Jump to content
BulForum.com

ПРАВО


sarkis_999

Recommended Posts

Имам следния проблем.

 

Нова сграда строена на моя земя. Собственика на единствения магазин(аптека) е сложил възможно, най-евтиния климатик, като външното тяло е в дворната част.

Цяла зима въпросният "климатик" издаваше невероятни стенания, от които безсънието и хроничното ми главоболие се усилиха. Сега в топлото е малко по-безшумен, но не достатъчно.

Моят климатик е точно под прозореца ми и не мога да го чуя от този на аптеката.

Собственика на магазина няма апартамент или гараж в сградата. През зимата климатикът му видя сметката и на тротоара в дворната част.

Как мога да го накарам да го разкара или поне смени?

изцакай го с договора за наем - кажи, че трябва да се поднови / подобри / промени...накарай го да го подписвате наново и тогава добави нещо в този смисъл

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вярно ли е че ще променят закона, по който ако се признаеш за виновен падаш под минимума на члена ?

това не съм го чул покрай цялата дандания с ГПК и ТЗ, но принципно ако е за всякакви престъпления ще е доста тъпо

Link to comment
Share on other sites

изцакай го с договора за наем - кажи, че трябва да се поднови / подобри / промени...накарай го да го подписвате наново и тогава добави нещо в този смисъл
Какъв наем :confused
Link to comment
Share on other sites

това не съм го чул покрай цялата дандания с ГПК и ТЗ, но принципно ако е за всякакви престъпления ще е доста тъпо

 

Е те предполагам че ако го махат ще е за всички, иначе ще е дискриминация...

Link to comment
Share on other sites

Какъв наем :confused

Просто той се заблуди от изречението:

Нова сграда строена на моя земя....
...и помисли, че си собственика на сградата, която даваш под наем. :)

 

Между другото за шума си има норми, които ако се превишават се налагат глоби, доколкото знам...също така домсъветът ви може да вземе някакво решение, макар че не ми е много ясно как ще стане, тъй като повечето сте с климатици и всеки би се замислил дали утре и на него няма да му се случи същото... ;)

Link to comment
Share on other sites

Просто той се заблуди от изречението: ...и помисли, че си собственика на сградата, която даваш под наем. :)

 

Между другото за шума си има норми, които ако се превишават се налагат глоби, доколкото знам...също така домсъветът ви може да вземе някакво решение, макар че не ми е много ясно как ще стане, тъй като повечето сте с климатици и всеки би се замислил дали утре и на него няма да му се случи същото... ;)

Нямаме дом съвет. Сградата е почти празна, на тея цени трябва да си малоумен, за да купиш апартамент, особено толкова некадърно направен.

 

Ако шумът случайно е в нормите, може ли да се направи нещо въз основа на лекарски епикризи?

Link to comment
Share on other sites

Много тънка става работата.Но не вярвам да е в нормите щом ти пречи да спиш въпреки, че си имаш проблеми със съня.Може да ти прозвучи наивно, но опитай с блага дума...ако не намекни за евентуално замерване на нивата на шума.Не вярвам и на тях да не им пречи.

Link to comment
Share on other sites

Много тънка става работата.Но не вярвам да е в нормите щом ти пречи да спиш въпреки, че си имаш проблеми със съня.Може да ти прозвучи наивно, но опитай с блага дума...ако не намекни за евентуално замерване на нивата на шума.Не вярвам и на тях да не им пречи.
Аз съм единствения откъм климатика, другите заети апартаменти са навътре в двора и имат остъклени тераси.
Link to comment
Share on other sites

разбрах, че му даваш под наем магазин ли квото е там...щом като не е така, тогава сте съсобственици, а за такива има разпоредби за премахване на засадени дървета близо до съседния имот, но тук е по различно...мисля, че трябва да си говориш с него, ако не разбира от дума го заплаши - напиши една жалба и му я покажи и му кажи, че отиваш да я пускаш, ако не направи нещо по въпроса...ако и тва не помогне винаги може да се измисли иск и да го привикаме в съда - лекарските епикризи са си перфектно писмено доказателство и ще издържат в съдебна зала, пък и други ще има ;)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Необходим ми е добър адвокат в сферата на гражданското право, понеже имам проблем с топлофикация.

Бях сключил договор с един, който трябваше да разучи как стоят нещата, но всъщност не свърши нищо и само си прибра хонорара.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

кажи поне малко де - какво е станало и ти какво искаш...

