Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Днес минах на оптима. От първи ми променят скоростта. Искам да попитам колко ми е ъплоуда ? :rolleyes:

За къв си минал на горна тарифа на ЕК?!

Аз даже мисля да мина на долна, хем да спестя 6-7 лв, и без тва когато най-много ми трябват тия 3 мегабита, не са 3, ами са под 2, ъплоуда дали е 60 или 48-50 ми е абсолютно все тая, тук разликите в цените играят в много левове докато разликите в скоростите играят в единици килобайтове/с :angry: .

Предпочитам разликите в скоростите да играе в стотици килобайти/с за същата игра на левовете, че и по-малка, както и ще стане, решено е.

 

На оптима ъпа е 512кбит (64кбайта/с), но повече от 55-60 няма да постигаш никога. Овърхед тва онва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дава ограничение на едно торентче от 220кб. По едно време се сетих, че искам да се свали по-бързо и викам айде ще му дам макс, махам ограничението и кво става!? 800-900кб/с. И така се задържа цяла минута :woot :( :(

това е нормално, а скоростта е лъжовна

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

За къв си минал на горна тарифа на ЕК?!

Аз даже мисля да мина на долна, хем да спестя 6-7 лв, и без тва когато най-много ми трябват тия 3 мегабита, не са 3, ами са под 2, ъплоуда дали е 60 или 48-50 ми е абсолютно все тая, тук разликите в цените играят в много левове докато разликите в скоростите играят в единици килобайтове/с :angry: .

Предпочитам разликите в скоростите да играе в стотици килобайти/с за същата игра на левовете, че и по-малка, както и ще стане, решено е.

 

На оптима ъпа е 512кбит (64кбайта/с), но повече от 55-60 няма да постигаш никога. Овърхед тва онва.

 

Мерси ама..до сега така или иначе плащах 29 или 30 лева на Д+. Що да не мина на тази и да дърпам с 350. Един приятел е много доволен от нея. И аз реших да се прехвърля.

Link to comment
Share on other sites

Мерси ама..до сега така или иначе плащах 29 или 30 лева на Д+. Що да не мина на тази и да дърпам с 350. Един приятел е много доволен от нея. И аз реших да се прехвърля.

Щото 30 лв за тия скорости са много. Лангейм за 5 лв отгоре ти дават много пъти по-добри скорости в двете посоки. Съчетано с прекарването на друга телевизия, която хем ще е по-качествена, хем по-евтина, ще избиеш парите от по-скъпия нет.

Аз така мисля да направя, на ДЦЦ ТВ-то е 12 лв, с по-добро качество (така чувам, то от на ЕК телевизията едва ли може да има по-скапана), и един ЛГ за 35 лв. общо 47 лв. вместо 43 сега.

Но дори и на 20 лв нет пак няма да е по-зле от ЕК.

Знам, доскоро бях малко антифен на ланката, имах си своите основания, но малко по малко ми идва акъла в главата.

Пък и тия 350 КБ/с едва ли ще ги развиваш толкова често, особено вечер, нещата са до район, и вечер на повече от 250КБ не се надявай често.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Знам, доскоро бях малко антифен на ланката, имах си своите основания, но малко по малко ми идва акъла в главата.

 

То и аз и вероятно аз точно имам принос и за теб (т.е. да си антифен на ланките) обаче съм приятно изненадан и след първоначалните сътресения които сега ги отдавам на това че наскоро бях свързан а и в квартала където живея се строи на поразия и има поне 4 кооперации близо до нас които се строят в момента. А именно стабилността ми беше най-голямото притеснение да мина от ЕК на нещо друго но то си има граница на търпимостта и след като я минаха аз нямаше какво да чакам повече а част от проблема тогава с ЕК беше именно стабилността и аз бях станал като стрелочник на гарата да превключвам кой от кой интернет да взима в къщи и ..... резултата е ясен.

 

OutSider, не те разбирам за локалната свързаност но пък и не играя на игри или нещо друго където би се усетило това...

 

btw. Вчера не успях да направя screenshot как upload-вам торенти с малко над 1мб/сек (верно беше 3:30 някъде май).... Незнам дали това би стимулирало някой да си смени доставчика - лично ме не аз бих предпочел да видя как качва с FTP на американски сървър с такава скорост, обаче като гледам според хората в този форум най-важни са резултатите от speedtest.net и свалянето на торенти :) При всички положения обаче от Langame получавам значително по-добър нет отколкото от ЕК.

Link to comment
Share on other sites

...... на ДЦЦ ТВ-то е 12 лв, с по-добро качество (така чувам, то от на ЕК телевизията едва ли може да има по-скапана) ...

