Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Иначе в събота бях у един приятел, който е сключил договор за 2 години на 2 mbps тарифата и гледахме без никакви проблеми 3 поредни мача на най-високо качество. Отделно ми каза, че от както си е пуснал нета преди 2 месеца е имал само едно прекъсване за 2-3 минути. Повече от това не ми трябва да знам...

къде са тия мачове по интернет с високо качество?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не съм сигурен точно по кой канал ги гледахме, но пусна картината на цял екран и всичко беше перфектно ;)

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен точно по кой канал ги гледахме, но пусна картината на цял екран и всичко беше перфектно ;)

за едни "перфектно", за дурги - не. това е много относително. аз досега не съм попадал на stream, който да е с добро качество на картината, а почти всички не изискват скорост надвишаваща 100 k/s

Link to comment
Share on other sites

Iskam da vi pitam za neta na BTC. Zna4i toi e bezji4en i primerno s paketa instalirai sam si go installvam, i primerno otida nqkade na po4ivka za nqkolko dni moga li da si zema lap topa i internet paketa i pak da si polzvam sa6tiq net? Vazmpjno li e tova?

 

Ами аз питах преди време на телефона им за информация , та съм малко запознат по темата. Зависи за кой пакет говориш. Ако е от промоцията на Вивател - viva broadband ( линк ) - можеш . С този пакет - просто свързваш модема с който и да било телефон който има възможност за АДСЛ и влизаш в мрежата. Но с другите пакети на БТК ,който са само за интернет - неможеш.При тях модема се обвързва с даден телефонен номер и само от него можеш да влизаш в нета.

 

Между другото - за безжичен нет на БТК ,само аз ли чувам за пръв път ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

E kvo 6a mi kajete 4e se svarzva s telefona li? Nali uj tva reklamirat 4e e bez telefon? To ako i prez telefona e ebati i bozata?

ми много ясно, че е през телефона бе, пич. ти отде искаш да ти го пуснат тоя нет?! и рекламират, че телефонната линия ти остава свободна, а не че не е без телефон :lol: с къвто и интернет да си все ще имаш някво устройство, през което да минава тоя нет. я кабел, я сателит и т.н.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

ми много ясно, че е през телефона бе, пич. ти отде искаш да ти го пуснат тоя нет?! и рекламират, че телефонната линия ти остава свободна, а не че не е без телефон :lol: с къвто и интернет да си все ще имаш някво устройство, през което да минава тоя нет. я кабел, я сателит и т.н.

Пффф и през телефона и на тези високи цени. ОМГ! Оставам на ггбит за сега. Хуу не ви ли се струва прекалено скъп. И при това нямат и локален?

Link to comment
Share on other sites

Ми като цяло не е скъп за 38лв. 250кб от всякаде постоянно да не ти е лошо. При Визио за 42лв. ~120kbps и то не е постонна.

Пък и телефоната линия е свободна винаги и това не ти пречи и не взима допълнителни пари ... А, че няма локали - то дали от локала на ггшит с 300кб, реалните който са 90 на последък или от някой торент с 250кб мин. на БТК ;) не мисля, че ще се набуташ.

 

Аз съм решил новият нет ще е БТК ADSL 2mbps безкрай :P

Link to comment
Share on other sites

Ами аз питах преди време на телефона им за информация , та съм малко запознат по темата. Зависи за кой пакет говориш. Ако е от промоцията на Вивател - viva broadband ( линк ) - можеш . С този пакет - просто свързваш модема с който и да било телефон който има възможност за АДСЛ и влизаш в мрежата. Но с другите пакети на БТК ,който са само за интернет - неможеш.При тях модема се обвързва с даден телефонен номер и само от него можеш да влизаш в нета.

 

Между другото - за безжичен нет на БТК ,само аз ли чувам за пръв път ? :blink:

не е така броудбанда е комбинирана услуга (гсм+адсл)т.е. получаваш сим карта на абонаментен план + адсл който се включва към конкретен стационарен телефон.не може да си го слагаш модема кадето си искаш.просто плащаш една такса и за двете услуги и тя е 28 лв.

Link to comment
Share on other sites

Пффф и през телефона и на тези високи цени. ОМГ! Оставам на ггбит за сега. Хуу не ви ли се струва прекалено скъп. И при това нямат и локален?

ако ми кажеш кой доставчик в пловдив ти дава 240к външен за 38лв ще се съглася, че е скъп. както казах нета на бтк не е за хора, които са свикнали да лийчват от локалния като луди, той е за хора, които искат да имат ИНТЕРНЕТ -> international networking

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

не е така броудбанда е комбинирана услуга (гсм+адсл)т.е. получаваш сим карта на абонаментен план + адсл който се включва към конкретен стационарен телефон.не може да си го слагаш модема кадето си искаш.просто плащаш една такса и за двете услуги и тя е 28 лв.

