Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

"тръгнали "с трици маймуни да ловят"

ахахаха да това беше добро...ами дано тази "изненада" да е полужителна и да се хареса от всички тук,защото вече по телефона ми званят да ме зарибяват за някакви нови кабелни и интернети :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...ами дано тази "изненада" да е полужителна ...

Аз пък не ща да е "полу-жителна", а направо да си е положителна, понеже с всичките тези "полу", ЕК отдавна се явява като догонващ след останалата конкуренция... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти пък се изказа. Човека "hit and run"...това е най-тъпото и безмислено изказване.

Какво да го направят 1111:1 ли??

Така е!Не отричам,че съм "hit and run" но на мен не ми дреме от тоя факт!Сегашния ъплоуд който имам ми е достатъчен!Да не говоим,че повечето доставчици вече предлагат над мегабайт даунлоуд...!

Edited by Erik Rutan
Link to comment
Share on other sites

Така е!Не отричам,че съм "hit and run" но на мен не ми дреме от тоя факт!Сегашния ъплоуд който имам ми е достатъчен!Да не говоим,че повечето доставчици вече предлагат над мегабайт даунлоуд...!

 

1 мегабайт е около 10 мегабита. Аз знам за много такива доставчици... освен ако не говориш за тъй наречения локален трафик...

Link to comment
Share on other sites

Какви ще са изненадите 'не знам', ще видим другия месец. Ако можех да кажа нещо конкретно щях да го кажа.

Аз се чудя в приятните изненади дали влиза вдигането на цената на кабелната от 1 декември на 18лв:-))).

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам обяснение (всъщност имам - лоша ТВ техника), но напоследък колкото нета задобря, толкова телевизиите се развалиха и все едно гледаме през мрежа с терасна антена. Ужасен образ просто.

18 лв за тази кабелна?! - наистина няма да са добре, и ако стане така, това ще прелее чашата и за мен!

Тия нямат ли някакви пакети, закво да плащам и 16 лв след като тук се гледат 4-5 програми не повече.

Link to comment
Share on other sites

Минаваш на цифрова (+3лв или нещо такова над НВО пакета) и гледаш кристален образ (който чат-пат пък reconnect-ва през минута и е досадно като прекъсне за 2 сек ама поне не е прекалено често а качеството наистина е добро. Ако някой може да препоръча друга цифрова ТВ да казва че аз съм им вдигнал отдавна на ЕК мерника по този параграф...

Link to comment
Share on other sites

18 лева за тия бълвочи и това качество което предлагат никога няма да им дам. 16 лева са също много. Интресно ми е как ДЦЦ могат да предлагат същия пакет програми, даже по-добър за 12 лв, а Евроком да ни дерат по 16лв.

Link to comment
Share on other sites

18 лева за тия бълвочи и това качество което предлагат никога няма да им дам. 16 лева са също много. Интресно ми е как ДЦЦ могат да предлагат същия пакет програми, даже по-добър за 12 лв, а Евроком да ни дерат по 16лв.

Тия па DCC един сайт за света не можаха да направят ебаси :blink: .

Текущия им сайт е пълен бълвоч, лъха на кенеф (много меко казано). И-нет тарифите там ми се струва, че все по-грозни и насрани ги правят картинките, че и дребни, ебаси представянето на интернет услугите им, с някаква грозна jpeg компресия с шрифт 6 ми пишат download/upload че било 1/1, даже не съм сигурен, че това пише в 100х30 картинките. Толкова ли е трудно една таблица проста да направят аджеба.

Лангейм може и техния сайт да е такъв, ама поне тарифите ясно и точно в plain text са писани, има си там форумче, в което Гаров е казал всичко.

Живеем в свят на PR, на медийната реклама, на интернет, аз само заради глупавата им 'страничка' пък няма да се вържа на тях, нека!

Ако пък дойде момента да зае*авам ЕК, като ми писне, прекарвам някаква цифрова + ланнет и тва е.

 

А, те и тия имали форум, ама що ли чак след 10 клика успях да забележа линка в менюто, поставено по кой знае кой уеб-закон баш най-долу в сайта понеже аз, глупака, търся меню някво горе или вляво Поне :wacko:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако пък дойде момента да зае*авам ЕК, като ми писне, прекарвам някаква цифрова + ланнет и тва е.

 

Именно за цифрова имаш 4 избора: ЕК, ДЦЦ, сателитни: Булсатком и ИТВ. Прегледах форумите на Булсатком и ИТВ - пълно менте - трябват ти 2 антени за да хващаш всичките канали. Чат-пат ще трябва да си нагласяш антената като я поразмести вятъра. Зимно време пък завали ли сняг работата се затяга - редовно измитане на снега или купуване на антена с нагреватели може би... А и пак някакви врътки имаше и при тях. Аз досега да съм си пуснал сателитна ако не бяха толкова зле и 2те: едните нямат foxlife другите нямат AXN. Да не говорим за детски канали - доскоро хич не ме вълнуваше ама едната поддръжката на булсатком точно ми каза че тя също продължава да стои на ЕК въпреки някои кусури именно заради детските канали щото те имали само 1 докато ек каза че имат 4 ли беше 5 ли - не помня. Абе хвани единия удари другия - тва е положението с телевизиите...

