Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако нета не им се оправи,май визио ще намаже!
Като се има предвид моя домашен опит с Визото, ние няма да минем към тях. Не са добър избор за фирмен интернет.
Link to comment
Share on other sites

Тия май сами се бутат към фалит, поне така ми се струва. DCC им обра сумати абонати и въпреки това продължават да вдигат таксата за кабелна. В момента много се радвам, че от началото на месеца им бих шута на тия мизерници.

Link to comment
Share on other sites

то май само такива като вас, фирми някои, са към тях, ако не броим все пак и малко останали заблудени домашни абонати :bgrin:

 

Мани мани Теди че в офиса нямам друг избор освен да се закача на тия боклуци.... Но до последно ще действам без да го правя... дано дотогава докарат надолу след КАТ някакъв друг нет освен този...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

И сега к'во...като ми е предплатен нета още половин година може ли да си доплатя и да мина на горната тарифа? От ЕКК София ми казаха да отида там, дето си плащам и няма да има проблем, но миналата година този номер го бях пробвал и тогава ми отказаха... ;)

Link to comment
Share on other sites

Хей, ама наистина ли са увеличили скоростите? Може би защото съм на минима и затова не виждам нищо, но вие, които сте на други тарифи, я кажете така ли е, направете едно тестче, а у... Ето защо последните дни нет-ът правеше магии ... :)

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

някой на 20 левовата тарифа на ЕК Лан да обади, ако има някакво раздвижване там, че не съм в нас и не мога да проверя, а пък ми вкарахте филма тука... :D

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

за ЕКК ЛАН не се предвижда скоро да има увеличение на скоростите!Това писаха админите на емайла ми при мое запитване!

 

Така,че не се надявайте на увеличение!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

пуснах един speedtest, но излиза, че има коледно намеление на скоростите ( /2 ) :bgrin: :blink: :tongue

 

Спокойно не си единствен ти :) . Аз се успокоявам ,че по коледа стават чудеса .

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е дали някога ще има услуга статични ипта на абонати на ек.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е дали някога ще има услуга статични ипта на абонати на ек.

 

Преди имаше някакви подобни услуги за фирми като отворените портове и статичното IP се таксуваше като 2на тарифа

Link to comment
Share on other sites

Може ли един офтопик, таман сте почнали за IP-тата...

Освен за игри онлайн в някои сървъри (което понастоящем не практикувам), за какво още може да се приеме като плюс статичното IP? Мога и с гугъл да потърся, но ми кажете от вашия собствен опит...

Откак ЕК започнаха да раздават динамични адреси...за мен лично при теглене от рапидшеър и др. подобни сървъри с ограничения по IP този си факт ми донесе голямо облекчение - просто си сменям IP-то и започвам ново теглене... ;)

Link to comment
Share on other sites

Може ли един офтопик, таман сте почнали за IP-тата...

Освен за игри онлайн в някои сървъри (което понастоящем не практикувам), за какво още може да се приеме като плюс статичното IP? Мога и с гугъл да потърся, но ми кажете от вашия собствен опит...

Откак ЕК започнаха да раздават динамични адреси...за мен лично при теглене от рапидшеър и др. подобни сървъри с ограничения по IP този си факт ми донесе голямо облекчение - просто си сменям IP-то и започвам ново теглене... ;)

Ами като начало - можеш да си пуснеш сървър у вас с домейн от второ ниво (някой .цом), за който повечето нейм сървъри дават голямо TTL и всяка смяна на IP резултира в поне 24 часа обновяване на днс кешовете. Освен ако нямаш контрол над TTL на нейм сървъра и да сетнеш ниски времена, което пък има негативен ефект в други насоки, да не говорим че ако си с лимитиран трафик на тоя сървър, ще го стигнеш по-бързо.

За не много натоварени сайтове е доста удобно, и това даже е по-леко за ISP-то от това да пуснеш 10 торента 24/7 :) .

 

Друго - влизаш си в компа от различни места с Remote desktop/VNC. Друго си е да си знаеш ИП-то и спокойно да си влизаш винаги без да се прави излишна DNS заявка ако ползваш някоя динамична днс услуга :bgrin: .

