Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Техниката заминала в София - това за мен са спекулации. Докато не излезе нкяой бивш или настоящ ЕК служител да го потвърди ще си играем на развален телефон.

 

basten си противоречи, ако гледаме логиката. Как може да махнат скъпата техника, да сложат евтина и интернета да стане в пъти по-стаблиен? Ебахти законите на Мърфи. Точно от както го взеха софиянци се мина месец и нета стана бетон. Сигурно за 7,8 месеца имам от 20 до 40 минути даунтайм за цялото това време. Не това е причината аз да се махна от тях.

 

Не знам дали са взимали и какво, но ако се намеква, че мрежата е занемарена сте на лекарства. Точно в "инфраструктура" инвестираха ЕК за да разделят отделните квартали на по-малки райони за да се минимизират и сведат до минимум проблемите.

 

Когато купиха Евроком от София заложиха на стабилност. Ламерите, обаче решиха, че това не им дреме, по-важното е да свалим филма за 10 минути, отколкото латенсито към международните сървари да е качествено, примерно.

 

Дядомразчето може да се замисли над следното: Кой ще даде пари, за да губи пари?

 

@danzel_ нета го оправиха съвсем скоро. И вечерно време нещата са вече нормални. Нета наистина е перфектен както каза.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Техниката заминала в София - това за мен са спекулации. Докато не излезе нкяой бивш или настоящ ЕК служител да го потвърди ще си играем на развален телефон.

 

basten си противоречи, ако гледаме логиката. Как може да махнат скъпата техника, да сложат евтина и интернета да стане в пъти по-стаблиен? Ебахти законите на Мърфи. Точно от както го взеха софиянци се мина месец и нета стана бетон. Сигурно за 7,8 месеца имам от 20 до 40 минути даунтайм за цялото това време. Не това е причината аз да се махна от тях.

 

Не знам дали са взимали и какво, но ако се намеква, че мрежата е занемарена сте на лекарства. Точно в "инфраструктура" инвестираха ЕК за да разделят отделните квартали на по-малки райони за да се минимизират и сведат до минимум проблемите.

 

Когато купиха Евроком от София заложиха на стабилност. Ламерите, обаче решиха, че това не им дреме, по-важното е да свалим филма за 10 минути, отколкото латенсито към международните сървари да е качествено, примерно.

 

Дядомразчето може да се замисли над следното: Кой ще даде пари, за да губи пари?

 

@danzel_ нета го оправиха съвсем скоро. И вечерно време нещата са вече нормални. Нета наистина е перфектен както каза.

 

Първо това не са спекулации. Питай някой от твойте бивши админи да видим дали ще ти отговори и ако ти отговори какво ще ти каже. basten, не си противоречи. Просто ти не искаш да му следиш мисълта. Интернета не става по-стабилен... напротив!

Вярно е, че вкараха нови политики когато дойдоха от Сф, но първата им работа беше да вземат техниката от тук... че те даже служебните коли взеха. А да не говорим как окастриха персонала... сега екипите са по-малко, а преди екипи от Плд ходиха да помагат, когато купиха центрум-груп. Сега не само, че не могат да помагат ами едвам смогват. Тъй като съм сигурен, че и сега няма да ми повярваш... питай някой на който вярваш.

Link to comment
Share on other sites

basten си противоречи, защото:

въпреки всичко като сигурност на връзката ги слагам на 2ро място след БТк
Интернета не става по-стабилен... напротив!
Link to comment
Share on other sites

