Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Добре, ще му кажа. За един надпис Sony нужно ли е да се плаща 1/4 отгоре?

 

Не е само заради надписа, просто продуктите на Сони са по-качествени, затова са по-скъпи.

Освен това при Сони важи маркетинговият принцип на "престижната цена" - високи цени за ценители.

 

P.S. Имах 19" LCD монитор Сони, не вадеше много добра картина (затова го продадох), но това е изключение и не променя мнението ми за фирмата. Имам и други техни продукти и те са перфектни. Сони е "S-класата" на пазара на черна техника.

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Май телевизора ми е хванал вирус :lol:

От 1-2 дена телевизора както си предава изчезва картината, но звука си остава и дава това-

t_IMG0162m_1b63537.jpg

Модела е SAMSUNG LE-32S81. Някой имал ли е подобен проблем :confused

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

Май телевизора ми е хванал вирус :lol:

От 1-2 дена телевизора както си предава изчезва картината, но звука си остава и дава това-

t_IMG0162m_1b63537.jpg

Модела е SAMSUNG LE-32S81. Някой имал ли е подобен проблем :confused

При мен - не.

 

Моят съвет е да звъннеш в централия сервиз на Техномаркет и да искаш да говориш с техник за черна техника Самсунг:

 

Адрес: бул. Искърско шосе 7, Централен сервиз

Телефон: 02/ 9700 970, 9700 971, 9700 972, 9700 973

 

По принцип са любезни и ще ти кажат това дали е нормално, защо се случва и нужно ли е да го караш на сервиз.

Link to comment
Share on other sites

Не е само заради надписа, просто продуктите на Сони са по-качествени, затова са по-скъпи.

Освен това при Сони важи маркетинговият принцип на "престижната цена" - високи цени за ценители.

 

P.S. Имах 19" LCD монитор Сони, не вадеше много добра картина (затова го продадох), но това е изключение и не променя мнението ми за фирмата. Имам и други техни продукти и те са перфектни. Сони е "S-класата" на пазара на черна техника.

 

има нещо такова .... ама има и наистина продукти които само зарди надписа са толкова дибели (като цена) .... Аз иначе по принцип за марка признавам само Sony & Philips

Link to comment
Share on other sites

Аз иначе по принцип за марка признавам само Sony & Philips

 

Сложи и Панасоник, за да е завършена картинката :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,харесах си ето този Samsung - LE-37M86 сега е на промоция в Техномаркет (1999 лв.).Ако може някой да даде мнение ще съм благодарен.Заслужава ли си да го купя или ще ми предложите друг.

Link to comment
Share on other sites

По принцип са любезни и ще ти кажат това дали е нормално, защо се случва и нужно ли е да го караш на сервиз.

 

И аз не съм виждал такова нито вкъщи, нито по магазините дето работято непрекъснато. По принцип такива правилни линии се получават като зависне драйвера на дисплея, или кабела за директно управление не е свързан като хората(при гсмтата например).

 

Естествено, че не е нормално, защо се случва сигурно по телефона няма да знаят, така че направо го носи да ти го оправят, успех :)

Link to comment
Share on other sites

използвам LCD sharp 32' от 4 години работи почти непрекаснато без никакав проблем досега . произведен е в япониа и незнам каквамуе матрицата но картината е кристална :)

Link to comment
Share on other sites

Независимо от препоръката "Не си купувай техника от Метро", която съм чувал десетки пъти, днес се амбицирах за една от офертите в новия им каталог, а именно: 32" Сони Бравиа KDL-32U2000 + DVD Player Sony DVP-NS39S за 1300 лв. Струва ми се, че това е учудващо ниска цена за Сони, особено за 2 в 1. Да не би да пробутват отживяла стока?

 

Ъм, такова, това трябва да е в темата за телевизорите :) My bad!

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Независимо от препоръката "Не си купувай техника от Метро", която съм чувал десетки пъти, днес се амбицирах за една от офертите в новия им каталог, а именно: 32" Сони Бравиа KDL-32U2000 + DVD Player Sony DVP-NS39S за 1300 лв. Струва ми се, че това е учудващо ниска цена за Сони, особено за 2 в 1. Да не би да пробутват отживяла стока?

 

Ъм, такова, това трябва да е в темата за телевизорите :) My bad!

Вече е.

 

Като видиш телевизор с 1300:1 контраст това значи, че е стар модел. Най-малкото от маркентингова гледна точка ;)

 

Тв-то в ТМ е 1199лв, а DVD-то NS39S - 129лв.; Не е кой знае каква далавера.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, Dreamer! :) Подозирах, че има нещо гнило.

А иначе като цяло имаш ли някакви негативни впечатления от серията Бравия на Сони? Ако финансовата страна не е проблем, какво би препоръчал от 32" LCD?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, Dreamer! :) Подозирах, че има нещо гнило.

А иначе като цяло имаш ли някакви негативни впечатления от серията Бравия на Сони? Ако финансовата страна не е проблем, какво би препоръчал от 32" LCD?

От това, което съм чел по всички сайтове най-хваления и препоръвам 32" монитор си остава Sony 32D3000:

 

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09028885

http://www.dekom.bg/index.php?page=product...3f85d45315c9518

 

Става дума от всички марки! Просто тоя модел на Sony бие всичко наред :)

Link to comment
Share on other sites

Интересувам се от телевизорите на Грундиг и по-специално модела Grundig 37-7750 FHD. Всичката информация, която намирам е на някакви странни и непонятни за мен езици. Харесва ми на дизайн, виждам, че има повечето от екстрите на новите модели ЛСД-та, но 500 cd/qm и 5000 :1 ми се струват малко. Трябва ли да ме притеснява факта, че е с аналогов тунер? Мнения относно модела?