Link to comment
Share on other sites

....

Е*ах ги, че толкова ли е трудно да ти дадат възможност да си избереш сам каналите, които искаш да можеш да гледаш, па били те и 10 или 20?! Ми нека плащам като за някакъв среден пакет, а аз ще си гледам тия които искам а и те даже ще са доста по-малко от иначе пакета, за който сега бих плащал.

Изакали някакви 3-4 тъпи пакета от които да избираш и ако силно искаш да гледаш 3-4 канала от различни пакети, абонираш се за всичките, за 30 лв на месец примерно, и от резултатните 100 канала ще гледаш 5. Егати.

Не знам технически дали е възможно и дали на запад има такава глупост, ама както и да го погледнеш тук все сме преебани, там и да нямаш възможност да избираш, поне получаваш толкова пари че няма да ти пука дали ще платиш за 100 канала пък ще гледаш 5-10.

А щом работата с тия антени е такава и че всеки ветрец и снежец ще ми разваля кефа, не мерси тогава, и без това не обичам да рина сняг, а пък и като се залепи и заледи на антената, иди го чегъртай. Ама то като се замислиш пред ЕК тия усилия биха си стрували, особено ако по случая човек си е прекарал и по-бърз нет, хеле пък и по-стабилен.

Link to comment
Share on other sites

Тия па DCC един сайт за света не можаха да направят ебаси :blink: .

Текущия им сайт е пълен бълвоч, лъха на кенеф (много меко казано). И-нет тарифите там ми се струва, че все по-грозни и насрани ги правят картинките, че и дребни, ебаси представянето на интернет услугите им, с някаква грозна jpeg компресия с шрифт 6 ми пишат download/upload че било 1/1, даже не съм сигурен, че това пише в 100х30 картинките. Толкова ли е трудно една таблица проста да направят аджеба.

Лангейм може и техния сайт да е такъв, ама поне тарифите ясно и точно в plain text са писани, има си там форумче, в което Гаров е казал всичко.

Живеем в свят на PR, на медийната реклама, на интернет, аз само заради глупавата им 'страничка' пък няма да се вържа на тях, нека!

Ако пък дойде момента да зае*авам ЕК, като ми писне, прекарвам някаква цифрова + ланнет и тва е.

 

А, те и тия имали форум, ама що ли чак след 10 клика успях да забележа линка в менюто, поставено по кой знае кой уеб-закон баш най-долу в сайта понеже аз, глупака, търся меню някво горе или вляво Поне :wacko:

 

То пък на Евроком сайта щото е the best of the best просто, та даже и форум нямат. Информацията за останалите градове освен София все още е непълна и неясна. Лично аз не бих избирал доставчик по това какъв сайт имат. Може доставчика да има най-мизерния сайт в интернет, но да предлага най-добрите услуги и цени. Аз сериозно се бях замислил да минавам на ДЦЦ от 1ви декември, но прочетох във форума им, че имат проблем при ползване на чуждестранни тракери и това май ще ме откаже. Иначе от това което, чета по форумите, интернета и кабелната са им на доста по-добро качество от това на Евроком. Като цяло съм доволен от Евроком, има голяма разлика от преди 6 месеца, но не искам да плащам повече за услуги (нет + ТВ), които конкуренцията предлага на по-ниска цена и съответно по-добро качество.

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

Като цяло съм доволен от Евроком, има голяма разлика от преди 6 месеца

 

Аз лично не съм усетил. Сега като завали сняг да видим какво ще се случи си цифровата и ще става ли за гледане че ако е като миналата година - аналоговия сигнал може и на снежинки ама все пак през мъглата се виждаше нещо докато на цифровата гледаш или че няма сигнал или застинал образ отпреди 5 минути...

Link to comment
Share on other sites

...

ние сме на булсат и не сме с 2 антени, за да гледаме всички програми, не знам от къде си го чул това, но не е вярно. относно антената какви ли не бури е виждала и не е помръднала и с милиметър, така че това също е много относително зависи как ти е направен монтажът. за снега през зимата не мога да кажа, понеже миналата зима нямаше :lol: за фоксовете и ахн-ите си абсолютно прав и това е може би най-дразнещият факт, защото от няколко месеца ни лъжат, че ще ги пуснат тея фоксове, а все още ги няма :angry1 детските канали са 3 (Boomerang, Jetix и някаква супер 7, която е на български :wacko: )общо-взето положението е наистина "хвани единия удари другия", но където и да идеш все ще е така и ще трябва да се примиряваш с доста недостатъци :(

Link to comment
Share on other sites

Форумци, съжалявам, че трябва да го кажа, но май няма да се окажа прав за изненадите от 1 дек.

