Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Нещо не успях да схвана с кое точно на ЛС-тата имате проблем ? 
СТана ми интересно да тествам и аз. 

 

 

:moon:

 

Като заговорихте за браузъри - вие какви използвате? Аз вкъщи на настолното ПЦ ползвам лайняния FF като primary, Chrome като secondary, но почти не го ползвам. На работа на Мака съм с Chrome, защото FF насича на тоя боклук, НО напоследък съм доста очарован от Edge за Winbouz 10. Това някой бая го е оптимизирал, защото е доста бърз браузър. Силно го препоръчвам на по-слаби машинки или таблети с Боза10.

Дам, и на мен ми допада как работи Edge-а, ползвам го спорадично в офиса за някои претенциозни майкрософт творения.
Но не си представям да мигрирам към него в близко бъдеще :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм с Хром и нямам проблем с ЛС-тата.

 

Хром пък колко и какви недъзи има, сме спорили с години.

Вече, ако даден сайт или платформа е писана специално да дискриминира даден браузър, е съвсем отделна тема. Не липсват такива сайтове, и все повече срещу FF за съжаление.

И смяташ, че като си спорил с години...Хрома не са си оправили нещата до сега ли? 

Link to comment
Share on other sites

Нали казах, че имам и Хром и все повече не искам да се докосвам до него. Не е там въпроса, спора за Хром продължава и до днес, макар и по-рядко, че вече не е интересно, Firefox го водят към загиване, и рано или късно виждам, че ще се минава на нещо хром-ско за основен - засега фаворитът ми е Slimjet, много по-добър от Хром за мен! Да не говорим, че Хром май беше последен да оправи един проблем с IDN, при които съвсем лесно можеха да те заблудят с леки промени на кирилица в известни домейн имена... ФФ поне имаше отдавна about:config настройка за тва.

Щях да коментирам Edge, но това не е тема за браузърите все пак. Хубавото е, че в Server 2016 той липсва :) . А какъв зор беше след инсталацията на тази ОС докато докарам IE до състояние да мога да сваля FF, не е истина :) . А след няколко поредни типови пролуки в IE последните седмици и месеци, за които мислех, че сме забравили във времената на IE6, повече майкрософтски браузър няма да пипна до края на живота си!

 

ARPAnet, става въпрос (поне за мен) за падащия списък горе вдясно - като натиснеш писъмцето нали изскача едно малко прозорче, в което вече можеш да отидеш до Личните. Почти не съм схванал pattern, но често не сработва това попъпче и не може да се отиде до Личните оттам. Засега съм хванал, че става след Login - веднага след това не сработва, а трябва да се отиде на друга страница, или примерно да се рефрешне.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

@tedy - При сървърите винаги е така с ИЕ :) Започвай със спиране на Enhanced security-то, или както там се казваше тъпата им опцийка при сървъра. В Server Manager-а се вижда

 

Иначе с доста влизане и излизане от булфорума и аз успях да видя проблема който визириаш, а ето и грешката от която хромчо се оплаква в този момент : http://imgur.com/a/g1iFk

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

От няколко дни през Тапаталк не мога да отварям форума. Връща ми следното съобщение:

"The 'a' start tag on line 1 position 379 does not match the end tag of 'u'. Line 1, position 401."

При мен ли е проблема?

 

П.П. Явно има някакъв скрипт, защото даже когато поствам през браузъра, в поста думата "Таpatalk" бива заместена с "Turn off this option!" и за да мине трябваше да използвам кирилица.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Заместването на думичката няма никаква връзка с твоя проблем - лично аз ти го гарантирам. ;) След преминаването към HTTPS се появиха някои бъгчета и това, което обясняваш вероятно е поредното...

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни през Тапаталк не мога да отварям форума. Връща ми следното съобщение:

"The 'a' start tag on line 1 position 379 does not match the end tag of 'u'. Line 1, position 401."

При мен ли е проблема?

 

П.П. Явно има някакъв скрипт, защото даже когато поствам през браузъра, в поста думата "Таpatalk" бива заместена с "Turn off this option!" и за да мине трябваше да използвам кирилица.

Ами изключи тъпата опция дето добавя подпис "Изпратено от тапа*алк" :) . Може да се оправи.

Също така, пробвай да се разлогнеш и виж дали като гост ще нямаш проблем. Аз също ползвам тапа*алк по принцип и няма уж проблем.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ами изключи тъпата опция дето добавя подпис "Изпратено от тапа*алк" :) . Може да се оправи.

Също така, пробвай да се разлогнеш и виж дали като гост ще нямаш проблем. Аз също ползвам тапа*алк по принцип и няма уж проблем.

Първото нещо след инсталиране на ТТ е да махна подписа.

 

Форума си има прекрасна мобилна тема, не знам какво е тоз тап талк....

Не, че не съм я пробвал. Обаче нещо не ми хареса, не си спомням кое точно.

 

Както и да е, ще го боря. Просто исках да дам принос в изчистването на бъговете.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Форума си има прекрасна мобилна тема, не знам какво е тоз тап талк....

 

Темата е толкова ограничена, че като ми се налага да я ползвам направо ме заболява главата.

Става за разглеждане на темите, но като искаш да публикуваш нещо "по-сложно" - всичко приключва.

Link to comment
Share on other sites

Само редактора липсва, какво толкова друго ви липсва....че таговете [media] и да не се пишат на ръка....аз лично не виждам спънки, че да ползвам друга програма за да отварям форума, още повече долу у лево си има бутон пълна версия със всичките си функции на редактора...

 

Още повече последните версии на IPB са напълно респонсив и нямат нужда от мобилна тема, така, че ако се ъпдейтне и това ще приключи като "проблем"

Link to comment
Share on other sites

Само редактора липсва, какво толкова друго ви липсва....че таговете [media] и да не се пишат на ръка....аз лично не виждам спънки, че да ползвам друга програма за да отварям форума, още повече долу у лево си има бутон пълна версия със всичките си функции на редактора...

 

Целия едитор и MultiQuote. Малко ли е? :)

Аз такъв бутон долу в ляво не виждам при писането на отговор.

Бутона за пълната версия отваря десктоп версията на форума. Това е крайно неудобно. Да не говорим, че като си го отварям през iPad-а показва десктоп версията, но бутоните на едитора липсват. Само празен прозорец за писане на отговора се появява.

 

Това, че с нещо може да се работи, не го прави приятно за ползване.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, може би е достатъчно че е iPad просто...моя грешка...

 

Разгледай IPS форумите...

 

Не виждам и това как е свързано, при положение, че ползвам Chrome.

Сега пробвах и през телефона. Дори при Full Version, като се отвори прозореца за отговор, копченцата за форматирането горе ги няма. Само празен прозорец е.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Нещо не успях да схвана с кое точно на ЛС-тата имате проблем ? 

СТана ми интересно да тествам и аз. 

 

 

Дам, и на мен ми допада как работи Edge-а, ползвам го спорадично в офиса за някои претенциозни майкрософт творения.

Но не си представям да мигрирам към него в близко бъдеще :)

 

Когато цъкна отгоре, вместо да ги зареди, ми върти кръгчето само. За да стигна до тях, трябва да минавам през профила и оттам месиджите.

 

Вече е наред де, но кога се е оправило не знам. Още след промените го имаше проблемчето, но вече е ок.

Link to comment
Share on other sites

При опит за ъплоудване чрез опцията на форума ми дава грешка - допреди промяната не съм имал проблем нито веднъж.

 

Поправка: Днес пробвах отново да заредя файл - стана без проблем.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...