Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От днес съм на ADSL 1024 безкрай и съм много доволен , толкова качествен нет не помня от кога не съм имал :D

Link to comment
Share on other sites

От днес съм на ADSL 1024 безкрай и съм много доволен , толкова качествен нет не помня от кога не съм имал :D

Би ли бил малко по конкретен, защото аз от другия месец и аз минавам на тази тарифа, кажи от торенти и от други външни сървъри каква връзка си достигал и поддържал.

Защото аз малко взех да се разубеждавам да свалям всичко с 128К, малко е кофти за филмите особено!

Link to comment
Share on other sites

аз имам същия проблем

поне не съм само аз. ще ги почакам още малко (и без това излизам), но като се върна, ако не са го оправили ще звъня на съпорта.

 

едит: Scooby Doo, от кой квартал си?

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам въпреки че мисля че знам отговора: Има ли чалъм да си пусна нет като съм си спрял стационарния телефон ?

Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам въпреки че мисля че знам отговора: Има ли чалъм да си пусна нет като съм си спрял стационарния телефон ?

 

до колкото знам - НЕ :)

Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам въпреки че мисля че знам отговора: Има ли чалъм да си пусна нет като съм си спрял стационарния телефон ?

Старо и малко изтъркано ама ме кефи

162380386145dacfcd6eaacie9.jpg

Link to comment
Share on other sites

imalo problem s mejdunarodniqt mi kazaha ot supporta nqkoi zabelqzal li e ? Na men mi pravi problem v izgrev mejdunarodniqt na BTK v centara nqma problem ?!

Link to comment
Share on other sites

Има наистина - на пресекулки е. Пропада за по минута-две и моментално пак идва. Това се случва по три-четири пъти на три-четири часа...

 

За центъра на София говоря и bTc 1024 BIZ

Link to comment
Share on other sites

Наистина имат проблем с международния.От Пловдиския support казаха, че скоро всичко ще е наред.

Търпение и топла храна само да има.....

Link to comment
Share on other sites

А някой пробвал ли е да върже АДСЛ модема за wireless аксеспойнт? Има ли някакъв проблем, някакво ограничение, което да не позволява да се ползва АДСЛ-а с аксеспойнт ?

 

Питам, щото домашната мрежа ми е с аксеспойнт и ако няма да може да се ползва, май ше се размина с АДСЛ-а. Сега съм на Евроком и няма проблеми с аксеспойнта.

Link to comment
Share on other sites

А някой пробвал ли е да върже АДСЛ модема за wireless аксеспойнт? Има ли някакъв проблем, някакво ограничение, което да не позволява да се ползва АДСЛ-а с аксеспойнт ?

 

Питам, щото домашната мрежа ми е с аксеспойнт и ако няма да може да се ползва, май ше се размина с АДСЛ-а. Сега съм на Евроком и няма проблеми с аксеспойнта.

 

ADSL-а ползва NAT и получаваш вътрешно IP 192.168.1.2

 

Настрой си access point-a или да получава IP автоматично или го задай твърдо и това е. Аз нямах проблеми с това.

 

поне не съм само аз. ще ги почакам още малко (и без това излизам), но като се върна, ако не са го оправили ще звъня на съпорта.

 

 

Мда... те поне вдигат за разлика от евроком-а напоследък. Доста малоумници има, но след няколко минути обяснения обикновено разбират че проблема не е в настройките за DNS сървъра а в това че няма нет от модема нататък и в частност не мога да пинг-на DNS сървъра както и всички други - пресният случай който ме изнерви докато успея да обясня че проблема е или в техния модем или някъде по кабелите след него а не в настройките на моя компютър. Но иначе са любезни и когато има проблем можеш да се обадиш. А проблеми рядко има като тези в Евроком да няма с часове/дни интернет...

Link to comment
Share on other sites

Абе и те говорят глупости...