п.с. само да не си оня завалия, дето го даваха по тв преди време - получил инсулт от 4 цифрена сметка за помещение, неизползвано от години...сега ще се мъчи за неимуществени вреди да земе някой лев

Link to comment
Share on other sites

Не не, баща ми има от преди да плаща дългове към топлофикация, обаче иска да се оттърве и да ги прехвърли на нас с мотив, че отдавна не живее тук и т.н.

Не знам какво е правил, но дойде писмо адресирано до майка ми, с което от ЕВН я канят да си плати. Тя е разведена с него от сумати години..

Партидата от друга страна се води на баща ми на името.. Абе голяма каша е :)

Искам да разбера дали наистина ние ще трябва да ги плащаме тия неща и ако да дали не може да се измисли нещо с прословутата давност.

Link to comment
Share on other sites

Интересен казус.... А на кого се води жилището в момента? Имай предвид, че ЕВН спокойно могат да прекъснат топлоподаването ако сметките не се платят. Подобна ситуация се получава ако например някой наемател натрупа неплатени сметки - дори послед да покажеш, че вината е негова, кредиторът не се интересува от това. За него нещата стоят така - обект Х има неплатени задължения към нас, докато някой не ги плати (без значение кой ги е натрупал) - услугата ще бъде прекъсната.

 

Така че може да се приготвиш за неприятности. Не съм сигурен дали 5-годишната давност в случая може да ти помогне - да кажат тези, които са по-информирани. Но при всички положения най-малко докато се влачат делата технически вие сте неизправната страна...

Link to comment
Share on other sites

Във връзка със системите на вписване - с окончателното преминаване към реалната система ще отпадне ли фигурата на съдия по вписванията (тъй като неговата функция ще се изпълнява от Агенцията по вписванията и ще се получи дублиране)?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам следния проблем :

Живея в двуфамилна кооперация и имам желание да си инсталирам слъчеви колектори (за топла вода) . Разбрах ,че покривът е обща собственост и за инсталацията ще ми е нужно нотариално заверено съгласие от съсобствениците, което няма начин да получа заради характера им и неразбирателство м/у нас.

Имам ли право да поставя слънчевите панели без съгласието на съсобствениците и могат ли те да ме заставят да ги махна на по-късен етап?

Има ли възможност да инсталирам колекторите на козирката на терасата ми, която се явява част от плочата на таванските помещения. Таванът е условно разделен за ползване със стени и врати и козирката се пада в моята част.

Благодаря Ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Във връзка със системите на вписване - с окончателното преминаване към реалната система ще отпадне ли фигурата на съдия по вписванията (тъй като неговата функция ще се изпълнява от Агенцията по вписванията и ще се получи дублиране)?

Не, няма да отпадне. Съдиите по вписванията са с различни функции от служителите на АВ, които вписват в имотните регистри:)

Link to comment
Share on other sites

Кой закон третира нарушаването на обществения ред в жилищни кооперации и блокове( пускането на музика, ремотни и т.н.) ?

Link to comment
Share on other sites

Кой закон третира нарушаването на обществения ред в жилищни кооперации и блокове( пускането на музика, ремотни и т.н.) ?

Н А Р Е Д Б А № 1 НА Общински съвет - Пловдив

ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И ОПАЗВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД, ЧИСТОТАТА И ОБЩЕСТВЕНОТО ИМУЩЕСТВО НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА ПЛОВДИВ..........не е закон, а е подзаконов нормативен акт, както сам разбираш :D

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

А къде може да се прочете?

Мен конкретно ме интересуват часовете, в които не може да се вдига шум. По точно има ли някъде указано, часове през деня, когато не може да се вдига шум.

Link to comment
Share on other sites

А къде може да се прочете?

Мен конкретно ме интересуват часовете, в които не може да се вдига шум. По точно има ли някъде указано, часове през деня, когато не може да се вдига шум.

 

По спомени в делнични дни след 22.00 не трябва да се вдигат патардии, почивни дни до 24.00. През деня от 14 до 16 часа също се водят "тихи" часове

 

Друг е въпроса дали някой изобщо спазва тези параметри :devil

Link to comment
Share on other sites

В делнични дни през лятото от 6.00 до 14.00 и от 16 до 23.00 можеш да вдигаш шум . Говорим за музика . АКо правиш ремонт трябва да уведомиш живущите в кооперацията 10 дена по-рано .

В почивни дни през лятото от 6.00 до 14.00 и от 17 до 24.00

 

В делнични дни през зимата от 8.00 до 14.00 и от 16 до 22.00

В почивни дни през зимата от 10.00 до 14 и от 17 до 21.00

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...