Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

С много възелин ги вдигам тези 380к. Ако ЕК не си увеличат капацитета тези 3мбита остават чисто теоритични. 200-250к торенти едвам 100-130к външен...при това с няколко конекции.

Link to comment
Share on other sites

С много възелин ги вдигам тези 380к. Ако ЕК не си увеличат капацитета тези 3мбита остават чисто теоритични. 200-250к торенти едвам 100-130к външен...при това с няколко конекции.

Kак така не, не можеш да стигне 3хх от торенти ли?

Аз стигам 350, най-мноого 360, но при торент с-мата има загуби затова. Иначе от сървър с 370-380к

И пак най-лошото е че ъплоуда е прекалено малък едвам хваща 50к и не е постоянен, в най-добрия случай варира 38-56к :lol:

 

скоростите не са гарантирани и могат да се различават в отделните райони на предоставяне на услугата. Те се влияят от различни фактори, някои от които са вида на използваните интернет ресурси, натовареността на страниците, от които се сваля информация, броя на отворените интернет адреси, вида и състоянието на крайните устройства и оборудването на клиента.
Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

Правилно си разбрал, точно това има предвид kkk. Ако вържеш switch зад модема и към него включиш няколко PC-та всяко от тях ще има интернет и на всяко ще има _различен_ реален IP адрес. Доскоро се плащаше допълнително за второ IP, сега е free и то не само за 2-ро, но и за повече.

 

Това наистина било верно.Сега включих друга ЛАН карта с друг МАК адрес и.......О чудо имам нет без да се обаждам на съпорта. :D

Евала!!!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Така...дадохте идея да мина на някоя от "новите" тарифи. Бях на Д+ и сега минах на най-ниската - "минима" мисля, че беше, защото получавам почти същата скорост като на Д+ само, че за 18 лв. АМА прибирам се след като си смених тарифата и гледам...няма интернет. минаха се 2 дена и аз все още нямам интернет. Обаждих се по телефона на ЕК и те ми казват - "Проблема е в нас, извиняваме се" и аз ОК. Трагва ми след малко нета ама МАХ с 15к. Обаждам се пак и пича ми вика "Ще предам на колегите да си прегледат настройките" и аз ОК отново! Вече 2-ри ден пък съм на 15к, а съм платил за скорост от 160к. Е чак на мен ми е неудобно отново да им званя, а не знам те как се чувстват! Какво да правя? Искам си интернета! :(

Edited by Alien®
Link to comment
Share on other sites

От как си смениха офисите и т.н. не са ми трябвали телефоните за връзка с дежурните ... Някой ще ми метне ли телефонче .. на което да се оплача заради шибаните и досадни прекъсвания, които ме дразнят вече 2ри месец ..... на всеки 3-4 мин нета се губи за 2-3 сек .. не е фатално но е мн мн мн мн досадно.

Link to comment
Share on other sites

обадих се ... оказаха се доста любезни ... регистрираха ми проблема (уж) .. ся чакам колегите Му да го видят и да се опитат да го отстранят .. благодаря Alien

Същия проблем -той е глобален явно, дойдоха у нас стояха казаха "2-3% загуба на пакети е нормално", викам пичове ся е 12 часа, след точно 4 часа интернета няма да е нищо общо, видяха че БЪЛГАРСКИЯ пинг скача от 20 на 200 прзе 10 пакета и това го отбелязаха мисля и казаха като се появи пак проблема да се обадя....и естествено 2 часа след като си тръгнаха беше пълен ад отново :ph34r: НО дори и да го видят не виждам как ще го оправят поради простата причина че не е локален проблем,а ЕДВА ЛИ не знаят за него :wir

