Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Пропуснал си PLEX.

Това че се ползва Dolby Digital Plus 5.1 и звукът е многоканален, не означава, че е по-добър от DTS

 

Ресийвърът ми няма HDMI, а не всички устройства, които ползвам, имат S/PDIF, така че докато не ъпгрейдвам ресийвъра, всичко трябва да идва от телевизора.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, w00x said:

От филми в торент. Повечето са с DTS.

Аз затова казах, че ако компютъра ти е вързан през рисивър, не би трябвало да има проблем. Вече за стриймване директно към телевизора да, проблемът си е наличен. Аз напоследък обаче все по-рядко гледам торенти - рипването на повечето е отвратително. Всичко в Дрисни+ например е 4K Dolby Vision + Digital, както и новата продукция в Нефликс. Иначе РС-то ми е вързано и към рисивъра, и директно към телевизора (второто за да тествам високата резолюция и честоти, щото рисивъра не ги поддържа). :)

Link to comment
Share on other sites

БлуРей риповете в торентите са с много по-добро качество от Нетфликс стриймовете. Нетфликс е просто плачевен. Нетфликс гледам само ако ме мързи да търся конкретен филм и просто искам да гледам нещо. Иначе всичко си гледам от торенти.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:

БлуРей риповете в торентите са с много по-добро качество от Нетфликс стриймовете. Нетфликс е просто плачевен. Нетфликс гледам само ако ме мързи да търся конкретен филм и просто искам да гледам нещо. Иначе всичко си гледам от торенти.

Явно гледаш някакъв друг Нетфликс, защото моя определено не е такъв. Ако не си с примиъм акаунт освен това няма как да гледаш 4К съдържание. Иначе за торентите поне тия в Замунда са отвратителни, но може на други места да има по-добро съдържание.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Godfather said:

Аз затова казах, че ако компютъра ти е вързан през рисивър, не би трябвало да има проблем. Вече за стриймване директно към телевизора да, проблемът си е наличен. Аз напоследък обаче все по-рядко гледам торенти - рипването на повечето е отвратително. Всичко в Дрисни+ например е 4K Dolby Vision + Digital, както и новата продукция в Нефликс. Иначе РС-то ми е вързано и към рисивъра, и директно към телевизора (второто за да тествам високата резолюция и честоти, щото рисивъра не ги поддържа). :)

 

От доста време не плейвам директно от компютъра. 

Относно торентите - свалям само remux или блу-рей рипове (без прекодиране) и после сам си правя remux-ове. Прехвърлям ги на NAS-а и после ги плейвам или директно от мрежата, или през PLEX.

 

 

51 minutes ago, Godfather said:

Явно гледаш някакъв друг Нетфликс, защото моя определено не е такъв. Ако не си с примиъм акаунт освен това няма как да гледаш 4К съдържание.

 

Бяхме го коментирали това:

 

час UHD е около 7GB.
Това прави стрийм около 16 mb/s... И заради Atmos-а като махнеш още 3-4 mb/s...

 

За сравнение:

The Lord of the Rings: The Two Towers - Blu-ray remux, Bitrate: 55.7 Mb/s

The Lord of the Rings: The Two Towers - x265, Bitrate: Variable ~ 20022 Kb/s

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Godfather said:

....

Иначе за торентите поне тия в Замунда са отвратителни, но може на други места да има по-добро съдържание.

 

Да не сте се наговорили - тази сутрин гледАх един, който "доказваше" че кракнат уиндоус 7 от замундата работи два пъти по-бавно от платен такъв :laughing1:...

 

Естествено, веднага беше оборен с факти и скрийншоти на резултати в коментарите под видеото си.

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Godfather said:

Явно гледаш някакъв друг Нетфликс, защото моя определено не е такъв. Ако не си с примиъм акаунт освен това няма как да гледаш 4К съдържание. Иначе за торентите поне тия в Замунда са отвратителни, но може на други места да има по-добро съдържание.

 

Не, същия Нетфликс гледам. :) Аз не гледам дори 4К, а Full HD, но съм на Примиъм акаунт.

Забравих на кой сериал/филм го видях, но в нощното небе имаше движещи се артефакти от компресията. Ужасно.

Намерих снимката, която бях пратил на един приятел. Имай предвид, че е снимана от телевизора с iPad и е пратена на месинджър. И въпреки това, компресията/артефактите е от Нетфликс, а не от 10-те места, през които е минала снимката, докато стигне до тук.

 

No description available.

 

Много яко. :) Качество та дрънка. И артефактите се движеха, докато камерата се мърдаше!

 

Има различни релийсове на торентите, без значение от тракера. Не може да свалиш 3ГБ BrRip на 2 часов филм и да очакваш чудеса, въпреки че с x265 се постигат перфектни резултати. Пак не са 3-4ГБ обаче.

 

Направи си тест. Дръпни един BluRay REMUX на някой филм и пусни същия в Нетфликс. Настрой телевизора по един и същи начин за входа, през който пускаш REMUX-а и за Netflix приложението.

После гледай тъмните сцени и бързите движения.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

Направи си тест. Дръпни един BluRay REMUX на някой филм и пусни същия в Нетфликс.

