Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Кой разумен човек би плащал 48лв.(с намалението) за едва 4мбита нет и то не пълни естествено. :lol:
Ами аз се имам за разумен :). Задавам въпрос - очаквам отговор, не друг въпрос.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен работи. POP3 сървъра е mail.evrocom.net а username-a е целия email. Май това е всичко. Виж за smtp не мога да ти кажа, но виж направи си примерно един account в gmail и си прехвърляй кореспонденцията там. До момента gmail е най-коравата поща откъм web interface която съм виждал а и доста размер дават. На мен еврокомската поща ми е само за спам вече и да спре няма да ме заболи (откак почна да идва спам с количества - 50/ден и нагоре) престанах да я ползвам за друго освен за регистрации по сайтове. Според мен е въпрос на време да я спрат.

 

Оооо друго се сетих сега: виж да не би да се е задръстила нещо и затрий писмата които се помнят там. Случвало ми се е да има писмо което да пречи на POP3-то и да не може да се изтегли нищо, изтривам всички писма оттам за по-сигурно и после си работи чудно... нещо им е бъгав сървъра ама като за без пари толкова.

 

Всичко друго ми работи - gmail е ОК. Еврокома ми е само СПАМ и на мене и писмата от форума с постовете. Настройките са същите като допреди да ми спре преди няколко дена. Но явно проблема ми е локален и се дължи на Алфата на Опера с която съм в момента и не мога да се върна на стейбъла заради конвертирането което алфата направи на локалния мейлбокс на харда...

Нищо thanks anyway... :)

Link to comment
Share on other sites

Всичко друго ми работи - gmail е ОК. Еврокома ми е само СПАМ и на мене и писмата от форума с постовете. Настройките са същите като допреди да ми спре преди няколко дена. Но явно проблема ми е локален и се дължи на Алфата на Опера с която съм в момента и не мога да се върна на стейбъла заради конвертирането което алфата направи на локалния мейлбокс на харда...

Нищо thanks anyway... :)

 

Колкото за пробата не вярвам да нямаш Outlook Express или друг POP3 клиент. Виж проблема дали е в твоя телевизор или нещо в сървъра.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютна трагедия!!! Външният трафик е ултра скапан. Сега правих тест - отвратителен!!! От две седмици не мога ползвам адекватно EMule - филтрират портовете и хайде, хоп - LowID. Какво си мислят господата и дамите от Евроком много ми е интересно. Обмислят съвсем сериозно да се махам. Оптима ли? Какво е оптималното? 25 к/с външен даънлоуд и 15 уплоуд? Хайде стой, че се окапа.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютна трагедия!!! Външният трафик е ултра скапан. Сега правих тест - отвратителен!!! От две седмици не мога ползвам адекватно EMule - филтрират портовете и хайде, хоп - LowID. Какво си мислят господата и дамите от Евроком много ми е интересно. Обмислят съвсем сериозно да се махам. Оптима ли? Какво е оптималното? 25 к/с външен даънлоуд и 15 уплоуд? Хайде стой, че се окапа.

196254414.png 196254771.png

 

Всичко е до квартал :)

Link to comment
Share on other sites

И това на тарифата пакет 43 лв? Оптима? Вече започвам да си мисля, че по-скоро съм абонат на Gygabyte... Във връзка с това, следната история: значи абонат съм на Евроком от вече доста години. Винаги съм бил на тарифата 66/64 лв - първо бронзова, после бизнес, после... и аз не знам вече, максима ли е, максимус ли, както и да е. Та реших от октомври да мина на по-евтин нет, щото, съгласете се, ама бая пара са си тези максове. А и нали - нови тарифи, а-у. В кв. Хр. Смирненски съм апропо. Отивам аз и служителката ми казва, след като и диктувам личната данни - а, ми вие сте абонат на Гигабит. Аз - какво? Тя - ами така пише в договора... ?!!?? Уоревъ, бич. Тя се чуди, чуди и аз не схванах какво е положението точно, но сключихме нов договор и там си пише Евроком мисля. И не съм доволен. Ама хич-хич. Та въпросът ми е: дали действително съм абонат на Евроком? Досега предвид на основното оплакване на гигабитски потребители за честия дроп и липса на нет, то мога да кажа, че поне от това не се оплаквам. Благодарско за реакциите.

