Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Първо беше с Archer C7. Само заради този лаг го смених с Asus RT-AC68U - същата работа. В последдствие и двата ги продадох тук във форума. Сега съм Archer C9 -  няма разлика.

Рутер , телевизор и лаптоп HP Probook 450 G4 се намират на 2-3м разстояние в една и съща стая, вързани на 5 Ghz. 

Не се сещам какво друго да направя. 

Всъщност аз неправилно се изразих по-горе. Говоря не за Миракаст, а за опцията безжичен 2-ри дисплей на Win 10, за да махна най-сетне HDMI кабела и жена ми да спре да скърца.

А Миракаст работи не само на Win 10, както твърдиш ти. На 7 и 8 също работи.  Миракаст зависи не от ОС, а от лаптопа. Трябва да поддържа  Widi.

Но на мен не ми върши работа. Искам пълноценен 2-ри безжичен дисплей. 

 

 

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи не е мрежата..

 

Не помня да съм писал, че Миракаст работи само на Уиндоус 10. :) Може и да се бъркам.

 

А мисля, че този безжичен дисплей, който излиза с Win+P, използва точно Миракаст. То май няма и какво друго да е.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който наистина е подкарвал 2-ри безжичен дисплей на Tizen. Само мислене и предполагане не е достатъч1но.

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

Това защо изобщо би било проблем??? Не бих предположил, че субтитрите няма да излизат, при положение, че това реално си е mirror.

Пробвал ли си различни плейъри? Някои плейъри пускат субтитрите с видео потока и се третират като част от картината, а не като отделни субтитри.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, w00x said:

Това защо изобщо би било проблем??? Не бих предположил, че субтитрите няма да излизат, при положение, че това реално си е mirror.

Пробвал ли си различни плейъри? Някои плейъри пускат субтитрите с видео потока и се третират като част от картината, а не като отделни субтитри.

Можеш ли да го направиш? Ако можеш бих искал да споделиш как?

Link to comment
Share on other sites

Колега, можеш ли да го направиш, или не?

Ако можеш, направи го с който искаш плеър и покажи как става?

Link to comment
Share on other sites

Защо се чувствам все едно съм ти длъжен с нещо?

Опитвам се да отделя от личното си време, за да ти помогна, а ти ми говориш назидателно и изискваш, като дори не си правиш труда да ми кажеш КАК по-точно се опитваш да постигнеш нещо, което по подразбиране трябва да е възможно, след като 2 пъти съм задал въпрос?

 

И във връзка с написаното по-рано. Miracast не се поддържа на Windows версии преди 8. Това е според Майкрософт.

Link to comment
Share on other sites

При нас под Win10 WiDi в HD (екран и филми) рабори без накъсване. Накъсването се появява при по-висока резолюция.

Снощи успяхме да подкараме ReadyMedia/MiniDLNA под Линукс и Телевизорът автоматично си го намери - нямаше никакъв проблем с лаг-ване и субтитри.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Защото има разлика между Cast Screen и Cast To, а той май използва второто. Това няма как да го знаем обаче, защото е трудно да се отговори на задавания въпрос.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

което по подразбиране трябва да е възможно

 

Ясно, благодаря.

 

5 minutes ago, Ferante said:

При нас под Win10. WiDi в ХД резолуция (екран и филми) работят без накъсване. Накъсването (поне при нас) се появява при по-висока резолюция.

 

HD или FullHD?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, w00x said:

Защото има разлика между Cast Screen и Cast To, а той май използва второто. Това няма как да го знаем обаче, защото е трудно да се отговори на въпроса.

Не си ми задал въпрос кой начин ползвам, а с кой плеър.

Обясних:

1 .При безжичен дисплей, или според твоята терминология cast screen, имам накъсване.

2. При Миракаст/cast to, нямам субтитри.

Не си прави труда да ми даваш отговори по подразбиране. Не вършат работа. Само си губиш времето с мен.

 

 

 

18 minutes ago, Ferante said:

 

HD

Не съм пробвал на HD, но и не смятам да ползвам такава нисла резолюция на голям телевизор. Засега се задоволявам с Плекса.

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

LG анонсираха, че на VIRTUAL CES 2021 ще покажат първите QNED MINI LED TV

Под QNED имат предвид микс от quantum dot, NanoCell и Mini LED.

 

Да не се бърка със SAMSUNG-ското QNED (Nanorod LED), което се очаква да "погребе" OLED

now-2_orig.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

LG, както са на върха, така ще се изложат, ми се струва. Всякакви щуротии... Какво му е на Nanocell, че вече се засилиха с 200 към нещо, дет'...

Link to comment
Share on other sites

NanoCell е класическо LED с готино име. Те искат да избягат от Full Array и Edge Lit подсветките.

И ще са значително по-евтини от OLED панелите, така че просто ще заместят сегашните LED телевизори.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прави ми впечатление, че в последните модели телевизори все по-рядко има поддръжка на DTS

Вече в някой модели, само на DTS не се поддържа Pass Trough, за разлика от други формати.

 

Да не съм пропуснал някакъв бойкот. Попадам на въпроси от рода на: "Are manufacturers trying to run DTS out of business?!?!?!?"

То е ясно, че иде реч за пари, при това много пари, не ще е жалко...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, plameni said:

Прави ми впечатление, че в последните модели телевизори все по-рядко има поддръжка на DTS

Вече в някой модели, само на DTS не се поддържа Pass Trough, за разлика от други формати.

 

Да не съм пропуснал някакъв бойкот. Попадам на въпроси от рода на: "Are manufacturers trying to run DTS out of business?!?!?!?"

То е ясно, че иде реч за пари, при това много пари, не ще е жалко...

Не ползваш ли рисивър за аудиото? Моята Ямаха си поддържа почти всичко от DTS фамилията. Проблемът ми обаче е, че видеото е само до 4K@60Hz и май ще трябва да се прави ъпгрейд скоро. :lol:

Link to comment
Share on other sites

И ако TV не ти поддържа Pass Trough на DTS, файда йок, че ресийвъра го поддържа.

Дори да си обърнал цялата схема и TV да е само монитор, пак има случаи, когато се налага TV да декодва аудиото.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

И ако TV не ти поддържа Pass Trough на DTS, файда йок, че ресийвъра го поддържа.

Дори да си обърнал цялата схема и TV да е само монитор, пак има случаи, когато се налага TV да декодва аудиото.

Ако идва от ап на телевизора, да. Но ако сигнала идва от друго устройство първо в рисивъра и след това към телевизора не трябва да има никакви проблеми, защо в този случай ТВ-то да трябва да декодва аудио сигнала? Освен това аз не се сещам за ап, който да използва DTS, примерно Youtube, Netflix, PrimeVideo, Disney+ и т.н. - всичко ползва Dolby Digital Plus 5.1. Какъв точно е случая при теб, от къде идва DTS кодирания сигнал?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...