Jump to content
BulForum.com

ПРАВО


sarkis_999

Recommended Posts

R_a_p_t_o_R ти разяснява процедурата по актовете за нарушения на правилата за движение по пътищата и техните производни, но аз подозирам, че твоят акт може би е от друго естество - административен или друг? Ако търсиш адекватна помощ - опиши по-подробно проблема: за какво е акта, кой ти го е съставил и други такива подробности.

 

 

Еми аз по нагоре съм написал "Едит : виждам че си написал КАТ само че на мен акта ми няма нищо общо с управляването на автомобил или нещо такова"

 

 

Моя акт е за цитирам "Нарушава спокойствието на обитателите на съседните жилищни сгради със силна музика , от музикална уредба" чл. 4 ал. 1 т. 7 от наредба N 1 на Община Пловдив

 

Написан ми е от второ РПУ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хахахахаха - и такова са ми писали. След време - месец и повече - ще получиш известие, че в местния пощенски клон има "подаръче" за теб. Като отидеш да го получиш ще си видиш наказанието. Моето беше 100 лева - никога не го платих. Според мен изобщо не трябва да се притесняваш за него. Прибери си го за спомен както направих аз.

Link to comment
Share on other sites

WOW 100 кинта тея май не са наред иначе пишештия ми акта каза че по един или друг начин ще го платя ( с данаците ) основното ми притеснение беше че няма да мога да излезна извън България но май ще мога. А размера на глобата зависи ли от някакви фактори , час , ден от седмицата или дали някой съсед ги е повикал ?

Edited by redmadman
Link to comment
Share on other sites

Глобата е стандартна. Интересно е че моята бе подписана от районния кмет хахаха. Има вероятност да има промяна в цифрата, моята е отпреди 6 години. Но пък ако има промяна тя ще е нагоре... За излизане от страната не смятам че ще имаш проблеми. Иначе просто си трай и не плащай освен ако нямаш друг избор.

Link to comment
Share on other sites

Но преди 5-6 години правилата на играта бяха други. Не съм убедена, че още мерят със същия аршин. Сега вкарваха нови електронни системи за следене на точно тези несъбираеми средства. Може и да могат да намерят начин да си ги платиш, но едва ли ще са пречка за излизане в чужбина.

Link to comment
Share on other sites

При поръчка на части за кола от чужбина( US ) трябва ли да се плаща мито?Т.е. те ми правят доставка до БГ, мито има ли на стоката и как се изчислява?

Link to comment
Share on other sites

здравейте,имам следния проблем:съсобственник съм на парцел с друго лице.парцела по нотариален акт е 400 кв.м.а по скица от общината е 427 кв.м.придаваемите площи към парцела са 12,5 кв.м.на него има две едноетажни стари къщи,които са една до друга и един гараж.аз съм собственник на 50% от парцела ведно с едната къща +1/16 от другия парцел с 1/4 от другата къща.гаража е узаконен на 3 лице,но без земята да е негова.имам 3 въпроса и ако може някой компетентен да ми помогне ще съм благодарен.

 

1.възможно ли е този парцел да се раздели на два отделни ?

2.застроителния план на тоя парцел ще се запази ли ,ако се разделят наполовина и да действа на новите два парцела или трябва общината да прави нов застроителен план?

3.какво става с гаража(който е на 3 лице) и старите къщи след като те навлизат взаимно в другия парцел?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

 

тази 1/16 + 1/4 от къщата съм ги придобил след съдебна заповед без право на обжалване

Edited by ikin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
здравейте,имам следния проблем:съсобственник съм на парцел с друго лице.парцела по нотариален акт е 400 кв.м.а по скица от общината е 427 кв.м.придаваемите площи към парцела са 12,5 кв.м.на него има две едноетажни стари къщи,които са една до друга и един гараж.аз съм собственник на 50% от парцела ведно с едната къща +1/16 от другия парцел с 1/4 от другата къща.гаража е узаконен на 3 лице,но без земята да е негова.имам 3 въпроса и ако може някой компетентен да ми помогне ще съм благодарен.

 

1.възможно ли е този парцел да се раздели на два отделни ?

2.застроителния план на тоя парцел ще се запази ли ,ако се разделят наполовина и да действа на новите два парцела или трябва общината да прави нов застроителен план?

3.какво става с гаража(който е на 3 лице) и старите къщи след като те навлизат взаимно в другия парцел?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

 

тази 1/16 + 1/4 от къщата съм ги придобил след съдебна заповед без право на обжалване

ти направо зададе казус за изпит за нотариуси :rolleyes:

ако искаш сериозен отговор - ЛС :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Могат ли да те осъдят ефективно заради сбиване (футболно хулиганство)?

Link to comment
Share on other sites

Могат ли да те осъдят ефективно заради сбиване (футболно хулиганство)?

 

Зависи какво си извършил.... Една средна телесна например и си готов поне за условна. При имуществени щети е различно. С две думи както се казва - според зависи :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Могат ли да те осъдят ефективно заради сбиване (футболно хулиганство)?

дребно хулиганство...осъден си условно /при чисто съдебно минало/ по бързото производство за нула време...ако е нанесена телесна повреда - леката се преследва по частен иск от потърпевшия, а средна и тежка от държавата...нещата се усложняват :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Според мен може да се квалифицира като дребно хулиганство, което е само административно нарушение.

Иначе за общия състав наказанието е лишаване от свобода до 2 г. или пробация.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали сте чули за случката в Сандански - фенове на Локо Пловдив се смотали с ЦСКАри, почупили им автобуса и т.н. До днес са арестувани около 40 души локомотивци. Според статия в "СЕГА":

Очаква се феновете да бъдат осъдени на до 25 дни задържане под стража, глоба, общественополезен труд, както и да получат забрана да посещават спортни мероприятия от 1 до 2 г.