blame, ти вероятно работиш там отскоро и не си наясно какво е било преди (щото толкова реклама освен ако не ти плащат не виждам защо)... Докато мен лично г-н Барбудев ме е развеждал да ми се похвали когато взеха n-процесорните SUN дзверове, но верно не е като да си пия ракията с него всяка вечер. На теб каквото и да ти говорят няма да се съгласиш тъй че е безсмислено. Явно и ти си бил от хората които твърдяха че нет-а се е оправил откак Софианци купиха ЕК и явно си единственото изключение защото не познавам никой друг който да мисли като теб. В началото такива мизерии бяха, после се пооправи но да е бил супер стабилен - никога. А при мен мизериите с моя VoIP рутер почнаха именно откак смениха нещата - рутера забива или дори да не забие интернет няма и се налага да го рестартирам, съпорта няколко месеца беше трагедия - ако ти вдигнат значи ти е толкова щастлив ден че по-добре иди си пусни тотото... Проблеми не е като да не е имало и лога на модема беше бъкан от грешки на които съпорта ми отговаряше да не съм ги бил гледал - това не било моя работа и че не е нищо притеснително това - в рамките на нормалното било... дрън дрън та пляс... Я стига глупости си говорел че се излагаш. Бетон бил станал.. дръжки...

 

За 7-8 месеца ако си имал 20 до 40 минути даунтайм явно сядаш на компютъра през ден и то само в работни дни щото нямаше инак да говориш така. На мен напоследък пък ми беше писнало на калинката да спира. Жена ми само ми намилаше "еее пак нямам интернет, махни го тоя ЕК" защото аз бачках през АДСЛ-а а тя през ЕК и тя ги усещаше проблемите. И не ми беше от рутера защото я бях научил да го рестартира като спре нет-а и определено когато ми е кажела така проблема не е бил в "моя телевизор".

 

И това за "залагането на стабилност" и т.н. и кой искал филми и кой друго са пълни щуротии. А на темата "кой ще даде пари за да губи пари" защо не се замислиш следното - купуваш фирма с активи и пасиви. Тези стават твои и ти може да ги преразпределиш както ти е кеф. Фирмата вече не е отделна автономна единица а част от нещо по-голямо. Та къде точно виждаш противоречието в преместването на сървърите и рутерите от Пловдив в София?

 

Както и да е аз повече по този спор няма да пиша тъй като е излишна загуба на време и енергия. Всеки да си преценява от собствен опит а както някой каза - свободна държава сме да си смени доставчика като не му харесва - избор има. Експериментално може да се установи кой е най-стабилен и добър и т.н. За стабилност според мен АДСЛ-а са #1 обаче по скоростта и парите могат да поработят. Настрана че точно при мен максимума който могат да пуснат е 2мбита и определено не ми е достатъчно.

 

Айде остани със здраве - искрено пожелание от Дедо ти мраз :)

Link to comment
Share on other sites

Е и? Това не значи, че са изкоренили кабелите, които са прекарвани преди това. А и за мен една лан мрежа е тотално несигурна, така че реално погледнато освен тях и сега ДЦЦ друг който да не е ланаджия няма. ДЦЦ просто са новобранци и още нямам преки впечатления.

Абе всъщност не ми е работа да говоря за ЕК... като искаш разпитвай, аз казах каквото имах да казвам. Me Out...

Link to comment
Share on other sites

Дедомразе, тва, че твойто ебано VOIP рутерче е забивало мен не ме ... бърка. Моето, защо работише без проблеми? Това, че при теб нета е бил насран не означава, че останалите трябва да си вържем черни кърпички на главите!

 

Аз съм от тези хора, които казват, че от 01.2007 година интернет качеството на ЕК стана БЕТОН! Дропене, рестартиране на модема, загуба на пакети, висок пинг и всякъкви други проблеми при МЕН изчезнаха. В 8, 10, 14:30, 18:30 23:30 връзката ми беше на 100%, винаги! Знам, че като се прибера и спешно трябва да прата данни отвъд океана нета е на 6 и знам, че ще си свърша работа. На това му казват QoS.

 

И когато ЕК София купува най-мащабния интернет провайдер в Пловдив в мултимилионна сделка - това не е благотворителност, а предприемачество. Има и логика да уволнят голяма част от персонала, след като проблемите са минимизирани. От януари 07 не помня да съм звънял на съпорта, за това, че нямам интернет. Трябва ли да ми пука, колко и какви рутери са зимали, а? Имат пари да купят цялата компания, но нямат пари да си купят техника в София ли?

