Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Аз смених Кулбокса с Булсатком, не гледам ТВ почти и плащах 30лв на кулбокса. При Булсата хванах промоция черен петък и си предплатих за година 100мбит нет и ТВ за 10.50лв което мисля никъде го няма като цена :) 

За месец вече нета им е доста добре. Но аз не съм предирчив, нормално торенти, брауз, нетфликс. Сега си гледам и ТВ през интернет, чаках Кулбокса да пусне 5г мисля и че след още 5 няма да имат ТВ през интернет и през мобилни у-ва, нета им е бетон но до там, доста са консервативни.

 

Равбосметката е че съм доволен и спестявам за същото нещо 20лв което не е малко при промоцията което хванах (но и при стандартната цена пак ще се пести 10лв)!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Потвърждавам и аз. Вече съм в предизвестие към тях. Стига толкова. Ще направим 10 годишна любов, последните бяха по навик :)

Не че някой от отстрещната страна особено се впечатли, че го напускаш. То и не очаквам, все пак цитирам мнение от високо ниво по друг казус тук: "можем да си го позволим" ;)

То и "Тест"-овите канали явно се наложи да си ги позволят :blush: :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Не сте само вие и при мен е така на 3 адреса. На другите, където имам Кулбокс, е защото няма Булсатком. С тези цени и условия - трудно. Но за тях е важно друго - да се забавляват... Та нека кОпонът продължи.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление нямат по-евтини тарифи, което за голям брой абонати, липсва. Ако имаха тарифа 200-300 мбит за нещо като макс 18 лв, щяха да избият рибата.

Хубаво е гигабита, колкото и рядко да се "среща" дори по родния интернет (освен разбира се торенти), но точно защото се среща рядко, явно доста хора започнаха да размислят.

От друга страна, много по-често вече се срещат сайтове, CDN-и и т.н., където се виждат 20МБ/с-ови скорости, и рядко, но някои файлове 100-150МБ примерно, като ги свалям, се свалят за време, което предполага 50-60+МБ/с. (тук отчитам особеността на някои браузъри да почнат спекулативно сваляне преди да си потвърдил диалог бокса за Download).

За момента според мен, 200 мбит тарифа би била най-ефективна по отношение на скорости, и атко се комбинира с добра цена... Защото гигабит макар и много, на фона на цената, която останалите го предлагат е Ок, но при условие, че 99.9% от хората и 200 мбит ще им стигне, 25 лв идва лееко ту мъч :) . Но всеки си решава, това им е политиката и наличните тарифи, не трябва да има сръдни при напускане и т.н., всеки си избира кое да ползва.

Честно казано, освен дедикейтед влакното до всеки абонат поотделно при Кулбокс (което не дели бандуита със съседите по никакъв начин поне до техническия възел), другото, което ме възпира за нещо като булсат, е 100-те мегабита - наистина много често се усещат поне 200 мбит към доста дестинации.

Link to comment
Share on other sites

100-те мегабита може да се окажат проблем при повече IPTV-приемници.
Трафик при гледане на HD-канали на 3 и 4 приемника:

 

3xTV-HD.png 4xTV-HD.png

 

Приоритизирането на трафика става задължително изискване.
 

Link to comment
Share on other sites

Не съм видял още с 4 приемника на 100 мегабита да има проблем. Ся, това, че не съм видял, не значи, че не е възможно. Ако се мине на 4К, тогава ще е проблем, но реално това няма да се случи...

Link to comment
Share on other sites

Да, по принцип.

Но съвсем принципно, защо при гигабит да не е проблем това?

Пускам торенти при пуснат HD канал и няма никакви проблеми, дори когато торента върви с 95МБ/с, реално колкото когато не е пуснат IPTV. Вероятно трябва да има нещо доста над 12Mbit/s за да поне да сече..

Link to comment
Share on other sites

Пусни и едновременно нещо за сваляне и ако нямаш приоритизация на трафика, ще видиш.

 

Ти влизаш в сложни схеми, 4 бокса, нещо за сваляне... Това няма как да се случи при повече от 1% от абонатите, знаеш го... Да не говорим, че за едно обикновено домакинство, едни 50 мегабита са ПРЕДОСТАТЪЧНИ, поне на този етап. Оттам надолу е кофти, но 50-100 е ок. Да, 1Гбит е по-добре, но при тези цени, отношение и "забавления", ще мИ извиняват.

Link to comment
Share on other sites

Знам, знам... т.нар. обикновено домакинство слага рутер за 25 лв. (макс. 30) и после псува бъгавата телевизия и скапания доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Ама чакай, домакинството с 25 левов рутер обикновено е с такъв, даден от доставчика, а телевизията не върви през него, а е преди него по VLAN-и доколкото знам :Р .

Кои телевизии днес към даден ISP вървят след рутера като обикновена IPTV? Не че знам дали няма такива (примерно булсат като изключение с техния фюжън), защото от телевизия не съм се интересувал.

Link to comment
Share on other sites

В последните постове (от тази година) се обсъждаше доставка само на интернет и евентуално телевизия, независимо от ISP.