В същото време, доколкото разбирам, ги обвиняват по член не знам си кой от НК, според който се давали 3-5 години лежане. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Копче ще се изненадаш доста ако разбереш за какви дребни на пръв поглед провинения какви сериозни наказания предвижда закона :devil

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали сте чули за случката в Сандански - фенове на Локо Пловдив се смотали с ЦСКАри, почупили им автобуса и т.н. До днес са арестувани около 40 души локомотивци. Според статия в "СЕГА":

 

В същото време, доколкото разбирам, ги обвиняват по член не знам си кой от НК, според който се давали 3-5 години лежане. :blink:

Всъщност ето по този закон ги съдят, който е специален спрямо Указа за борба с дребното хулиганство, за който е споменала Е.Т и съответно изключва приложението му. Но ако са налице данни за престъпление от общ характер, си отговарят и по чл. 325 от НК или за друго престъпление, каквото са извършили. Преценява се най-вече в зависимост от степента на обществената опасност и от важността на деянието.

Под 'ефективно наказание" какво разбираш? Да не е отложено с изпитателен срок или нещо друго?

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

Пич ,хората с обвинения за пране на пари излизат от България ,ти за някакво адм.нарушение ли няма да излезнеш ?! Сега ,Раптор дава добри идеи да не се плащат тия глоби ,защото администрацията е твърде мудна и през това време изтича давностен срок ,след който не може да се направи нищо. За актовете от ПТП статистиката показва ,че само 5% се плащат .

 

Саркисе умря и тоя кон - вече гонят жестоко - данните се въвеждат и подбарат ли те за 1 плащаш всичко. Специално от актове, последвани от НП с определени наказания мърдане няма - ако искаш да си вземеш талона разбире се :bgrin:

 

Навремето в КАТ имаше вътрешни хора дето подаваха парите в закуски (просто бе нужно да познаваш правилните хора). Много актове изчезваха още в деловодството преди да бъдат заведени, но и това отмина. Сега вече тази услуга почти не се извършва. Поне не и в тогавашния лесен вид. Минаха тия години.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Саркисе умря и тоя кон - вече гонят жестоко - данните се въвеждат и подбарат ли те за 1 плащаш всичко. Специално от актове, последвани от НП с определени наказания мърдане няма - ако искаш да си вземеш талона разбире се :bgrin:

 

Навремето в КАТ имаше вътрешни хора дето подаваха парите в закуски (просто бе нужно да познаваш правилните хора). Много актове изчезваха още в деловодството преди да бъдат заведени, но и това отмина. Сега вече тази услуга почти не се извършва. Поне не и в тогавашния лесен вид. Минаха тия години.

всъщност аз с нетърпение очаквам да ми задържат талона отново и да го атакувам този път пред съда. не е логично без да ми е наложена наказателна мярка "отнемане на свидетелството за управление" от съд или дори от местния КАТов шеф, то практически да бъде неизползваемо, тъй като талона+акта "още не били пристигнали".... куриерските им и административни проблеми са си само техни и не трябва да стават мои и да вися по опашки за моя си талон.

те се позовават на закони за отнемането и задържането, аз също ще се позова както на закони и други административни актове, така и на конституцията, където ясно е записано че само съд може да определя наказания и че всеки е невинен до доказване на противносто.

Link to comment
Share on other sites

Имам следното питане. В жилищна кооперарция на първия етаж има офис. Има ли фиксирана сума по закон, която трябва да плащат офисите за поддъжка на входа(тъй като те не плащат асансьор, но пък човекопотока е най-голям би следвало да плащат най-много)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, направо към въпроса -

С един приятел спорим относно следното нещо - аз съм чул, казвали са ми хора, където мисля че са запознати нещата, че "току така не може да се купува общинска земя и да се строи където и каквото и да е, има си градоустройствен план". Аз му казвам, че примерно заведението "Де Ниро" в Тракия... за него човека който е собственик е купил само ПРАВОТО ДА СТРОИ ВЪРХУ ЗЕМЯТА, НЕ И САМАТА ЗЕМЯ, общината не може така да разпродава земи. Човека може да притежава сградата, но не и земята. Както е и с кооперациите, апартаменти и т.н. Различно е от това да имаш собствен парцел някъде в града от бабя и дядо завещани, става дума за това че собственика на заведението не притежава земята, поне аз така твърдя, от обща култура и мнения на познати - това е моята позиция, а моя познат с който спорим - твърди че човека си притежава и земята.

Моля за хора които са запознати с закони или могат да дадат мнение, да го направят xmas.gif

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем.

 

Нова сграда строена на моя земя. Собственика на единствения магазин(аптека) е сложил възможно, най-евтиния климатик, като външното тяло е в дворната част.

Цяла зима въпросният "климатик" издаваше невероятни стенания, от които безсънието и хроничното ми главоболие се усилиха. Сега в топлото е малко по-безшумен, но не достатъчно.

Моят климатик е точно под прозореца ми и не мога да го чуя от този на аптеката.

Собственика на магазина няма апартамент или гараж в сградата. През зимата климатикът му видя сметката и на тротоара в дворната част.

 

 

Как мога да го накарам да го разкара или поне смени?

Link to comment
Share on other sites

Има наредба от общината,според която могат да се глобяват собствениците на шумни климатици или такива които капят на тротоарите.Иди до общината и пусни жалба,тъкмо ще видиш над колко децибела беше шума

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...