Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не знам откъде ви е инфото, и какви са тия слухове, но сега затварям телефона на съпорта, оттам ми казаха, че нищо не знаят за увеличения, а на въпроса дали на касите ще знаят повече, отговорът беше "НЕ".

А ако платя Д+ сега, на Оптима ще мога да мина чак другия месец :ph34r: .

Аз лично съм убеден, че това, което тук се приказва са празни приказки, абсолютно невъзможно тук скоростите да станат като в софия от 1.09. Дано не съм прав, но щом никой нищо не знае, аз лично няма да рискувам да напускам 1280 кбит при тая тъмна Индия, всичко е забулено в мрак, като в мрачните лондонски вечери по времето на Джак Изкормвача.

Айде ако някой е СИГУРЕН в нещо, само тогава да говори, моля.

Не коментирам, че момичето по телефона не беше чувало за Д+ тарифа.

 

EDIT: Нова информация.

От един от телефоните, които търсих съпорта одеве, сега ми звънят за неприето обаждане, и въпреки че викам, че съм се свързал одеве, питах пак за скоростите.

Момчето вика, че наистина от 1-ви скоростите стават като софия, Оптимата 3 мбит.

Т.е. според него няма набутване да минавам от Д+ към Оптима, даже напротив.

Решено, мианвам на Оптима :)

Тия 3 мбит добре дошли, каквито и съмнения да съм имал да сменям ISP, ако се осъществи тва, няма да мисля повече.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не коментирам, че момичето по телефона не беше чувало за Д+ тарифа.

Служителите на ЕК откраи време са си били "фани единия удари другия" ;) абсолютни професионалисти бих казал

Link to comment
Share on other sites

Преди да ни изравнят скоростите със софийските казваха, че няма да има увеличение. После казаха, че се очаквало скоро увеличение, което така и не видяхме. Сега пак казват, че няма да има увеличение :) Прегледайте темата назад да се уверите :)

Надявам се информацията на kkk да е достоверна.

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite!

Promqnata v skorostite na interneta e validno za vsichki nastoqshti i

bydeshti abonati na Evrokom Kabel. Shte se vyzpolzvate ot uvelichenieto.

S uvajenie :

Ekip Evrokom Kabel MB

 

Тогава това какво тряя да значи?? Като не вярвате на ккк

Link to comment
Share on other sites

Абе не видяхте ли какво ми отговориха на писмото в по-горния пост :confused

За мързеливите, дето не четат всичко - ето пак: :P

Това им писах онази вечер:

 

Кога възнамерявате да попълните в сайта на EKK информация и за останалите градове, в които EKK има покритие? От месеци проверявам за Пловдив (тъй като живея там), а информацията за абонаментните планове, цените и останалото е само за София.

Относно повишението на скоростите, което наскоро беше направено отново само за София, ми беше отговорено, че тъй като наскоро(?) тук сме имали повишение на скоростта, в близко време не се предвиждало ново увеличение.

Задавам тези въпроси, тъй като абсолютно всеки доставчик за Пловдив-град предлага минимум 2 пъти по-добра скорост при едни и същи тарифи с EKK, а има и такива, които предлагат доста повече от 2 пъти по-бърз интернет: http://www.netvisio.net/

 

Благодаря предварително!

 

Само за справка: От доста години съм абонат на Евроком - още от самото начало на разпространението му в гр. Пловдив. Винаги съм си плащал в пакет за цяла година както кабелната телевизия, така и интернета.

 

 

И това ми отговориха след няколко часа:

 

Zdraveite!

Rabotite se po obnovqvaneto na informaciq v saita na Evrokom Kabel, syshto

po vyvejdaneto na informaciq za vsichki gradove, v koito se pradlagat nashi

uslugi.

Otnosno skorostite na interneta v gr. Plovdiv - te shte bydat uvelicheni ot

01.09.2007g, kakto i shte se dobavi oshte edin nov abonamenten plan.

Informaciq za tazi promqna moje da poluchite na telefon 575 575 (izbira se

bez kod, telefonyt e na Centyr za obslujvane na klienti v Plovdiv)

S uvajenie :

Ekip Evrokom Kabel MB

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

175571306.png

175571725.png

 

Скорости от MegaLan София. Когато Евроком се доближат до подобни показатели, тогава ще се съглася, че гоним софиянци. :D

 

Но така или иначе 3Mbit са особено доволни като за нашите възможности. ; )) А, btw, увеличението на Оптима как се.. отчита всъщност? 3х1024Kbps или 3 пъти по реалните 1300Кbps?

