Jump to content
BulForum.com

ПРАВО


sarkis_999

Recommended Posts

Хич не съм знаел, че се води зелена зона - става дума за едно местенце до Парк Хотел "Москва", на което всеки ден има по 4-5 спрели коли. Един ден да видя, че е свободно, и ще ме гепят...

Но това с допълнението си струва да се провери. Днес ще говоря с адвокат и ще го питам. Мерси, че го отбеляза!

 

Май няма да го бъде - намерих статии в нета, датиращи от 02.2008, в които се споменават новите глоби. Дали не мога да обжалвам заради липсата на каквито и да било обозначения за зелена зона??

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Стига да е доказуемо ;) вероятно ще ти изтъкнат, че не е нужно да има такъв знак, поради обстоятелстовото, че информацията за статута на въпросното място - че е зелена зона - е обществено известна ама знае ли човек.Пък и тази глоба ми се струва ОГРОМНА.Спрямо другите които налагат - ама нали е от г-н Борисов :) ако търсиш актуална версия на нормативни актове и т.н. проверявай в lex.bg и страницата на общината - с в случая Софийска - изнасят инфото в интернет обикновено - в Плд мисля, че е така.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

статута на зоните не е обществено известна, освен ако няма наоколо табели за природен парк примерно. Зелените площи са определени в имотния регистър на съответната община.

 

психозис, виж в акта точно как е посочено местоположението на автомобила - адрес ли е само, или има и конкретно описание коя гума как е била разположена спрямо, бордюр, пътно платно, тротаар или други опорни точнки. освен това полицая, който е съставил акта не може да определи "на око" какво е "зелена зона", а трябва да го докаже в съда било чрез справка в общината и съответния регулационен план или нещо от сорта. След това пък някак си да докаже, че колата ти наистина е навлизала в границите на точно този имот в този период от време, което без геодезическо заснемане ще му е малко трудно Видеозаснемане преди август.2008 не е доказателство. Имаш право осен регулационния план на мястото да изискаш и справка какви дейности са извършвани от общината за озеленяването й. В случай че нямат записано да са затревявали или засаждали каквото и да е на точно това място, можеш да твърдиш, че това не би било "зелена площ", а "необработена" или дори тротоар :) Ако ти представят снимки, изискай оригиналите в електронен вид със съответните електронни подписи или доказателство, че не са били манипулирани. Ако нямат, съда трябва да назначи експертиза, което е яко проточване и пред тази перспектива, могат да се съгласят да го преформулират с нещо по-смислено или дори да се откажат. Приготви се да посочиш и собствени свидетели около обстоятелствата.

 

Адвокат ще ти го обясни по-добре, но според мен това са тезите, които можеш да ползваш и да твърдиш, че нарушението ти (с плащането на първата глоба си приел, че си извършил някакво нарушениене) попада в дефинициите на точно този параграф - или колата не ти е била точно там, или това не е било зелена площ. Преди заплащането на тези 500 лева подай декларация в общината, че ще обжалваш това НП и ще се изяснявате по съдебен път. Въобще не се връзвай на лафа "първо плати, пък после ще се разберем". успех.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
На свидетелство за съдимост какво пише, ако си с чисто досие, но те съдят в момента?

Неосъждан, докато нямаш влязла в сила присъда.

Link to comment
Share on other sites

На адреса, на който не живея, но ми се води като постоянен адрес, се е получило някакво измислено съобщение, че съм имала призовка и да съм отидела в Административния съд да си я получа. Отгоре с химикал пишело СПЕШНО или нещо подобно. Подписал се някакъв призовкар. Оставена е отвън пред вратата на апартамента.

 

На този адрес не живея вече четвърта година (живея в чужбина) а и фамилията ми е сменена - извещението е на старата ми фамилия. Последния път, в който съм се занимавала изобщо с някакъв съд, беше преди повече от 5 години (не помня точно), когато се наложи да се разкарам от Пловдив до Царево, за да давам свидетелски показания по някакво тъпо обвинение за кражба.

 

Някакви идеи дали може да става дума за това и въобще, с какво се занимава Административния съд? Какво ще стане, ако нито отида, нито се обадя на посочения телефон?

Link to comment
Share on other sites

След като не са ти я връчили лично не си длъжна да ходиш където и да е. Ако бях на твое място изобщо нямаше да се занимавам. Да не споменавам пък колко е малоумно да се остави призовката без да се връчи поне на роднини които да я предадат. Доколкото съм запознат щом не ти е връчена лично не носиш отговорност.

Link to comment
Share on other sites

Принципно ако не се подпишеш на призовката не се води за получена. Призовкарят няма право да се подписва. Има неприятен момент ако някой комшия подпише... Общо взето някой да прочете призовката внимателно, в нея ясно пише за какво те викат. Също така и с колко време разполагаш за реакция.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите. Стана ясно... На призовката не пишело, май, но призовкарят, който лично е дошъл впоследствие вечерта, обяснил - за някакво дело във връзка с предстоящ строеж на сграда става дума. Наистина не е пожелал да даде друг да се разпише, търсил е лично мен.

