Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Ами при мен един VoIP рутер периодично загиваше та си писах програмка която да пингва през 10 сек нещо и ако не успее да го рестартира. Преди да се намесят шопите пак си получаваше динамично IP-тата ама не страдаше от този проблем. Откак минах на langame работата отново се оправи (само дето съм със статично IP което пък е друг плюс)... Отдавна бях вдигнал мерника на EK заради проблеми не само с нет-а ами и с цифровата ТВ ама пусти мързел не ми се занимаваше с дупчене на стени и т.н. ама накрая го направих и сега съм доволен...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Абе само при мен ли скоростта вече е 1 МЕГАБИТ, на най-ниската тарифа?!?!? 1055 kbps, по последен speedtest.net...

 

180810207.png

 

132 килобайта в секунда ми харесва, като за толкова пари... Пък днес за пръв път след дъжд не ми спря нета... и то какъв дъжд!!!

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

И при мен е двойно по-бързо за по-малко пари ето ви тест на Оптима

 

180947674.png

 

 

П.С. Преди месец бях на И+ и свалях по бавно, а таксата беше с около 25 лева повече ;)

Link to comment
Share on other sites

При мен няма увеличение.... Да не би, защото не съм сменил тарифите или?

 

Ами не знам, аз не съм сменял тарифи или каквото и да било, дори не съм рестартирал модема, както си браузвах и свалях разни неща, изведнъж ми направи впечатление трицифреното число на download-а... Само при предишните увеличения ходих да им мрънкам, защото един месец след официалното им въвеждане при мен ги нямаше и бяха смяни на IP-та, техници, глупости... (като техниците не знам какво можеха да променят... :blink: ) Ама важното е, че сега всичко е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Бреей,отдавна не бях теглил нищо,едва снощи забелязах увеличението :woot Че то е си е направо двойно :unsure: На най-мижавата ЕК тарифа съм(незнам сега как се води):

 

 

180998550.png

 

За тия пари направо пИрфектно,от Арена-та филмчетата се гледат онлайн с Моп-чето :)

Link to comment
Share on other sites

За тия пари направо пИрфектно,от Арена-та филмчетата се гледат онлайн с Моп-чето :)

На мен пък ми насичат много, хем съм на същата тарифа. Постоянно ми се изписва в горен ляв ъгъл 'low buffer'.... :(

Някой знае ли друг сайт, откъдето да пробвам дали ще тръгнат онлайн филми?

Link to comment
Share on other sites

Ами в петъшния брой на вестник марица пишеше в една статийка че евроком увеличават скоростите тройно от първи септември-напоследък нямам никакво време да пускам компа и за месец ми се беше събрало не повече от 4-5 часа в мрежата,днес обаче реших да проверя тоя работа и установих че спеед теста за българия показва 1024 kbits а за европейските страни варираше между старите 500 и тук таме до 700 -тъй че увеличение наистина има макар и не тройно-а може в следващите 2-3 дни да получим още нещичко в плюс(ай дано)

 

П-П Аз съм на 17.60 на месец

Link to comment
Share on other sites

lol на тарива от 18 кинта - 128 кб/с ... какво да кажа... пише, че е 320 kbit/s ама тея 320 ги хваща от дъжд на вятър... нет-а пада дразнещо за по 1-2-3 мин. на всеки 5-6 часа, големи пингове до сумати сървъри, ъплод-а да не говорим.. там просто положението е меко казано фатално.. ми 3 години съм абонат ама аман от др. седмица спирам и кабелната и нет-а то качествотот на услугите може да се представи като сравнение между Лада и Ферари... Лада .. хмм от кога това го наричат кола. ЕК преди бяха добре, получавах интернет който беше бърз за момента (като се има в предвид, че бях до тогава на dial-up .. това е някаде 2003-та), но сега... просто не отговарят на нуждите на потребителя.. аз не искам просто да отворя някакъв файл онлайн, а искам да го отворя бързо.. е, също не искам и телевизията да ми е с качесто като запис от кино... няколко пъти сменяха сплитери и какво ли не, ама промяна няма.. просто си е вгз с извинения.

 

П.С. Ако някой е доволен - жив и здрав да е, аз не съм и ми писна.

Link to comment
Share on other sites

lol на тарива от 18 кинта - 128 кб/с ... какво да кажа... пише, че е 320 kbit/s ама тея 320 ги хваща от дъжд на вятър...

 

Ей, не се научихте с тея kbit и kB какво значат.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми насичат много, хем съм на същата тарифа. Постоянно ми се изписва в горен ляв ъгъл 'low buffer'.... :(

 

Сложи по-голяма стойност на буфера-при мен е на 20000 :)

Link to comment
Share on other sites

направено е, просто явно сме шейпнати на ниски скорости ;)

@k-otixxx на мене тези не ми разправяй - не се ли научихте бля бля бля ;)

Но верно е, че много хора не правят разлика между килобайт, колобит, килограм и други :)

Link to comment
Share on other sites

Сложи по-голяма стойност на буфера-при мен е на 20000 :)

Я кажи каде е това чудо, че и на мен така ми пише, досега не е било възможо да се гледа онлайн с тоя скапан нет, но вече е реално и искам да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

10% Загуба на пакети,пинга варира от 50 до 2000 просто интернета е НЕВЕРОЯТЕН и вече съм се обаждал 15пъти,не рева просто ей така за спорта по форумите,и явно проблема не е локален а глобален.

Link to comment
Share on other sites

Имам същите 'подозрения' за динамичните ипта :wacko:

Определено - пинга падна, откакто ги смениха, ама такъв лаг много рядко е имало, че и е постоянен, надали се събират десетина минути на игра да върви като хората. Ако няма технически причини си е явна некадърност. Нет има, скорост има , онлайн игри - само за мазохисти.

Link to comment
Share on other sites

Я кажи каде е това чудо, че и на мен така ми пише, досега не е било възможо да се гледа онлайн с тоя скапан нет, но вече е реално и искам да пробвам.
значи,отваряш МОР-а после десен бутон върху него.След това с ляв бутон"preferences".След това избираш "Аdvenced".И единствената стойност ,която можеш дапромениш я правиш на 20000 kb.УСПЕХ :punk
Link to comment
Share on other sites

Тоя лаг при игрите започна когато смениха ИП-тата, от тогава винаги е така. Радвам се, че това ми е последния месец на ЕК... скоростта в момента е ОК ама с тея "фрийзове" не става номера за хората които играят он-лайн (то това е бъдещето на игрите според мен, след време едва ли ще има сингъл плей)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...