Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да и аз това щях да добавя някакси ми се струва станно аз да съм на лан (еврокомлан 20лв) а един приятел на ДЦЦ 15лв да сваля от торенти с 2х по-бързо 600кб/си нагоре достига

Link to comment
Share on other sites

Да и аз това щях да добавя някакси ми се струва станно аз да съм на лан (еврокомлан 20лв) а един приятел на ДЦЦ 15лв да сваля от торенти с 2х по-бързо 600кб/си нагоре достига

и аз се замислям да минавам на дцц :punk

то тая ланка на ЕК се оказа въздух под налягане

зарибиха с добри скорости ся мекия ... тва обявено 375к трудно го прави , то дори 250к трудно стига което беше супер стабилно преди "увеличението" :blink:

гадното е че торенти сваля добре ама като тръгнеш да си отваряш пощата и на единични файлове е мн мн зле

Link to comment
Share on other sites

Какъв е номера на съпорта? 680888 не става(претоварено направление), 635063 никой не вдига, разбрах и за 680110 но и на него никой не вдига..

Link to comment
Share on other sites

Какъв е номера на съпорта? 680888 не става(претоварено направление), 635063 никой не вдига, разбрах и за 680110 но и на него никой не вдига..

 

Ето тези дават, а онези старите май не работят :

"- Квалифицирана поддръжка.

24 часова поддръжка и мониторинг на мрежата, предоставяна от високо квалифицирани специалисти на телефони 4 7000/9 7000." разбира се като се добави 02 за София

 

копирано от EKK.BG

 

...ми щом казват... :D

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Какъв е номера на съпорта? 680888 не става(претоварено направление), 635063 никой не вдига, разбрах и за 680110 но и на него никой не вдига..
575 859
Link to comment
Share on other sites

205806424.png

 

Тук някъде трябва да кажа:ЕК,умрете!Пумияри гнусни!Но аз няма да го направя!

 

П.С. И при мене става дума за т.нар ОПТИМА...баси коства ми неистови усилия да не изпиша 2 тона псувни по адрес на тая пасмина долна.Тва 1 месец вече нета е леш..паплач долнопробна!

Link to comment
Share on other sites

Ми що седите на ЕК ве?! Като ви идва да псувате?

Вечер е така и при мен, около 1мбит/500кбит down/up.

Поне ъпа е Ок, ама то накъде повече да пада от 500, те затва го държат нисък.

Аз скоро съвсем сериозно мисля вече наистина да се махам, просто за тия скорости и тия пари не си струва повече да седя. Но понеже идват празници, едва ли по-малко от месец ще мине докато прекарат а не искам да давам още 30 лв напразно ако дойдат да прекарат ланката на 5-ти януари и да съм дал 30 лв за един нет и 35 лв за друг.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, дайде логично обяснение. Спийд тест от Пловдив ми вади същите резултати като тези от по-горните поустове. В момента даун/ъп от торенти 350/50??? :blink:

 

тва го задай на скъпите ни приятели от евроком съпорт :D ...

и ако имах пари отдавна да съм се сменил на друг доставчик

Link to comment
Share on other sites

Ами по-скоро проблема е или защото мериш без да си спрял торентите (не вярвам да си чак толкова отнесен но все пак е вариант), или защото свързаността ти не е със сървър на ЕК а на нечия друга фирма и може сървъра да не е нещо наред. Защо тестваш до пловдив (т.е. до сървъра на DCC) а не примерно до София до сървъра на Megalan.bg или още по-добре международния до Лондон, Франкфурт, Париж или някой в Щатите? Всеки един такъв тест освен от твоя доставчик зависи много и от сървъра, както и всички доставчици между тях... предполагам за последното се досещаш въпреки че като гледам въпроса ти как и последвалия отговор явно предполагате че данните текат по някаква магия между вас, вашия доставчик на интернет и въпросния сървър и посредата освен кабели няма нищо друго? А и защо си мислите че щом някой е направил сървър той не може да се претовари и да дава меко казано нереални резултати. На мен speedtest.net ми мери не повече от 3мбита до щатите а при реална работа имах 12мбита (на Langame съм) и знам това защото гледахме с един приятел графиките от тяхното cisco и времето за което успях да сваля един файл. А не е като да е кеширай файла от някой прокси сървър (както е с всички updates на windows и на различните антивирусни които всеки 3ти ден се свалят отново и отново а те са си все същите), защото въпросната база данни я бяхме rar-нали преди минута.

 

Ако съпорта успее да ти отговори нещо различно от това което съм обяснил по-горе определено или нищо не разбира или си смучат от пръстите глупости. Не може speedtest-а да ти отчита по-ниска цифра до Пловдивски сървър а с торенти да вадиш по-голяма скорост и да вярваш че проблема е в твоя доставчик а не че я сървъра на speedtest я някой друг който е между твоя доставчик и въпросния сървър прецаква нещата.

