Jump to content
BulForum.com

Акционерно дружество ( АД)


Recommended Posts

Добър ден, трябва ми много спешно за днес 15.02 реферат по микроикономика за Акционерното дружество ( АД ) , всякаквка информация която може да се набави ще ми е от полза - с какво се занимава , на какви отдели се дели и т.н. Благодаря ви предварително ;)

Link to comment
Share on other sites

вид търговско дружество,ЮЛ

фирмата е предметна

капиталът е разделен на акции

начален капитал-минимум 50хил.лв.

дружеството отговаря пред кредиторите с цялото си имущество

акционерите не отговарят

може да се учреди от 1 ФЛ или ЮЛ

ръководи се от органи,акционерите не участват в управлението-купуват акции и събират дивиденти

учредяване-провежда се учредително събрание,на което се взема решение за учредяване,према се устав,записват се акции,избира се надзорен или съвет на дирикторите

уставът съдържа-фирма,седалище,адрес на управление,предмет на дейност,срок на дружеството;размера на капитала,вид,брой,права на отделните акции;органи на управление и мандат;преимуществата които учредителите запазват за себе си,начин на разпределение на печалбата

следва вписване в ТР-трябва да е приет устава,да е записан целия капитал като поне 25% са внесенида са избрани органите на управление

вписват се същите неща коита са в устава

следва обнародване в ДВ-декларативно действие

 

 

 

тва може да го ползваш като скеле и да си допълниш по отделните въпроси

Link to comment
Share on other sites

благодаря за предоставената информация, но ще се радвам ако някой ми осигури по-подробна информация относно този вид дружество

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...