 

Днес като отидох да се записвам за прекарване в офиса на ДЦЦ с изненада установих, че месечния абонамент е вдигнат на 15 лева.

Link to comment
Share on other sites

Днес като отидох да се записвам за прекарване в офиса на ДЦЦ с изненада установих, че месечния абонамент е вдигнат на 15 лева.

100% ще вдигнат и цената на интернета, защото аз не знам някъде в големите градове да има оферта за 15лв на месец и 1.5+ мбита.

 

Аз ви препоръчвам да си стоите на ЕК. В момента нета куца, цените се вдигат.

 

Но и ДСС се готвят да вдигат скорости. Нещо са се изчаткали тези провайдери!

 

Аз си мисля дали да не се върна към ЕК, или някъв ггбит и ИТВ/Булстат.

Link to comment
Share on other sites

Аз ви препоръчвам да си стоите на ЕК. В момента нета куца, цените се вдигат.

 

Предполагам това че нета на ЕК им куца а цените се вдигат е добра причина да продължават да си стоят на ЕК хората (или ти говореше за DCC?)

 

 

Но и ДСС се готвят да вдигат скорости. Нещо са се изчаткали тези провайдери!

 

Не разбирам хвалиш ли се или се оплакваш? :)

 

 

Аз си мисля дали да не се върна към ЕК, или някъв ггбит и ИТВ/Булстат.

 

Защо? Какви са ти оплакванията от DCC? За Булсат или ИТВ аз съм резервиран тъй като не ми се занимава да монтирам сателити и да прекарвам кабели и т.н. в къщи на нова сметка.

Link to comment
Share on other sites

Те и еврокома не остава по-назад де:

 

Кабелната също поскъпва

News.dir.bg - 27 Ноември 2007, 08:07

Един от големите кабелни оператори - "Евроком кабел МБ", обяви, че от началото на декември променя месечната абонаментна такса за кабелна телевизия, съобщи "Дневник".

Вместо досегашните 20 лв. абонатите й вече ще плащат 22 лева. Промяната ще засегне само цената на основния пакет. Другият голям оператор - "Кейбълтел", направи корекция на цената си още в началото на ноември и предлага базовия си пакет срещу 21.90 лв. на месец. Аргументите за поскъпването на услугата и на двете кабелни мрежи са сходни. Променя се макроикономическата обстановка, всичко поскъпва и това рефлектира върху разходите ни, обясни търговският директор на "Евроком кабел МБ" Христо Христов.

 

Това видимо е за София, но не виждам как тук да си остане същото.

Link to comment
Share on other sites

Това видимо е за София, но не виждам как тук да си остане същото.

 

Може би защото е същата фирма или смяташ че трябва да имат специално отношение за хората в "провинцията"? Може би за пазарджик цената ще трябва да е 14лв/мес а в селата да е по 8лв за същото (бедни хора, какво да ги правиш то и толкова ще са им много но айде от тях да мине - коледен подарък)? ;)

Link to comment
Share on other sites

Бахти мизерията, 22 лв за ТВ :wacko: .

Ако тук стане 18 лв или 20, тутакси им бия дузпата и на кабелната, за нета съм решил вече.

И пак ДЦЦ излиза по-евтино, баси, умрял съм за скапаните им телевизии, ще си слагам антената на терасата и ще гледам Нова, не съм им умрял за скапаните сериали, да има нет пък другото... ще си го тегля.

Пак като едно време, с антена в ръце на покрива и провиквания от рода "Как е картината, ма?", "Абе врътни малко бе, идиот, осра картината, одеве беше добре!".

Link to comment
Share on other sites

Предполагам това че нета на ЕК им куца а цените се вдигат е добра причина да продължават да си стоят на ЕК хората (или ти говореше за DCC?)

Говоря за ДСС.

Защо? Какви са ти оплакванията от DCC? За Булсат или ИТВ аз съм резервиран тъй като не ми се занимава да монтирам сателити и да прекарвам кабели и т.н. в къщи на нова сметка.

Нямам оплаквания от кабелната, но и тя взе да се вдига, а до колкото знам на същата цена ИТВ и Булстат имат повече канали?

Не разбирам хвалиш ли се или се оплакваш? :)

Искам да кажа, че в момента провайдерите се напъват да вдигат скорости от следващия месец или Нова Година. По тази причина се получава фарс, купуват се техники, правят се тестове, нета хем хубав хем лош - предполагам, че нещата ще са по-ясни и интернета в Пловдив като цяло ще се пооправи след като мине периода на вдигане на скорости. В София за ЕК ги вдигат от 01.12, ако се следва повелята за Пловдив това ще стане от 01.01 или 01.02, за тази цел се ъпгредват трасета, нова техника, тестова се хардуер, тестова се софтуер - за това може би и интернета за някой клиенти на ЕК е нестабилен. Така обаче е и при ДСС, мирише на нови скорости (и цени) за това има смущения на интернета в Пловдив.