 

AFLQKA, какво точно те спира да минеш на друг? 25лв? Плащаш горе-долу толкова на ЕК всеки месец а нямаш за таксата за включване? Лангейм имат такса от 24лв за включване - чака се повече (евентуално, но може и да не е чак толкова дълго) но поне е ефтино.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, дайде логично обяснение. Спийд тест от Пловдив ми вади същите резултати като тези от по-горните поустове. В момента даун/ъп от торенти 350/50??? :blink:

приемам че си си спрял торенитите де :P

 

ако сваляш файл наистина скороста е няколко пъти по малка

а ако същия файл го пуснеш примерно с флашгет на 5 конекции се сваля с 350 само в най най натовареното време пада до 200 да речем като по това време чакаш 10мин да ти отвори пощата в абвто примерно, торентите правят много конекции да не говорим че има голяма вероятност да попаднеш на "локален" сиидър

 

опс "локален" ... говоря за ггбита ... то явно проблемите са същите , а "локален" е в "" щото дори да е от мрежата на ЕК ти пак си сваляш с 350 и от него т.е не е мн мн локален :cry

 

машините ли им се претоварват , не са ли добре конфигурирани или просто го правят нарочно нз

Link to comment
Share on other sites

С тези скорости и тия смешно високи цени, и ако Януари не вдигнат down на 6 мбит/с, и ъпа на ПОНЕ 128кбайта/с (1мбит), 101% напускам този потънал кораб ЕК. И за ъпа пак не е много си гурно дали 128кбайта ще ме накарат да остана. Ама хич не е сигурно.

Свалям си аз вече само 8GB HD филми в х264 за да се възползвам от телевизора, и кво излиза, един филм трябва да го сийдвам 1 седмица минимум за да възстановя коефициенти. 4-5 такива филма ако реша да гледам, 2 месеца трябва 40-50 ГБ да ми стоят на харда само за да си направя удоволствието да гледам филм с яко качество.

Но айде, ЕК не е за торенти, но явно вече за нищо не става. 64Кбайта/с теоретичен ъплоуд, от които 50 средно държи (като сложим и овърхедите става горе долу 55-60).

За да си върша работата лимитирам на 30 КБ/с торентите.

И ей така може 2-3 пъти в седмицата да се случи, но напоследък взе по-често да прекъсва връзката и само с рестарт на модема да се оправя. Ако не съм си у нас, или стане през нощта, нет може да няма и 12 часа докато не дойда да ресна модема. Недай боже да разчитам през нощта да се свали някой файл или нещо, което на другия ден да ползвам (не само филми).

Качеството на кабелната им ТВ е повече от отвратително! Както някой спомена, ми аз с въздушна антена на терасата хващам по-качествена картина.

Така че ще изчакам празниците да свършат и след Януари се местя вече, няма как.

 

Имам въпрос за кабелната. Единствното, което ме държи на ЕК тв, е Fox Crime. Тоя канал като гледам го няма при другите телевизии, дори Дцц мисля. У нас се гледат 5-6 канала, основния е Fox Crime.

Та ДЦЦ или някоя друга телевизия има ли го?

А Канал 3? Дцц го няма.

 

EDIT: Sega гледам в сайта на ДЦЦ, че го имат Fox Crime, преди седмица май го нямаше, да не земат да го махнат след месец, и да ни уставят с пръст в уста :angry:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

DCC си го имат фокс крайм. Винаги са го имали.

Нямат канал 3, но имат ПОТ.

 

EDIT:

 

Тези Евроком са ебахти хакерите!

 

85250593km4.gif

 

Ако не се лъжа това е админско ИП.

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

откакто съм се вързал fox crime си го имат. нямат единствено канал3, софийския и пловдивски евроком, мсат и тв1000. всичко останало се припокрива.

Link to comment
Share on other sites

206425825.png

Nice!

Но явно наистина не може да се вярва, щото един единствен торент дърпам от цели 32 сийдъра с цели 20 КБайта/с.

За пореден път ЕК улесняват решението ми.

 

Поправка: пооправи се нета, ама това не променя нещата, че 50 КБ/с ъплоуд е далеч от нормите в днешно време, и ЛЦД телевизора си иска качествените филми, уикенда взех вече да гледам по филм-два, тва са 15-тина ГБ, ако не броим и другите неща, а сега MS почват да релийзват нови продукти :bgrin: .

Да не говорим ако реша да слагам Full HD телевизор, където един 1080п филм е 20-тина ГБ :ph34r:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

206425825.png

Nice!

:lol: :cry Да се смее ли човек, да плаче ли? Поздравление, поне в нещо да сме първи!

 

Аз пък ся ми се случи голяма аномалия. Дава ограничение на едно торентче от 220кб. По едно време се сетих, че искам да се свали по-бързо и викам айде ще му дам макс, махам ограничението и кво става!? 800-900кб/с. И така се задържа цяла минута :woot :( :(

/ Забравих да кажа, че иначе до момнта при мен е пушка. След дългия 12 часов ден, смятам малко да разпусна с една игра онлайн!!! Хм да видим дали всичко е наред, след 1-2 може да засипя с обидни думи по адрес на...съпорта>

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

С тези скорости и тия смешно високи цени, и ако Януари не вдигнат down на 6 мбит/с, и ъпа на ПОНЕ 128кбайта/с (1мбит), 101% напускам този потънал кораб ЕК.

 

Крайно време е Теди, взимай мерки отсега, за да не се налага да чакаш после. Пламен - ще не ще - ще се пържи до май месец....

 

Ето ти как изглеждат моите коефициенти без никакво напъване:

 

Арена: Ранг: Power User ↑ 158.26 GB ↓ 90.78 GB (Коеф. 1.74)

 

Замунда:Рейтинг: 1.728 Качено: 178.48 GB Свалено: 103.30 GB

 

bt.warez: Рейтинг: 1.92 Качени: 325.36 GB Свалени: 169.45 GB

 

Правя следното - не трия торенти преди да ъплоудна обема минимум на 100%. Рядко се налага да държа нещо повече от 24 часа. Понякога се случва за една вечер торент 700мб да го върна на 10-12гб.

С една дума - пълно спокойствие.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...