Link to comment
Share on other sites

Ако поискат справка от МВР и ти се потвърди адреса и пак не я получиш, ще се водиш надлежно призован ;) а едно време нямаха право да отказват сгащените на адреса( вход, етаж и т.н. ) подписваха и толкова, сега обаче могат да откажат - не се оставяйте да ви заблуждават да се подписвате на чужди призовки.

Link to comment
Share on other sites

щом не са те открили и не си говорила лично с призовкаря, то ти си нередовно призована. съдът има право в такива случаи да те отпише като страна по делото (ако изобщо си такава) и да си го гледа по същество без да те призовава повече. на самата призовка трябва да пише номер на делото, в кой съд точно и дата + час за явяване. до настъпването на тази дата със тази призовка адвокатът ти или друг твой упълномощен представител може да изиска по номера на делото в съответния съд преписката и да се запознае с нея. призовкарите не може само да казват за кво се отнасяло делото, щото може и да лъжат само и само, за да си връчат призовката и да си отчетат разходите, респ. приходите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Момчета.Много бих бил благодарен ако ми кажете дали е истина това,че ако имаш досие не можеш да кандидатстваш за висше образование??? :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Момчета.Много бих бил благодарен ако ми кажете дали е истина това,че ако имаш досие не можеш да кандидатстваш за висше образование??? :confused :confused

Ne

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте не всички.Приветствам домакините на тази тема,за услугите които вършат на съфорумниците.Та и моето семейство е пред правен казус за разделяне на наследсвени имоти,ще помоля за съвет...

Дядо ми е жив,баба почина -2 апартамента има на тяхно име( 1 и 2).Майка и леля са наследници.Но по взаимно съгласие татко и майка имат друг-3-ти апартамент(3),който ще прехвърлят на леля,а тя,ще си преотстъпи дяловете от 2-та на мойте родители,и дядо е съгласен на това...та въпроса ми е.

Какъв е най-добрия(сигурен и евтин) начин за прехвърлянето-завещание,покупко продажба..или....аз не съм много в час с тези неща?И как е по добре адвокат да изготви документите и после при нотариус,или направо при втория?Извадени са необходимите скици и оценки...

Предварително благодаря за подкрепата......

Edited by miki
Link to comment
Share on other sites

Какъв е най-добрия(сигурен и евтин) начин за прехвърлянето-завещание,покупко продажба..или....аз не съм много в час с тези неща?И как е по добре адвокат да изготви документите и после при нотариус,или направо при втория?Извадени са необходимите скици и оценки...

Покупко-продажбата е най - безпроблемна за един бъдещ момент. Ще има обаче повече такси.

Link to comment
Share on other sites

Ако се намираш в химерния свят, в който всички роднини са разбрани и нормални доброволната делба му е майката. Казусът ти е хем елементарен, хем много сложен. Дали можете се събра всички пед нотариус без да имате странични претенции (шампионска лига), дали всички наследници ще подпишат доброволно без странични условия и претенции - туй е семейната магия. Ако сте се разбрали и никой не прави ингели хващате адвокат да ви оформи документите, след което цялата група се явявате пред Нотариус да ги завери и се подписват всички страни пред него. Формата отново по мои спомени е дорброволна делба - поне допреди няколко години беше най-евтина откъм данъци и такси (тук отново да се произнесат пресните прависти с адекватна информация).

Link to comment
Share on other sites

Добре ,а доброволната делба дали е застрахована от бъдещи претенции и дали е сигурна,защото,то фактически няма да се дели нищо,а само се прехвърля....

Link to comment
Share on other sites

Ако участниците в нея са коректни (защото имам челен опит брат да съди брата и т.н. и туй да е фамилна вражда форевър) няма грижи и се спестяват пари. Пак казвам, тук има челници в практиката - те да кажат. Аз придобих апартамент и гараж с тоя финт, но татко ми не възнамерява да ми прави проблем. По принцип всички подобни сделки са атакуеми в съда.

Link to comment
Share on other sites

Добре ,а доброволната делба дали е застрахована от бъдещи претенции и дали е сигурна,защото,то фактически няма да се дели нищо,а само се прехвърля....

Доколкото знам продажбата е най - сигурният вариант. Затова и в предното си мнение ти написах да го направите по този начин. Най - добре да се консултираш с адвокат който е специалист в подобен род дела. Той ще ти обясни всеки един от вариантите. Преди време имах една позната която се занимаваше точно с този род дела. Трябва да потърся дали ще намеря някакви контатки.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам продажбата е най - сигурният вариант. Затова и в предното си мнение ти написах да го направите по този начин. Най - добре да се консултираш с адвокат който е специалист в подобен род дела. Той ще ти обясни всеки един от вариантите. Преди време имах една позната която се занимаваше точно с този род дела. Трябва да потърся дали ще намеря някакви контатки.

 

Ванка - чекни данъците при чиста покупко-продажба и ще ти стане лошо

Link to comment
Share on other sites

Ванка - чекни данъците при чиста покупко-продажба и ще ти стане лошо

Ще се постараят да го направят за възможно най - малката сума. Като се замислиш колко евентуални проблеми може да се спестят си струва.

Link to comment
Share on other sites

При такава сделка филма "Ще продам на лицето Х апартамента за 100 лева" не се прожектира, тъй като си има данъчни и пазарни оценки. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...