 

всъщност е точно така. Знам какво е broudband-a , питах в офиса на БТК на Вазов , там ми казаха че може модема да се закачи за произволен телефон стига да има възможност за АДСЛ и после на друг , и после пак и така....... . Поне така ми обясниха служителките им : там модема не е обвързан с конкретен номер. Ако те са ме излъгали - лъжа те и аз.

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

LaN това няма как да стане ми се струва... попаднал си на нова служителка или на някоя дето има развита фантазия... Да го кажем така - мрежата на бТк е раделена на подмрежи (райони)... Във всеки район има бройка абонати - не може ти да си скачаш от район в район ей тъй на... ми ако решат всички от райони А и Б едновременно да прескочат в район В... не стаа... да не намесваме и билинга - нали някой трябва да плаща сметки за тоя интернет... или те идват на сим картата на Вивател? едва ли...

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

LaN това няма как да стане ми се струва... попаднал си на нова служителка или на някоя дето има развита фантазия... Да го кажем така - мрежата на бТк е раделена на подмрежи (райони)... Във всеки район има бройка абонати - не може ти да си скачаш от район в район ей тъй на... ми ако решат всички от райони А и Б едновременно да прескочат в район В... не стаа... да не намесваме и билинга - нали някой трябва да плаща сметки за тоя интернет... или те идват на сим картата на Вивател? едва ли...

 

точно. сметка е 28 лв за таксата на сим картата и интернета едновременно. Като си платиш сметката във Вивател за сим-а - плащаш едновременно и сметката за интернета. Мислех ,че съм го обяснил ясно. За да сте по-сигурни , обадете се на телефона им за информация или във някой от центровете на БТК. Мисля,че ще получите същият отговор (аз съм питал в 2 техни центъра за тая хава ,но не ме устройва скоростта от 64К ).

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

като чета за всички доставчици какво пишете и останах с впечатление че БТК е истината :) проблема ми е тоя договор за 2 год... само това не ме кефи... и разбира се можеше да е маааалко по евтино

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

като чета за всички доставчици какво пишете и останах с впечатление че БТК е истината :) проблема ми е тоя договор за 2 год... само това не ме кефи... и разбира се можеше да е маааалко по евтино

 

Двете години и мен ме притесняваха, но се замислих за две неща: Първо: Едва ли ше си спра нета някога, камо ли в рамките на двете години на договора; Второ: БТК показаха, че актуализират това което предлагат независимо от това, кой на какъв договор е, т.е. държат се честно, а не като практиката на всички ланки.

Link to comment
Share on other sites

дамм това с спирането на нет-а е ясно че няма как да стане :D но може след 6 месеца тези оферти да не са толкова добри и да има доста по добри и то за по малко пари (примерно) ... имам ВЪПРОС ? :) ако съм на договорза за 37лв мога ли да си пусна за 30 и обратното ? да съм на 30 и да пусна след 3 месеца примерно 37...

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

до колкото знам на всяка една нова оферта на БТК можеш да се пуснеш, НО преподписваш нов двугодишен договор. И така ако са ти оставали 10 месеца, пак стават 24

Link to comment
Share on other sites

мерси ;) видях имат промоция с ДЖЕФ и мисля да се възползвам и да взема 2ГБ флаш :bgrin: незнам колко струва тоя флаш ама щом е аванта :D XAXA

 

също така мисля да избера и 'инсталирай сам' пък дано нямам проблеми с инсталирането :)

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

до колкото знам на всяка една нова оферта на БТК можеш да се пуснеш, НО преподписваш нов двугодишен договор. И така ако са ти оставали 10 месеца, пак стават 24

не знам, ама ако наистина е така ... това ми се вижда малко като създаване на някаква крепостническа зависимост ... и в същото време много добре примислено от страна на компанията. все пак всеки гледа да извлече максималното в днешно време, като се опитва все повече да "ограничи" поведението на потребителя :) .... конкуренция му е майката :(

Link to comment
Share on other sites

не знам, ама ако наистина е така ... това ми се вижда малко като създаване на някаква крепостническа зависимост ... и в същото време много добре примислено от страна на компанията. все пак всеки гледа да извлече максималното в днешно време, като се опитва все повече да "ограничи" поведението на потребителя :) .... конкуренция му е майката :(

да, можеш да се включваш във всяка нова промоция, но трябва да преподпишеш договора :)

Link to comment
Share on other sites

"... ако иска преждевременно да прекрати договора - дължи месечните такси до края на договора..." - не греша, нали??? пфффф

а, как се плаща? т.е. може ли да върви сумата на таксата заедно със сметката на телефона?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...