Jump to content
BulForum.com

ПРАВО


sarkis_999

Recommended Posts

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ситуацията:

На познат синът му заминава за чужбина. До сега е живеел при родителите си. Има изтеглени разни кредити, които не е изплатил.

Въпрос:

Може ли да дойдат и да конфискуват имущество на родителите му, за това, че не си покрива кредитите?

Че отношенията им са такива, че той май няма да праща пари на родителите си да му покрават заемите.

Те не са му гаранти по кредитите, вземани са без гарант. Нищо не се води на негово име. Могат ли да задължат родителите му, само защото е живеел при тях, те да плащат?

Link to comment
Share on other sites

След като родителите не са били поръчители по кредита , не носят имуществена отговорност. По този кредит имало ли е някаква учредена ипотека. Ипотека може да се учреди от собственика на веща в полза на друго лице . Ако е имало такава ипотека , вещите които са ипотекирани може да се вземат. Във всички останали случаи длъжникът отговаря със личното си имущество . Ако работи на трудов договор , ще му взимат от там парите по кредита .

До колкото знам е теглил потребителски кредити от банка/и. Не е било за закупуване на нещо. Сигурно са били от тия кредити дето ги раздаваха на база само, че работиш и взимаш Х пари. Той като напуска работа, сега не знам от къде ще му ги удържат.

Link to comment
Share on other sites

Как вървят тарифите на добрите адвокати в България? Има ли нещо общо с разтърсващите 400-500 $ на час, които се споменават в американските сериали?

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Как вървят тарифите на добрите адвокати в България? Има ли нещо общо с разтърсващите 400-500 $ на час, които се споменават в американските сериали?

 

По принцип съвсем не. Разбира се има тарифи, които ще ти докарат инфаркт, но те не са свързани с консултация. Зависи какъв ти е проблема и при кого си отишъл. Обикновените конслутации не са в никакъв случай нещо недостъпно.

Link to comment
Share on other sites

Как вървят тарифите на добрите адвокати в България? Има ли нещо общо с разтърсващите 400-500 $ на час, които се споменават в американските сериали?

Преди 2 години платих 150 лева за консултация. Протече по следният начин. Пием кафе с адвокатката и обяснявам какво ме интересува. Отне 30 мин. приблизително. След няколко дена пием второ кафе и си получавам информацията.

Заслужаваше си всеки един лев, даже и бяха малко.

 

btw служители от следствието ми я препоръчаха :pirate.

Link to comment
Share on other sites

Казус:

При отказ от наследство при което наследодателят/наследниците -не/ е длъжник по обезпечени и необезпечени кредити, кредоторът може ли да се противопостави на отказа на основание чл.56, ал1 от ЗННД?

Edited by Shalome
Link to comment
Share on other sites

ЗННД е съкращение от Закон за нотариалната дейност , а чл 56 ал 1 от ЗННД се отнася до съвсем друго нещо . По принцип кредитор на наследник може да се противопостави на отказа , но не може кредиторите на наследодателя да оспорват отказа на наследника .

Защо да не може?

Наследниците се конституират по закон, т.е. те са наследници до момента в който съответният съд не удовлетвори молбата им за отказ...нали така?

А наследството се приема като права и задължения, следователно ако наследодателят е бил длъжник, то наследниците му автоматично също стават длъжници. Особено пък при положение, че и фактически са приели наследството/ в случая са конституирани от Съдия-изпълнител по изпълнително дело в което са представяни от адвокат и то много преди отказът им, който е поискан една година по-късно/

Така че би трябвало по силата на цитирания член и алинея да се считат длъжници и кредиторът да спечели при противопоставяне на отказът им.

Edited by Shalome
Link to comment
Share on other sites

Проблемът е гадна, адвокатска шитня :)

И сега се чудя по кой път да поема. Дали да събарям откази или да купувам от следващите наследници. Известно ми е, че и следващите имат откази, но поради чудесната ни правна система, тези откази, тъй като са общи могат да бъдат вписани в кой да е Районен съм в страната и не знам, ако закупя наследствен имот от наследник, чийто отказ не е вписан в съда по местонахождение на имота, дали сделката ще остане легитимна, ако в последствие някой я оспори представяйки ОТКАЗ-а на продавача с вписване в някой друг съд.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче, което е малко нестандартно. Има ли "процедура" за извършване на държавен преврат ? По какъв начин новопровъзгласилото се правителство става легитимно ?

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче, което е малко нестандартно. Има ли "процедура" за извършване на държавен преврат ? По какъв начин новопровъзгласилото се правителство става легитимно ?

