Jump to content
BulForum.com

DVD записвачка


Corp

Recommended Posts

Тея дни може да си взимам, но нямам никаква представа каква. Можете ли да препоръчате марка? Няма да са ползва много, но все пак да е нещо надеждно.

Има ли някакви които поддържат повече формати и по-скъпи ли са? Има ли особености за свързването на някои модели, например по различни кабели?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Plextor е модела, ако търсиш най-добра надеждност и поддръжка на всичко, има и SATA модели.

Но е минимум $100.

От 'останалите', сам виждаш че цените им са около $40 на сичките, почти каквото и да вземеш е все тая, важното е да случиш на бройка. И все пак напоследък чета че доста хора се оплакват от H20 (или нещо такова беше) моделите на LG. Може пак до бройки да е.

От NEC не съм чувал толкова оплаквания, аз съм с такава и нямам проблеми, както и моите познати, които са с такива. Питай little от тоя форум, мисля той беше голям привърженик на NEC (доколкото знам пече до загряване), и NEC били най-стабилни. И аз казвам NEC. За LG почти където и да чета, и за CRT, и за писачки, не са много стока, въпреки че ще се намерят хора (особено с LG-та), които ще оспорят остро това, понеже те са нямали проблеми. Един има, друг няма, въпросът е до процент съотношение.

Link to comment
Share on other sites

Значи по-добре да не рискувам с LG. А пък NEC гледам доста се хвалят. Сигурно ще е това. А кой модел да избера? AD-7173A ли? Ако това е най-доброто лесно ли се намира и ако не AD-7170A добро решение ли е?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с NEC 3540A ама отдавна ги няма на пазара май. Взех я преди 6 месеца за 40$.

Записва и чете всичко. Много съм доволен :)

Като цяло отзивите за NEC са наистина много добри.

Link to comment
Share on other sites

Честно да кажа взех преди 2 седмици 2 броя записвачки (една за мен и една за един приятел) 1 НЕК и 1 ЛГ като в последствие трябваше да реша коя да остане за мен.Нека беше модел 7170А а ЛГ-то е H10N.За двете марки чух и много критики и много ласкави думи но аз реших да тествам кое се държи по-стабилно у нас.На първо време ми направи впечатление че НЕК-а от време на време просто неможеше да прочете обикновен диск или ако го правеше то ставаше много бавно.Също така установих че неиска да записва и определени ДВД дискове(направи ми проблем с едни Проформанс).ЛГ-то изобщо не правеше тези номера и за това реших да избера нея и за сега съм много доволен!!!За мен това е по-добрата записвачка въпреки че и аз бях голям фен на НЕК. :(

Link to comment
Share on other sites

Имам LG 4163B от около година и половина и не мога да се оплача. По мое мнение основното и преимущество пред други марки в нейния клас е тихата работа. По принцип записвам само на качествени бланки със скорост по-ниска от максималната и досега нямам провалена сесия. Случвало се е да ми носят евтини бланки - и тях записва. Не казвам, че NEC са с по-ниско качество (защото съм нямал такава), но съм чувал работата им - доста по-шумни са.

Относно интензивността на ползване: в началото пекох по-интензивно, докато ми мине мерака ;), сега отвреме-навреме пиша по някоя бланка. Изобщо за мен LG се оказа чудесен избор.

Но каквото и да избереш, те съветвам да полагаш елементарни грижи като например да забърсваш праха от дисковете, които слагаш в устройството.

Link to comment
Share on other sites

Значи тук се исписа малко и се зачетох малко и в другата тема и забелязах, че за NEC освен, че има повече хвалба отнася и повече критики. Сега стигнах до дилемата NEC или LG. Някой може ли да ми каже в момента кой са най-добрите модели на двете марки (ако може и по два модела от марка), а пък в последствие ще реша какво да взема?

А тази екства дето рисува в/у диска само при LG ли я има, колко по-скъпи са записвачките с нея и има ли смисъл от нея? За да рисува в/у диска трябва ли да има няква бяла основа или направо върху диска?

Link to comment
Share on other sites

На NEC устройствата използват малко по-малко популярната технология Labelflash за рисуване на дисковете, докато LG - LightScribe, която като че ли е по-известна. Това става на специални дискове, които не са много по-скъпи, даже почти не са.

Ако е за твоя употреба, мисля че не ти е притрябвало да имаш такава екстра, качеството е далеч от това, което би получил от един CD-принтер примерно. Ще порисуваш ще порисуваш и ще ти мине мерака. Освен това за тази функция се инсталират допълнителни драйвери - още един драйвер в системата = повече потенциална нестабилност (освен ако не те е грижа).

Въпреки че в момента спора е между НЕК и ЛГ, замислял ли си се и върху други алтернативи?

