Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Всяка марка има всякакви модели, въпроса беше поне яркостта да намалиш. На телефона където мога ползвам тъмни теми по принцип, но на десктопа съм намалил яркостта на 15% и съм Ок, особено при по-дълги застои пред компютъра и където 80-90% от всичко което гледам е предимно светло, на доста неща хем не мога да променя (или лесно) външния вид, на други трябва да виждам както портебителя вижда, и още няколко причини.

Ако имаш нормална околна светлина и нормално настроен добър монитор чието бяло да е почти като на хартия, бялото не трябва почти да ти пречи. Мен повече ми пречат някои черни фонове с избождащи бели букви - това е по-негативно (за мен поне). Също толкова гадно е бял фон със светлосиви букви които едвам се четат. В момента както има сивичко и буквите не са съвсем сиви или чисто черни, текущата светла дефолтна тема на форума ми се струва почти идеална :D .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, tedy said:

Всяка марка има всякакви модели, въпроса беше поне яркостта да намалиш. На телефона където мога ползвам тъмни теми по принцип, но на десктопа съм намалил яркостта на 15% и съм Ок, особено при по-дълги застои пред компютъра и където 80-90% от всичко което гледам е предимно светло, на доста неща хем не мога да променя (или лесно) външния вид, на други трябва да виждам както портебителя вижда, и още няколко причини.

Ако имаш нормална околна светлина и нормално настроен добър монитор чието бяло да е почти като на хартия, бялото не трябва почти да ти пречи. Мен повече ми пречат някои черни фонове с избождащи бели букви - това е по-негативно (за мен поне). Също толкова гадно е бял фон със светлосиви букви които едвам се четат. В момента както има сивичко и буквите не са съвсем сиви или чисто черни, текущата светла дефолтна тема на форума ми се струва почти идеална :D .

Теди, защо се опитваш в момента да ми налагаш твоето мнение, твоите усещания и предпочитания? Идиотската бяла тема няма нищо общо с настройките на монитора и ако четеш Форума ще видиш, че повечето хора са не я харесват и предпочитат тъмна. 

Мониторите ми са си отлични, настройките са ми такива, каквито са били от ден едно.  За мен темата е идиотска и калпава, всъщонст всяка подобна чаршафена за мен е калпава. От ден едно при предния ъпдейт съм с черната тема, а пък и единия ми браузър има и нощен режим между 23.30 и 8.30, така щото ако стана да пикая и погледна монитора да не ми избоде очите с хиляди карфици и да ме събуди. Такъв филм "бялото не трябва почти да ти пречи" няма при мен, а и при много други хора, както ясно се вижда от мненията им. Бялото крещи в очите, натоварва, дразни. А след 25 години пред мониторите аз се старая да пазя очите си. При мен например всичко е в гамата на зелено - всички браузъри и всички фонове, прозорци, бекграунди са в леко, ненатоварващо светло зелено. Вземи прочети за цветовете и предимно за зеленото. Сега да почна ли да убеждавам тебе, че зеленото успокоява очите и трябва всичко да си направиш в зелено, защото така е правилно? 

======================================

Узо и пианистка да не видя.... 

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш налагане на мнение с изказване на лично такова - предпочитания заедно с някакви аргументи. За пореден път. Всеки е свободен да иска, ползва и изисква каквото ... иска. Другите са свободни да удовлетворяват тези изисквания и желания, или не. Няма нищо общо с "налагане" на каквото и да е.

ЛИЧНО мое мнение - темата ми харесва, като за бяла, и не съм я сменял май никога досега. При други "бели" (и не само бели) форуми съм сменял теми с тъмни, предимно защото основната просто ми е била или грозна или с кризи за мен цветови комбинации.

 

P.S. Явно разликата между нас е голяма по  отношение на крайности на мненията и аз поне се понаучих дори в началото да изригна с някакви критики, бързо влизам в добрия умерен тон, без някакви резки отсичания по всяка тема :) . Научих се, че ВСЯКО нещо си има своите use-cases, привърженици, предпочитания и не трябва толкова рязко да се отсича кое е малоумно или извратено или и т.н., без никакви аргументи или добър тон. А добрия тон е като неписаните правила, трябва да се усеща човек кога къде се намира.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Нищо не бъркам аз. Темата ти харесва бяла, добре - съответно аз не ти обяснявам да си смениш монитора или че са ти грешни настройките, нали така? Нито пък какво трябва и не трябва да ти пречи. И тъй като и двете текущи теми са основно в бяло тези, които не ги харесваме (по напълно обективни и разбираеми причини) ще изчакаме да се сложат други от колегите. 

Между другото вероятно довечера пак ще те търся, защото открих онзи мак адрес, но пак не се получават нещата... 

Link to comment
Share on other sites

Явно трудно различаваш кога човек се шегува. Трябва да си подобриш чувството за хумор :) (визирам това със смяната на монитора. Може би моя грешка, че не сложих емотикона и разчитах на чувство.. :Р ) .

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

Аз пък винаги съм ползвал светла тема...

Има хора ползват розови теми... Оттам и идеята да има максимален избор за ползване. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Да бе, ясно. Проблемът обаче е, че темите са по $30 парчето.

Тия са тотални идиоти ако искат такива пари, отделно пък това с плащане на 6 месеца почупи чинела... Като се прибера ще търся други варианти ако ги има, но ще е след няколко дни. 

Link to comment
Share on other sites

Ако ползваш Firefox, там има възможности с кустом CSS да променяш всеки сайт както искаш, мисля че имаше и адд-они за целта, някъде ползвах такъв, ама забравих как се казваше, но пак иска поне малко познание по CSS.

Отдавна единственото, което ползвам е uBlock Origin, и не променям сайтовете (защото бялото не ми пречи вече), затова и съм забравил как ставаше точно. Пишеше се нещо в някой файл в инсталацията на FF, userChrome.css май.

Link to comment
Share on other sites

Мога да се пробвам да потъмня минд или дефоултския и да накарам Ванката да я сложи като нова тема, пример Минд - дарк или от сорта? 

Link to comment
Share on other sites

Все така, даже по- муден. По около 2 сек на клик, а сега често и по 5 до 10. Единствено ми се струва, че ако кликна за отиване в индекс-а отнякъде другаде, става бързичко.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veno said:

в момента компилирам разни неща на сървъра и затова

Ма голем си компилатор ти! 

Между другото Руми е моднал перфектно темата в тъмен вариант! Аз съм щастлив!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ма голем си компилатор ти! 

Между другото Руми е моднал перфектно темата в тъмен вариант! Аз съм щастлив!

Ей едър рентиер, по цял ден киснеш във форума :)

Link to comment
Share on other sites

Моля давайте скрийншоти за да знам точно кое да се пипне.

Сега го заредих през компа, не е това както трябва да излиза, има малък проблем, който трябва да се изясни.

Link to comment
Share on other sites

Не, определно има проблем при зареждане на стайлшийта, по принцип така трябва да изглежда темата:

index-min.pngtemi_index_search-min.png

За сега не я позлвайте докато не видим как ще изчистим проблема.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...