 

По тази причина не бих съветвал никого да взема решение за ново ИСП преди да мине и декември, тогава ще стане ясно как ще се разпределят силите на пазара в нашия град.

Link to comment
Share on other sites

Ако преди всяко ъпгрейдване и вдигане на скоростите с някой друг килобайт/с нета ще се скапва по два месеца преди това, а след 'вдигането' ще е отново на принципа "теоретичния максимум ще се постига само наобяд до следобед и вечер ще е на половина", а ъплоуда "от мизерни 64 на мизерни 96 или в най-добрия случай 128КБ, не, мерси съм вече.

Е, приятели, за мен това време свърши, не знам дали е рано за смяна на ISP, но вече поръчах Langame и от януари съм на тях. Не знам дали ще вдигат скорости от нова година, май няма да дигат за да са толкова нестабилни като ЕК последните седмици.

Каквото и да се напъват ЕК, не мисля че ще се доближат и близо до скорости, че и стабилност (надявам се) до другите. К'во, ще направят ъплоуда 3 мегабита ли :bgrin: . Или някакъв локален даунлоуд от 10 мбита поне.. Га ма няма.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

еми кой ви е виновен че сте на модем минете на ЕКК ЛАН тва е 3 мегабита down 3 up
те тука май пишат и абонатите на ЕКК ЛАН гледам щото другата темата седи празна :excl:

положението е същото

 

а след 'вдигането' ще е отново на принципа "теоретичния максимум ще се постига само наобяд до следобед и вечер ще е на половина"
а де и аз тва си викам и 500к да ми направят тарифата като в 20:00 ми прави 100к къв е смисала не знам :sick
Link to comment
Share on other sites

Макар да съм на ДСС и да съм относително доволен от тях, не бих отписал ЕК. Ако те успеят да прокарат ДОКСИС 2.0 с ресурса, който имат като инвестиции ще станат доста привликателни. Друг е въпроса, че ДСС, които вече са на ДОКСИС 2 как те ще отговрят на удара.

 

Общето взето се заформи конкуренция и това за нас е добре. Ще видим кой ще надцака другия.

Link to comment
Share on other sites

Макар да съм на ДСС и да съм относително доволен от тях, не бих отписал ЕК. Ако те успеят да прокарат ДОКСИС 2.0 с ресурса, който имат като инвестиции ще станат доста привликателни. Друг е въпроса, че ДСС, които вече са на ДОКСИС 2 как те ще отговрят на удара.

 

Общето взето се заформи конкуренция и това за нас е добре. Ще видим кой ще надцака другия.

Само дето с тва дето се говори, че по-голямата част от техниката отишла в Софийско не е добре, и квото и да опитат да направят, софиянци и него ще глътнат с голямата си паст да ядат всичко което се яде и не се яде.

Каквито и инвестиции да имат, едва ли ще сложат толкова и хубава техника в Пловдив че да оправят нета какъвто беше преди 1-2г.

Надявам се поне, че щом ЛГ е пловдивски доставчик и като име не са обвързани с нещо софийско (Евроком Пловдив и Евроком София, защо ли именно ЕК софия превзе ЕК Плд и осра положението), да не развалят работата, поне ако нещо като мегалан ги купи, предполагам няма да стане такова положението както с ЕК.

Че те ДЦЦ като са с доксис 2.0 да не би да предлагат кой знае какви скорости :bgrin:

Да не говорим за качеството на кабелната на ЕК, по-лошо не може да бъде, със стария Рубин и антена по-добре беше. Кво повече да говорим. Сега и 18 лв ако направят таксата... А като инвестират някой лев евентуално за нещо, ще имат 'основание' още да качат таксата, като в софия 22 лв, тия добре ли са.

Аз ги напускам и квото щат да прават!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Макар да съм на ДСС и да съм относително доволен от тях, не бих отписал ЕК. Ако те успеят да прокарат ДОКСИС 2.0 с ресурса, който имат като инвестиции ще станат доста привликателни.

 

Да нямаш температура? Техника и инфраструктура имаше, но вече е в София. Може би ще се отърват от още малко от старата техника която е в София и ще я докарат тук ли? За ресурс - не знам какво имаш предвид, но клиентите постепенно намаляват - аз от толкова години бях при тях, вече не съм, на tedy му писна отвсякъде, познавам още няколко човека лично които също вече нямат нищо общо с ЕК... За какъв ресурс говориш изобщо? Може да се подобри положението и без да инвестират - като се махнат още малко от абонатите им и току-виж полезните изкопаеми които са оставили за Пловдив да успеят да насмогнат и да заработят по-добре. Като се мине критичната маса (но в обратна посока) нещата може да се стабилизират. Следи темата и минавай на ЕК щом толкова искаш само стискай палци после хората да се махат а не да се включват :)

Link to comment
Share on other sites

Еми аз вече се обадих да дам заявка на друг доставчик - от другия месец вече не съм на Евроком...