Link to comment
Share on other sites

вече няма гигабит. Има Евроком Кабел (нет с модем) и Евроком ЛАН (нет по ЛАН). Та ако имаш модем e повече от ясно, че си на Евроком Кабел

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

И това на тарифата пакет 43 лв? Оптима?...

Да.

Аз ако ми беше такъв нета, както го описваш твоя, и един ден нямаше да стоя на тях повече.

Но смея да кажа, че при мен нета от много време е доста добър с малки изключения понякога (които са дразнещи и каращи ме да се замисля, но бързо отминават и така.).

Единствения недостатък за мен е често сменящото се IP, което се случва последните месеци, това наистина е много неприятно, макар че гледам от 2-3 дена не ми е сменяно.

Link to comment
Share on other sites

Гигабит ги погълнаха ...

те ггбит никога не са били отделно, че да бъдат "поглъщани" :D

на хартия се водеха отделен доставчик, но всеки втори знаеше, че т'ва беше "лан-ката на евроком", която имаше за цел да изтрепе "знайните и незнайни" свои брат'чеди в кварталите :)

Link to comment
Share on other sites

...

днеска пак рекордно ниски стойности на интернет скоростта :angry:

Нека пак поясня, че е до квартал :)

196477888.png 196478262.png

По-високата външна скорост за мен означава, че просто нашите сървъри дето мерят тук са претоварени, за пореден път тоя спеедтест за никакво сравнение не може да става.

Link to comment
Share on other sites

Много сте далеч от 3те мбита, за които плащате.

631871_orig.jpg

 

Я пак...че не чух, 380*8=??

стой си на бонусите и не се присмивай на нас бедните души/.../, а и яжте ги тия "баници" че изтинаха

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

631871_orig.jpg

 

Я пак...че не чух, 380*8=??

стой си на бонусите и не се присмивай на нас бедните души/.../, а и яжте ги тия "баници" че изтинаха

 

това в дясно ( 23,5KB/s ) ъплоуда ли трябва да е?

Link to comment
Share on other sites

това в дясно ( 23,5KB/s ) ъплоуда ли трябва да е?

Да ъплоуда е, но не е пуснат на макс, всъщност макса е 512кбит.

И това е единственото от което съм недоволен лично аз, каквото и да става винаги даунлоуд е на макс., но ъпа се колебае много, а и е доста малко като скорост.

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

631871_orig.jpg

 

Я пак...че не чух, 380*8=??

стой си на бонусите и не се присмивай на нас бедните души/.../, а и яжте ги тия "баници" че изтинаха

Да ъплоуда е, но не е пуснат на макс, всъщност макса е 512кбит.

И това е единственото от което съм недоволен лично аз, каквото и да става винаги даунлоуд е на макс., но ъпа се колебае много, а и е доста малко като скорост.

Кво ми говориш. Това дето ти ще го сваляш цял ден и ще си лагнат до уши за 43лв, аз ще го дръпна за 2часа и през останалото време нета ще свободен, за 27лв. Да не говорим, че имам отделен канал за ъплоуд и докато сийдвам със 180к свалям с още толкова едновремено... Моята баница е сладка, а твоята?

Link to comment
Share on other sites

Кво ми говориш. Това дето ти ще го сваляш цял ден и ще си лагнат до уши за 43лв, аз ще го дръпна за 2часа и през останалото време нета ще свободен, за 27лв. Да не говорим, че имам отделен канал за ъплоуд и докато сийдвам със 180к свалям с още толкова едновремено... Моята баница е сладка, а твоята?
off/

 

Ама само до преди броени дни съвсем друга песен пееше, май... И хленчеше, та не се трае... А сега се дървиш. Я малко по-въздържано. Едва ли темата е място за мерене на (интернет)пишки.