Link to comment
Share on other sites

Така...дадохте идея да мина на някоя от "новите" тарифи. Бях на Д+ и сега минах на най-ниската - "минима" мисля, че беше, защото получавам почти същата скорост като на Д+ само, че за 18 лв. АМА прибирам се след като си смених тарифата и гледам...няма интернет. минаха се 2 дена и аз все още нямам интернет. Обаждих се по телефона на ЕК и те ми казват - "Проблема е в нас, извиняваме се" и аз ОК. Трагва ми след малко нета ама МАХ с 15к. Обаждам се пак и пича ми вика "Ще предам на колегите да си прегледат настройките" и аз ОК отново! Вече 2-ри ден пък съм на 15к, а съм платил за скорост от 160к. Е чак на мен ми е неудобно отново да им званя, а не знам те как се чувстват! Какво да правя? Искам си интернета! :(

 

Това не е нищо ново уж системата им е автоматична ама небаца.Едно време и аз като минах от Достъпна на Достъпна + ми обесняваха уж че ставало автоматично.След като 2 дена нямах нет им се обадих и се оказа че уж имали проблем и автоматично неставало трябвало ръчно да ми сменят тарифата.

 

П.П Като чета и си правя извод че ако мина от Достъпна + на Оптима ще имам 3 мегабита така ли?А трябва ли да плащам нещо за да си сменя тарифата?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

няма такова нещо :) ако ще и 15 да вържеш пак ще излизат с едно ИП докато ЕК нети отпусне ип-та който да ползваш и ти да си направиш настройките в рутера.Предполагам тази такса от 12лв е за + още едно ИП, освен това което ти се полага :)

 

pcworm, благодаря ти, че освен съпорт на ДЦЦ се опитваш да се изявяваш и тук :).

 

По темата: има такова нещо, до 15 хоста след модема са free. Всеки си взема реално IP.

Link to comment
Share on other sites

Да, за съжаление, това е проблем в момента.

 

Има два варианта:

 

1. Добавяне на все повече отделни ъпстрийм канали, така че по-малко клиенти да споделят един и същ ъпстрийм.

2. Надстройване до ДОКСИС 2.0

 

По т.1 плана ни е до края на годината да се постигне N пъти по-голяма наситеност (N е търговска тайна ;) ).

По т.2 - няма да обещавам нереални неща, включено е в бюджета за 2008 г.; надявам се да бъде одобрено.

Link to comment
Share on other sites

Еми квот е такова, ще се надява за подобрение. За сега съм достатъчно доволен от тройното увеличение на доунлоуда на оптима.

Иначе поздравление, нета не спря по време на бурята онзи ден, това е показателно за много неща.

Link to comment
Share on other sites

kkk,

 

може и да греша, но ми се струва, че с новите скорости трасетата се затлачват и не се достига максимума в повечето случаи, като че ли има недостиг. Има ли такова нещо според теб или грешката е в мен, дали ЕК не обмисля увеличение и на капацитета като цяло?

Link to comment
Share on other sites

kkk,

 

може и да греша, но ми се струва, че с новите скорости трасетата се затлачват и не се достига максимума в повечето случаи, като че ли има недостиг. Има ли такова нещо според теб или грешката е в мен, дали ЕК не обмисля увеличение и на капацитета като цяло?

 

Преди вдигането на скоростите на 01.09, трасето до София бе ъпгрейднато с (N) Gbps, а международния канал с (M) Mbps. Отново N и M са "търговска тайна".

 

"Затлачването" както го нарече, се дължи на трасето, но и на задъхващ се хардуер. Предстои допълнителен ъпгрейд на трасето, плюс подсилване на хардуера.

Това ще намали времето, през което се усеща "затлачване". Ако някой обещае 100% от скоростите през 100% от времето - ще излъже. Целта е през 90% от времето поне 90% от скоростите.

Edited by kkk
Link to comment
Share on other sites

kkk,

можеш ли да ми обясниш изхода от следната ситуация. Предплатил съм пакет кабелна и интернет до края на годината. Лошото е, че съм предплатил за интернет на достъпна+, а както знаеш за нея няма увеличение на скоростите , а се плаща повече. Има ли възможност да се прехвърля преди да изтече този период? Песимистично съм настроен и се съмнявам ,че може да стане което е най-абсурдното нещо.