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

Да нямаш температура?

 

Темепература имаш ти !!!

 

Като малките деца повтаряш как 'техниката' била заминала за София. Ти в час ли си? Естествено, че не си. Как си го представяш това? Коя техника са взели в София? Аре е тва ми обясни, какъв вид техника ТОЧНО са взели, понеже много ги разбираш ще чакам да ми обясниш какво са взели и с каква цел са го взели? И нали като я вземат тук с какво работят? Дървен философ!

Link to comment
Share on other sites

Темепература имаш ти !!!

 

Нямам - току-що проверих ;)

 

Дървен философ!

 

Абсолютно верно - така пише под nick-a ми в този форум - дървен философ :)

 

 

Като малките деца повтаряш как 'техниката' била заминала за София. Ти в час ли си?

 

Не съм, това го чух от човек който е присъствал на събитието, опровергай ме ако можеш, но е факт че нямаше и 3 месеца след закупуването на ЕК Пловдив и се о**а пейзажа.

 

Аре е тва ми обясни, какъв вид техника ТОЧНО са взели,

 

Серийните номера предполагам искаш да ти дам но за съжаление загубихме листчето

 

 

И нали като я вземат тук с какво работят?

 

Я да помислим... какво ли може да направят...... дали пък като вземат хубавата техника няма да успеят да я заменят с някакъв по-ефтин вариант? Примерно заменяш един свестен CISCO рутер за $50000 с един LinkSys за има-няма $1000 който на теория върши същата работа ... на теория... на практика се оказва че има защо CISCO-то да струва $50000. Такива работи.

 

 

 

Ти като искаш включи се пак на ЕК, аз не съм доволен и ще ги сменя при първа възможност. Все още нямам алтернатива, но в момента в който се появи ще се възползвам.

Link to comment
Share on other sites

Взеха хубави и скъпи ракове натоварени с хубава и скъпа техника... работи се в момента със техника, която е от средно ниво... даже си ходи леко към евтинджос (говорим спрямо това което беше преди). За сравнение виж в сф какви кабели ползват като изграждат мрежите... после виж в Пловдив. Повярвай, разлика има. И въпреки всичко като сигурност на връзката ги слагам на 2ро място след БТк. Такива работи като имало буря и паднали кабели няма.

Link to comment
Share on other sites

Взеха хубави и скъпи ракове натоварени с хубава и скъпа техника... работи се в момента със техника, която е от средно ниво... даже си ходи леко към евтинджос (говорим спрямо това което беше преди).

 

Именно за това ставаше дума одеве като го писах първия постинг ама са ме сложили на "moderated" неясно за колко време заради прегрешение в buy/sell форума и на basten отговора се появи първи в темата. blame надявам се че ще приемеш това за потвърждение на думите ми или държиш да получиш списък с това каква ТОЧНО техника е заминала към София заедно със серийните номера и т.н.? :)

 

Такива работи като имало буря и паднали кабели няма.

 

Това е така само че хората от Langame при които съм сега при последната сериозна буря успяха да възстановят връзката до 2-3 часа. С ЕК верно точно такива проблеми не съм имал и на предните 2 апартамента в които живеех всичко беше идеално (може би защото бяха големи блокове и е имало някакъв усилвател в самия блок), но сега където живея е една по-малка кооперация и усилвателите са някъде в квартала и проблемите почнаха (това + простотиите с динамичните IPта и какво ли още не). И само да съм чул че рутера ми е виновен след като същия рутер се държи идеално когато е закачен към Langame или към ADSL-a на БТК.

Link to comment
Share on other sites

От днес вече не съм абонат на Евроком :) Спомням си далечната 1997г., когато прекарването на кабелната беше 25 долара и имаше точно 5 програми на български. Спомням си и когато си пуснах кабелния интернет на тях няколко години по-късно - скоростта тогава беше невероятните 4 KB/s. След толкова години редовно плащане и т.н. се махам от тях, защото цената на качеството за мен не означава цакай абоната с високи цени и му пробутвай боклуци. Пуснах се на ДЦЦ - нета за сега е перфектен, ще видим довечера какво ще стане. Цифровата им телевизия е също на ниво. И всичко това само 28.80 на месец !!! Сбогом Евроком !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...