 

Като оставим на страни, кой зел техника, кой не зел ми е много интересно как си обяснявате чисто финансовата страна на сделката. Кво да вземат 3 коли и 5 ебани рутера ли?

 

Нямам нищо общо с ЕК, ползвам си ДСС и съм доволен, но не означава, че съм сляп и не знам какво е ЕК и как е 100 пъти по-важно мрежата преди всичко да е стабилна и защитена преди да обявяваш мегабайтовите скорости. Разбирам, обаче, че не всеки разсъждава по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Дедомразе, тва, че твойто ебано VOIP рутерче е забивало мен не ме ... бърка. Моето, защо работише без проблеми? Това, че при теб нета е бил насран не означава, че останалите трябва да си вържем черни кърпички на главите!

 

Моля те прочети отново какво съм написал преди да изръсиш някоя глупост. Уточних че проблем когато е имало не е бил от моя рутер - пробвал съм и без, пробвал съм и като рестартирам рутера и пак не се е оправяло - това го написах нееднократно. И също че този "ебан" (от теб?) рутер работи без проблем с нет-а на лангейм и бтк - защо ли? Помисли преди да говориш глупости. А и как имаш наблюдения над ЕК като си на ДЦЦ не знам. Напоследък мои познати се оплакват а ти без да си включен към тях ги хвалиш - нещо не се връзва... както и да е писна ми да споря с теб по темата. Включи се към ЕК щом толкова ти харесва - мен това не ме засяга.

 

А за това колко милиона и как са инвестирани и къде само ще ти кажа че единия начин за справяне с конкуренцията е да ги изкупиш и след това да ги затвориш. ЕК не е само интернет-а а и телевизията и от нея печелят повече но стига съм ти отварял очите ти и без това си знаеш твоето и не четеш какво пиша така че да не се хабим излишно и аз с писане и ти с четене.

Link to comment
Share on other sites

А ве ти не разбра ли че никой не го интересува за твоя ЕБАН рутер !?

 

А за това колко милиона и как са инвестирани и къде само ще ти кажа че единия начин за справяне с конкуренцията е да ги изкупиш и след това да ги затвориш.

 

АхаХАхАхаааааа

 

Ти си бил голям пациент. Каква конкуренция ве? Според твоето малоумно заключение - ЕК София бутат един камион с пари, купуват ЕК Пловдив и го закриват за да се "справят" с конкуренцията! По този начин всички абонати от Пловдив ще се преместят в София за да гледат кабелна телевизия и voila - конкуренцията е смазана! :lol: Ако бяха купили Cabletel или DCC и да ги затворят тогава да.

 

No comment.

 

Ти си леко slow нали?

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

blame, малко повърхностно схващаш нещата, които дедомраз ти говори. Но няма да се бъркам в спора ви.

Само ще добавя една мизерия, която явно се оказа, че идва от ЕК, който иска, да види в тоя раздел във форума, има една тема по-надолу как се омазаха някои NetBIOS хави не само на мен. И за да ползвам отново NB имена , трябва ръчно да ги задавам или по IP адрес..

Явно по едно и също време стана и при мен и при някои други хора, които са забелязали.

 

А това, че за теб от 01.2007 нета е бетон, ние да цъфнем и да вържем ли?!

Беше се стабилизирал и за мен известно време, няма спор, но да твърдиш, че е бетон, е просто смешно.

От поне месец започнаха прекъсвания, които само с рестарт на модема се оправят, не включвам и честите прекъсвания, а няколко пъти вечер скоростта е 1/10 от номинала.

Вземи се в ръце, момче. Ти не си представителна извадка за състоянието на ЕК, най-малкото прочети по-цялостно темата тук да видим колко са доволните и недоволните.

И скоростта е важна, едно е мижави 50КБ/с int upload, друго е 200 и нагоре. Да не сравняваме 3-те мбит-а даунлоад (които през крив макарон се виждат особено вечер), с 5-6 средно до 10 на други доставчици, РЕАЛНИ.

