Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

На Евроком само телевизията им става и то основно цифровата. Не гледам много но жена ми скоро не се е оплаквала значи поне това което тя и малкия гледат не е правило проблеми. За интернет обаче са под всякаква критика като гледам на моя тъст компютъра как едвам успява да си провери пощата. Ако и телефон се закичи отгоре не знам какво ще стане. Ако интернет ти трябва колкото да отвориш форума, пощата и още нещо за около 15 минути на ден - тогава да, но ако ще правиш нещо повече от споменатите - в никакъв случай Евроком.

 

На N3 от интернета съм доволен (не съм с модем). Не знам на Divaka какво не му харесва - при мен са стабилни и работи доволно бързо. Телевизия ползвам от ЕК заради един детски канал който само чакам да го "израсте" малкия и може да мина на N3.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Който се чуди за Евроком да пита мен : )) От вчера и днеска загубата на пакети се увеличи от нормалните 10% на 30-40%. Резултата е че не иска и гугъл да отвори. Обадих се на съпорта макар че знам че няма смисъл и отново не се учудих - само дето не ме навикаха задето им звъня, че нямам нет. Телефонната им услуга съответно е ясно колко може да се разчита на нея в такъв случай. Друг е въпроса, че от ек телефона не може и да се звъни на Петрол мобайл и нюз мобайл въпреки, че тези виртуални гсм оператори ползват мрежата на Мтел, предполагам и на други номера няма да може.

Телевизията я бива ако не се сравнява с други доставчици. За бтв синема не са и чували или за 1,2,3 часа назад на важните канали. Зелените черти които се появяват на много канали са за спокойствие на гледащия

Това не се нарича тройна услуга, а тройна набутка.

 

Ако някой иска да плаща за да няма нет и да го изкарват виновен за всичко нека да заповяда на Евроком/Кейбълтел : ))

Горещо ги препоръчвам с 3 ръце : )

Edited by BlackRam
Link to comment
Share on other sites

Искам само да изразя моето лично /за съжаление / впечатление от Визио:

1.За качеството на нета не ми се говори -ту има ту няма.

2.Като има не се знае кога ще спре и за колко време.

3.Съпорт-съмнявам се,че познават тази дума.

4.Като питаш младежа ,който вдига телефона /ако ти вдигне/,кога ще дойде нет-а,ти отговаря-"Аз да не съм медиум..."

5.Един приятел ги питал как да се откаже от тях,а те му отвърнали "...ами просто не си плащайте таксата"

6.Като отидеш да си плащаш таксата ,те гледат сякаш си им виновен,че си си им създал работа.

7.Идва сезона на валежите и съм силно притеснен по обясними причини - кабелите са им като магнит за гръмовете .

:sick

 

Писна ми от тях,ама наистина ми писна много :angry:

 

 

Незнам по каква причина съм бил и съм техен абонат. Може би е някаква висша форма на мазохизъм от моя страна.Но вече реших да ги сменя....Така ,че някой да ме посъветва за читав Нет в райна на Халите в Кючюк Париж-пресечка между Д.Талев и Македония.,ще съм много благодарен. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Вчера обикаляха по апартаментите от Cable Evrocom net,да зарибяват с някакви нови оферти интернет+цифрова+телефон за 30 лв.Като нета бил 20 мегабита,телефона 75 безплатни минути към всички домашни телефони и след тези 75 минути се плаща по 4 стотинки/мин,телевизията над 100 канала(като тази бройка изобщо не ме вълнува).Като за другите телевизори-аналогова с 60 програми.Някой чул ли е за тази оферта?И има ли отзиви за качеството на услугата?Бях на евроком и се отказах и реших,че повече няма да се върна при тях,но сега при тази оферта се замислям...Сега съм на Ентри,договора ми изтича след 2 месеца и не смятам да го подновя и започвам да търся алтернативи.

Ако имате и други решения предлагайте. :) Условието е телевизия+нет до 30 лв (ако има и телефон още по-добре,ако не ще пускам глобул или мтел за 5 лв).

Благодаря предварително! :)

Ползвам я тази оферта от 2 години някъде само че +цифрова за 4 лева.Цифровата верно е, че са към 100 само, че някои изобщо не работят, а другите пък не са на български.Няма никво дискавъри(вместо него сложиха Da Vinci learning).

Нета го бива май май .... за сваляне на филми става .

Телефона малко се губи понякога...