Link to comment
Share on other sites

kkk,

можеш ли да ми обясниш изхода от следната ситуация. Предплатил съм пакет кабелна и интернет до края на годината. Лошото е, че съм предплатил за интернет на достъпна+, а както знаеш за нея няма увеличение на скоростите , а се плаща повече. Има ли възможност да се прехвърля преди да изтече този период? Песимистично съм настроен и се съмнявам ,че може да стане което е най-абсурдното нещо.

 

Програмистите ни са наясно с този проблем и работят по решаването му.

Прати ми координати (адрес, име по договор, на каква тарифа искаш да си) на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Това не е нищо ново уж системата им е автоматична ама небаца.Едно време и аз като минах от Достъпна на Достъпна + ми обесняваха уж че ставало автоматично.След като 2 дена нямах нет им се обадих и се оказа че уж имали проблем и автоматично неставало трябвало ръчно да ми сменят тарифата.

 

П.П Като чета и си правя извод че ако мина от Достъпна + на Оптима ще имам 3 мегабита така ли?А трябва ли да плащам нещо за да си сменя тарифата?

 

Не, тя жената каза, че смяната влиза в сила от следващият месец. Така, че все още трябва да съм на Д+. Ама явно нещо са огелпили и ми бяха спряли нета и сега като им казах да го пуснат явно ме може, защото съм на Д+, а тази тарифа вече я няма и не могат да ме върнат на нея и се правят на чукнати и сега цял месец трябва да ровя в нета с мизерните 10-15к. Имам чувството, че съм в каменната ера. Един филм съм пуснал преди 5 часа и 44 мин. и до тук се е свалил 14%. До 4-5 дена може и да се е свалил...Нещастници! Поне да бяха направо ме преместили на новата тарифа с по-бавните скорости ама 130к пак ще ми е по-добре от 15к ама и това не се сещат да направят! Мизерници мрасни писнали са ми !!!! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Edited by Alien®
Link to comment
Share on other sites

kkk,

така като гледам си набрал скорост, та и аз да питам нещо :)

Няколко човека преди мен се оплакаха от това, че има нещо като прекъсване на нета на всеки 5 минути, което не е фатално (не ти дисконектва връзките), но пък е изключително дразнещо. Смятам, че голяма част от потребителите ползват интернет и за гейминг. В този си вид, услугата не става за тази цел.

Въпросът ми е: и това ли се дължи на хардуера, който предстои да бъде ъпгрейднат? И ако е така, да се надяваме ли, че след месец-два ще се оправят нещата? И ако не е това причината, знае ли се защо се получават тези 5 секунди загуба на пакети и ще бъде ли оправен проблема скоро?

Link to comment
Share on other sites

и моя нет от няколко ден се скапва здраво.супер изнервящо е,имайки впредвид че играя на борсата и не мога да следя курса.скоростите са ми старите,аз съм на Д+.даунлоуда е макс 150 кб/с,само ъп;оуда стана макс 70- кб/с и то вечер.през деня е м/у 15-45 кб/с.уж щеше да има някакви увеличения на скоростите,ама още не го усещем.някой с моята тарифа може ли да каже как са неговите скорости?а пък IP-то ми си е статично,ама беше променено юли месец.обаче нета забива много повече от преди и ако не вляза в local area connections за repair,даже и всички лампички на модема да си светят,нет няма.

Link to comment
Share on other sites

@edeam еми не разбра ли? И аз бях на Д+ и трябва да отидеш в офиса да си смениш тарифата, защото те няма да ти я сменят автоматично. Само гледай да не те преебът и тебе както мене.

Link to comment
Share on other sites

И ако не е това причината, знае ли се защо се получават тези 5 секунди загуба на пакети и ще бъде ли оправен проблема скоро?

 

Беше създаден "case", админите още не са се произнесли...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...