Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нямам акаунт там...и във ВКонтакте нямам - форумът ми е достатъчен. :)

Няма как да ти е достатъчен при тази редовна липса на качествени и продължителни офтопици и спамове :bgrin:.

Аз се опитвам от време на време да компенсирам тези липси, ама не мога да огрея навсякъде, а и понякога искам и аз да хрупам пуканки, наблюдавайки другите как се дърлят. Затова чета и друг форум, където има такива 'богатства' :Р . Даже често по-цветущи, бидейки софийски.

Link to comment
Share on other sites

Затова чета и друг форум, където има такива 'богатства' :Р .

 

Не съм казал, че не чета и други форуми...някои от тях - специализирани.

Link to comment
Share on other sites

Еми съжалявам, но аз така го подразбрах от "форумЪТ ми е достатъчен", и че по презумпция нямаш акаунти другаде едва ли не :) . Пък то винаги само да четеш богатството на другите без да се намесиш, е все едно наполовина влязъл :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Напоследък форумът праща мейл-нотификации за нови Лични съобщения с огромно закъснение - понякога цял ден. Вечерта получавам мейл за съобщение, което сутринта е пратено, прочетено и забравено.

И това вече е за 100% от съобщенията. Тоя път няма как да е от мои "блокирания, филтрирания" и т.н.

Що така..

Link to comment
Share on other sites

Явно рутерът ще да има отрицателен афинитет само към тоя форум, щото други нотификации идват на мига :Р .

А и мейлите ги получавам и когато съм навън, на мобилен нет, след 5-8 часа получавам мейла докато съм навън, за предишно ЛС.

 

Питам сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Ми то горе долу от седмица-две някъде, се появи проблемът. Май. Не получавам често лични, но вече 10-тина пъти се случи така (след поредица комуникация с 1-2-ма човека напоследък), като най-краткия период от съобщение до мейл беше около половин час, но рядко, повечето пъти беше след няколко часа.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Бива. Одеве явно още течаха някакви индексации или нещо и хем бавеше много, хем не изглеждаше добре. Сега горе долу бива.

Естествено по общата мания и Инвижън са осрали дефолтната тема с кръгли аватари (баси идиотския тренд). Дясната колона в индекса нещо не може да се скрива. Като цяло си беше добре и работеше добре, но винаги трябва нещо да се ръчка, и те не правят изключение. Все по-бяло става всичко, по-плоско... но ... бива очаквах по-зле да е :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

А, не бе, веднъж и аз да помрънкам като обикновен потребител :) Обикновено аз трябва да се боря с мрънкането на разглезени юзъри :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е, сега гледам аватарите са си квадратни, значи всичко е наред :) . Явно е опция в IPB. Вече е съвсем биващо, и даже не бих пробвал други теми аз. Само дясната колона да можеше да се скрива, ама може и да има опция в контролния панел..

Link to comment
Share on other sites

Аз си скрих десния сайдбар с:

#ipsLayout_sidebar {
    display: none;
}

Всичко друго е окех за сега, със стандартата тема съм.

Пуснах си MIND темата: сложих и този код:

.menuTop .menuTop_logo {
    padding-right: 10px;
}
.cWidgetContainer {
    display: none;
}

Първото дава малко място между името на булфорум и фейсбук иконката, второто скривам всичките юзъри онлайн най-отдолу на индекса.

Link to comment
Share on other sites

И все пак форумът ми се струва, че се отваря прекалено бавно отделните страници. По около или над секунда след всеки клик. Ползвам и един презокеански форум, той се отваря поне два пъти по-пъргаво.

Булфорум се отваряше малко по-бързо до вчера, отколкото днес. Предполагам е от новата версия, която вероятно е по-тежка и блоатната..

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, tedy said:

И все пак форумът ми се струва, че се отваря прекалено бавно отделните страници. По около или над секунда след всеки клик. Ползвам и един презокеански форум, той се отваря поне два пъти по-пъргаво.

Булфорум се отваряше малко по-бързо до вчера, отколкото днес. Предполагам е от новата версия, която вероятно е по-тежка и блоатната..

И аз имам същото усещане. Особено при мобилната версия има доста забавяне. От друга страна някои функции работят по - бързо. Ще видим какво може да се направи по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам забележки при отваряне, всичко ми се отваря под секудна, както е било и преди.

Но все пак gtmetrix дава, че gzip не е пуснат.

Link to comment
Share on other sites

в момента реиндексира през бекграунд процеси... затова определени страници се отварят по-бавно... ще се оправи предполагам най-късно до утре

Link to comment
Share on other sites

Аз също забелязвам забавянето, примерно като се минава от една страница на следващата.
Ще кажа ако и след 2 дни продължава да е така.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RaptoR said:

Не знам аз за забавяне, но веднага да ми намерите черна тема, подобна на старата, че това идиотско бяло ми извади очите... :laughing1:

Вземи си по-качествен монитор :rolleyes:. Или си намали яркостта.

При положение, че 90% от другите прозорци и сайтове, които гледам са предимно бели, аз така съм направил и даже избягвам чисто черните фонове за да няма голям контраст, превключвайки от един прозорец на друг.

Аз лично по принцип също не харесвам изцяло белите неща и предпочитам като сетвам цветове където мога, фоновете ги правя лееко сиви, просто да не са чисто бяло.

Все пак, който по-често посещава форума, може да има по-високи изисквания към теми и т.н.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tedy said:

Вземи си по-качествен монитор :rolleyes:. Или си намали яркостта.

При положение, че 90% от другите прозорци и сайтове, които гледам са предимно бели, аз така съм направил и даже избягвам чисто черните фонове за да няма голям контраст, превключвайки от един прозорец на друг.

Аз лично по принцип също не харесвам изцяло белите неща и предпочитам като сетвам цветове където мога, фоновете ги правя лееко сиви, просто да не са чисто бяло.

Все пак, който по-често посещава форума, може да има по-високи изисквания към теми и т.н.

Монитора ми е EIZO. Не мисля, че е нужно да казвам повече. Никъде, никога нищо не държа в бяло. Отвратително е и избожда очите. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...