Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

@Midex много си прав :bgrin: :devil , мали замалко да падна от стола :cry ,мали само да минат празниците и да се видя малко с пари и аз ще се оглеждам за нещо друго :ph34r: сега нета наистена е битон :tongue но от 17:00 до 00:00 не се търпи

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами бетон ще е я. По туй време като само кукувици като нас са будни какво искаш? Виж на Langame какво става при това не е нито локален нито BG-peering:

 

 

 

211892021.png

Link to comment
Share on other sites

AFLQKA тва не е ли тарифа на модем,може и да бъркам де,но си мисля че е на модем.Мене ме интересуват на ЕврокомЛан т.е бившият гигабит как са скоростите,защото в брошурите едни скорости и се чудех дали са наистина такива,та питам ако има случайно някой на екЛан да изкаже впечатления :)

Edited by EaSteRn_SuN
Link to comment
Share on other sites

Ами бетон ще е я. По туй време като само кукувици като нас са будни какво искаш? Виж на Langame какво става при това не е нито локален нито BG-peering:

 

 

 

211892021.png

пффф отивам да си пия хапчетата :laughing:

 

EaSteRn_SuN скоростите са такива аз съм на 20лв и са 350 бг/локален 150 килобайта външен , но както е написал ma6inata1 от 17:00 до 00:00 пада :cry колко .... според зависи

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

AFLQKA тва не е ли тарифа на модем,може и да бъркам де,но си мисля че е на модем.Мене ме интересуват на ЕврокомЛан т.е бившият гигабит как са скоростите,защото в брошурите едни скорости и се чудех дали са наистина такива,та питам ако има случайно някой на екЛан да изкаже впечатления :)

 

ааа извинявам се не съм видял "лан" :D ...прав си модем е ...sorry пак

Link to comment
Share on other sites

Ти явно не си на оптима, а на старата Д+ (май така беше). Просто е невъзможно да сваляш с половината възможна скорост, най-вероятно не си се прехвърлил

 

Е скиии ся....тва вече е обида!Мислиш ли,че може да съм дотолкова дебилен да не знам на каква тарифа съм?Да си сканирам бележката от последното плащане и да ти покажа?Или пък да ти дам договора,който сключих с тях?Мноо я,че съм оптима...просто свалям с 350 само нощем и ми писна да слушам как било до район и до нз си кво.Като се обадя на т.нар съпорт ми казват:"скоростта е негарантирана" и точка.Ето ти тест в този час..той доказва всичко-ЕК са сган и западаща долнопробна сбирщина от тиквеници.И за финал,ако разбира се на някои му пука-само тази седмица 4 души,които кихахме 5 години редовно и в аванс пари на горе посочените дебили,вече няма да го правим,защото всички групово отидохме на лангейм.До 2 дни чакам и при мен да дойдат.

 

211989451.png

Link to comment
Share on other sites

Не знам майка на каква съм я направил (трябваше да е минима+), но преди малко като бях при нея резултатите бяха повече от трагични (120/70кбита... не успях да запазя png-то за съжаление но ще се опитам да го изровя по-късно и ще покажа срамотите на ЕК посред бял ден колко са се ос***и). За това просто нямам думи да коментирам, а даже не е вечер за да кажем че нещо е натоварена мрежата. Преди време с ISDN dialup имах по-високи скорости... А телевизия има, сигнала беше добре - т.е. не е от кабелите а баш интернета им е проблема... Ей писна ми от тъпи шопски номера и мислене от сорта Столицата vs Провинцията и че всичко извън провинцията е втора класа и миньорски градчета...

 

Междувременно у нас на Лангейм положението е съвсем различно:

212017632.png

 

 

И за финал,ако разбира се на някои му пука-само тази седмица 4 души,които кихахме 5 години редовно и в аванс пари на горе посочените дебили,вече няма да го правим,защото всички групово отидохме на лангейм.До 2 дни чакам и при мен да дойдат.

