Jump to content
BulForum.com

За спортните волани


Recommended Posts

До колкото знам спортните волани са забранени. Искам да питам колко от вас имат такива волани и колко имат информация по темата. :D

Аз лично знам,че ако те спрат с такъв волан могат да те глобят и дори да ти спрат колата от движение. :angry:

А личната ми драма е, че имам спортен волан и се чудя дали да го слагам или не, за да не ме спрат някъде и да си навлека сериозни проблеми. :bgrin: B) .

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм чувал, че са забранени от полицай, който работи в КАТ, а досега не съм чувал да глобят някой...Все пак сме в България - всичко е възможно!

Link to comment
Share on other sites

Още не са се заяли.Честно казано не съм наясно дали е необходим Технотест,за да е редовна колата,но като се замисля-сигурно е необходимо и след време сигурно ще се ослушват за промени по автомобила

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам спортните волани са забранени. Искам да питам колко от вас имат такива волани и колко имат информация по темата. :D

Аз лично знам,че ако те спрат с такъв волан могат да те глобят и дори да ти спрат колата от движение. :angry:

А личната ми драма е, че имам спортен волан и се чудя дали да го слагам или не, за да не ме спрат някъде и да си навлека сериозни проблеми. :bgrin: B) .

 

Какво гласи закона за това не знам. Но ако колата не ти е спортно агресивна този волан за какво ти е. Аз не бих го сложил на кола под 200 коня :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

В София са ни връщали от преглед заради спортен волан + седалки + колани на една Лада.Това става въпрос в КАТ,иначе някъде другаде за 20-30 лв може и без врати да минеш сигурно....Другия момент е ,че и да те спрат на пътя нищо не могат да ти кажат ,ако нямат наредба за акция примерно за волани да проверяват.Поне аз така знам....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

карам със спортен волан от година и половина.Имам фишове за каквото се сетите само не и за волана.Няма такова нещо като забрана за спортен волан.Като се замислете и няма и логика понеже един такъв волан дава възможност за много по добър контрол над автомобила.Мен ако питаш слагай си воланчето и си карай.Между другото качи една снимчица да го видим?Колко пари ти излезна фланеца?

Link to comment
Share on other sites

Мен единственото нещо което ме държи с оригиналния волан е airbag-а в него,иначе досега едно МОМО щеше да заспи във фиестата...

Link to comment
Share on other sites

карам със спортен волан от година и половина.Имам фишове за каквото се сетите само не и за волана.....един такъв волан дава възможност за много по добър контрол над автомобила.

Е та може ли Golf 2-ка без спортен волан :D

А за по-добрия контрол - вярно бе, що не вземеш да им обясниш тези техники на инженерите от VW Group B)

Link to comment
Share on other sites

Спортният волан е много по-удобен за определен стил на каране ;) Има и воланчета с airbag, но и цените им са готини.

Link to comment
Share on other sites

питал съм и бащата за това,но той ми е казвал,че няма проблеми за това,но може да изиграе лоша шега защото на комшията сина се обарна заради такъв с ладата,просто те залъгва и така правиш по рязък оборот на обръча и занасяш на страни и ако има бордюр и си по таван имай го предвид

Link to comment
Share on other sites

На комшията синът не ще да се е обърнал точно заради волана, ама нейсе. Удар в бордюр не е равен на таван на 100%.... И така, поне не пълнете темата с глупости

Link to comment
Share on other sites

ами да ти кажа първо на мен не ми е целта да пълна темата с глупости поради простата причина,че не ми се занимава излишно с глупости,казвам го на пича да има едно на ум,а ти запази мнението си за себе си,дано карането ти не е като мисленето ти

Link to comment
Share on other sites

То тоя с ладата трябва да е малоумен майна, на такива книжки изобщо да им ги взимат, щото тия лади и москвичи и гробове не трябва да се движат по пътищата изобщо, да ги забранят трябва, как минават преглед не мога да разбера, щото те са опасни, а още по-опасни са селяндурчета с ладички и голф 2ки със спортни воланчета, спортен волан се слага кола, която да ходиш да покараш на писта, или на ралита, на тия гробища по максимум 90 конски сили какво ми слагате спортни волани не мога да разбера просто?????????