Каквото и да вземеш, дано не съжаляваш :)

Шегувам се, въпрос на шанс е всичко.

Link to comment
Share on other sites

Значи сигурно ще мина без тая екстра. Ще рисувам с маркера :P .

По-добре да не мисля за алтернатива, че избора ще стане още по-труден. Тъй като и двете устройства изглежда са надеждни може би ще оставя да надделее външния вид - LG ми изглеждат по-добре, а пък били и по-тихи. Ама още не съм сигурен.

 

В крайна сметка никой не може да ми каже към кои модели да се ориентирам. Според мен трябва да избирам м/у това:

NEC: по-добрия вринт AD-7173A, иначе AD-7170A

LG: H22N. От H20N tedy каза, че доста хора се оплакват, значи ако не е H22N, тогава H12N.

Link to comment
Share on other sites

Значи сигурно ще мина без тая екстра. Ще рисувам с маркера :P .

По-добре да не мисля за алтернатива, че избора ще стане още по-труден. Тъй като и двете устройства изглежда са надеждни може би ще оставя да надделее външния вид - LG ми изглеждат по-добре, а пък били и по-тихи. Ама още не съм сигурен.

 

В крайна сметка никой не може да ми каже към кои модели да се ориентирам. Според мен трябва да избирам м/у това:

NEC: по-добрия вринт AD-7173A, иначе AD-7170A

LG: H22N. От H20N tedy каза, че доста хора се оплакват, значи ако не е H22N, тогава H12N.

 

Разликата е около 10 долара, а тук може да разгледаш и да си избереш--->http://www.mostbg1.com/most/PriceList.aspx

М/у другото и аз се двуомя какъв модел да е :unsure: иначе марката ще е LG, поне за парите си е най-добра!

Link to comment
Share on other sites

А ти с такава функция да русува ли ще взимаш или без? Аз сигурно без, ама не съм сигурен още.

 

Ся като гледам май NEC AD-7173A е само такъв вариянт дето рисува. Прав ли съм?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с H10N и съм доволен за малкото време което имам като гледам не съм и единствен така че ти препоръчвам този модел :)

Link to comment
Share on other sites

Ще видя. Ама съм се ориентирал към по-новите, обаче никой май няма от тях така че аз ще съм този, който ще казва дали струват.

Относно дисковете, на които може да се рисува: Има ли опасност да се намали трайността на записа или качеството. И колко точно струват.

Иначе кои дикове/ДВДта са най-добри? Verbatim ли?

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо трябва да рискуваш с H22N примерно като единствения и + е 18ХДВД което едва ли ще ползваш.Но все пак ти си решаваш аз лично бих заложил на сигурното при положение че разликата не е кой знае каква!

Аз лично ползвам Максел 12Х DVD+R и съм доволен от тях и мисля че са добри.Взимам ги на 60 ст. :)

Link to comment
Share on other sites

Има нещо вярно. В крайна сметка може и да взема изпитаното. Твоето ДВД прави ли проблеми с надраскани дискове? Сега намерих една тема където беше споменто такова нещо за H22N и един с 4163B и 4167B каза, че има същия проблем. Това да не е слабата част на LG?

Каква всъщност е разлика м/у H20N и H10N, както и м/у H22N и H12N. Аз не мога да открия?

Link to comment
Share on other sites

Не не ми е правила проблеми с надразни дискове даже ми прочете един керамичен диск с леко развалено покритие от края.

Аз разлики не откривъм също можи би нещо вътре там което само ЛГ си знаят :D

Link to comment
Share on other sites

Има нещо вярно. В крайна сметка може и да взема изпитаното. Твоето ДВД прави ли проблеми с надраскани дискове? Сега намерих една тема където беше споменто такова нещо за H22N и един с 4163B и 4167B каза, че има същия проблем. Това да не е слабата част на LG?

Каква всъщност е разлика м/у H20N и H10N, както и м/у H22N и H12N. Аз не мога да открия?

 

Аз съм с 4167B и не съм имал проблем с нито един диск! Каквото съм сложил е записала и прочела, а и работи много тихо. Още като я взех й сложих последия фирмуеар и всичко е ток :D

Link to comment
Share on other sites

Значи сигурно всичко е до бройки.

Относно екстрата, която рисува: Има ли нещо което да се изразходва или си рисуваш доживот без да сменяш нищо?

Link to comment
Share on other sites

Е, да. Поне докато е жива записвачката. Щото днес отивам да си взимам и постоянно се убеждавам и разубеждавам дали да е с LightScribe. В крайна сметка може да си взема и със, но не е задължително да го използвам. Разликата е само някой друг лев. Пък туку виж някой ден ми дошъл голям мирак да си рисувам в/у дисковете.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...