 

а4ко, грешиш майна. Не плащахме на тези "дебили" а на съвсем други хора. Откак шопските кратуни купиха пловдивския ЕК му разказаха играта. Ама като искат да фалира тази фирма - тяхна си работа. Същото направи и александра със Видео Зоните преди години ако някой си спомня. От най-свестните видеотеки в града (имаше и 2 в София даже) ги дадоха на една после на 2ра фирма да ги управлява, след това ги взеха ужким самите те ама накрая поради некадърен мениджмънт всичко е заминало. После някой да ми обяснява колко са умни дървените глави в София. Може ли денонощна видеотека до съвсем скоро да почне да затваря в 10:30 - ми що изобщо отварят ебаси. Вътре както беше излъскано всичко почнаха да икономисват откъм лампи и първо махнаха половината след това коя изгоряла коя не - на всички им е през оная работа (преди помня как собственика е правил управителя за 5 стотинки пред клиентите направо затова че една изгоряла крушка не я е бил сменил вече 2 дни). Айде къде е blame да ме опровергае как като инвестираш в нещо и ще го правиш единствено по-добре и това дето всички го виждаме че ЕК се скапва от ден на ден всъщност е зрителна измама...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Като дадеш на http://speedtest.net/results.php и може да видиш статистики и предишни тестове, май се изготвя спрямо IP адрес. Там има и адреси към пнг-тата :). При мен най-новите резултати са на последната страница.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Още един месец , само още един месец и аз ще кажа СБОГОМ

При мен е същото...но след няколко месеца... ;)

 

Между другото току що научих от достоверен източник, че ЕК възнамеряват и в Пловдив да повишат скоростите, по начина по който вече го направиха в София (съответно 1, 4, 6, 8 мегабита за 4-те вида тарифи...най-ниската остава непроменена)...само още не са решили дали да е в началото на следващата година или в средата (предполагам, че се съобразяват с някакви технически ограничения след като замъкнаха част от техниката към София :bgrin: ). Ако не побързат...ще трябва да разчитат само на нови абонати, защото почти всички стари вече ще са на други доставчици и никога няма да се върнат, дори и при тези нови скорости. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

При мен е същото...но след няколко месеца... ;)

 

Между другото току що научих от достоверен източник, че ЕК възнамеряват и в Пловдив да повишат скоростите, по начина по който вече го направиха в София (съответно 1, 4, 6, 8 мегабита за 4-те вида тарифи...най-ниската остава непроменена)...само още не са решили дали да е в началото на следващата година или в средата (предполагам, че се съобразяват с някакви технически ограничения след като замъкнаха част от техниката към София :bgrin: ). Ако не побързат...ще трябва да разчитат само на нови абонати, защото почти всички стари вече ще са на други доставчици и никога няма да се върнат, дори и при тези нови скорости. :ph34r:

 

Като съдя по себе си - щом съм доволен от нещо нямам причина да го сменям. Било то телефон, кола или интернет доставчик - това че не е най-бързия нямаше да ми пречи особено ако не бяха проблемите. Почвам да се замислям единствено ако предимствата на новото "нещо" са много или имам проблеми с това което ползвам в момента а ако са близки като характеристики не виждам защо бих си правил труда да се занимавам с глупости. Вчера си запуших с пяна дупката която пробихме за кабела ... Срам срам срам - над 3-4 месеца ми стои дупка в стената и аз не я запушвам ама пусти мързел пък и не ми пречеше... ако не беше един друг ремонт сигурно още щеше да си стои ама пък тя е една много малка такава, зад една библиотека и изобщо не духа от там... :)

 