Едит:

...

Като се замисля, обаче аз нямам интерес да минавате на ДСС. Колкото по-малко маймунки на баницата толкова по-голямо парче за мен. Стойте си на ЕК и си мислете, че земята е плоска. Интернета им е добър, в по-голямата си част, но не и за парите.

 

Дърварите сте вие!

Ееееее, аман от умни дечурлига, дето ми дават акъл!

По темата:няма смисъл да се плюе който и да било доставчик - има достатъчно варианти за избор. Сега съм на ЕК, но наскоро обмислях вариант за преминаване към DCC. На този етап обаче DCC все още не отговарят на някои мои специфични изисквания.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

off/

 

Ама само до преди броени дни съвсем друга песен пееше, май... И хленчеше, та не се трае... А сега се дървиш. Я малко по-въздържано. Едва ли темата е място за мерене на (интернет)пишки.

Ае що си не ги гледате работата. Да, имаше проблеми с ДСС, не беше приятно, но за протокола интернета никога не е спирал. И когато неприятностите при ДСС приключиха стана ясно, че са били единствено заради ъпгрейд и подобряване на сървиса и увеличение на скоростите, нещо, което при ЕК е рядко щастие, прекалено рядко.

 

Ама какво ли се занимавам, не си меря.....нищо. Просто идвам от там и знам какво е.

 

Като се замисля, обаче аз нямам интерес да минавате на ДСС. Колкото по-малко маймунки на баницата толкова по-голямо парче за мен. Стойте си на ЕК и си мислете, че земята е плоска. Интернета им е добър, в по-голямата си част, но не и за парите.

 

Дърварите сте вие!

Link to comment
Share on other sites

Много сте далеч от 3те мбита, за които плащате.

 

Абе момче, ти правиш ли разлика между споделен капацитет и гарантирана линия. И наясно ли си твоя доставчик за 1мбит гарантирана линия каква цена плаща? Плащаш за 3мбита ама евентуално. И също така колкото повече са абонатите толкова и по-голям е шанса да ги получиш, защото тогава и доставчика ще има по-добра линия. Ако са малко абонатите му няма да му излезе сметката.

 

Както каза alchemy: аман от отворени дечурлига дето хем не разбират хем акъл са тръгнали да дават и се репчат на кой му е по-голям..... download-а :)

 

В темата на DCC със samkijot оревахте орталъка за 1 седмица а нет не е като да сте нямали изобщо, просто не ми е ясно що не си говорихте с поддръжката ми през форума се оплаквахте и питахте какво става, няма ли да се оправи. Аз съм бил абонат на ЕК от 97ма насам и не е чак толкова рядко да се вдигнат скоростите, поне не по-рядко от другите доставчици. Аз заради други причини минах на Langame не толкова заради скоростта или че са нестабилни нещо...

 

 

alchemy, от любопитство, защо предпочиташ ЕК пред DCC? Питам защото не съм особено доволен от цифровата TV на ЕК и искам да ги сменям, а от сателитните Bulsat.com нямат FoxLife и доста от детските канали, а ITV partner нямат AXN-ите а и като цяло идеята да закича сателитна антена на терасата не ме кефи особено особено като мина покрай КАТ и видя как всяка циганска къща имат сателитна антена отгоре... Та ще съм ти благодарен да споделиш на DCC какви кусури си им намерил :)

Link to comment
Share on other sites

alchemy, от любопитство, защо предпочиташ ЕК пред DCC? ...

...Та ще съм ти благодарен да споделиш на DCC какви кусури си им намерил :)

Не търся кусури на DCC. Чакам да се утвърдят като доставчик и пак ще ги сложа на везните :). От друга страна до момента нямам сериозни забележки към интернета от EК (явно попадам в добър район), а телевизия не гледам много. Офертата за телефония нещо не ме блазни.