По закона на джунглата :)

Ако Великите сили погледнат благосклонно на него.

Има технология на преврата в зависимост какво трябва да се превратява

Edited by Shalome
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,искам да се допитам до вас.Ако има някой компетентен или да ме насочи към добър адвокат ще съм безкрайно благодарен!!Разбира се ще си платя за консултацията..Та казусът е следния:Днес ненадейно ме посети опълномощено лице на чстни съдебни изпълнители "Луков и Горчев" за да ми връчи "Покана з доброволно изпълнение".Става въпрос за зъдалжения към EVN-Бългадия-Топлофикация,които баща ми,който е вече покойник от 3 години е натрупал за периода 2000-2002 година.Приложен е и изпилнителен лист от Пловдивския районен съд от 12.03.2004 година в който пише,че баща ми е осъден да заплати 643 лева.Въпроса ми е следния:Възможно ли е аз като негов наследник след като не съм уведомен за неговите задължения в продължение на повече от 2 години да оспорвам решението на съдя изпълнителя.Моля ви ако не можете да ми отговорите да ме насочите към компетентен юрист!!Става въпрос за главница 295 лева,а сумата с лихвите, разноски по делото и таксата на частния съдя изпълнител възлизат на 1700 лева!! :blink: Благодаря ви предварително!!

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря или получа информация, какви привилегии ползват инвалидите при регистрация на фирма(ЕТ, ЕООД и ООД)?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,искам да се допитам до вас.Ако има някой компетентен или да ме насочи към добър адвокат ще съм безкрайно благодарен!!Разбира се ще си платя за консултацията..Та казусът е следния:Днес ненадейно ме посети опълномощено лице на чстни съдебни изпълнители "Луков и Горчев" за да ми връчи "Покана з доброволно изпълнение".Става въпрос за зъдалжения към EVN-Бългадия-Топлофикация,които баща ми,който е вече покойник от 3 години е натрупал за периода 2000-2002 година.Приложен е и изпилнителен лист от Пловдивския районен съд от 12.03.2004 година в който пише,че баща ми е осъден да заплати 643 лева.Въпроса ми е следния:Възможно ли е аз като негов наследник след като не съм уведомен за неговите задължения в продължение на повече от 2 години да оспорвам решението на съдя изпълнителя.Моля ви ако не можете да ми отговорите да ме насочите към компетентен юрист!!Става въпрос за главница 295 лева,а сумата с лихвите, разноски по делото и таксата на частния съдя изпълнител възлизат на 1700 лева!! :blink: Благодаря ви предварително!!

За да ти отговоря ми е необходима още малко информация, ако не желаеш да я даваш тук, пиши ЛС.

Въпросите са ми следните:

1. Чия собственост е сега това жилище?

2. Имало ли е наематели или кой е ползвал жилището през периода на натрупване на задълженията?

3. Предекларирано ли е в данъчна служба, ако е, то кога е декларирано?

4. Кога е образувано изпълнителното дело?

Edited by Shalome
Link to comment
Share on other sites

За да ти отговоря ми е необходима още малко информация, ако не желаеш да я даваш тук, пиши ЛС.

Въпросите са ми следните:

1. Чия собственост е сега това жилище?

2. Имало ли е наематели или кой е ползвал жилището през периода на натрупване на задълженията?

3. Предекларирано ли е в данъчна служба, ако е, то кога е декларирано?

4. Кога е образувано изпълнителното дело?

1.Ами жилището е продадено от мен след смърта на баща ми през 2006 година.2.Не е имало наематели.Баща ми е ползвал жилището от 1999 до 2006 година когато почина.3.Да предекларирано е в данъчна служба.В смисъл аз съм го отписал,а дали са го декларирали новите собственици не знам.4.Изпълнителния лист е от 12.03.2004.Ако можете да ми помогнете ще си платя и черпя здраво!!
Link to comment
Share on other sites

1.Ами жилището е продадено от мен след смърта на баща ми през 2006 година.2.Не е имало наематели.Баща ми е ползвал жилището от 1999 до 2006 година когато почина.3.Да предекларирано е в данъчна служба.В смисъл аз съм го отписал,а дали са го декларирали новите собственици не знам.4.Изпълнителния лист е от 12.03.2004.Ако можете да ми помогнете ще си платя и черпя здраво!!

За изпълнителният лист разбрах, но не разбрах кога е образувано изпълнителното дело?

Link to comment
Share on other sites

За изпълнителният лист разбрах, но не разбрах кога е образувано изпълнителното дело?
Aми изпилнителното дело от частния съдия изпилнител е от дата 19.12.2008 г.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...