А не е за пренебрегване все пак ако решиш с 20 и нагоре мегабита да си свалиш някой филм, аз например вече само HD филми от по 10 ГБ свалям за да ги гледам с кеф на големия телевизор.

Ако пращаш зад океана 1-2 МБ вечер, и ADSL ще ти върши работа с неговите смешни 256 кбита ъп.

Но така ревностно да защитаваш ЕК, струва ми се че и ти си имал някаква разправия с г-н Гаров та малко афектирано говориш май :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tedy, много факти се намесиха в разговора и акцента се мени с всеки изминат пост. Ставаше въпрос как "техниката" била поела с еднопосчен билет към София и каква голяма глупост е това.

 

И аз съм бил от много време на ЕК, дори на два пъти. Първият платих 650 за модем...както и да е. Фактът, че в момента съм на ДСС вкъщи, означава, че ЕК не са ми номер едно в списъка на ИСП нали? Но това, не означава, че не работя с ЕК в офиса.

 

Докато живея в този град за мен ще има три провайдера. БТК, ДСС, ЕКК.

 

Гледам, че си кандидат за лангейм. Когато минеш на тях ще разбереш смисъла на тези постове, предполагам.

 

Не виждам как гаров е намесен тук и какво общо има с ЕК и тн, но информацията ти е точна. За този субект не искам да чувам. Историята е прекално дълга, но един момент си представи. Влизаш във форума на лангейм и изкаваш мнение, че нета е супер накензан, примерно и гаров ти вижда ИП-то от форума, намира те в irc и ти казва: От утре можеш да си търсиш нов провайдер! Къде го има тва? Той и един негов sidekick се изгавриха с мен в продължение на месеци, аз обаче така им сипах в канечето, че в момента гаров като чуе само "blame" и му окапва косата!

 

Както и да е минали истории. Пожелавам ти успех при новия ти провайдер.

Link to comment
Share on other sites

чесно нищо смислено не прочетох тука ;) на един рутера на друг нета е бил бетон :woot моля ви се стига вече :bgrin: разбира се всеки има право да изказва свое мнение ма за едно и също да ми изпишите 3 страници мисля че е смешно. Аз съм клиент на тая фирма от бая години вече и мога да кажа че нета е супер ****************** :angry: една история ще ви разкажа. Идват техниците за поред път в нас, и ги водя в хола имам не лошо телевизорче за 2000 лв. 80см и им го пускам , картината е пълен кенеф и им казвам че според мен сигнала е слаб и заради това е толкова лошо качеството те само се спогледаха и нищо , отиваме в другата стая където е компа и показвам че имам загуби от около 15% от пакетите, после им казвам че половината вход са се накачурили по кабелите. До тук добре какво става после заявяват ми че телевизията е била с такова качество заради самия телевизор защото бил голям :crazy: :wtf: след това ми заявяват че за нета ми е бил в нормата на нещата :bgrin: :tongue и какво се случва после качват се в колата и тръгват :punk .

Аз повече няма какво да кажа освен това че преди да дойдат шопите макар и да нямах високи скорости имах много стабилен нет и го препоръчвах на всеки , дойдоха щопите няма нет няма стабилност остават само още 2 месеца само 2 месеца

Link to comment
Share on other sites

tedy, много факти се намесиха в разговора и акцента се мени с всеки изминат пост. Ставаше въпрос как "техниката" била поела с еднопосчен билет към София и каква голяма глупост е това.

 

И аз съм бил от много време на ЕК, дори на два пъти. Първият платих 650 за модем...както и да е. Фактът, че в момента съм на ДСС вкъщи, означава, че ЕК не са ми номер едно в списъка на ИСП нали? Но това, не означава, че не работя с ЕК в офиса.

 

Докато живея в този град за мен ще има три провайдера. БТК, ДСС, ЕКК.

 

Гледам, че си кандидат за лангейм. Когато минеш на тях ще разбереш смисъла на тези постове, предполагам.