Link to comment
Share on other sites

az si karam kolata ot 1999 s momo volan4e taka si q vkarah i registrirah v kat edinstveno za zatymneniqt zaden jam mi se zaqdoha no za volana dosega sa me spirali i sa mi pravili aktove za kvo li ne no ne i za volana e nikoga ne kysno nqkoj da gi potseti de men ako pita6 slagaj go i si karaj

Link to comment
Share on other sites

ами да ти кажа първо на мен не ми е целта да пълна темата с глупости поради простата причина,че не ми се занимава излишно с глупости,казвам го на пича да има едно на ум,а ти запази мнението си за себе си,дано карането ти не е като мисленето ти

 

Ще те помоля да не даваш квалификации за карането ми, а още по малко за начина ми на мислене ;) Това е форум- имам пълното право да изкажа мнение. Виж сега, по принцип не обичам да говоря за неща, от които не разбирам въобще. И никога не използвам примери като "съседа това, братчеда онова". Щом съм писал, значи имам някаква идея как се случват нещата. Жив и здрав

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ами гледал съм по някоя от немските телевизизи преди време предаване точно по тази тема. Не е точно забранено, но трябва да имаш документ за извършен тест на всяка една промяна по автомобила. Не само за волана, а за каквото се сетите -спортно окачване и намален просвет, аспух (накрайник за ауспух дори), седалки, колани, че даже и топка на скоростния лост! А предаването се състоеше в спиране за проверка на Голф-ове, Астри и Фиести в търсене на именно такива документи. И да, спираха ги от движение, ако в някакъв срок (май 2 седмици) не минат тест или не премахнат "тунинга".

На мен лично това ми се струва логично и правилно. Не че в България се прави или ако се прави няма да е тенденциозно или с цел единствено на събиране на парички. Аман от пернишки тунинги и недорасли рацери! Спортното си е за пистата, в града не е необходимо. Да не говорим, че често е направено така, че направо е опсно за каране. На мен лично ми е много забавно и страшно се кефя на разни гъзарчета, дето гледат лошо на светофара от разни нашарени автомобилчета със свалени стъкла и музика на мах. И гаааааааааз, ама то не върви! Пред разпадане е. Случвало ми се е да се возя с приятел в неговото семпло Рено 5 и да спрем до някой такъв и си стоим кротко, а той гледа лошо и държи на обороти. Ама кой ти гледа че Рендето е Бакара с 1.7 двигател, фабрично тунинговано и като светне зеленото е 2 дължини пред тях. Просто цветна картинка. А да, подобна картинка съм виждал и с друг приятел, който имаше Uno. Да, ама беше Turbo ie, съвсем нормално изглеждащо, без лепенки, шаренийки, веждички и спойлерчета. Не смятам, че е правилно да се правят такива изпълнения в града, ама се случва, когато не те уважават на пътя. Просто за бъзик.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Мен единственото нещо което ме държи с оригиналния волан е airbag-а в него,иначе досега едно МОМО щеше да заспи във фиестата...

има спортни волани с възглавница,това нее проблем.Виждал съм в сайта на Wolf (такъв спортен волан имах на стария ескорт-92г.)същия волан за ескорт с air bag за моделите от 94.

Никъде в закона няма писано за спортния волан, на мен лично никога не са ми правили проблеми заради него.Нито за седалки,колани или нещо друго правят.

Заяждат се за видоизменение на силовата конструкция-като рязането на тавани,врати и т.н.Тогава се налага да се минава изпитателна комисия за разрешение,която всъщност ще ти вземе парите само.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

какво да кажа?

не съм чувал да глобяват за спортен волан или колани.

за щори , тъмни стакла да правили са ми проблеми но за волана никога досега.

иначе и фолио пред тях съм стъргал от стъклата но това е друга тема... :starwars: :starwars:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...