 

Ти се майтапиш - какво да дръпна като в Замунда излиза едно единствено заглавие с UHD REMUX? :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Godfather said:

Ти се майтапиш - какво да дръпна като в Замунда излиза едно единствено заглавие с UHD REMUX? :Facepalm::lol:

 

Искаш ли покана за hd-torrents.org
 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, netrootbg said:

Аз не знам как изобщо ползвате тая замунда. Rarbg е в пъти по - добре.

 

Да си чувал, че rarbg е недостъпен за доста български ip-адреси?

Колко са тези, които се сещат да ползват tor или vpn...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

RARBG е достъпен и без VPN. Трябва да му се ползва RSS фийда или да се добави като търсачка в някой торент клиент.

 

Това не променя същността, а само допълва въпроса:
Колко са тези, които се сещат да ползват tor или vpn, или RSS feed, или други заобиколни методи...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

Аз не знам как изобщо ползвате тая замунда. Rarbg е в пъти по - добре.


Я кажете за рарбг - от години нямам достъп до него... 

Link to comment
Share on other sites

Най-лесно ще ти е с браузъра на  Tor Project (принцип на действие)

Може да се наложи няколко пъти да минаваш през Human Validation процедура (с въвеждане на код), докато отвориш сайта.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Я да събудя малко тая тема. Предстои ми да си сменям стария 42" в хола, като мисля да го заменя с 65". Конкретно в момента гледам най-вече LG Нано заради цената и за това, че вече имам доста ЛГ-та и съм им свикнал. Не знам защо, аналогични модели на Самсунг, които съм гледал не им харесвам картината, сякаш страна ми седи спрямо ЛГ-то. конкретно съм харесал този : https://www.emag.bg/televizor-lg-65-164-sm-smart-4k-ultra-hd-led-klas-g-65nano753pr/pd/D7N4SHMBM/?X-Search-Id=1a02d7340e69abab24de&X-Product-Id=82346767&X-Search-Page=1&X-Search-Position=3&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Някой да има някакво аналогично предложение все пак? Има ли смисъл да чакам черен петък като гледам как скачат цените, да не се окаже, че после ще го купя на по-висока цена?

 

Link to comment
Share on other sites

Ето аналогично предложение.

 

Philips 70PUS8545

https://www.emag.bg/televizor-philips-70-176-sm-smart-andorid-4k-ultra-hd-led-70pus8545-12/pd/D705HYMBM/

 

В момента го има за 1280лв разопакован, като има допълнителни 10% отстъпка с код до края на деня мисля. Още 40 минути.
Едит: сега видях, че пише, че е валиден до 23:59 на 4-ти. Значи до края на деня утре.

 

image.png

 

Кодът е "resealed".

За 1152лв аз не бих го мислил.
Телевизорът е супер. Препоръчах го на един приятел след като бях гледал известно количество ревюта. Много приятна картина има, а Ambilight-а е просто страхотно допълнение.

 

Edit 2: Ако се притесняваш от това, че е разопакован, недей. Разопакованите продукти са тези, които са върнати в 30 дневния период, а не гаранционно.
Имат си преглед и тест, имат си 30 дневен период за връщане и си имат 2 години гаранция. Нищо не губиш. Единствено можеш да спечелиш от изключително ниските цени.

 

sasshko си взе така едно LG OLED и не мисля, че има проблеми.
Един колега също си взе LG OLED 65" за 2200лв - също няма проблеми. Напълно работещи продукти в оригинална опаковка.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не бих рискувал с турските възможно най-евтини боклуци като филипс и подобни.

Както неведнъж различни хора, занимаващи се с неща около телевизия и телевизори са ми казвали, днес общо взето останаха 3 между които да избираш - LG, Samsung, Sony. От тия, и аз се "доверявам" (доколкото е коректна думата) само на LG, последните 10-15 години. Вкл. за монитори вече.

Щото то има и едни TCL, които аз лично ги знам от смартфоните преди години... една позната взела такъв 40-50 " за под 800 лв... и уж бива..., ама като видях картината, нещо не ми допадна :) . Ама е доволна и сигурно го "препоръчва".

Link to comment
Share on other sites

Проблема на 70" при мен е, че отвора на секцията към стената е 150 см., а те са 150+, докато 65" са 146-147 и влиза, та трябва да се огранича в този размер.

 

Аз от доста години ползвам само ЛГ и съм доволен, за това пак такива гледам. Общо взето на всички от родата съм накупил различни модели от съответната марка. Ако го има някъде в магазин, ще ида да го погледна тоя Филипс пак на живо. Сега гледам пуснаха някакъв код за 10% отстъпка, което е добре като цяло.

 

Понеже работя с електроника и виждам какво е положението в момента, малко ме притеснява да чакам черен петък. Компоненти няма, всичко е с поне година напред доставка, ако някъде намериш компоненти, те са на цена Х3, Х4. То резистори няма, какво да говорим за чипове.... Автопроизводителите и те минаха на вариант с поръчка и чакане 1 година, няма панели, няма чипове и подобно за новите коли...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...