 

Не виждам как гаров е намесен тук и какво общо има с ЕК и тн, но информацията ти е точна. За този субект не искам да чувам. Историята е прекално дълга, но един момент си представи. Влизаш във форума на лангейм и изкаваш мнение, че нета е супер накензан, примерно и гаров ти вижда ИП-то от форума, намира те в irc и ти казва: От утре можеш да си търсиш нов провайдер! Къде го има тва? Той и един негов sidekick се изгавриха с мен в продължение на месеци, аз обаче така им сипах в канечето, че в момента гаров като чуе само "blame" и му окапва косата!

 

Както и да е минали истории. Пожелавам ти успех при новия ти провайдер.

За това ти вярвам.

Вероятно е напълно възможно да действа така, даже един приятел се съмняваше точно в това преди време, та като нищо може да се случва.

Именно това най-много ме хвърли в тъча, че е възможно да се случва в една цивилизована страна. Настръхнах в каква държава живеем. Но това са само слухове, нямам лични впечатления от него.

Аз лично в техния форум едва ли ще пиша, писал съм няколко пъти и Гаров е отговарял, вярно понякога е малко остър, но айде, характер, какво от това.

Ще видим, прекалено много хора са доволни от ЛГ за да стоя на ЕК с тия супер мизерни скорости, ще извиняваш, но 50КБ ъплоуд вече не ми стига за нищо. Като стабилност все се успокояваме, че сегашните неволи са за бъдещо добро, но все се случва така, замалко има стабилност, после пак решат да ъпгрейдват нещо, и я DNS, я DHCP, все нещо не е наред, и моя модем-лог е пълен с какво ли не.

Link to comment
Share on other sites

аве кво става днеска!!? през 1 минута .... малеее една игра неможе да изиграе човек ...те да гледат събота и неделя да е така и ша изтрещя и незнам кво ша ги правя .... гомна

Link to comment
Share on other sites

аве кво става днеска!!? през 1 минута .... малеее една игра неможе да изиграе човек ...те да гледат събота и неделя да е така и ша изтрещя и незнам кво ша ги правя .... гомна

 

Ти луд ли си или имаш температура? Или си на някакви по-силни хапчета като мен? :P Щом blame казва че интернета им е най-стабилния и инфраструктурата и т.н. им е #1 значи е така!!! Ти нещо си се объркал... или просто всички други с които играеш днес им е кофти интернета. Но изобщо не може да е проблема при теб защото ЕК са супер надежден и стабилен доставчик!!! Тъй де...

Link to comment
Share on other sites

....Също така в темата на ЕК изключително рядко могат да се видят оплаквания от доставчика...

 

....Ако се видят такива, примерно веднъж месечно, то те обикновено са постнати от не повече от две различни лица, които просто така си се оплакват без причина...

Link to comment
Share on other sites

....Също така в темата на ЕК изключително рядко могат да се видят оплаквания от доставчика...

 

....Ако се видят такива, примерно веднъж месечно, то те обикновено са постнати от не повече от две различни лица, които просто така си се оплакват без причина...

 

Ами всеки път когато съм имал проблем не съм писал тука. Трябваше за протокола да пиша тука за да се пази история кога и за колко е било. И евентуално отговора на съпорта какъв е бил.

Link to comment
Share on other sites

И като гледам първите постове хората мощно ревяха Февруари месец от ЕК... Погледни дали и аз съм се оплаквал едва ли при мен положението е по-различно. Само в темата на DCC - blame и samkijot изписаха 5-6 страници с тестове и оплаквания за 10те дена когато те правеха някаква профилактика, upgrade или каквото там правеха и нета e бил страшно зле (въпреки че не е като да е спирал тотално, но пак е разбираемо когато прилича на dialup).