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах разликата между Full HDTV и HD Ready е ,че при HD Ready не се показва наистина добрата картина когато е от сателитен източник(демек Булсат и там др доставчици),а само от DVD player,PC и т.н. А при Full HDTV "върви" всичко. :D

Така ли ? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

off...решили сме за коледа да си вземем тфт/лцд телевизор,но честно казано не мога да се спра на никой...

МОже ли да дадете съвет за около 1000 лв...26 или 32 инча.

Дразни ме малко единствено ,че панела на самсунг много блести.

ПО-принцип гледам ,че самсунг са най-купуваните,така че ще се радвам на отзиви.

Edited by nakatak_zick
Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах разликата между Full HDTV и HD Ready е ,че при HD Ready не се показва наистина добрата картина когато е от сателитен източник(демек Булсат и там др доставчици),а само от DVD player,PC и т.н. А при Full HDTV "върви" всичко. :D

Така ли ? :unsure:

И при двата върви всичко.

 

HD Ready = 1366x768

Full HD = 1920x1080

 

При 800x600 качество по-добре ще се вижда на HD Ready. При качество 1920x1080 по-добре ще се вижда на Full HD. При качество 1366x768 ще се вижда най-добре на телевизор с тази резолюция.

 

Сателитни, аналогови и не-HD цифрови приемници имат резолюция около 640x480 или малко повече ако не се лъжа.

 

Full HD за момента има смисъл ако се свалят 1080p филми от интернет - Blu-Ray или HD DVD рипове. Най-добре сега тв за 1200-1500лв и после като се наложи Full HD стандарта и като има повече content тогава тв-тата ще струват пак толкова. Ще се дадат общо взето същите пари колкото да се вземе един Full HD сега (като изключим актуалната супер оферта на Техномаркет).

Link to comment
Share on other sites

Интересувам се от телевизорите на Грундиг и по-специално модела Grundig 37-7750 FHD. Всичката информация, която намирам е на някакви странни и непонятни за мен езици. Харесва ми на дизайн, виждам, че има повечето от екстрите на новите модели ЛСД-та, но 500 cd/qm и 5000 :1 ми се струват малко. Трябва ли да ме притеснява факта, че е с аналогов тунер? Мнения относно модела?

Пак да питам за Грундиг, че имам изгодно предложение за този 37" телевизор, а никаква информация не намирам. Знам, че Филипс и Грундиг едно време бяха една фирма, но сега нямам представа кой с какви матрици работи и от какво трябва да се притеснявам.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте

Почти всичко прочетох за " как да си изберем LCD TFT телевизорче" и се насочих към два модела в техномаркет samsung LE-32M87 и samsung LE-32N71B помогнете кой да си избера . Предварително благодаря! :love

Link to comment
Share on other sites

Здравейте

Почти всичко прочетох за " как да си изберем LCD TFT телевизорче" и се насочих към два модела в техномаркет samsung LE-32M87 и samsung LE-32N71B помогнете кой да си избера . Предварително благодаря! :love

N71/N73 са еднакви като модели (N73 има DVB-T тунер, унгарските N71 също, словашките N71 - не). N71 e на супер цена в момента тъй като го изчистват от складовата база за сметка на N73. Гледам, че и N73 струва почти толкова вече. Аз моя като го взех преди 2 месеца беше 1500лв :bgrin:

 

M87 е следващо "поколения" в серията и е 100hz. Води се по-висок клас и затова е логичния избор при тази цена. Лошото е, че го няма т.е. има някаква брой някъде си и толкоз. Остава N73.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, колебая се между два модела на Sharp – по-стария Sharp LC 26SD1E и новия Sharp LC 26AD5. Сравнявайки характеристиките виждам, че са еднакви – като втория има допълнителен още 1 HDMI вход и четец за карти, като и двете неща според мен не са съществени. Естествено по-модерен дизайн и нов модел е. От друга страна като е нов модел не означава ли, че още не е изпитан достатъчно и не се знае дали е сполучлив и качествен.

На първия обаче според мен предимството му е енергопотреблението – 109 вата, срещу 155 вата на новия модел. Направо да се чуди човек – вместо да е обратното. Какво ви е мнението за тази разлика, която е доста съществена според мен?

Моля обяснете това има ли съществено значение и какво на практика означава - колко по-голям разход на ел. енергия ще имам?

Моля за съвет.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,вчера се обаждах в Интерсервиз Узунов за това LCD :

http://www.sharpbg.com/index.php?productID=244

Казаха че все още го нямат но са го поръчали и го очакват,ако е на добра цена заслужава ли си да се вземе.Моля за мнение и съвет.Предварително благодаря. :)

Edited by aldo
Link to comment
Share on other sites

От последните промоции из магазините има ли нещо под 1300лв,което си заслужава ?

 

Понеже гледам има 32" модели за ~1200-1300лв с ДДС.

 

Dreamer спомена,че S серията на Samsung са най-ниския клас,а точно такъв има на промоция в техномаркет - SAMSUNG LE-32S81 е модела.

 

А и също така какви са "стандартните" параметри в момента - понеже Dreamer каза,че определени параметри (контраст/яркост) вече са "ниски" за новите модели.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,вчера се обаждах в Интерсервиз Узунов за това LCD :

http://www.thg.ru/display/sharp_lc32x20/index.html

Казаха че все още го нямат но са го поръчали и го очакват,ако е на добра цена заслужава ли си да се вземе.Моля за мнение и съвет.Предварително благодаря. :)

 

 

тва lcd скоро няма да го получат поради странната политика на менаджерите в ИСУ, дори и да го получат лятото то цената му ще е рамките на 2200 и 3200лв, а за тея пари има и други модели, аз съм се спрял на този модел http://www.sharpbg.com/index.php?productID=202

Edited by Kalisto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...