Link to comment
Share on other sites

Цифрова телевизия на цената на кабелна е промоция, при която след първите два месеца броят на каналите пада на до 80 (основен пакет). Ако си се зарибил достатъчно и искаш да гледаш всички цифрови, започваш да плащаш плюс 4 лв. Ако не си, след изтичането на договора, или спираш и базовия цифров пакет, или започваш да си плащаш за цифрова. Нещо, което разбира се тези, които те врънкат, не ти го казват изрично, освен ако не разбереш отнякъде и не попиташ. Може да има и друго, но този подход на мен лично ми беше достатъчен, за да се откажа.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

от около 2 седмици се колебая между троен пакет на evrocom/близу (приблизително 20~25 mbps + цифровата + телефон) и тройният пакет на coooooolbox ( включва - Цифрова телевизия

със 70 канала + Телефонен пост 100 мин. + оптичен нет 20/20).

46 лв. излиза coolbox-а...за близу-то пак излиза около 45~50 по груби сметки (имайки предвид че си избираш услугите).

 

:confused

Link to comment
Share on other sites

от около 2 седмици се колебая между троен пакет на evrocom/близу (приблизително 20~25 mbps + цифровата + телефон) и тройният пакет на coooooolbox ( включва - Цифрова телевизия

със 70 канала + Телефонен пост 100 мин. + оптичен нет 20/20).

46 лв. излиза coolbox-а...за близу-то пак излиза около 45~50 по груби сметки (имайки предвид че си избираш услугите).

 

:confused

Ти сериозно ли се двоумиш между тия двете?!

Трябва да имаш много основателна причина да се набуташ при Близоооо-то. Куцо и сакато бега от тях. Някак на хората им писна от тия смени на имена на разни фирми, ама тия усетиха колко Далечееее станаха, та поне на думи да не са..

Ама мисля вече малко останаха баламите в България да вярват на думи. Кой какво говорел или рекламирал - въздух и лъжа е всичко.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ти сериозно ли се двоумиш между тия двете?!

Трябва да имаш много основателна причина да се набуташ при Близоооо-то. Куцо и сакато бега от тях. Някак на хората им писна от тия смени на имена на разни фирми, ама тия усетиха колко Далечееее станаха, та поне на думи да не са..

Ама мисля вече малко останаха баламите в България да вярват на думи. Кой какво говорел или рекламирал - въздух и лъжа е всичко.

 

 

наясно съм че са много зле.Обаче миналата година кулбокс не можеха да стигнат до нас,и избрах евроком-а.

Сега в близките 2 седмици имам възможност да се махна от системата :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пичове,дайте идея за доставчик до пешеходния мост от страната на площад съединение?

Трите условия са да не ми правят проблеми,че съм с рутер,да не са БТК и да не са Евроком.

 

Предложения?

Link to comment
Share on other sites

И кво му е на Еврокома ???? И кво му е по якото на CooLbox-а освен че името му е "COOL" ?

Такива мнения тип "бягай надалече" са толкова въздухарски ... Спрял им един път интернет и край света свърши...

8 години(или от както съществуват) съм с интернет на евроком (Гигабит) нормално имало е аварий най дългата ми авария беше преди 3-4години когато нямах цяла седмица интернет но тогава беше станало мазало сигурно половината им суитчове им бяха изгърмяли от буря.

Както и да е за качеството на аналоговата няма какво да говорим знаем си го че не е най-доброто (скоро ще разберем на цифровата що за стока е)то не че на DCC аналоговият има няква база за сравнение щото е по зле и от еврокомският за сравнение на БулсТаткома да не би да е мега уникалното качество+тяхната екстра наречена "БРЪМ ефекта" направо събират хората накалъбълка в офисите да си прекратяват договорите ..... Качественна телевизия на дали има в нашата страна а интернета като че ли лека по лека се опитваме да го издокараме като цяло :)

Но и не виждам смисъла да се плюе насам натам и мен са ме Идосвали понякога но то не може всичко да е по мед и масло :)

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

И кво му е на Еврокома ???? И кво му е по якото на CooLbox-а освен че името му е "COOL" ?

Такива мнения тип "бягай надалече" са толкова въздухарски ... Спрял им един път интернет и край света свърши...

8 години(или от както съществуват) съм с интернет на евроком (Гигабит) нормално имало е аварий най дългата ми авария беше преди 3-4години когато нямах цяла седмица интернет но тогава беше станало мазало сигурно половината им суитчове им бяха изгърмяли от буря.

Както и да е за качеството на аналоговата няма какво да говорим знаем си го че не е най-доброто (скоро ще разберем на цифровата що за стока е)то не че на DCC аналоговият има няква база за сравнение щото е по зле и от еврокомският за сравнение на БулсТаткома да не би да е мега уникалното качество+тяхната екстра наречена "БРЪМ ефекта" направо събират хората накалъбълка в офисите да си прекратяват договорите ..... Качественна телевизия на дали има в нашата страна а интернета като че ли лека по лека се опитваме да го издокараме като цяло :)

Но и не виждам смисъла да се плюе насам натам и мен са ме Идосвали понякога но то не може всичко да е по мед и масло :)

Каквото и да говориш, триото БТК/ЕК/Визио са в момента дъното на доставчиците, и броя отказали се и отказващи се от тях говори достатъчно. Както и броя много по-доволни клиенти, минали от някой от тях, на друг доставчик.