 

преди малко точно след като пуснах предния пост в тая тема, че им пропада международния от време на време, и ми изчезна изобщо връзката... не мога да пинг-на гейтуея си даже. Звъня на съпорта, чакам десет минути за "консултант" и той ми изтърсва - имаме проблем с оптиката, за това така... Ква оптика кви пет лева?! Оптика от мен до гейтуея?! Да бе и едни мармоти... говореше наизуст младежа.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, само малко уточнение - говорим за АДСЛ за домашни потребители, нали? За бизнес тарифите знам, че със сигурност няма проблем, понеже един приятел е на такава. Но не познавам никого с АДСЛ "безкрай" и с аксеспойнт, за това реших да попитам тук.

 

Извинявам се, че забравих да уточня в предния си пост.

Link to comment
Share on other sites

Абе и те говорят глупости...

 

преди малко точно след като пуснах предния пост в тая тема, че им пропада международния от време на време, и ми изчезна изобщо връзката... не мога да пинг-на гейтуея си даже. Звъня на съпорта, чакам десет минути за "консултант" и той ми изтърсва - имаме проблем с оптиката, за това така... Ква оптика кви пет лева?! Оптика от мен до гейтуея?! Да бе и едни мармоти... говореше наизуст младежа.

 

Аз затова казвам че има много малоумни от техния support, но за разлика има кой да вдигне и ако имаш малко повече нерви ще успееш да му обясниш културно къде е проблема и накрая ще ти окажат съдействие. Аз преди се бях изнервил и 1 път не издържах и им теглих една здрава майна онзи обаче любезно ми обясни че се опитва да помогне и накрая се рабрахме. А с ЕК или не мога да се свържа или като се свържа ми мрънка някой, казва че ще дойде някой на място да погледне и това естествено не се случва...

 

 

djadomraz, само малко уточнение - говорим за АДСЛ за домашни потребители, нали? За бизнес тарифите знам, че със сигурност няма проблем, понеже един приятел е на такава. Но не познавам никого с АДСЛ "безкрай" и с аксеспойнт, за това реших да попитам тук.

 

Извинявам се, че забравих да уточня в предния си пост.

 

Да. За домашните потребители говоря то не че има голяма разлика - просто в тарифата и настройката на модема колко компютъра могат да го ползват (т.е. DHCP-то му колко IPта да раздава). Въпроса е аксес поинт-а ти какъв е точно, прави ли и той NAT и др. такива, но дори с 3 nat-a не трябва да имаш проблем (настроил съм на 1 място 2 рутера след този на АДСЛ-а и няма никакви проблеми - работи всичко)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

NAT върху NAT generaly не е много добра идея - почти гарантирано е, че ще се появят проблеми в един момент... Няма проблеми да имаш няколко рутера един зад друг (в крайна сметка това е "скелета" на глобалната мрежа), но това не предполага автоматично, че всеки един от тях прави NAT...

 

Ако наистина имаш NAT върху NAT по-добре помисли как да промениш топологията на мрежата, така че да го избегнеш... примерно с подмрежи... сега може и да е ОК, но не се знае кога някое приложение ще ти изгърми заради това. Примерно някоя VPN връзка...

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

аз си направих нет-а през рутер и всичко е ОК :) по принцип за нормалните тарифи не е позволено от бтк ама си правиш настройките и си екстра ;)

Link to comment
Share on other sites

Не забранено да имаш рутер и мрежа зад модема им. Не си разбрал.

 

Просто ако искаш модема им да изпълнява ролята на рутер в тая мрежа - плащаш допълнително за всяко писи зад него - тогава "отварят" DHCP и NAT на модема за толкова писита за колкото си платил. Но ако сам ще си я правиш мрежата - никой няма да те търси и да ти забранява, оправяй се щом можеш.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че ако няма централа на БТК в радиус от 2 километра(или нещо такова) до дома ми не мога да си пусна нет на БТК? Аз се намирам до централна гара, но според БТК ADSL Checker-a тук аз не мога да мина на БТК :cry

Edited by Vartkes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...