По принцип се стремя да не бързам в преценките си.

Link to comment
Share on other sites

В темата на DCC със samkijot оревахте орталъка за 1 седмица ....

 

аз пиша в темата и най-вече когато има нещо, което не ми харесва, за да могат хората, които четат да са наясно, че dcc не е перфектния доставчик и излагам какво точно при мен не е наред.

да, нета не ми е спирал и затова не съм се обаждал на съпорта. проблемите при мен са предимно висок пинг (особенно вечерно време) и занижени скорости от време на време, както е положението и в момента:

 

196572941.png 196571769.png 196574015.png

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Дечурлига? Не знам как установихте, че съм "дечурлига", но ако аз съм такъв, тогава вие пенсионери ще имате думата по въпроса за ДСС, когато минете на ДСС. До тогава остроумните Ви заключения ще имат нулево покритие.

 

EDIT:

Бях се зарекъл да не пиша повече офтопици, ама:Елементарно - обиждаш се на дечурлига. Хленчиш като такъв - достатъчно е човек да поразгледа темата за DCC. Когато (ако) мина на DCC, най-малък принос за това ще имаш ти, ясно? Несериозно е един ден да превъзнасяш доставчика си, другия ден да го плюеш тотално, и да го повтаряш периодично. Още ли си сигурен, че се различаваш от дечурлигата?

Дреме ми.

 

И СТИГА СИ СПАМИЛ!

Има си тема за DCC в този форум, има и форум http://forum.tvsatbg.net/. Изявявай на подходящо за целта място.

Край на офтопика.

На мен ми дреме, кога ще минаваш на ДСС, кога няма да минаваш и колко пъти са та минавали :lol: !

Това е обществен форум в раздел "Интернет Доставчици", следователно ще пиша където и както намеря за добре за когото намеря за добре. И да има проблеми ще се говори, когато няма проблеми пак ще се говори, поне съм обективен и в края на деня след хубавото и лошото мога да дам съответна оценка. Бил съм на ЕК, съм в момента на ДСС имам базата за сравнение, ти имаш чушки! Пенсионерска, злобна работа.

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

Бях се зарекъл да не пиша повече офтопици, ама:

...Не знам как установихте, че съм "дечурлига"...
Елементарно - обиждаш се на дечурлига. Хленчиш като такъв - достатъчно е човек да поразгледа темата за DCC.
...тогава вие пенсионери ще имате думата по въпроса за ДСС, когато минете на ДСС. ...
Когато (ако) мина на DCC, най-малък принос за това ще имаш ти, ясно? Несериозно е един ден да превъзнасяш доставчика си, другия ден да го плюеш тотално, и да го повтаряш периодично. Още ли си сигурен, че се различаваш от дечурлигата?
...До тогава остроумните Ви заключения ще имат нулево покритие.
Дреме ми.

 

И СТИГА СИ СПАМИЛ!

Има си тема за DCC в този форум, има и форум http://forum.tvsatbg.net/. Изявявай на подходящо за целта място.

Край на офтопика.

Link to comment
Share on other sites

Значи кратка хронология на 'нетните' мъки при мен. След промяната на скорости, тарифи и прочее в началото на месеца всичко беше прилично поне известно време. Е, да обаче от 2-3 седмици външният ми трафик е макс 150-160 к/с ъп и под 40 даун. Вътрешният по едно време имаше колебания, но в крайна сметка бива (около 340-50 ъп, за даунлоуд в началото беше към 90, сега май пак е около 40). Как е при вас? Когато ползвам Pirate bay примерно, е свръх досадно и бавно ако го сравним, да речем, с арената. И така... Курец, брато или както се казва още на унгарски -ХЕПТЕНМЕКЕЧЕК :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...