Якото на кулбокса е оптиката, добрата услуга, непрекъсваемостта и относително по-консистентното качество на нета. Както и на другите доставчици, към които е пълно с доволни клиенти.

Не забравяй че не един и двама в този форум са зарязали ЕК и БТК, минали на други доставчици и видяли за каква промяна става дума! Ся ти ако само си чекваш пощата и браузваш някой непретенциозен сайтец чат пат през деня, и диалуп ще ти се струва Ок.

Link to comment
Share on other sites

На Евроком им е таковата,че вече съм им сърбал попарката:laughing:Хубав им беше интернета,ама едно време.После взеха да се получават разни флуктуации в скоростите и пинга скочи над 120 към където и да е.

От бТК(на които съм до 12-ти тоя месец) ме отказа влудяващия съпорт и няколкото сблъсъци с тях.

Пинга отново е проблем.

Искам да цъкна чат-пат някоя игра в мулти,ебати,а за 25 кинта на месец и това не мога.

"Годишните" им договори също ме дразнят

 

Чесно казано веднага се мятам или на Н3 или на Куулбокс,стига да имаха покритие до нас,ама ей на - късмет,нямат

 

ЕДИТ - Впечетления накакви от АсиЛан?Явяват се поддоставчици на енджълсофт в моя квартал?

Edited by pi4aga
Link to comment
Share on other sites

. . . но то не може всичко да е по мед и масло :)

С риск да те разочаровам, ще кажа, че жестоко се заблуждаваш.

За година и половина откакто съм към cooolbox, краткотрайните проблеми се събират на пръстите на едната ръка . . . и остава място :punk

Това което изчислих за непрекъсваемостта на услугата е 99.9996%

 

. . . мед и масло . . . че и топъл хляб даже B)

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

И кво му е на Еврокома ???? И кво му е по якото на CooLbox-а освен че името му е "COOL" ?

Такива мнения тип "бягай надалече" са толкова въздухарски ... Спрял им един път интернет и край света свърши...

8 години(или от както съществуват) съм с интернет на евроком (Гигабит) нормално имало е аварий най дългата ми авария беше преди 3-4години когато нямах цяла седмица интернет но тогава беше станало мазало сигурно половината им суитчове им бяха изгърмяли от буря.

Както и да е за качеството на аналоговата няма какво да говорим знаем си го че не е най-доброто (скоро ще разберем на цифровата що за стока е)то не че на DCC аналоговият има няква база за сравнение щото е по зле и от еврокомският за сравнение на БулсТаткома да не би да е мега уникалното качество+тяхната екстра наречена "БРЪМ ефекта" направо събират хората накалъбълка в офисите да си прекратяват договорите ..... Качественна телевизия на дали има в нашата страна а интернета като че ли лека по лека се опитваме да го издокараме като цяло :)

Но и не виждам смисъла да се плюе насам натам и мен са ме Идосвали понякога но то не може всичко да е по мед и масло :)

Имаше по едно време един Мечката... И той като тебе почна да говори така,но за Визио :laughing: :laughing:

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че клиентите отговарят ВСИЧКО ДА Е ПО МЕД И МАСЛО.

 

Има ли глупаци, ще има и тарикати!

 

БЯГАЙТЕ от близалките, гигашитковците, еврольольовците и там другите имена с, които са известни. Такива проблеми съм имал, че вече не искам да си спомням.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

С риск да те разочаровам, ще кажа, че жестоко се заблуждаваш.

За година и половина откакто съм към cooolbox, краткотрайните проблеми се събират на пръстите на едната ръка . . . и остава място :punk

Това което изчислих за непрекъсваемостта на услугата е 99.9996%

 

. . . мед и масло . . . че и топъл хляб даже B)

Дай боже всекиго така :) само не разбах тези 20mbps за външни сървъри важат ли ?

 

Имаше по едно време един Мечката... И той като тебе почна да говори така,но за Визио :laughing: :laughing:

Радвам се ;) И кво стана с него можеш да ми разкажеш на личен :)

Има ли глупаци, ще има и тарикати!

Всеки си носи кръста ;)

Вече имам странното чувство че се плаща за всяко едно изречение ;) от някой частни лица ;) (just kiddin) :P

ще поживеем пък ще видим :) колко е гот със "СтуденатаКутия" :)

Link to comment
Share on other sites

Дай боже всекиго така :) само не разбах тези 20mbps за външни сървъри важат ли ?

Специално за теб репоствам писаното от мен през Ноември:

 

ITD (Cooolbox) има отлична свързаност към повечето български ISP-та, затова можеш спокойно да приемеш, че bg-трафикът ти ще е 100 mb/s симетричен.

