали да закупиш нов модем. ;)

Link to comment
Share on other sites

Вероятно е дефектирал ЛАН порта му.

Помисли добре преди да закупиш нов модем, дали да закупиш нов модем. ;)

Ако Етернет порта е развален тогава ще му дава Cable Unplugged, а доколкото прочетох Local Area Connection си му е със статус Connected, или не съм допрочел...

Всъщност The AnGeL, кажи дава ли ти Cable Unplugged, ако е така значи порта на модема е изгорял. И аз доскоро бях със изгорял такъв :lol:

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...