За да е читава IP-телевизията, ISP-то не само я "цепи" с VLAN-и, ами я пуска по мултикаст UDP, че да товари по-малко боксовете.

Link to comment
Share on other sites

Който иска читава IPTV, не гледа с рутер от 25лв. и както казва Теди, комбинираната услуга е с телевизия отделена от нета. Тоест мачът си бичи, независимо от нета...

Тези като нас, които са на отделна IPTV, си купуват читаво оборудване или ползват суич /в моя случай/ и пак няма проблем. Без приоритизиран трафик и нетът си е нет и телевизията си е телевизия на 3 бокса...

Link to comment
Share on other sites

 

не трябва да се изчаква линията да покаже, че не може да зареди. Трябва да се спре и рестартира преди това, още като започне зареждането и по време на движението на линията да се извърши рестарта. И за мен това беше изненада, но техниците действаха точно така - още с първите милиметри на движение на линията рестартираха 3-4 пъти. Пробвай и по този начин. Успех!

 

Инструкция за употреба на фюжън. Само знахарка и баячка липсват в изискванията за стартирането му. :D

 

Мой познат върти 4 Маг-а през Тотолинк за 25 кинта, останах много изненадан, но ми каза, че не е имал никакви проблеми до сега (4-5 месеца).

Link to comment
Share on other sites

Зависи, я му кажи да пусне 4 HD канала и клипче в тубата. Ще се учуди от "резултата", но реално щом така си работи и не усеща проблем, няма какво да му даваш акъли да го разбутва... :grin:

 

Нали знаеш - Ако нещо работи, не го пипаш, а ако не работи - пипал си го!!!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Който иска читава IPTV, не гледа с рутер от 25лв...

 

Не знаеш колко ентусиасти съм виждал, дето с такива рутери и съответния интернет за 10 лв., решават, че са велики и си пускат IP-телевизия (и ей ся ще прецакат всички) пак за 10 лв.

И после, както казах преди няколко поста, псуват бъгавата телевизия и скапания доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Е, това са македонски истории. Такива, да си трошат главата. Това е типажът, който се връзва на обявите за 70лв. на андроид бокс от OLX, с обещание за вечно безплатно и всичко и накрая, на втората седмица като спре, се чувства "прецакан за пореден път", но не разбира, че е от собствената му глупост... 

Link to comment
Share on other sites

но реално щом така си работи и не усеща проблем, няма какво да му даваш акъли да го разбутва... :grin:

 

 

 

Защото после аз трябва да се занимавам... :)   

 

Има ли някой ползващ фюжън от Булсат? Интересно ми е дали имат някакъв минимален напредък за 3 години. По наблюдения на форума им, става по-зле, но знае ли се. 

Link to comment
Share on other sites

Имам, седи в шкафа и се плаща редовно. Когато го пусна, работи без забележки. Услугата им е направена идиотски и ме дразни, но работи безупречно, тоест не прекъсва, не накъсва, не блокира. Друга тема е, че ако искам да пусна нещо на шифт, така се напрягам, че докато стигна до там, откъдето мога да го пусна, съжалявам, че съм си включил телевизора изобщо, та поради това седи в шкафа. Чувал съм оплаквания, но винаги, ама винаги става дума за кофти нет, а андроид боксовете, какъвто, всъщност е Fusion да много чувствителни на нет...

Link to comment
Share on other sites

Аз още имам сателитно оборудване, предложиха ми да им предплатя за 6 месеца (общо 30 лева ) и ги оставих за бек ъп евентуално. Докато ползвах фюжън ми идваше да се гръмна. Толкова често рестартиране и разни други дребни, но много дразнещи проблемчета ме отказаха, явно все пак има някакъв напредък. 

 

Пп от Нетгард или не си четат пощата, или всичко е нелегалка, още нямам отговор. До догодина ако не са отговорили, слагам 8 Маг-а и ще им стопя оптиката. :D

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Мен ме човръкна това с приоритизирането. И другаде съм слушал как е задължително едва ли не, при IPTV (или друг стрийминг) да се прави това.

Сега пак пробвах, докато върви HD канал, пуснах няколко торента за да максимизирам, около 92+МБ/с. Еми не видях накъсване и нищо.

Нали се прави буфериране, на какъв признак се разпределя трафика, г/д поравно между конекциите ли, защото тогава би имало смисъл - 1 TV конекция срещу няколкостотин за торентите. И тогава при по-бърз нет това да е по-малък проблем..

Link to comment
Share on other sites

Към момента, по-добър вариант за ТВ от MAG, не се сещам. Казвам по-добър, не по-евтин :grin:

 

@tedy - пусни на HD канал и тогава пусни торентите.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

 

@tedy - пусни на HD канал и тогава пусни торентите.

Е, не четеш ли :) , нали това съм написал, вървеше ХД канал, и пробвах да пусна 30-тина ГБ торенти.

 

Та ако има някой на 100мбит интернет и ползва IPTV (след рутера си) ако може да се намеси с подобен експеримент..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...