Тарифата, на която се спреш, ще окаже влияние единствено на скоростта на външния трафик.

Стабилността на връзката е повече от перфектна. Към това добави и истинска 24/7 поддръжка.

EDIT: Пропуснах да добавя ниската латентност и много висока независимост от неблагоприятни външни условия.

 

При наличие на достатъчен брой пиъри, торент-трафикът е доста добро мерило за капацитета на връзката.

Ето как стоят нещата при Cooolbox на най-ниската тарифа:

- през чужди трекери

te3HJ.jpg aWaHA.jpg aWuEJ.jpg tgQiJ.jpg

- през български трекер

yiKlS.jpg

По-добро от това - само на гигабитова връзка, а такава май само Cooolbox предлагат официално.

Вече имам скрийншотове и с по-добри резултати за международната връзка. Ако много държиш - ще ги поместя по-късно.

Link to comment
Share on other sites

Тия па кви са:

 

Преди малко го намерих в пощата си.

 

телефонът е бил на group9, после на Link+ . .

Някой май не може да се спре на едно име . . .

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Специално за теб репоствам писаното от мен през Ноември:

 

 

Вече имам скрийншотове и с по-добри резултати за международната връзка. Ако много държиш - ще ги поместя по-късно.

Тва за 25 лв тарифа ли?

~100мбит Бг ъп и даун?! Това звучи адски добре, ако са много локално свързаните с кулбокс.

(т.е. ясно е че само за с които са свързани в локална свързаност (пеер), но не са ли малко локалните доставчици с връзка с CB?)

 

Edit: Всъщност след тия дни явно Нетгруп нещо са пипали яко, доколкото знам оптики прекарват подземно (то май повечето вече трябва да минат под земята та поне да са оптики директно), но освен че пинга ми намаля на средно 1ms към гейта, към сайтове като дата.бг, абв и др. български средно 3 мс, наблюдавам следните "феномени" при скоростта (20 лв) (явно е временно, но кефи) - цък (през рутер, и в същото време брауза изобщо не усеща че тече торент, от сигурни източници разбрах, че клиентите на Angelsoft и подразделения скоро би трябвало да усетят голямо подобрение в усета на нета, брауза и т.н., нещо което аз явно вече усещам).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Сменят си имената тези, които не са си изградили репутация на коректен доставчик с времето, а обратното. Името нищо няма да промени, докато не се смени целия ѝм състав и стратегия за развитие и отношение към клиента.

 

И никой не ми плаща за, каквото и да било! Достатъчно е да си доволен от нещо за да го предлагаш и на други. И достатъчно е да са ти сипвали проблеми върху главата за да ги оплюеш здравата. А еврокомските близалки бих ги оплюл много здравата. То не бяха аварии, то не бяха ограничения. Я, среден пръст.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

И кво му е на Еврокома ???? И кво му е по якото на CooLbox-а освен че името му е "COOL" ?

 

Не знам какво му е якото на Cooolbox-a защото нямам преки наблюдения, но мога да сравня Langame, N3 и ЕК. Седна ли на компютъра на таста ми който е с ЕК се изнервям. Ужасно бавно е всичко и чат-пат ми звъни "абе тука пощата пак не мога да си я пратя а интернет ужким има защото отварям dir.bg". Пробвам аз да пратя от моя компютър - става (ама съм с другите 2 доставчика). От неговия не иска и не иска. След 2 часа ми звъни че от самосебе си се било оправило.

 

С ЕК толкова ядове брах преди време че не искам и да си спомням. Та какво му е на Еврокома - ми бавен е, много проблеми и то ги усещат дори хора които си ползват компютъра колкото да си прочетат пощата (1-2 писма на ден) и да прегледат dir.bg и plovdiv24.com, ако се налага да се работи повече време представям си какво количество проблеми ще открия.

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Всъщност след тия дни явно Нетгруп нещо са пипали яко, доколкото знам оптики прекарват подземно (то май повечето вече трябва да минат под земята та поне да са оптики директно), но освен че пинга ми намаля на средно 1ms към гейта, към сайтове като дата.бг, абв и др. български средно 3 мс, наблюдавам следните "феномени" при скоростта (20 лв) (явно е временно, но кефи) - цък (през рутер, и в същото време брауза изобщо не усеща че тече торент, от сигурни източници разбрах, че клиентите на Angelsoft и подразделения скоро би трябвало да усетят голямо подобрение в усета на нета, брауза и т.н., нещо което аз явно вече усещам).

 

Преди още около 2 седмици го усетих яко. Явно бараха нещо и след това пуснах няколко филма и скороста беше... после като пусна тест ето резулта:

855022462.png 855021242.png

Скоростта направо беше космическа. Сега е малко по-бавно но все пак е впечатляващо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...