Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Е не са ли му дали касова бележка? Там пише подробно какво е платил... или там няма разбивка - за кое колко е дал? Помня че преди имаше ама може и да се бъркам...

Link to comment
Share on other sites

Ако съм разбрал плаща за същия месец и кабелна и нет, т.е. 35 за нет и 16 за кабел = 51лв.

Сичко точно

 

Точно така е!!!!28 лв е само ако е с предплата или тоест октомври плащаш за ноември иначе е 35.И един ден да закъснееш те режат яко.Преди давах по 45 лв за кабелна и нет а ако закъснея ми хакваха на 47 мисля беше.На мен с предплата ми взеха 43 лв не 44 .........

Link to comment
Share on other sites

Т.е всеки месец ще ми взимат по 35лв отсега нататък ли?

Не, просто към края на този месец отиваш и предплащап Кабел+нет за следващия и ще си таксуван 43левчета, ей това...

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос :) Интернета ми е временно изключен, тъй като не съм в България, но след няколко дни се прибирам. Та въпроса ми е - ще могат ли да ми пуснат интернета отново в същия ден в който го платя или трябва да чакам няколко дни?

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ми нетът е супер зле. За последните 1-2 дни говоря. Зарежда ми по 99999 минути за да отвори някоя страница. :(

Link to comment
Share on other sites

При мен няма проблеми, вярно е че малко ъпа се гаври с мен, спада до 380кбита, но даунлоуда е пушка...от спиидтеста вади 2,8Мбита. Всеки ден по веднъж го тествам, за контрол...ако не е фред(е барни) надувам галваите на съпорта...ама за сега рядко се случва. :unsure: Учудващо

Link to comment
Share on other sites

@Eleutherios of Pelorygion много ми се иска да знам за какво си ползваш нета, нека да е по конкретно моля :)

E не е за игра, само доунлоуд и уплоуд, точно затова мисля че спорихме по назад в темата.

Link to comment
Share on other sites

191826750.png

не знам, ама при мен ъплоуда Винаги е около и над 500, колкото трябва, докато даунлоуда се колебае между 2 и 3 мбита.

Колкото и пъти да тествам, ъпа винаги ми е стабилен, а де :)

Link to comment
Share on other sites

@Eleutherios of Pelorygion според мен не ползваш кой знае колко нета тогава, тва че цоцаш лошо няма :bgrin:(всички сме така :woot ) но когато само сваляш от нета ти реално не можеш да придобиеш престава за неговото качество просто защото ако губиш пакети на теб не ти пука и не ти се отразява кой знае колко много, но когато като мен ти се падне един ден в седмицата свободен, и няма кой да те занимава с глупости и искаш да се позарибяваш с нещо и неможеш :angry1 аз лично се чувствам много прецакан и ама много недоволен клиент :angry:

 

п.с иначе и аз си хващам скоростите които са обявили но искам сатбилност и постоянство все пак си плащам редовно :(

Link to comment
Share on other sites

Ха, ти по много странен начин определяш ползването на нета. Всеки с нуждите си нали.

Не мога да те разбера, като не става за онлайн защо не смениш доставчика....аз лично не мога, ЕК е динствен възможен за мен и затова доживотно, освен ако някой ден не ми щрукне някое безжично, ама пак съм ограничен, щото съм от Изгрев.

Много лошо така с тоя ъп, при мен така се колеба е не скача над 480 :tongue , явно е до местоположение

Link to comment
Share on other sites

Така ... бях в САЩ и на връщане си взех лаптоп с мене . Дойдох тук. Сложих си рутер4е НетГиър (няма уайърлес) свързах всичко както трябва ,но не мога да ползвам нета от лап-топа защото великите ггбит сега наречени Евроком Кабел МБ ми съобщиха ,че :

" Достъпът до услугата ЛАН интернет от този комп не е разрешен.

Моля чувствайте се прецакани ,защото за да се отстрани проблема трябва да се обадите на познатите ви телефони - 607 388 , които никога не отговарят ..."

Айде бонжур :bgrin:

 

Та как може да избегна тая мизерийка? Някой знае ли изход от ситуацията ? Чудя се ако от рутъра пусна едно кабел4е към уайърлес порта с подходящия жак естествено ще стане хавата или трябва ся да ги вържа в няква мрежа двата компа (опитах се, но не успях , но за сметка на това лаптопа го вързах в мрежа със съседите :D )

 

Бтв лаптопа е с Виста ,а каруцата с ХР ако това изобщо има някакво зна4ение.

 

Сори за ламерския въпрос , но не съм много вещ по мрежите. Благодаря на отзовалите се :)

Edited by NRG_God
Link to comment
Share on other sites

но не мога да ползвам нета от лап-топа защото великите ггбит сега наречени Евроком Кабел МБ ми съобщиха ,че :

" Достъпът до услугата ЛАН интернет от този комп не е разрешен.

Моля чувствайте се прецакани ,защото за да се отстрани проблема трябва да се обадите на познатите ви телефони - 607 388 , които никога не отговарят ..."

 

Значи отговори ми на следните въпроси:

 

1. Когато си прекарал кабелния интернет той към кой компютър е бил вързан и MAC адреса му какъв е бил.

2. Рутера ти има ли WAN порт и там ли си включил кабела който идва от кабелния модем. Ако да - МАС адресите съвпадат ли на този с който е настроен кабелния модем и този на рутера

3. 2та ти компютъра как са вързани и изобщо я обясни кой и какъв кабел откъде до къде имаш и какъв е тоя "жак" за wireless порта и какъв е тоя порт изобщо и на рутера ли е или на компютъра или на някаква друга джаджа... нещо не ми стана ясно това с тоя порт и какво изобщо си опитал да свържеш...