Link to comment
Share on other sites

1300 не е Оптима а доколкото знам си е Д+

Оптима става 3х1024 :)

И къде ще сравняваш София с П-в. Наскоре четох за бол бг нет на сайта им, ми ако 50мбита ти се струват добре... Insane :sick

Link to comment
Share on other sites

175599740.png

 

Нали уж вдигнаха скоростите преди бая време - барабар download и upload? Т.е. ..това горе трябва да е Оптима, нали? :D

 

Питам, 'щото се чудя дали ще вдигнат заедно с увеличеното или без него. ;р

Edited by Ando Lomen
Link to comment
Share on other sites

Дано не ме удари каръка след този пост, но от 2-3 месеца насам, съм много доволен от ЕКК-то. Откакто почнаха да се отказват хората се подобри много ъптайм-а(не си спомняам скоро да съм нямал нет), на Д+ доуна се качи с 20к на 170к, а ъпа вече е 70-75к :)

И ако е вярно, че ще има увеличение от 1 септ. ехеее :)

 

Добре, че пошамаросаха малко фирмата да се събуди, преди няколко месеца беше много зле ...

Edited by Lil`Nigga
Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен, че ще има увеличение, но друго не ми харесва. Играя често онлайн и от време на време прекъсва за 5 секунди и после пак тръгва. Понякога не е чак толкова фатално, но пък е доста изнервящо. Това стана точно като направиха IP-тата динамични...

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

175571306.png

175571725.png

 

Скорости от MegaLan София. Когато Евроком се доближат до подобни показатели, тогава ще се съглася, че гоним софиянци. :D

...

мда, тоя пинг нема стигане :D иначе количеството верно изглежда внушително :rolleyes:

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

днес смених плана - от д+ на оптима, и на анекса, който подписах, се мъдреше 3072 kbps. само не разбрах, защо за пакетна цена - интернет + кабелна телевизия, ми казаха че ще е 43 лв., а не 42.

(досега намалението, че предплащаш пакетна цена беше 2 лв. - 30 лв. за Д+ и 16 лв. за кабелна, а предплащаш 44 лв., докато при 43 лв. намалението е 1 лв. - 28 лв. за оптима и 16 лв. за кабелна)

 

btw минима+ все още я нямат в системата си и изглежда, че на нея ще може да се мине едва след 01.09

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

аааа няма такава повърня ... последните 2 дни се посраха ... за човек който играе само онлине игри изобщо не е на харашо...кво е тва спрат го за 5 минути и го пуснат...

Link to comment
Share on other sites

Това е от сайта и сега чак ми прави впечетление. Възможно ли е такова нещо :blink:

Теоретично и технически, че и практически е възможно :D .

Та нали като дигат 3 пъти даунлоуда, трябва да запазят стария ъплоуд непокътнат, и затва барат коефициента.

Следващата им стъпка е да покачат ъплоуда до по=-човешки стойности, примерно 768 (96кбайт) няма да е никак зле.

И аз минах вчера на Оптима в очакване на събитието след 5 дена :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

при мен вече оптимата дойде като скорост - 128 kb/s, което е доста странно, тъй като промените в тарифния план преди влизаха в началото на месеца.

Link to comment
Share on other sites

при мен вече оптимата дойде като скорост - 128 kb/s, което е доста странно, тъй като промените в тарифния план преди влизаха в началото на месеца.

Аз трябваше да мина от Минима на Оптима от 1во число(Септ.), но съм от онзи ден, това трябва да значи че подготвят за новите скорости за да няма ала-бала

А колкото до Ъпа, еми щом вдигат доунлоуда според мен не е лошо да е така и Ъпа, защото ще си е извращени да сваляш с 3Мбита, 3072/6 =512~ 60к Ъп на фона на 380д. :huh:

Абе ще видим ква ще я накъдрят тоя път :laughing:

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

така и неразбрах каква ще е разликата м/у Д+ и оптима като цена и спеед ... и дали да се местя сега или да изчакам да видя какво ще стане след 1ви...

Link to comment
Share on other sites

в момента - Д+ - 160 kb/s, Оптима - 128 kb/s

след 01.09 - Д+ - 160 kb/s, Оптима - 384 kb/s

Само по себе си това, което казваш ще вкара средно интелигентния човек в дълбоки размисли какъв е смисълът от Д+ да съществвуа след 1-ви :) .

Може би едно от следните:

1. ЕК се надява поне още месец да извади последни хубави кинти от джобовете на Д+ ползвателите, които до 1-ви още не са се ориентирали какво става (поради 'невинната' липса на информация, освен слухове по форуми) или не им е това работата да следят постоянно какво става със скорости и цени.

Резултатът: Д+ са платили 30 лв и имат 1280 кбит, Оптимаджиите пък за 28 лв имат 3072 :blink:

 

2. ЕК ще бъде така дружелюбна автоматично да прехвърли Д+ абонатите си към Оптима като най-близка по такса, и Д+ да изчезне. Това не е ясно как ще стане освен като отидеш да си платиш, да те задължат, но аз като отидох вчера, нямаше такива изгледи, спокойно щяха да ми приемат Д+ таксата. Т.е. този вариант отпада.

 

3. Д+ се качва като скорост като Оптима, и остава само единия лев повече от таксата като минус на тази точка.

 

На мен т.1 ми се вижда най-вероятна, макар че е възможно и т.3, което ако стане, ще говори за някаква лоялност към абонатите, дано е така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...