Тъй че на какви абонати ще чакат ЕК хич не ми е ясно след като аз, ти и теди се махнахме а аз съм измежду най-първите абонати на ЕК - помня че специално ми се обадиха че ще се забавят с няколко дена, но видях откъде копаха за да пуснат кабелите и бях страшно впечатлен от това а не да ме зае**т за след няколко месеца докато бавно и славно стигнат до нас. Бях много доволен от нет-а им и хич не исках да чуя за други при положение че скоростите се различават с някакви си %ти освен локалните ама чак толкова да гледам фили онлайн от някакъв сървър не ми беше зор - пускам го и до другата сутрин е при мен и ще си го гледам (или до след няколко часа - все тая ми беше). Баш каквото исках ме удовлетворяваше и доста време стоях на сребърната тарифа после минах на най-високата и бях предплатил за маса време и така няколко пъти. После като се осра работата така да ме беше яд че съм предплатил и аха аха да махна с ръка то се стабилизира и следващите няколко дни горе-долу да се понася ама накрая се случи да имам да им давам пари и 3 дни нет-а да е зле и познай.

 

Връщане към ЕК няма или поне не докато всички останали доставчици не се осерат сериозно а ЕК да се оправят щото аз по-добре с АДСЛ отколкото с нет "тука има тука нема". Продължавам да се нервя като вземе цифровата ми ТВ да се реконектва през 5 минути и не мога да видя нищо от малкото предавания които гледам (средно по 1час на 3 дни гледам и искам в това време да виждам хубав образ а не на пресекулки). Та така с ЕК - дано DCC пуснат скоро в нашата махала че така да ми е писнало от глупостите на ЕК че няма накъде.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече даже имам една от така наречените брошури за новите тарифи в нас :) На брошурата пише, че офертата е валидна от 1.12.2007 и е валидна до 1.1.2008 А самата оферта е КТВ+телефон+тарифа:

1 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 36 лв)

4 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 40 лв)

6 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 46 лв)

8 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 66 лв)

 

Цените от промоцията важат само за първите 3 месеца и влизат в сила само при подписване на 1годишен договор(КТВ+телефон+тарифа). Абоната няма право да преминава на по-ниска тарифа до изтичане на договора. Цените са с ДДС. За лана е кажи речи същото. Това е от промо брошурите за нови абонати. За старите нещата стоят малко по-различно. Май до март месец ще бъдат държани на старите тарифи.

 

А ето и офертите за ЛАН:

 

3 мбита -макс / 1.2 мбита международен - 15лв (след изтичане на промоцията 20 лв)

6 мбита -макс / 2.5 мбита международен - 22.50лв (след изтичане на промоцията 30 лв)

12 мбита -макс / 3.5 мбита международен - 37.50лв (след изтичане на промоцията 50 лв)

 

Edit: допълних с нова инормация

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Аз вече даже имам една от така наречените брошури за новите тарифи в нас :) На брошурата пише, че офертата е валидна от 1.12.2007 и е валидна до 1.1.2008 А самата оферта е КТВ+телефон+тарифа:

1 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 36 лв)

4 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 40 лв)

6 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 46 лв)

8 мбит - 30 лв (след изтичане на промоцията 66 лв)

 

Цените от промоцията важат само за първите 3 месеца и влизат в сила само при подписване на 1годишен договор(КТВ+телефон+тарифа). Абоната няма право да преминава на по-ниска тарифа до изтичане на договора. Цените са с ДДС. За лана е кажи речи същото. Това е от промо брошурите за нови абонати. За старите нещата стоят малко по-различно. Май до март месец ще бъдат държани на старите тарифи.

 

А ето и офертите за ЛАН:

 

3 мбита -макс / 1.2 мбита международен - 15лв (след изтичане на промоцията 20 лв)

6 мбита -макс / 2.5 мбита международен - 22.50лв (след изтичане на промоцията 30 лв)

12 мбита -макс / 3.5 мбита международен - 37.50лв (след изтичане на промоцията 50 лв)

 

Edit: допълних с нова инормация

Ако си запознат как стоят нещатата при настоящите абонати, би ли разяснил? Интересува ме дали мога да премина на някоя от тези нови тарифи , било то и без промоциите? :bgrin:

Edited by wbyte
Link to comment
Share on other sites

Ако си запознат как стоят нещатата при настоящите абонати, би ли разяснил? Интересува ме дали мога да премина на някоя от тези нови тарифи , било то и без промоциите? :bgrin:

 

Обаждаш се в най-близкия офис примерно този на ул. Шести Септември е 640607 и ги питаш а още по-добре отиваш на място защото без да подпишеш договор няма да стане. При всички положения хората от форума не са най-надеждния източник на информация :)

Link to comment
Share on other sites

Ако си запознат как стоят нещатата при настоящите абонати, би ли разяснил? Интересува ме дали мога да премина на някоя от тези нови тарифи , било то и без промоциите? :bgrin:

ами за момента не мога да ти кажа нищо. Това пишеше на брошурата, това написах тук. Но гледам, че там фигурират и старите тарифи, но без да са в пакет с телефона. Технически мрежата им почва да влиза в час, но не мисля, че ще могат да поемат всичките им абонати да си сменят тарифите на този момент. Другото, което знам е от разговори с колеги работещи в ЕК, но тях не смятам да споделям. За най-сигурно мини в централният офис и питай там кое, как и защо. По възможност гледай отговарящият да не е от женски пол, понеже там има само заучени фрази и информацията, която можеш да получиш е базова.

Link to comment
Share on other sites

Ако си запознат как стоят нещатата при настоящите абонати, би ли разяснил?

хах като гледам нещата са ясни

3 месеца ще има тия смешни "промоции" колкото да има нещо за нова година

после 3 месеца ще си караме със старите скорости и цени

лятото ще се сетят да дирнат скоростите

само че let me tell ya след 6 месеца ще ме хванат за ... отдавна ще сам се махнал от лагавия нет

а най вероятно след 6 месеца скорости от вида 6mbit за 20 лв няма да са актуални ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-после мога да кажа с кеф и без страх от квито и да било санкции-ЕК,сбогом курви!Не се радвам,че вече съм с нов доставчик,а се кефя за оттърваването от стария.Квито ще да са Ейнджълсофт,не ми дреме...айде отивам да запивам аз :punk

Link to comment
Share on other sites

http://ekk.bg/mod_news_view_177.html - Както пише и в новата тема - "Честито на печелившите!" Явно желанието да се закрие тази фирма е голямо, щом увеличават цените на иначе така "качествената" кабелна телевизия! Като коледен подарък DCC прокопаха квартала и вече спокойно мога да се прехвърля на техния клон, защото това не се трае вече! Весела Коледа и Честита Нова Година! :) Пазете се от фалшив алкохол и фалшиви блондинки! ;)
Link to comment
Share on other sites

Дам незнам с какво основание вдигат цената!
Основанието е едно - връзване на приходите. Още по времето на Пловдивския Евроком основните печалби на фирмата бяха от доставката на интернет. С прогресивното намаляване на абонатите на кабелен интернет Евроком изпада все повече в несъстоятелност и затова се стремят да вземат повече пари от кабелната телевизия. Друг е въпроса че това ще е кратковременно. При наличието на няколко алтернативи реакцията на абонатите ще е повече от ясна.
Link to comment
Share on other sites

Абе ЕК още ли имат абонати?! :woot
Май имат. Във всеки случай в момента пиша от работата където все още сме на Евроком. Бяхме им се заканили преди 2-3 месеца, но след щур скандал вдигнат от шефа взеха че се постегнаха малко. Интересното е че вчера секретарката ми показа изпратена втора сметка за Януари 2008 година след като бяхме платили веднъж месеца :blink:
Link to comment
Share on other sites

Хаха, втора сметка, явно доста са я закъсали.

А иначе имат, да, за Телевизията говоря, ама щом аз вече се осъзнах, дето съм малко по-пасивен..

А това че още имат абонати на кабелен нет е така, то май само такива като вас, фирми някои, са към тях, ако не броим все пак и малко останали заблудени домашни абонати :bgrin:

А като им гледам и брошурите с разни промоции в пощата, както и за ггбит, откровено смешно ми става дали някой би се вързал на тия простотии дето ги пишат.

'На цената на качеството' - тва още ли е актуално по рекламите?!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...