Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С всеки следващ ден форумът става все по-муден. Днес всяко кликане е чакане по 4-5 сек поне. Това "как да е".

А предвид, че вече 5-10 мин ровя и не намира откъде по гяволите се сменя шибаната тема (не че искам да я сменя, просто за спорта да "намеря" откъде става, стана занимание за спорта), като нито в профила и сетингите, нито най-долу както преди, си имаше работещ като слънце шибан дропдаун....

Тия от IPB са ебати малоумниците, честно. 10000 пъти повече харесвам vBulletin-базирани форуми, затова по естествен път преди години просто бях отишъл да чета повече други форуми. Няколко големи посещавах (вече по-рядко по други причини), всичките vBulletin, и в пъти по-щастлив (ако мога да употребя подобна дума) се чувствам в тях, по отношение на ползваемост, удобство, небъгавост, пъргавина и т.н.

Сори, ама ся се занимавам с нови версии и на някои софтуери, и ситуацията с почти всичко ново е отчайваща и изнервяща. И само докато изчакам постването на този пост след натискането на бутона Save, мианха 10-тина секунди.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tedy said:

 

Все още вървят някои конвертирания.

Бутона за смяна на темата се намира най - отдолу на всяка страница. Не е от настройките на профила.

Link to comment
Share on other sites

Мда, сега го видях, нямам идея преди защо не го видях, вероятно се е появило сега. Много мум е логично мястото, точно до Contact Us.

За индексиранията, баси индексиранията, 1 седмица вече :) . Те ако изкарваха по една-две версии месечно, форумът щеше да е постоянно в индексиране и да се отваря за по 10 сек. всяка страница.

Сори че малко хейт, ама съм изнервен, а и плюя IPB, а не друго. И не че толкова често влизам, а по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяй, че правихме ъпдейт от доста стара версия. Всичко е коренно различно в новата. Дори мненията вече не използват код-а който беше стандартен за IPB, a използват html. Трябва всяко едно мнение да се конвертира, всяка една тема, линкове. Много неща са. Почти приключиха де. Остана само едно нещо, но бавно напредва.

Link to comment
Share on other sites

Ок, приемам :) .

Съжалявам още веднъж за "избухването", дойде ми нанагорно малко нервата днес и покрай други софтуери (като цяло осирането на почти всичко днешно време).

Link to comment
Share on other sites

сигурно първо са компилирали лаг-модула - оня дето го слагат все по-голям на всяка следваща версия, за да има какво да тежи на новите професори и да харчи памет, за да се напомня на потребителите да инвестират в хардуер редовно.

 

сега софтуеристите ще скочат че няма такова нещо и не са в картел с инженерчетата-проектанти....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobo said:

сигурно първо са компилирали лаг-модула - оня дето го слагат все по-голям на всяка следваща версия, за да има какво да тежи на новите професори и да харчи памет, за да се напомня на потребителите да инвестират в хардуер редовно.

 

сега софтуеристите ще скочат че няма такова нещо и не са в картел с инженерчетата-проектанти....

+1

Програмистите трябва да се тормозят и гърчат колкото могат, иначе творят пълни глупости.

Link to comment
Share on other sites

По-скоро не програмистите... те да не би да искат да творят глупости..., някой ги тормози по най-различни причини да творят тия глупости. Другият момент е когато вместо програмисти, се вземат маймуни да кодят. Или индийци. Второто ми се струва по-адекватно обяснение. Или наравно.

Ккогато "съседът" ти е направил нещо ново и бяло с нисък контраст, това е "модата". Ако ти направиш същото "старо" като вчера, но ползваемо и удобно, просто ще 'изостанеш' и рискуваш да излезеш от бизнеса. Според мен това си беше закономерно.

Link to comment
Share on other sites

Малка промяна направих. Стандартно в новата версия беше да създава нов параграф когато се натисне Enter. Промених да се отива на следващ ред. Така си беше и преди и го смятам и за нормално.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

И много правилно!

Съвсем случайно я намерих тази опция. Съвсем друго нещо се опитвах да намеря. Кой знае още колко такива неща ще се появят.

Link to comment
Share on other sites

Между другото мода на Руми днес е бъгнат - бекграунда е бял, хедъра син, нещо се е омазало, но при мен ли е, глобално ли е не знам 

Link to comment
Share on other sites

Не я ползвай темата дарк от опциите за смяна на теми, може да я ползваш с css'а който ти дадох за stylebot, С темите е бозава работа, просто моя цсс не се оувърайдва спрямо другия и за това някой атрибути не се променят.

Но определно днес форума е в пъти по-бавен от миналия ден, сега наистина се чака много.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, netrootbg said:

Малка промяна направих. Стандартно в новата версия беше да създава нов параграф когато се натисне Enter. Промених да се отива на следващ ред. Така си беше и преди и го смятам и за нормално.

 

Аз тъкмо бях свикнал с новите параграфи. :)

Определено днес е много бавен. След пускането на всеки пост чакам по 5-10 секунди преди да се появи на сайтът. Одеве станаха към 30-40 и реших да отворя нов таб, да видя дали не се е появил. Изненада - там беше. Просто в другия таб си го пишеше още "Saving".

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vinyl_master said:

Не я ползвай темата дарк от опциите за смяна на теми, може да я ползваш с css'а който ти дадох за stylebot, С темите е бозава работа, просто моя цсс не се оувърайдва спрямо другия и за това някой атрибути не се променят.

Но определно днес форума е в пъти по-бавен от миналия ден, сега наистина се чака много.

 

Баш точно, че съм css, не с тема 

Стига мрънкали вече с тая скорост! Закъде по-точно сте се разбързали? Потърпете малко да свърши там каквото е почнало. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле, поне три пъти ми се струва се спомена, че сървъра боксува поради технически причини. 

Ок, след месец ще напомним плахо отново :D . Не че нещо, ама да се осведомим дали техническите причини са отпаднали от уравнението.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...