 

Може би по-нататък, но кога - ще кажа като е сигурно 100%. И все пак с оглед на 'положението' май за момента така е по-добре.

 

Sorry.

Link to comment
Share on other sites

тоя месец минах на новите супер яки тарифи,уж 3 мегабита не знам си кво и стана точно тва дето си го мислих - ЛАЙНА.

като пусна да свалям нещо го тегли със средно 60,ако имам късмет 160,а ако съм пуснал тото - 220.

интернета прекъсва НОН СТОП,нищо не ми се отваря като хората и издивявам вече :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз точно за това се махнах от ЕК. Доста време чаках увеличение на скорости и когато най-накрая ги вдигнаха те си останаха чисто теортични, чат-пат ще хванеш 3мбита.

 

Ето ви линк на ДСС за 15лв от една конекция от САЩ:

 

speedjs2.png

 

Трябваше да дам по-малко пари и да мина на друг провайдер за да получа добър интернет.

 

И аз не вярвах, но има живот извън ЕК, при това по-добър. И никак не е нелогично. ДСС никога нямаше да хвърлят 5 камиона с пари по целия град, ако не знаеха какво правят и с реалната възможност да съборят ЕК от монополния стол.

 

Аз мисля, че каквато и изненада да готвят ЕК, ДСС ще отговроят подобаващо защото имат по-нова техника, по-малко абонати и желание да се установят на пазара. С нетърпение чакам 'изненадата' на ЕК, защото знам, че ДСС ще отвърнат на удара -- толкова по-добре за мен.

 

И понеже говорите за кабелна. Чисто и просто казано, кабелната телевизия (не гледам цифрова) е в пъти по-добра. Няма повече за обяснение.

Link to comment
Share on other sites

И понеже говорите за кабелна. Чисто и просто казано, кабелната телевизия (не гледам цифрова) е в пъти по-добра. Няма повече за обяснение.

 

за мен няма голяма разлика, но аз така или иначе много не гледам и не мога да бъда критерий :)

общо взето и двете кабеларки имат едни и същи канали, като dcc няма няколко (български) от еврокомските, които са ек софия, ек пловдив, канал3 и мсат, докато от своя страна dcc не се сещам какви канали предлагат, които да ме впечатлят. даже и raiuno нещо го махнаха, а аз от време на време го гледах заради мачовете в италия.

Link to comment
Share on other sites

за мен няма голяма разлика, но аз така или иначе много не гледам и не мога да бъда критерий :)

общо взето и двете кабеларки имат едни и същи канали, като dcc няма няколко (български) от еврокомските, които са ек софия, ек пловдив, канал3 и мсат, докато от своя страна dcc не се сещам какви канали предлагат, които да ме впечатлят. даже и raiuno нещо го махнаха, а аз от време на време го гледах заради мачовете в италия.

 

Това е все едно да кажеш: Недостатъка на Pepsi Cola е,че във фризерите си нямат coca-cola ( или тяхни продукти ) :D

Link to comment
Share on other sites

Форумци, съжалявам, че трябва да го кажа, но май няма да се окажа прав за изненадите от 1 дек.

 

Може би по-нататък, но кога - ще кажа като е сигурно 100%. И все пак с оглед на 'положението' май за момента така е по-добре.

 

Sorry.

Не се оказваш прав, че ще има изненади, или че те ще бъдат приятни:-))). А за плануваното увеличение да кажеш нещо? Цените на интернета планират ли се да последват тези на кабелната?

Link to comment
Share on other sites

Това е все едно да кажеш: Недостатъка на Pepsi Cola е,че във фризерите си нямат coca-cola ( или тяхни продукти ) :D
за мен няма голяма разлика, но аз така или иначе много не гледам и не мога да бъда критерий :)

общо взето и двете кабеларки имат едни и същи канали, като dcc няма няколко (български) от еврокомските, които са ек софия, ек пловдив, канал3 и мсат, докато от своя страна dcc не се сещам какви канали предлагат, които да ме впечатлят. даже и raiuno нещо го махнаха, а аз от време на време го гледах заради мачовете в италия.

 

btw забравих да кажа, че dcc нямат и tv1000 ... ся ти ако искаш, можеш да посочиш какви канали на български предлагате, които могат да "заместят" въпросната липса ... и за да съм достатъчно коректен, ще посоча кои канали предлагате вие, които ги нямат евроком - 7дни, сат тв (асеновградския канал), bgtv, axn sci-fi (поне докато бях на евроком го нямаха) ... и май това са (разни канали като tiankov tv, родина, фолкор си кв'о за мен дори и за пълнеж не стават, ама вие си знаете)

 

едните имат, а другите ги нямат:

евроком - ек софия, ек пловдив, канал3, мсат, тв1000

дцц - 7дни, сат тв, bgtv, axn sci-fi

 

всеки сам да преценя. всичко останало и при двете кабеларки се дублира.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...