Link to comment
Share on other sites

Точно така дядка, всеки момент се очаква решение с което ЕК Пловдив ще бъде закрит за да "ликвидарт" конкуренцията нали така беше сецанрия? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами всеки път когато съм имал проблем не съм писал тука. Трябваше за протокола да пиша тука за да се пази история кога и за колко е било. И евентуално отговора на съпорта какъв е бил.

 

О боже! Не ми казвай че не си схванал иронията!

Link to comment
Share on other sites

.........

Аз повече няма какво да кажа освен това че преди да дойдат шопите макар и да нямах високи скорости имах много стабилен нет и го препоръчвах на всеки , дойдоха щопите няма нет няма стабилност остават само още 2 месеца само 2 месеца

Аз пък не разбирам, щом късаш толкова нерви защо не се преместиш на друго ISP?

Прежалваш 2-та месеца които се предполага че чакаш защото си предплатил, и си решаваш проблема. 50-60 лв ги прежалваш, запазваш си нервите и край на историята.

И Midex също, той па половин година има още да се гърчи.. ако наистина е гърч, като останат 3-4 месеца, прежалвам стоте лв и минавам ако ще на 20 лв на ЛГ и пак ще е по-добре.

Link to comment
Share on other sites

О боже! Не ми казвай че не си схванал иронията!

 

Абе аз я схванах ама около 15 мин по-късно :) Така става по нощите - виж кое време е било когато съм го писал.. после даже забравих че съм го написал и изръсих още нещо малко по-късно... абе не е лесно..... Настрана че това съм на "moderated" заради прегрешението ми да намаля в Buy/Sell подфорума цената на един фотоапарат само с 5 и сега от седмица съм "с бонуси"... както и да е предполагам модераторите се кефят да ми четат постовете първи :)

Link to comment
Share on other sites

И Midex също, той па половин година има още да се гърчи.. ако наистина е гърч....

Ами гле'й сега tedy, аз явно спадам към категорията "идеалният клиент за доставчика" - нямам кой знае какви претенции към скоростта за цената, която плащам (макар, че ми се иска) ; не ме бъркат кратковременните лагове, тъй като не геймвам онлайн (синът ми геймва, ама и той си мълчи, понеже аз плащам таксите) ; толерантен съм към дълговременните прекъсвания на сигнала (щом веднъж нямах 2 дена нет и кабелна...и чак накрая на втория ден им се обадих да питам аджеба, кога ще си оправят връзките...а то накрая се оказа локален проблем в самата кооперация :P ) ; плащам си винаги в пакет кабелна+интернет за цяла година...какво повече може да искат ЕК от мен...даже трябва да ме обявят за почетен клиент, тъй като съм от много години само при тях. :bgrin:

От всичко това се вижда, че животът ми не зависи пряко от интернет и доставчика му, но когато нещата се накатят едно над друго, идва един момент в който си казваш "абе аз ли съм най-тъп, че все още седя тука...".

Не е прав blame, като каза, че откак софиянци били купили ЕК-П-в, нетът бил станал много стабилен...напротив, мисля, че точно от тогава започнаха проблемите (по време на преместването...техника, съпорт,...), и тоталното изоставане в скоростите спрямо останалите няма да го коментирам, особено що се касае в частта - ъплоад. Сега, след като вдигнаха мъничко лентата на всички тарифи, положението е сравнително закрепено, а и кой знае колко чести спирания на връзката няма (изключвам лага)...Но голяма част от хората вече напуснаха ЕК и се получи както след 1989 г. - малко хора бяха излизали навън, за да видят какво се предлага там...само бяха чували и...като излезнаха, видяха, че не боли...даже напротив и го споделиха с други, които също се юрнаха натам.

Просто ЕК вече разочарова хората и сега трудно ще си върне завоюваните позиции от миналите години...да не кажа, че е невъзможно вече, но всеки случай доста трябва да се постарае, да мине известно време...да вложи много средства, да подобрява услугата, да предлага съобразно останалото предлагане на пазара и т.н. Иначе с разни мънички и закъсняли вдигания на скорости винаги ще е на опашката, защото и останалите не седят на едно място....така го виждам положението днес... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...