 

Ако си разработчик, си си вкарал ИП-то в различни места и сайтове и бази данни, малък пример е да се изключиш от статистиките на всичките тия сайтове. Също така си направил разни рестрикции в различни онлайн системи и ако влизаш в тях те да ти отговарят по различен начин (примерно с дебъг информация) с цел да следиш различни параметри. Сещаш се че при смяната на ИП-то е болка да ъпдейтваш всички места с новия адрес. Има решение и за тия неща, ама закво да се мъчиш като може както в момента всички данни (IP, DNS, GW) са ми вкарани статично в network connections :) и никаъв DHCP не ползвам, и знам че утре като си седна на компа ще имам 100% същия ИП адрес :D .

 

Разбира се за някои хора статичния адрес е недостатък даже (ти спомена един приемр), но за който е недостатък да си седи на ЕК. Ако на мен ми трябва друг ИП за някаква цел, влизам по диалуп :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

...за какво още може да се приеме като плюс статичното IP?...
Работата ни е свързана със съгласуване на информацията с нашите клиенти и подизпълнители. Моделите които правя са обемисти - някои надхвърлят 30 - 40 MB, съответно и проектите в основата на които лежат тези модели са по 150 MB и нагоре. Всичко това се прехвърля няколко пъти в двете посоки. За целта във фирмата бях пуснал FTP сървър, а хората с които работим влизаха по IP адрес с име и парола. Сега това вече не е толкова лесно за съжаление.
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за изчерпателния отговор. :punk

Реално нищо от това не ме топли, защото не го ползвам поне засега (освен може би remote десктоп-а чат пат)...поне на този етап променливите адреси по ме уреждат... :bgrin:

А я кажете тия дето сте все още на ЕК и сте на различна от достъпната тарифа - върви ли още тестовия период, че да ходя утре да се моля да доплащам поне за оставащите ми няколко месеца... ;)

Link to comment
Share on other sites

.....За целта във фирмата бях пуснал FTP сървър, а хората с които работим влизаха по IP адрес с име и парола. Сега това вече не е толкова лесно за съжаление.

Е как, поне за твоя случай лесното решение е DynDNS.org с някоя update програмка, която ъпдейтва техните днс-и. Доколкото знам са с много малък TTL, порядъка на 60 сек.

И партньорите ви ще влизат с домейн, а не с IP.

 

@Midex, не се излагай, ще доплащаш още пари на доставчика си ли?!

Ако за да получиш повече сега, трябва да доплащаш още, на твое място не бих го направил макар че не знам за какви промоции говориш. По-добре доплати 20 лв за нов доставчик и карай с двата на ниска тарифа, ако искаш и рутинг можеш да си направиш и да ги ползваш и двата за различни неща.

Link to comment
Share on other sites

@Midex, не се излагай, ще доплащаш още пари на доставчика си ли?!

Ако за да получиш повече сега, трябва да доплащаш още, на твое място не бих го направил макар че не знам за какви промоции говориш. По-добре доплати 20 лв за нов доставчик и карай с двата на ниска тарифа, ако искаш и рутинг можеш да си направиш и да ги ползваш и двата за различни неща.

немога да повярвам , защо ли свалям с 410 и съм на оптима !
Мдаа дигнаха го нета малко.

Минима+ 4Мб/с

Минима + - Максимална скорост на download 4 Mbps** НОВО

Ами аз така и така съм си платил за достъпна (настояща минима) за тези месеци, поне да си доплатя за минима+[/i] в оставащия период...а наистина другото решение е направо да си пусна паралелно лангейм...

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е дали някога ще има услуга статични ипта на абонати на ек.

 

аз съм на ЕК с модем и си имам статично IP,откакто съм към тях.досега само един път са го сменяли и вече половин година съм с това.освен ако не ставаше въпрос за ЕК ЛАН,бившГГБИТ

 

още не съм минал към новите тарифни планове,щото като гледам какви проблеми имате...някой може ли да напише колко официално трябва да е ЪП скоростта и колко всъщност е за всяка тарифа

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...