 

но за сметка на това лаптопа го вързах в мрежа със съседите :D

 

Действай тогава - направо си изключвай твоя нет и смучкай от съседите докато те усетят - ще икономисаш някой и друг леф :)

 

Бтв лаптопа е с Виста ,а каруцата с ХР ако това изобщо има някакво зна4ение.

 

Изобщо няма никакво значение, важно е какво си направил - отговори на първите 3 въпроса и ще ти кажа какво да направиш

Link to comment
Share on other sites

Значи отговори ми на следните въпроси:

 

1. Когато си прекарал кабелния интернет той към кой компютър е бил вързан и MAC адреса му какъв е бил.

2. Рутера ти има ли WAN порт и там ли си включил кабела който идва от кабелния модем. Ако да - МАС адресите съвпадат ли на този с който е настроен кабелния модем и този на рутера

3. 2та ти компютъра как са вързани и изобщо я обясни кой и какъв кабел откъде до къде имаш и какъв е тоя "жак" за wireless порта и какъв е тоя порт изобщо и на рутера ли е или на компютъра или на някаква друга джаджа... нещо не ми стана ясно това с тоя порт и какво изобщо си опитал да свържеш...

 

Изобщо няма никакво значение, важно е какво си направил - отговори на първите 3 въпроса и ще ти кажа какво да направиш

 

Ура някой се отзова . Веднага ще обясня :)

 

1. Нета е вързан към персоналния комп и сега си ба4ка ок, само на лаптопа ми изписва това и не ми дава кънекшъ

2. Няма - има само 8 слота за лан-кабели. Ето какво представлява рутера Нз какво е Макадрес и от къде да го проверя :(

3. Тука става интересно. Зна4и рутера е супер елементарен и е нещо като разклонител на нет в моя случай :) 8 port ethernet switch представлява. Има слот за захранване и още 8 лан-слота.

какво съм направил аз:

Кабела с нета идва в слот 1. Сега имаме нет в рутъра. От слот 2 пускам кабел към старото ПЦ свързвам го с лан-картата. От слот 3 на рутъра пускам кабел към лан картата на лаптопа.

И всичко би трябвало да ба4ка ,но уви :(

А тоя уйърлесс слот е слот ,който го имам на лап-топа от дясната страна. Уайърлесса си бачкаше безотказно в САЩ ама лан не съм ползвал с него... И идеята ми беше ако не става в лан картата на лаптопа да пусна кабела от рутъра към уайърлесс слота , само 4е трябва да сменя едната джаджа на лан-кабела ( за сега не съм свързал нищо с тоя слот :) )

Edited by NRG_God
Link to comment
Share on other sites

Така няма да стане, определено. Значи трябва ти рутер който да има WAN порт, а това което ти имаш е switch (включително на линка който си дал пише че е switch а не рутер). Рутерите с WAN порт освен това имат бонус - firewall :)

 

Гигабит, лангейм и т.н. LAN доставчици ти предоставят свързаност според MAC адреса на мрежовата ти карта, евроком през кабелния модем също се ограничава до 1 карта. Затова като включеш 2ри компютър в рутера той няма интернет - МАС адреса на мрежовата карта е друг.

 

Сега имаме нет в рутъра.

 

Имаш "чушки". Имаш включен кабел в суича, нищо повече, евентуално от другия край на кабела има друг суич и това е :) Дали и кой има нет зависи от други рутери и сървъри които следят кой се е включил, на каква тарифа е и изобщо тоя месец платил ли е :)

 

 

А тоя уйърлесс слот е слот ,който го имам на лап-топа от дясната страна.

 

WiFi 802.11 ли пише и как така да е слот ? Нещо не мога да се светна за какво говориш

 

 

Уайърлесса си бачкаше безотказно в САЩ ама лан не съм ползвал с него... И идеята ми беше ако не става в лан картата на лаптопа да пусна кабела от рутъра към уайърлесс слота , само 4е трябва да сменя едната джаджа на лан-кабела ( за сега не съм свързал нищо с тоя слот :) )

 

По-добре недей бара нищо по кабелите че като те гледам ще вземеш да пуснеш 220 волта където не трябва :) Бъзикам се ама като гледам обясненията които ми даваш по-хубаво не барай нищо :)

 

 

 

---------------------------------

 

Та да повторя - трябва ти истински ROUTER който има WAN порт а не switch, след това нагласяш МАС адреса на рутера да е този на мрежовата карта на "щайгата" и ще имаш нет и на лаптопа. Един подобен рутер е Trendnet TW100 Не знам каква цена е ама мисля че не е над 100 кинта. Сегашния ти суич го остави - той да е буфер между външната мрежа че ако изпатка нещо светкавица да замине той а не по-скъпия рутер :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Аз писах да ми прати http://www.orderbg.com/index.php?main_page...products_id=359 а той ми е пратил нещо подобно ,което верно е само суич и чак сега забелязах :) Кат за без пари толкова. Явно ще се налага да хвърля някой друг лев :)

Благодаря за инфото

Edited by NRG_God
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Аз писах да ми прати http://www.orderbg.com/index.php?main_page...products_id=359 а той ми е пратил нещо подобно ,което верно е само суич и чак сега забелязах :) Кат за без пари толкова. Явно ще се налага да хвърля някой друг лев :)

Благодаря за инфото

 

 

ИМЕННО ТОВА ти трябва. Баш това е рутера - за ~60лв си е супер направо. Поръчвай го хич не се замисляй :)

Link to comment
Share on other sites

Абе нещо много често взеха да сменят IP адресите тия :pirate .

През 2-3 дена нов адрес де*а.

Обаче май докато работи компа, не го сменят, ама тия дни се наложи няколко пъти рестарт..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...